Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Ей такива простаци виждам всеки ден в паркинга на Фантастико до нас

 

...

 

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Това няма как да не е жена. Просто абсурд да не е.. а на тях такова им е простено :) Нали знаеш, че жените живеят по-дълго от мъжете, защото господ ги компенсирал за загубеното време при паркиране :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Недей да триеш ;). Може да преместим примерно в клуб Простак нещата.

Сега погледнах какви клипове са станали през последните дни. Не е перфектно качеството. Горе долу става, но не е като на GoPro-то :(. През нощта е малко по - кофти. Сега качвам един клип да видите как стават нощно време клиповете.

 

Ето клипчето:

 

http://www.youtube.com/watch?v=5YlbYWoPcCk

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5YlbYWoPcCk

Link to comment
Share on other sites

Много добре си става! beer.gif

 

Твърдо заявявам такава камера, особено ако Пламен я е намерил и на по-сносна цена.

 

Някой верно да премести постовете в клуб простак.

Link to comment
Share on other sites

Много добре си става! beer.gif

 

Твърдо заявявам такава камера, особено ако Пламен я е намерил и на по-сносна цена.

 

Някой верно да премести постовете в клуб простак.

 

Иван да ги премести когато прецени, защото определено много се натрупаха и не са за тук.

А иначе съвсем не е добре, предвид какви нощни клипове съм разглеждал от FullHD регистратор - и по-бързо реагираше при директна светлина, и номерата на колите се четяха...ама и камерката струваше няколко пъти повече. Но за регистрация на нарушения и доказателствен материал при произшествие...върши работа и като се има предвид, че аз като влезна в хранителен магазин да пазаря за вечерта, повече пари оставям там, отколкото струва такава камера - направо си е сделка. :punk

Link to comment
Share on other sites

Каква е идеята да се снимаш сам неспирайки на STOP? (52 сек)

Нали затова го слагам в темата.

Иначе това е вътрешно квартална улица с доста добра видимост към мястото от където може да се появят коли. Защо изобщо има стоп при положение, че в моята посока е почти целият трафик си остава мистерия. Не е единствената мистерия между другото. Доста странни неща има като пътни знаци в района. Ако се загледаш в клипа, ще видиш как намалявам скоростта преди да премина.

Link to comment
Share on other sites

Нали затова го слагам в темата.

Иначе това е вътрешно квартална улица с доста добра видимост към мястото от където може да се появят коли. Защо изобщо има стоп при положение, че в моята посока е почти целият трафик си остава мистерия. Не е единствената мистерия между другото. Доста странни неща има като пътни знаци в района. Ако се загледаш в клипа, ще видиш как намалявам скоростта преди да премина.

Миналата седмица обяснявах на дъщеря ми, че аз имайки книжка, мога да си позволя и да не спра на STOP, а тя, докато я вземе е длъжна :lol:

Link to comment
Share on other sites

Сега се замислих. На много малко места спирам на 100% в покой колата на знак стоп. По принцип намалявам доста скоростта и почти спирам, но да спра и да потегля не се сещам да го правя. Все пак се съобразявам със знака де. До момента за шофьорският ми стаж имам навъртени между 400 000 и 500 000 километра. За тях нямам инциденти и актове. Да сме по - точни имам малки изключения. Веднъж докато изчаквах да се разминем с едни коли ме удари отзад. Бях спрял доста преди да ме ударят... Имам акт за счупено предно стъкло. Беше много леко пукнато. Стана както пътувах към Бг. Как да му обясня на Простака, че колата е с пълно каско и няма логика да не го сменя ако е станало отдавна. След време ми написаха втори акт. Затова, че не съм заверил първият. Как да го заверя в чужбина така и не ми отговориха. Та това са ми приключенията. Нямам честитки и от камерите.Това разбира се не ме прави перфектният шофьор който спазва всички знаци и ограничения. Просто си има места на които могат леко да се пренебрегнат, но има и такива на които трябва да си много по внимателен отколкото са те сигнализирали.

