Jump to content

Photo

Клуб Простак

• Please log in to reply
1493 replies to this topic

#41 DON_CHEFO

DON_CHEFO

FORZA FERRARI

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 13338 posts

Posted 30 August 2012 - 10:07

Ей такова нещо, дето ми се случи днеска не ми се беше случвало Posted Image Та ходих аз да купувам храна за котката и се прибирам, движейки се по бул. "Освобождение" (линк), от ул "Бранислав Велешки" един колега прави ляв завой, но вместо да иде в правилното платно той навлиза в насрещното срещу мен и си кара около 20-30метра като пичPosted Image На светофара ме хваща червено и спирам като колегата, който беше в дясно от мен ми свирна и ми вика "Тоя не беше добре"Posted ImagePosted Image Направо не ми го побира акъла тоя пич как успя да направи подобна маневра (булеварда има поне едно 5-6 метра разделителна ивица между платнатаPosted Image)

На мен ми се е случвало една лелка/баба да се върти в колелото....ама от грешната страна. Хем ми стана смешно, хем по погледа си личеше, че тя си нямаше никаква идея какво прави.

#42 vinyl_master

vinyl_master

Blue Fear

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4924 posts

Posted 30 August 2012 - 10:36

Ей такова нещо, дето ми се случи днеска не ми се беше случвало Posted Image Та ходих аз да купувам храна за котката и се прибирам, движейки се по бул. "Освобождение" (линк), от ул "Бранислав Велешки" един колега прави ляв завой, но вместо да иде в правилното платно той навлиза в насрещното срещу мен и си кара около 20-30метра като пичPosted Image На светофара ме хваща червено и спирам като колегата, който беше в дясно от мен ми свирна и ми вика "Тоя не беше добре"Posted ImagePosted Image Направо не ми го побира акъла тоя пич как успя да направи подобна маневра (булеварда има поне едно 5-6 метра разделителна ивица между платнатаPosted Image)

Това се случва редовно, живеят в успоредните блокове, виждал съм го и на мебелна къща...глупаво е но е факт.

Ако съм пропуснал препинателен знак вземи си от резервите: .....,,,,,,,?????!!!!!::::;;;;----""""""(())
| Tech Reviews, Cameras, Drones plus great coupons | Основи На Модерната Електронна Музика | Център за професионално обучение - Хармония |

#43 Dunc

Dunc

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2586 posts

Posted 22 October 2012 - 00:39

Ванка, време е да измислиш име на тази тема и да я сложиш в раздел Автомобили.

Ето един стар клип от мен, запечатал как само рефлексът и навикът да бъда предпазлив отдалеч ме спасиха от сериозен удар.

Мястото е улица Родина, посока у-ще П. Хилендарски, пресичам Капитан Райчо. Лилавата патка в лилавата кола отдясно както знаете има знак СТОП...

http://www.youtube.com/watch?v=fkvoSLD3C7A&feature=plcp

На клипа не може да се прецени добре, но спрях на средата на Капитан Райчо на около 50-на см от талигата. Ако не бях стъпил на спирачките отрано (защото си знам, че редовно някой кретен минава така), щях да спра в нея. В този момент и детето е в колата... А щом жената взе да свири така... Това е нейният вариант на буйно псуване... Posted ImagePosted ImagePosted Image

Абсолютно същото ми се случи на мен с един приятел преди известно време, само че на кръстовището на самия Гранд. Идваме ние от църквата "Света Петка" и след кръстовището ще продължаваме направо към колелото. На кръстовището си има "Стоп" като слънце, пък и беше вечерта и можеш да се ориентираш от далече по светлината идваща от включените фарове.И тъкмо ние ще навлизаме в кръстовището вече и идва отдясно един, който ни видя, намали леко, поколеба се за около секунда и все пак реши като най-големия да мине на бургия и се разминахме с него на сантиметри. Добре, че моя човек успя да намали и да го избегне, чак се учудих, че успя толкова бързо да реагира. Направо ни се размине тогава за няколко сантиметра.

#44 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3829 posts

Posted 17 November 2012 - 08:57

Очевидно в събота сутрин правилата не важат.

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#45 host

host

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9809 posts

Posted 17 November 2012 - 09:56

Днес на прелеза на Свобода... една мадама с рено идва от стадиона, вижда пуснатите бариери и аз тъкмо минавам и тя прави обратен и ме засича. По пътя към жп моста я оставих да си кара напред без да се гоним... обаче, покрай Марица зад Янко Сакъзов, някакъв Мерцедес МЛ сив си излезе от една от пресечките без въобще да се огледа, та едвам не го натресох. Луди, заспали и т.н.

