Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Midex, да кажеш по-скоро дали си доволен от камерата... може да се възползвам и аз, ако може, разбира се.

 

Хубаво де, нямам излизане тия дни, но утре заради идеята ще си направя труда да направя едно кръгче из града, докато няма коли, а ако вечерта не ми е много студено да ходя пак до колата, мога да направя и едно нощно клипче. ;)

 

Само имай предвид, че сега цената надали ще е $20, колкото беше когато камерата беше в промоция, но надали и ще е повече от $25-28, щото тя толкова си струва. Кофти е само, че като цената мине $20, има известна вероятност да я задържат на "Ив.Вазов" за плащане на ДДС.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За наляво ОК, можеш да се изтеглиш, но ако си 3та или 4та кола на практика няма смисъл да се буташ.

 

Това за което говорех е, виждаш че платното (в което ще се включваш) е претъпкано и няма как да влезеш в него... но въпреки това решаваш да изчакаш на средата. Съответно на другите като им дойде зеленото не могат да минат от тебе.

Link to comment
Share on other sites

За наляво ОК, можеш да се изтеглиш, но ако си 3та или 4та кола на практика няма смисъл да се буташ.

 

Това за което говорех е, виждаш че платното (в което ще се включваш) е претъпкано и няма как да влезеш в него... но въпреки това решаваш да изчакаш на средата. Съответно на другите като им дойде зеленото не могат да минат от тебе.

Това дори е разписано в закона. Само до 2 коли могат да навлизат за изчакване в кръстовище.

Link to comment
Share on other sites

На отиване към един бар,одеве,чаках такси на спирката до Айсберга (в Кичука) ,и там на нон стоп-а се появи някакъв пълен КРЕТЕН с пистов мотор,започна да надува за гъзария.После се опита да завърти мотора,падна и едвам не се преби.После стана,и 15 минути се въртеше около квартала и надуваше.Мислих да звънна на 112 ,да им кажа за пиян тъпак на мотор,но таксито ми дойде и така.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, нямам излизане тия дни, но утре заради идеята ще си направя труда да направя едно кръгче из града, докато няма коли, а ако вечерта не ми е много студено да ходя пак до колата, мога да направя и едно нощно клипче. ;)

 

Само имай предвид, че сега цената надали ще е $20, колкото беше когато камерата беше в промоция, но надали и ще е повече от $25-28, щото тя толкова си струва. Кофти е само, че като цената мине $20, има известна вероятно да я задържат на "Ив.Вазов" за плащане на ДДС.

 

Хмдааам, при сърдитата лелка :)

Link to comment
Share on other sites

Хмдааам, при сърдитата лелка :)

 

Верно, че не са много любезни ама трябва малко такт майна. Отиваш, усмихваш се, говориш им учтиво и те верно леко троснато обикновено отговарят ама номера е да не им влезеш в тона. С мен винаги са били любезни...

Link to comment
Share on other sites

+1

Лявата страна няма нищо общо с дясната - ония са готини, те са пощаджийки и просто приемат, съхраняват и предават пратките, но онази отляво...:pirate...тя си е митническа служителка и вече бая години кара там - даже започвам да се чудя не се ли разболява понякога, та да излезе в болнични, няма ли да я пенсионират и др. такива. Само 2 пъти досега съм я случвал в добро настроение и тогава сравнително не се заяждаше, но останалите пъти....:throw:

Link to comment
Share on other sites

НЕма такива животни като нас, хората.

На цялото натоварено движение из големите маркети, на всичките коли по паркингите и непрекъснато щъкащите хора с колички и дисаги, се намират поредните двама №%@§№%№@, които да спрат като, че паркинга им е собственост. Уникални, да му се не види. Краката и задниците ще им паднат, ако походят 40-50 метра, но да спрат правилно. А точно там стълкновението от хора и автомобили е най-голямо (тракийският Кауфланд).

2610u9c.jpg

-

2133kag.jpg

 

@host ;)

@plameni - ако трябва ще ги пусна снимките с номера. Де да знам дали някой няма да го приеме твърде лично. Изчаткали централно хора напоследък колкото искаш :)

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

По принцип в бъдещият сайт смятам да се показват номерата. Даже може да се направи и база данни с най - големите простаци.

Link to comment
Share on other sites

По принцип в бъдещият сайт смятам да се показват номерата. Даже може да се направи и база данни с най - големите простаци.

http://photo-cult.com/articles/law/p1.php - хвърли едно око на тази статия. Да се ориентираш около правните моменти със заснемането и т.н Отдавна съм я чел, та не помня точните моменти, но поне може да те ориентира. Не знам точно към кое ще спадат нещата в сайта. Да няма някоя кофти изненада от някъде.