 

В своя защита:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GrTCOufKmSA

Link to comment
Share on other sites

Сега се замислих. На много малко места спирам на 100% в покой колата на знак стоп. По принцип намалявам доста скоростта и почти спирам, но да спра и да потегля не се сещам да го правя

 

Както един приятел, който от известно време е в Щатите каза - дребна разлика ама колко дребна да е - има-няма $500 :) Отделно цената на застраховката ти се вдига и тя, пък ако продължиш с глупостите ставаш пешеходец...

 

Откакто отнесал няколко такива ако знаеш колко примерно спира на всеки стоп и т.н. :)

 

ПС: То и аз не спирам на голяма част от стоповете ако имам видимост и мога спокойно да мина, въпреки че съм наясно какво е правилното...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имах предвид, че наличието на работещ видеорегистратор в колата, би трябвало да има сериозен самовъзпитаващ ефект.

Освен ако не си решил да документираш някое идиотско изпълнение или рекорд е хубаво да се има едно наум, че записът би могъл да се използва срещу теб самия.

Link to comment
Share on other sites

Аз на стоповете спирам. Даже и да имам видимост. Не се знае какъв идиот има насреща....Дето се вика - парен каша духа.

Link to comment
Share on other sites

Аз на стоповете спирам. Даже и да имам видимост. Не се знае какъв идиот има насреща....Дето се вика - парен каша духа.

 

A ако ясно се вижда че идиоти от всякакъв вид липсват?

Link to comment
Share on other sites

Нереалистично е да си шофьор в БГ и да спираш НА ВСЕКИ СТОП. Не защото е гъзарско да не спираш, или сме Шумахер. Просто стоповете са зле сложени. Аз много често не спирам НА СТОПА, а след него... просто защото нямам видимост, и при положение, че няма обозначаваща стоп-лента ако спра пред знака както е по-закон нямам никаква информация за реалния трафик и как аз да се включа в него. Но желая да изтъкна, че почти винаги спирам (освен при фрапантно пряка видимост и липса на трафик), но това спиране, в повечето случаи е след знака - нещо което ако се коригира със стоп-ленти на повечето места, мисля, доста от шофьорите след като вземат книжка ще си изградят навик. Аз моя навик си го изградих след като малко след вземане на книжка 4-5 пъти не ме отнесоха в квартала (моста на Герджика от страната на Центъра), просто защото в тия улици там, никой не дава предимство на нерегулирани кръстовища на дясно стоящ, нито спира на стоп. От тогава винаги едно на ум на нерегулираните и особено внимание на стоп, а също голямо внимание когато АЗ СЪМ с дадено от знак предимство, в тези случаи най-често съм забелязъл водачите, които нямат такова да не се съобразяват с пътна маркировка или знак указващ им липсата на предимство.

Link to comment
Share on other sites

Просто стоповете са зле сложени.

 

Знак 'стоп' се слага обикновено там, където пресичаш силен трафик и/или пък нямаш никаква видимост. Знаците все пак се поставят от хора и те също грешат. Има доста 'стопове', които спокойно бихa могли да бъдат заменени от 'триъгълници', както и има 'триъгълници' на които нямаш никаква видимост и там винаги си спирам, въпреки, че знакът не ме задължава да го правя. Отделно, че след като веднъж ме отнесоха (като куцо пиле домат :lol:) на една пресечка до Военна болница, където на всичкото отгоре карах с 30 км/ч, а тая, дето ме отнесе, хем беше от лявата ми страна, хем за допълнение си имаше един голям "STOP", на който изобщо не спря, а спря в мен без грам спирачен път, от което колата ми се завъртя на 360 градуса, удари се във високия бордюр, който изкриви задната ос, след което пък от инерцията на удара се качих на тротоара и спрях на 1 педя разстояние от друга паркирана кола....та...след това изпълнения на тая, която на всичкото отгоре излезе от колата с думите "Къде караш бе!" - вече намалям и се оглеждам на всяко кръстовище, без значение дали съм на главен път, на зелен светофар или не. ;)

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид, че наличието на работещ видеорегистратор в колата, би трябвало да има сериозен самовъзпитаващ ефект.