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

#46 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3829 posts

Posted 17 November 2012 - 10:04

Тези определено не бяха от заспалите.
Даже се карат кой първи да премине на червено . . .

И профучаващият на "оранжево" си го бива.

Edited by plameni, 17 November 2012 - 10:10.

". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#47 kotora

kotora

Wombat

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6759 posts

Posted 17 November 2012 - 10:31

Това с тъмно оранжевото е редовен номер.Блеят на някъде и в последната секунда решат да минат,а имат таймер който се вижда отдалеч.

Edited by kotora, 17 November 2012 - 10:32.

#48 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 31210 posts

Posted 17 November 2012 - 14:04

Това с тъмно оранжевото е редовен номер.Блеят на някъде и в последната секунда решат да минат,а имат таймер който се вижда отдалеч.

Специално този от кадъра си мина напълно нормално на жълто. Никакво нарушение. При положение, че си така засилен, разбира се, че ще минеш, дори имаше нещо в Закона по въпроса за минаването по този начин. Разбира се винаги може да залепиш пътниците за облегалките/стъклата с ръчна, за да спреш в тоя случай. Това е и смисъла на жълтия сигнал де....

А тоя синия - удряй с лопатата, където свариш!
B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#49 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2318 posts

Posted 17 November 2012 - 14:17

А тоя синия - удряй с лопатата, където свариш!

Що с лопатата,да си счупи инструмента по този дивак :angry:
Една палка със стоманена тръба тип "полицейска" ще свърши чудесна работа в случая...

#50 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3829 posts

Posted 17 November 2012 - 14:57

Специално този от кадъра си мина напълно нормално на жълто. Никакво нарушение. При положение, че си така засилен

Нямам радар, но според мен скоростта му е над 50. По-скоро към 60.

А и да не е превишена, нали се сещаш, че има понятие "несъобразена скорост". Ясно е, че на мокро няма как да спре.

Раздел Четвърти
Скорост и дистанция. Намаляване на скоростта
Чл. 20.
Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи с такава скорост, която му позволява да владее непрекъснато превозното средство, което управлява. Той съобразява скоростта на движението си с релефа на местността, състоянието на пътя, състоянието и товара на превозното средство, което управлява, с метереологичните условия, интензивността на движението, собствените си възможности и всички други обстоятелства, които имат значение за безопасността на движението. Скоростта му на движение трябва да е такава, че да може да спре превозното средство в зоната на своята видимост, както и да може да спре пред всяко препятствие, което е могъл и е бил длъжен да предвиди. Той трябва да намали скоростта и ако е необходимо, да спре, винаги когато обстоятелствата изискват това и особено когато видимостта не е достатъчна за безопасно движение

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#51 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 31210 posts

Posted 17 November 2012 - 14:59

И с 40 и с 50 да е - все тая. Специално той минава абсолютно нормално без никакво нарушение.
B U L F O R U M POLICE
Коалиция анти-чалга

#52 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3829 posts

Posted 18 November 2012 - 22:27

Posted Image Posted Image

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#53 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24570 posts

Posted 19 November 2012 - 11:23

Едва сега имах възможност да погледна горното клипче. Ония двамата са просто класика - ако и бяха спрели и се бяха сбили за отнемане на предимството един-друг, щеше да е върха. :bgrin:

П.П. А преминаващия на жълто беше на границата, но реално не е в нарушение - правилникът му позволява да се измъкне на жълто. Друг е въпросът, че караше с не повече от 50-55 км/ч (на око) и спокойно е имал време да намали и спре по-рано, защото броячът си работеше.

