Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Ако видиш "отдалече" брояча ще ти трябват поне 10 секунди. ...

 

Зависи...когато е сухо, на мен са ми необходими не повече от 2-3 и понякога при малко оставащи секунди се е случвало дори да стресна някои от чакащите на тротоара да им светне зеленото пешеходци. Обаче предпочитам някой да е леко стреснат от спираща кола (без стъргане на гуми, разбира се...имам си ABS :))) пред пътеката за преминаване, отколкото да се мъча да премина през кръстовището. ;)

 

П.П. А са ми необходими малко секунди, защото никога не слушам музика в колата, не говоря по телефон дори и с хендсфрий и особено в града съм максимално концентриран какво става навсякъде около мен, понеже понякога ситуациите се променят за миг.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защото не ми се иска да му казвам на Виден в колко голямо нарушение е когато навлиза с 60 в кръстовище на жълто...

 

Виден най-много да се усмихне и толкова. В града си има ограничения и малко или много хората ги спазват. Ако говорим за клипа на колегата на това кръстовище в посока направо при точно тази ситуация не виждам проблем човекът да си мине, па ако ще и с 50. Да не говоря в тоя сутрешен мокреж ако се опитва да спре колко точно глупости може да се случат, включително и да загинат хора.

 

Абе трябва да се внимава с тая ситуация, понеже на Васил Априлов и 6-ти Септември, така щеше да ме изцепи един, който завиваше наляво. Гледам таймера, че свети за 5 секунди и ускорих, той явно реши, че ще мине и така щяхме да се ковнем. Хубаво, че разко кривнах в дясно, после в ляво, че иначе беше станало мелето....

 

ВИНАГИ, НАВСЯКЪДЕ, ПО ВСЯКО ВРЕМЕ се гледа с четири очи. Това е едно от най-важните неща в шофирането. Аз лично много преди да мина през кръстовище съм го огледал цялото. Чак тогава преценявам как да постъпя. Такива дето чакат последния момент правят произшествията. За 18 години зад волана съм видял и научил доста неща, като за мен най-важните са на първо място да пазиш себе си от останалите и на второ ти да пазиш останалите. Всичко останало са подробности. Ако трябва всички да дъвчат всяка буква било то на Правилника, било то на Закона, то просто не ми се мисли какво чудо ще е на пътя.

Link to comment
Share on other sites

За 18 години зад волана съм видял и научил доста неща, като за мен най-важните са на първо място да пазиш себе си от останалите и на второ ти да пазиш останалите. Всичко останало са подробности.
Закривайте форОма, пак съм съгласен с Виден!

 

Аз лично за годините на колело (и няколко със разни служебни коли) съм се научил, че най-важно е да се зачитат законите на физиката. Тях никой не може да ги наруши. Ако с колелото следвах сляпо ЗЗП - доста случаи е имало, в които нямаше да ме погребват, а просто да пребоядисат върху мен...

Link to comment
Share on other sites

Гложди ме един такъв въпрос...според ЧЛЕН :D 20, водача на МПС има ли право КОНТРОЛИРАНО да дрифти на ляв или десен завой на кръстовище :D :D Tой пак ще си контролира МПС-то, но под определен интересен ъгъл :D

Link to comment
Share on other sites

Гложди ме един такъв въпрос...според ЧЛЕН :D 20, водача на МПС има ли право КОНТРОЛИРАНО да дрифти на ляв или десен завой на кръстовище :D :D Tой пак ще си контролира МПС-то, но под определен интересен ъгъл :D

 

Ако имаш предвид такъв "контрол" и използването на бордюрите вместо останалите участници в движението - да, разрешено е. :devil

Link to comment
Share on other sites

Домейнчето е вече регистрано - clubprostak.com. Имам няколко идеи за реализацията му. Ще видим на коя от тях ще се спра. По принцип ще е не само за шофьорски изпълнения.

Link to comment
Share on other sites

Не съм се разписвал досега в темата, ето нещо от последния час...Малко не се схваща за какво иде реч, щото с една ръка ми беше трудно да извадя фотоапарата, но пак се добива представа. От най-дясна към най-лява лента, с цел престрояване за завиване на ляво. Вижда се къде е кръстовището. Ако не го бях видял, нямаше да повярвам. Предполагам, колите около него го пуснаха, щото бяха шашнати хората...На клипчето го няма, но опита да направи обратен в еднопосочно движение...

 

http://www.youtube.com/watch?v=frgGYPE3kpY&feature=plcp

 

Link to comment
Share on other sites

си купих и един видеорегистратор

Я дай малко повече инфо какво си хареса?

И като дойде и го пробваш кажи/ сложи някъде да видим как работи, защото и аз се оглеждам за такова нещо от известно време и нещо не мога да си харесам нещо, което да не струва майка си и баща си.