Освен ако не си решил да документираш някое идиотско изпълнение или рекорд е хубаво да се има едно наум, че записът би могъл да се използва срещу теб самия.

Не бих си променил стила на шофиране заради камерата. А идиотски изпълнения и рекорди не правя на пътищата. Не им е там мястото. Ако се опиташ да направиш нещо само и само да го имаш на камерата има много голяма вероятност да завърши по неприятен начин. Според моментната ситуация на пътя е.

 

...Просто стоповете са зле сложени...

...Има доста 'стопове', които спокойно бихa могли да бъдат заменени от 'триъгълници', както и има 'триъгълници' на които нямаш никаква видимост и там винаги си спирам, въпреки, че знакът не ме задължава да го правя...

Това се опитах да обясня по - горе. На няма и 100 метра от въпросното кръстовище има друго на което има триъгълник. Само дето там не простo се спира ами и трябва много хубаво да се гледа вляво. Пътят прави чупка и няма никаква видимост до последният момент. На въпросното кръстовище винаги спирам и бавно потеглям. Това с преценката обаче е за райони които човек познава добре. Ако е някое място което не се посещава редовно или за първи път е друга тема. Тогава и на триъгълниците е добре да се спира. По принцип на всяко кръстовище трябва да се внимава повече.

 

 

 

edit:

Сега се замислих, че догодина мога да кандидатствам за златен талон :pirate .

Link to comment
Share on other sites

Сега като си накачим регистраторите по колите, се надявам да не се случва да поместваме такива кадри.....то вярно, че никой не е застрахован, а и идиотите са бол, ама...по-добре да няма тежки ситуации...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Като спомена качване. В сайта на клуба ще помествам клипчетата които са интересни. Иска ми се обаче да ги качваме с един акаунт в youtube. Не за друго ами да не стане някой да ми прати линк и после да го изтрие. Когато дойде момента мога да ви дам направо потребителя да ги качвате или някакъв модул към сайта. Слагате ги там и после ги прехвърлям. Ще е проблем ли ако не са качени с вашият личен потребител в youtube? Разбира се ще си пише кой е авторът и т.н. Другият вариант е всеки да си ги качва с неговият и да свалям после по едно копие което да пазя. И това не е лош вариант.

 

 

Link to comment
Share on other sites

?

 

За мене е все тая, нека другите да кажат как им е по-удобно.

 

П.П. А докато всички си сложим камерите, ето и още едно чуждо клипче, третиращо ситуацията, на която посветихме цялата предишна страница от тази тема - преминаването на жълто с предварително ускорение, при дълго мигащ зелен светофар, указващ предстоящата смяна. Понякога минаваш, но понякога и отсрещният бърза да хване неговото зелено и да направи ляв завой (гледайте само първите 15 секунди).

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин тия скапани фишки да се блокират някак си?!?!?! laughing1.gif

 

Аз също нямам претенции. Ама ние малко слагаме каруцата пред коня - още камерите не сме сложили, взехме клиповете да нагласяме.

Link to comment
Share on other sites

А кой е сайта? Че аз нещо съм изтървал, като се е обявил ...unsure.gif

clubprostak.com

Не е готов все още. Имаме си домейн и хостинг. В скоро време трябва и да тръгне. В момента основно обмислям как да е.

 

Аз също нямам претенции. Ама ние малко слагаме каруцата пред коня - още камерите не сме сложили, взехме клиповете да нагласяме.

Има значение понеже трябва да помисля и за момента с ъплоуда. Иначе и аз самият за момента качвам с моят потребител. Ще го променя обаче.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, ако искаш да се включа с помощ по дизайна и системата? Аз евентуално ще се включа като цяло в проекта със клипове :P. Ако не си се спрял на система за упралвение на сйата, Joomla и WP са най-разработени от към функции и най-вече че са безплатни. Редовно пускам и проектирам такива :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...