#54 mIRCata

mIRCata

брата на кмета

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6944 posts

Posted 19 November 2012 - 12:10

То явно си е модерно вече на пешеходна пътека да се спира:
Posted Image
Това при положение, че от другата страна на платното е паркинга, а зад него е входа за подземния гараж на магазина. Но що пък, като може на пътеката да се спре.
Destroy, destroy, всичко destroy!
Факащите калинки rulzz!
kalinki.gif btv ≡ подлога :FU:
Почерпи с 1 кока-кола ;)

#55 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3749 posts

Posted 20 November 2012 - 08:15

Видене, Пламене, жълтия сигнал значи "Внимание СПРИ!" Няма ги вече тези - а, щом е жълто значи се минава. Трябва ли да ти цитирам и промените от Юни месец в Закона за Движение по Пътищата. Да не говорим, че има и таймер, който си отчита правилно и шофьора го е видял, но е решил да мине на собствена отговорност. Ако видиш, че ти остават 2 - 1 секунди по-логично е да спреш, а не да се засилваш. Да не говорим, че има стоп лента преди кръстовището, на която трябва да спреш и че няма резон да се кара толкова бързо. Този просто е решил да мине, подобен тъпак ми отнесе хондата и все още се занимавам със съдилища, да малко по-червено беше за него, но случая е почти идентичен.

Така че приятелски съвет - не минавай на жълто, вече си в нарушение и то сериозно. Мога да ти дам и едно леко казусче - в Англия ще мине ли този така или ако мине няма ли да получи една 80 паундова честитка за това минаване? Можеш да го провериш това, ако искаш. Същото стана и тук, само че всеки си кара през просото.

"Maybe our books will have a chapter shared…"
I can't sleep without your breathing and I can't breathe each time you're leaving.

#56 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24570 posts

Posted 20 November 2012 - 10:36

Любо, напълно съм съгласен с теб, особено при работещ брояч. Цитирах само закона, който казва, че ако жълтото те завари в кръстовището, трябва да се измъкнеш по възможно най-бързия начин от него (и няма да те санкционират за това). Съвсем друг е въпросът, че онзи не го завари жълтото, а той сам си влезе без да намали, за да спести някоя и друга минутка в чакане, въпреки, че най-вероятно е имал възможността да спре, особено в събота.

#57 ARPAnet

ARPAnet

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1720 posts

Posted 20 November 2012 - 11:36

Този нарочно си мина. Но поне преди съществуваше момента с опасно спиране. Ако светне жълтото точно пред мен и набия спирачки, аз може и да спра, но този зад мен като нищо ще ме блъсне. Та с цел избявгане такива спирания се разрешава преминаване на жълто. Не, че не са ме блъскали докато кротко си чакам на червено :D
A тези броячи дефинирани ли са в новият закон? Защото са пълен ташак, не веднъж на зелен светофар са ми светвали с червени цифри :laughing1:
a.k.a Ranger

#58 Psihara^^

Psihara^^

_

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9739 posts

Posted 20 November 2012 - 11:48

Не са. Минаването на жълто е позволено, само ако си останал в кръстовището.

#59 mIRCata

mIRCata

брата на кмета

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6944 posts

Posted 20 November 2012 - 11:48

Любо, напълно съм съгласен с теб, особено при работещ брояч. Цитирах само закона, който казва, че ако жълтото те завари в кръстовището, трябва да се измъкнеш по възможно най-бързия начин от него (и няма да те санкционират за това). Съвсем друг е въпросът, че онзи не го завари жълтото, а той сам си влезе без да намали, за да спести някоя и друга минутка в чакане, въпреки, че най-вероятно е имал възможността да спре, особено в събота.

А махнаха ли клаузата, член, алинея или квото там се води, че може да влезеш на жълто, ако си преценил, че няма да успееш да спреш. Имаше и някаква такава точка.
Става дума за това което е казал и @ARPAnet

Edited by mIRCata, 20 November 2012 - 11:49.

Destroy, destroy, всичко destroy!
Факащите калинки rulzz!
kalinki.gif btv ≡ подлога :FU:
Почерпи с 1 кока-кола ;)

#60 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 31210 posts

Posted 20 November 2012 - 12:05

А махнаха ли клаузата, член, алинея или квото там се води, че може да влезеш на жълто, ако си преценил, че няма да успееш да спреш. Имаше и някаква такава точка.
Става дума за това което е казал и @ARPAnet

Именно. И аз помня, че имаше такава точка. И не всички сфетофари са с броячи. Ако съм с 60 и съм на 5 метра от кръстовището като светне жълто, много ясно че ще си мина през него по най-бързия начин. И на никой няма да попреча. Втори път ще кажа, че жълтото е за тази цел.

Любе, теб те удари човек, минал на ЧЕРВЕНО, не на жълто и вероятно с превишена скорост. Ако мине на жълто няма да те удари, защото ти още няма да си тръгнал. При неговото жълто на теб още ти свети червено.
B U L F O R U M POLICE
Коалиция анти-чалга

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users