Jump to content
BulForum.com

Проблем със захранването


Recommended Posts

та донесаха ми една нова кутия,със захранване,ма то е ного шумно ... и искам да питам може ли да се смени само вентилатора му и ако да,как,къде,колко ... и ако не,ми препоръчайте хубаво захранване и най-вече тихо и от къде мога да си го зема и кви пари ... мерси предварително :)

 

EDIT:нали фортрон бяха яките захранвания,видях това тук и в ера ... дали е тихо и дали си заслужава ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Fortron, модела с 80мм перка. Не се чува, а и е много добро захранване, ако можеш да одтелиш парите, направо го взимай. Но пъвро кажи какво е захранването ти в момента.

Link to comment
Share on other sites

ами то върви с кутията .. 300W .. ето и данните от лепенката дет е на него:

 

AC INPUT: 230VAC 3A 50-60Hz

--------------------------------------

DC OUTPUT | +12V | +5V | +3.3V | +5VSB | -12V | -5V |

MAX | 10A | 12A | 13A | 2A | 0,5A | 0,5A |

 

тва пише отстрани,мисла че няма да има проблем ако си зема тоя фортрон дет го писах горе,нали?

 

ЕДИТ:тея стойности тря са една под друга,ма не мога да ги напраа :]

ЕДИТ 2:също така забелязах,че на самата кутия където е "дупката" за PSU е малко изчанчена,а и на всичкото отгоре на това PSU дет съм в момента перката е от дясно,а на фортрона е от ляво,и мисла че може да не пасне ... има ли такава вероятност .... и как може да се преодолее тва ?

Link to comment
Share on other sites

Аз бих смазал вентилатора първо и ако е толкова скапан, че пак бръмчи, ще си купя нов за 5 лв. и работата ще заспи. Новите АТХ захранвания са от 15 лв. на горе и ако не ти се занимава си купи ново, а аз мога да ти дам 5 лв. за старото...

Link to comment
Share on other sites

ами да го смажа,ок първо незнам с какво,после мисла че при положение че това е чисто ново захранване,не би трябвало да е толкова шумно,се пак се води за ново би трябвало вентилатора да е смазан и чак длед определено време да се разшуми и тогава да го смажа .. после,от къде за 5лв вентилатор и ако е за 5лв ще е тих ли ... поне колокото фортрона ... ?

Link to comment
Share on other sites

То съвсем безшумно тяма да е никога, освен ако не му се намалят оборотите, иначе иди в Резет компютърс или в Компютър + или друг магазин с чаркълъци и питай за вентилатори...

Link to comment
Share on other sites

Abe ako iska6 da si vzme6 nov ventilator ima v reseta po 3lv sa i sa tihi.

No parvo probvai da smaje6 tvoq ventilator.Moje da prozvo4i sme6no ama s malko vazelin rabotata 6te zaspi ako v tova e problema. ;)

Vazelin mu e mamata! :punk

Link to comment
Share on other sites

хаха добре иначе с кво обикновено се смазва .. някво масло .. кво точно .. дайде идея да пробвам че се едно съм на летище снощи сефте на мен да ми пречи и го спрях .. баси ...

Link to comment
Share on other sites

Abe ako iska6 da si vzme6 nov ventilator ima v reseta po 3lv sa i sa tihi.

No parvo probvai da smaje6 tvoq ventilator.Moje da prozvo4i sme6no ama s malko vazelin rabotata 6te zaspi ako v tova e problema. ;)

Vazelin mu e mamata! :punk

Как ще го набуташ този вазелин, като не е течен? Според мен капка машинно масло върши работа, аз съм си сипал в една тубичка за тази цел. Иначе ще трябва съвсем да го разглоби този вентилатор, за да го смаже с нещо кото грес или вазелин.

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да отделиш 30-40 долара си купи фортрон, ще имаш качествено марово захранване което ще е съвършенно тихо.Аз съм с такова с 120мм перка и noise control и изобщо не се чува.

Link to comment
Share on other sites

Как ще го набуташ този вазелин, като не е течен? Според мен капка машинно масло върши работа, аз съм си сипал в една тубичка за тази цел. Иначе ще трябва съвсем да го разглоби този вентилатор, за да го смаже с нещо кото грес или вазелин.

 

Mi 4e da ne e trudno da go razglobi6.

Edna guma ima otzad i edno sigment4e deto se maha.Tva e.

Seriozno ventilatora stava dosta po-tih i nqma problemi s rpm-ite

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...