Link to comment
Share on other sites

се намират поредните двама №%@§№%№@, които да спрат като, че паркинга им е собственост. Уникални, да му се не види. Краката и задниците ще им паднат, ако походят 40-50 метра, но да спрат правилно. А точно там стълкновението от хора и автомобили е най-голямо (тракийският Кауфланд).

 

Не знам защо, това ме нервира толкова, но видя ли подобни идиоти направо ми призлява. Още повече ме е яд на охраната на магазина, която пръста не си мърда за да им направи забележка. Някой път нарочно ще спра ДО някой такъв, че тотално да блокирам целия паркинг и да питам охраната сега защо на мен ми прави забележка а на другия идиот не.

Link to comment
Share on other sites

Още повече ме е яд на охраната на магазина, която пръста не си мърда за да им направи забележка.

Каква забележка бе дедо? Има си съвсем конкретни, практични и печеливши начини за справяне с подобни идиоти. Нарича се tow truck (май на български няма подходящ превод, може би влекач):

 

tow_trucks_7.jpg

 

След като тук при нас масовата им поддръжка е толкова изгодна при далеч по-ниския процент паркиращи идиоти по този начин, то в България това би трябвало да стане един от най-проспериращите бизнеси. Направо акъла не ми го побира, защо липсва този толкова ефикасен метод на възпитание. :confused

Link to comment
Share on other sites

...

 

Нарича се "паяк". И не съм особено сигурен закона ли е такъв или от управата на магазина хич не им пука, но просто от паркингите на магазините не се репатрират коли. Отделно това, което ми се случи - кръстовище на бул. Руски, със знак "забранено спирането" до него и кола, паркирана буквално на 2 метра от знака. Звъня на общинска полиция и след като обяснявам ситуацията онзи ми отговаря "ами ние нямаме право да приберем колата оттам освен ако тотално не запушва движението, защото под знака няма 2ри знак указващ, че тука паркирането се контролира от средство тип паяк" и съответно ми обясни, че ЕВЕНТУАЛНО ако мине партрулка може да му напише фиш. Ти това как би го разбрал? Защото аз го разбирам като "ми през оная работа ми е кой как паркира, моята зона е еди коя си, другото не е моя работа". :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

 

Надявам се това да отговаря на въпроса ти "защо"...

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - Недомислено е плюс, че ги мързи. Могат поне да му сложат скоба, да видим ще паркира ли отново там.

А при нас като решат да мият улиците кфо правят. Една седмица по-рано се слага знак на входа на уличката или паркинга, че на еди коя си дата от еди колко си часа до еди колко си е забранено паркирането. В написаният час идват и вдигат всички оставени коли, след това чистят мият и т.н.. Няма значение дали става дума за някой булевард или за уличката пред блока ми.

Link to comment
Share on other sites

Само че мен ме дразни безхаберието. Освен да си взема някакви успокоителни и като тръгна да карам 1 хапче та да приемам нещата по-философски, нали? :)

Link to comment
Share on other sites

Нарича се "паяк". И не съм особено сигурен закона ли е такъв или от управата на магазина хич не им пука, но просто от паркингите на магазините не се репатрират коли. Отделно това, което ми се случи - кръстовище на бул. Руски, със знак "забранено спирането" до него и кола, паркирана буквално на 2 метра от знака. Звъня на общинска полиция и след като обяснявам ситуацията онзи ми отговаря "ами ние нямаме право да приберем колата оттам освен ако тотално не запушва движението, защото под знака няма 2ри знак указващ, че тука паркирането се контролира от средство тип паяк" и съответно ми обясни, че ЕВЕНТУАЛНО ако мине партрулка може да му напише фиш. Ти това как би го разбрал? Защото аз го разбирам като "ми през оная работа ми е кой как паркира, моята зона е еди коя си, другото не е моя работа". :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

 

Надявам се това да отговаря на въпроса ти "защо"...

То при тия паяци технологията е малко по-друга, затова не знам дали може да се нарече паяк, но по-важното е, че машината е стократно по-ефективна и практична от въпросния паяк. Паяка не може да работи в закрити паркинги и на някои по-неудобни улици, докато това нещо може да те отнесе от буквално всякаква ситуация и положение. Не знам как стоят законово нещата, но тук при нас, когато си паркирал като идиот в частен имот (защото магазините са точно такива), няма как да те глобят. Имат пълното право обаче да те "изнесат" на специален подходящ паркинг, за което ти обаче си длъжен да си платиш за "услугата". Сега предолагам се сещаш, че първо цената на "услугата" е достатъчно солена и също така този паркинг е "случайно" на майната си. Изключително приятно е да излезеш с торбите от магазина и вместо тарикатските три метра, да се наложи да изминеш пътя до другия край на града с такси, след което да си платиш подобаващо и за "паркинга", за да си вземеш колата. Възпитателният ефект е просто забележителен! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