Link to comment
Share on other sites

Пламене дай линк да видя коя камера си поръчал. По принцип хубавите стойки са със специална "врътка" която прави доста сериозен вакум. Няма нужда да се навлажнява или да се чисти стъклото. Все пак от хигиенна гледна точка е добре да си чистиш колата от време на време. На моята камера толкова сериозно се захваща, че няма начин да я сваля без да го освободя. На GoPro също са доста добри. Закрепват камерата на самолети директно върху крилото само с вакума. На мотори по подобен начин върху резервоара.

Link to comment
Share on other sites

Пламене дай линк да видя коя камера си поръчал. ......

На GoPro също са доста добри.....

 

От 20-на минути нещо ми се развали безжичния нет и трудно влизам тук и там, но после ще си влезна в Пейпал-ъкаунта, за да си спомня от кой сайт я купих и кой модел точно беше, че покрай всичките промоции и намаления напоследък....доста се изкуших и като тебе позволих да ме хване шопинг-треската. Ония няколко дена на множество покупки разгледах подробно поне 30 различни сайта и няколкостотин артикула (не само камери). Схващаш, че не става дума за GoPro, а за любимото ми 'чайна мейд' производство, така че затова предполагам, че държачът ще е скапан. :bgrin: Камерката не блестеше с някакви кой знае какви екстри....само си спомням, че гледах няколко клипчета от съответната камера в реални условия (дневни и нощни) и качеството ми допадна. Просто след останалите покупки от намаленията, в сметката ми бяха останали малко пари и реших остатъка да го похарча за някой евтин DVR, а реално 80% от китайските регистратори (когато работят) са с приемливо качество и са ужасно евтини - за $45-50 вече може да си вземеш FullHD, а ако нямаш нужда чак от 1080p, дори може да се снабдиш с такъв за $20-25, което е просто смешно. ;)

 

Нека да не се обяснявам повече в темата с въпросите, че и без това ми е лоша връзката и трябва да цъкам по няколко пъти, за да излезе нещо. После ще видя откъде точно я купих и каква беше.

Link to comment
Share on other sites

DVR-a за колата ми е китайски ;). GoPro го използвам само и единствено за подводни клипчета когато се гмуркам. Когато го поръчах обаче си взех доста стойки. Имам такава за глава, колело, каска и вакумна. Далеч съм от идеята да го използвам за запис в колата. Важното е не какви са параметрите а какви клипчета прави. Понеже има доста уж с хубави параметри а клипчетата не струват. По този начин избирахме и моята. Малко поостаря, но за момента ме мързи да си избирам нова. Все пак снима 720р с 30 кадъра.

Link to comment
Share on other sites

DVR-a за колата ми е китайски ;). GoPro го използвам само и единствено за подводни клипчета когато се гмуркам. Когато го поръчах обаче си взех доста стойки. Имам такава за глава, колело, каска и вакумна. Далеч съм от идеята да го използвам за запис в колата. Важното е не какви са параметрите а какви клипчета прави. Понеже има доста уж с хубави параметри а клипчетата не струват. По този начин избирахме и моята. Малко поостаря, но за момента ме мързи да си избирам нова. Все пак снима 720р с 30 кадъра.

 

Я ми пиши на ЛС подробности за тая камера в колатата ти и най-вече колко струва, че искам и аз да си сложа в колата такава. ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Я ми пиши на ЛС подробности за тая камера в колатата ти и най-вече колко струва, че искам и аз да си сложа в колата такава. ninja.gif

Таман ще станем репортери на clubprostak :)

Link to comment
Share on other sites

Таман ще станем репортери на clubprostak :)

 

Тъкмо това мислих да пиша. Трябва да има повече материали да се качват. Колкото повече, толкова по - добре. Голяма част от реализацията вече съм я измислил. Трябва само да я реализирам. Когато я взех преди около година само няколко пъти използвах камерата. В последно време обаче простаците зачестиха и от известно време не я свалям. Снима всичко което се случва.

 

Иначе най - добре да ви пиша тук за избира на такава камера. Най - богат избор има в dx.com(dealextreme). Ето и линк към резултатите от търсачката: dx.com - само 586 резултата излизат в момента :bgrin:. Задължително е да снимат поне в 720р и с 30 кадъра в секунда. Ако се снима на 1080р клипчетата стават прекалено големи. Ако е с под 30 кадъра също не е много приятно. Трябва да се гледа и сензора да е поне 5мр. Има значение и каква компресия използват. Motion JPEG не е за препоръчване и трябва да се избягва. Независимо от параметрите трябва да се прегледат и примерните клипчета. Виждал съм камери с уникални параметри, но реално правят отвратителни клипове. Задължително трябва да има възможност за изключване на диодите за нощно снимане. Това ако не се лъжа е тази която имам аз:

http://dx.com/p/h-264-720p-wide-angle-6-led-night-viewing-digital-car-dvr-camcorder-w-mini-usb-sd-hdmi-2-5-lcd-54137