По отношение на паркирането - поне да ги похваля в това отношение мол Пловдив( не че се справиха с джебчиите вътре, но темата е друга) - в момента, в който паркирах на място за инвалиди горе, на открития паркинг, охраната веднага доприпка да види що. След като им показахме документите си отидоха. И другия единствен случай да ме питата що паркирам на инвалидно място беше в Поморие. Но там охраната беше възрастен човек - явно все още пазещ някакво наследство от едно време за ред и дисциплина, та затова дойде. Иначе масово охраната по тия магазини не следи за реда от вън на магазина - там да си се оправят хората. Те гледат да не отмъкне някой пакет солети вътре.

Link to comment
Share on other sites

Е, то в МОЛ Пловдив пълно с инвалиди с Q7, X5 и GLK. Да се чудиш тея инвалиди, как карат тези джипове. Просто си случил момент, в който някой е гледал какво става ;) Или не си бил с джип. Тези с джиповете, дори не отбелязват охраната, защото знаят, че нищо не могат да им направят. Там съм присъствал на случай, в който един тиквеник си паркира софийското Q7 до един от входовете, върху пешеходна зона, почти до вратата. Дойде охраната, опита се да му направи забележка, а тиквата се направи, че няма никого и подминавайки охраната си влезе в МОЛ-а. Момчето от охраната вдигна рамене и тръгна навътре.

Link to comment
Share on other sites

То при тия паяци ....... Възпитателният ефект е просто забележителен! :laughing1:

 

При нас глобата за наказателният паркинг е, колко...50-60 лева (запознатите да ме поправят, ако греша). Но явно въпреки кризата, хората си взимат колите, плащат си и на другия ден пак като идиоти паркирани :). Трябват по-солени глоби, но на нас и манталитетът ни е такъв.

Link to comment
Share on other sites

а тиквата се направи, че няма никого и подминавайки охраната си влезе в МОЛ-а. Момчето от охраната вдигна рамене и тръгна навътре.

 

Ето това е проблема. Охраната НИЩО не може да направи. Може да му направи забележка, но не и да извика паяка да му вдигне колата. Една такава тиква ми беше паркирал пред гаража на улица където не само е забранено паркирането ами е указано че паяка там ги отнася идиотите. Видях го как спря извиках му че паркира пред гаража ми той се усмихна и отиде да ухажва в близкото салонче една фризьорка. След малко като тръгвах го извиках да си махне аудито и тъпака ми вика "ще чакаш". Обадих си се чинно на паяка и те до 5 минути дойдоха. Ела да видиш как изскочи като тапа от салона говедото просто.

 

При нас глобата за наказателният паркинг е, колко...50-60 лева (запознатите да ме поправят, ако греша). Но явно въпреки кризата, хората си взимат колите, плащат си и на другия ден пак като идиоти паркирани :). Трябват по-солени глоби, но на нас и манталитетът ни е такъв.

 

Проблема не е глобата, проблема е че НИКЪДЕ не вдигат. Вдигат на идиотски места колкото да събират пари - примерно на Иван Вазов където има колкото си искаш място и дори да паркираш пред пощата на митницата на никого няма да попречиш, но пък има знак и им е удобно. Докато от паркинг на магазин не съм сигурен имат ли право да ти вдигнат колата нито как стои положението с охраната, нито имат ли право да те тормозят ако си спрял на местата за инвалиди, но е факт че досега ЕДИН случай не съм видял от паркинг на магазин да вдигнат автомобил.

Link to comment
Share on other sites

Понеже обикновено се придвижвам повече пеша, аз си развих един много просташки навик - пиша с маркер "Паркирал си като селяндур" на предното стъкло и рисувам по една усмивка на страничните огледала + вдигане на чистачките(на едната късам каучука, за възпитателен ефект). Досега само един се опита да ми налети на бой, но освен маркер си нося и сгъваема палка...та се отказа. Иначе това, което е показал Момчил, е много хубаво. Ама не и в нашата действителност.

Link to comment
Share on other sites

Понеже обикновено се придвижвам повече пеша, аз си развих един много просташки навик - пиша с маркер "Паркирал си като селяндур" на предното стъкло и рисувам по една усмивка на страничните огледала + вдигане на чистачките(на едната късам каучука, за възпитателен ефект). Досега само един се опита да ми налети на бой, но освен маркер си нося и сгъваема палка...та се отказа. Иначе това, което е показал Момчил, е много хубаво. Ама не и в нашата действителност.

наистина имаш лош навик...и гледам си забравил поговорката, че всеки батко си има БАТКО ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...