Когато я избирахме беше най - добрият вариант за качество спрямо цена. Не ми се искаше да се дават прекалено много пари. Беше и малко по - скъпа. Много приятен дизайн има. Има някой с форма на фотоапарат. Те не ми харесват понеже заемат доста място на стъклото. Дисплеят е задължителен за да може да се нагласи да снима правилно. Когато го затворя и той изгасва. Поддържа големи SD карти. Аз лични съм сложил 32gb. Друга важна функция е да се пуска и да се гаси сама. Аз съм я сложил и не я мисля. Когато запаля колата камерата тръгва сама. Когато изгася след няколко секунди и камерата спира. В общи линии разумна цена е от 50-80$. Няма смисъл от по - скъпа. Трябва да се гледа и с каква стойка идва. Трябва да има възможност за всякакви варианти на завъртане за да може да се нагласи добре спрямо вашето предно стъкло.

 

П.С.

Писах с доста редакции. Дано не съм написал много объркано обясненията.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно същата взех (без да знам, че и ти си имал такава)...само дето я взех от едно място на доооста по-ниска цена. :bgrin: Само защо ми е останало в ума, че най-голямата резолюция беше 1280 на 960, а не на 720...знам ли, може да е някакъв ъпгрейдван модел. А иначе всичко останало от външния вид до данните е 1:1 - пак така се пуска и спира, когато запалиш, поддържа до 32 Gb и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че в комплекта е всичкото това, дето го пише и в сайта на DX, откъдето всъщност купувам, само ако нещото, дето го търся го има единствено там...което пък рядко се случва, понеже разполагам с богата база данни с по-евтини китайски сайтове. :bgrin:

Изчакай малко да получа моята и да я пробвам, че ако нещо не остана доволен, не ща после да ми я биеш в главата и твоята.

 

 

Помниш ли оная спай-камерка в химикалката, дето ти я поръчах - уж беше практически същата като другите, дето бях поръчвал преди за тоя и оня, а като дойде, нещо не ми допадна - трябваше да щракаш като луд по няколко пъти, че да сменяш режимите, а и качеството на снимане май не беше съвсем на ниво...sleep.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Ми викни по една и на нас бре! Казвам го сериозно за себе си! (комплект ли си е със стойка и т.н.?)

Със всичко си идва. Виж линка който съм дал. Стойката захваща адски здраво към стъклото.

 

Пламене, тази ли си взел:

http://dx.com/p/1-3-mp-wide-angle-digital-vehicle-car-dvr-camcorder-w-ir-night-vision-motion-detection-sd-2-5-lcd-57103

Link to comment
Share on other sites

тази ли си взел:

 

Вероятно, ако се водя по резолюцията, понеже останалото май съвпада като при твоята, а и гледам, че са в еднакви корпуси...

Link to comment
Share on other sites

Вероятно, ако се водя по резолюцията, понеже останалото май съвпада като при твоята, а и гледам, че са в еднакви корпуси...

Води се уж с по - слаби параметри. Ще ги сравним когато дойдат.

Link to comment
Share on other sites

Аз оная писалката в дупето ще ти я мушна... laughing1.gif

 

Но в крайна сметка не си ти виновен - не си я произвел. А иначе определено искам и аз една такава и почваме нон стоп заснемане. Аз дори ще я вържа с постоянна връзка в колата.

Link to comment
Share on other sites

Аз оная писалката в дупето ще ти я мушна... laughing1.gif

 

Но в крайна сметка не си ти виновен - не си я произвел. А иначе определено искам и аз една такава и почваме нон стоп заснемане. Аз дори ще я вържа с постоянна връзка в колата.

 

Трудно ще ти е да го направиш от няколкостотин километра разстояние, така че почвай с най-близкото дето ти е под ръка (вероятно твоето). :lol:

 

А иначе като купувам нещо, (въпреки че не се осланям единствено на това)...попоглеждам и какво са писали за даден продукт останалите, дето вече са си го купили. За тоя DVR основно бяха писали само хубави неща, но ми направи впечатление написаното от един: "Купих 3 бр. (еднакви) наведнъж - и трите, които дойдоха, имаха малки разлики между тях, но като цяло бяха с почти същия външен вид и данни".

 

По подобен начин се почувствах и аз, когато от същия сайт си поръчах настоящия телефон (тоя с 4-те сим карти)...да, ама когато дойде се оказа, че са ми пратили съвсем друг модел, щото оня го нямало на склад. Иначе външно пак си беше приличащ на другия, пак беше с 4 сим карти, с еднаква големина на дисплея, с QWERTY клавиатура, телевизия, радио, BT, wi-fi и всичко останало....ама...друг модел,с леко различаващ се дизайн. Явно имат тая практика да сменят моделите с подобни, когато ги нямат в момента.

Дай да не спамим вече в тая тема, че ще взема да забърша всичко от последната страница...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...