Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това за джигитите се замислих още когато Antares го спомена. Замислих се обаче дали ще се пускат само клипчета от шофьори защото то идиотите са безброй и във всяка сфера.

Link to comment
Share on other sites

Днес направих такива клипчета... Един си спечели титлата: Простак на деня. На 4 лентов булевард на който само най - лявата лента е за завиване. Този от третата направи ляв завой...

Надявам се да кача и клипче скоро.

Link to comment
Share on other sites

kavalsonwheels.com е идеално. а може и изцяло на english pipesonwheels.com :)

 

Може и някаква игра на думи например: CARate...com /от CAR - кола и Карате - меле :)/

 

 

И първото което трябва да поместиш е подробно инфо на хардуера /how to make my car recording idiots on the streets/ за да може да се включат повече хора.

 

П.С Снимка/клип не важи в съда ! Не са заснети от вещо лице !

 

 

Успех.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

...Снимка/клип не важи в съда ! Не са заснети от вещо лице !

Руските ченгета са уникално изобретателни.

Може да приемат видеозаписа, а след това да дадат невероятно обяснение:

 

http://www.youtube.com/watch?v=91_QJdsnYp4 68ec6a.jpg

 

...

При прегледа на видеозаписа, се установи, че използваното видеозаписващо устройство притежава т.нар. "ефект на 30-ия кадър", по време на който се нарушава цветопредаването. Недостатъчната производителност на процесора на видеозаписващо устройство дава отклонения в изобразяването на червения, зеления и други цветове. Във връзка с това, приложеният видеозапис не може обективно да отрази описаните във Вашето заявление събития.

Нарушения на служебната дисциплина и законността в действията на инспектора от пътна полиция не са установени.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ванка, време е да измислиш име на тази тема и да я сложиш в раздел Автомобили.

 

Ето един стар клип от мен, запечатал как само рефлексът и навикът да бъда предпазлив отдалеч ме спасиха от сериозен удар.

 

Мястото е улица Родина, посока у-ще П. Хилендарски, пресичам Капитан Райчо. Лилавата патка в лилавата кола отдясно както знаете има знак СТОП...

 

http://www.youtube.com/watch?v=fkvoSLD3C7A&feature=plcp

 

На клипа не може да се прецени добре, но спрях на средата на Капитан Райчо на около 50-на см от талигата. Ако не бях стъпил на спирачките отрано (защото си знам, че редовно някой кретен минава така), щях да спра в нея. В този момент и детето е в колата... А щом жената взе да свири така... Това е нейният вариант на буйно псуване... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Видене, не знам ти ли си, ама от тоя клип основно личи, че "водещия" усилено мяка и и-ка :lol:

 

Той е бе. Ти пък не му ли позна гласа?

Link to comment
Share on other sites

Това място е доста коварно и повечето хора карат по инерция, че като се движат по "Капитан Райчо" значи са с предимство. Всеки път като минавам от там се зачудвам защо изведнъж предимството се сменя? Както и да е, знаците не са сложени за красота, а на това място до колкото си спомням имаше STOPninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Тази пък даже не намали..

 

Ако спреш на пауза, ще видиш как се опулва за секунда като вижда фаровете ми пред вратата й. Може да видиш и лилавата й шапка, покрай опуления свински поглед... Говедото така и не разбра какво стана. Сигурен съм, че е помислила, че аз съм нещо виновен.

 

Видене, не знам ти ли си, ама от тоя клип основно личи, че "водещия" усилено мяка и и-ка :lol:

 

Ский са, копеле, "водещияТ" се връща от такава среда, р'ийш ли, и още не е превключил...laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Това място е доста коварно и повечето хора карат по инерция, че като се движат по "Капитан Райчо" значи са с предимство. Всеки път като минавам от там се зачудвам защо изведнъж предимството се сменя? Както и да е, знаците не са сложени за красота, а на това място до колкото си спомням имаше STOPninja.gif

 

Има СТОП и то голям, истина е, че е заблуждаващо, защото Родина изглежда като малка пресечка. Но то затова на всяко кръстовище се ГЛЕДА. Особено на такива малки и забутани. На горното кръстовище с Петко Д. Петков баща ми спря Мондеото в една кокошка с Лада 2104, пълна с кашони от банани. Там пък да не спреш на СТОП-а е просто класическо малоумие. И после гледа като кокошка празен полог оная пача...

Link to comment
Share on other sites

Ай стига с тая Родина де. РОДОПИ е улицата. Пък уж си от оня район :laughing1: :laughing1:

 

Моя грешка, Слакър! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Родопи е улицата, верно си е, Родина ми е комшийска на друг адрес, в друг град... biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ей такова нещо, дето ми се случи днеска не ми се беше случвало laughing.gif Та ходих аз да купувам храна за котката и се прибирам, движейки се по бул. "Освобождение" (линк), от ул "Бранислав Велешки" един колега прави ляв завой, но вместо да иде в правилното платно той навлиза в насрещното срещу мен и си кара около 20-30метра като пичwacko.gif На светофара ме хваща червено и спирам като колегата, който беше в дясно от мен ми свирна и ми вика "Тоя не беше добре"laughing1.giflaughing1.gif Направо не ми го побира акъла тоя пич как успя да направи подобна маневра (булеварда има поне едно 5-6 метра разделителна ивица между платнатаlaughing1.gif)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Ей такова нещо, дето ми се случи днеска не ми се беше случвало laughing.gif Та ходих аз да купувам храна за котката и се прибирам, движейки се по бул. "Освобождение" (линк), от ул "Бранислав Велешки" един колега прави ляв завой, но вместо да иде в правилното платно той навлиза в насрещното срещу мен и си кара около 20-30метра като пичwacko.gif На светофара ме хваща червено и спирам като колегата, който беше в дясно от мен ми свирна и ми вика "Тоя не беше добре"laughing1.giflaughing1.gif Направо не ми го побира акъла тоя пич как успя да направи подобна маневра (булеварда има поне едно 5-6 метра разделителна ивица между платнатаlaughing1.gif)

 

На мен ми се е случвало една лелка/баба да се върти в колелото....ама от грешната страна. Хем ми стана смешно, хем по погледа си личеше, че тя си нямаше никаква идея какво прави.

Link to comment
Share on other sites

Ей такова нещо, дето ми се случи днеска не ми се беше случвало laughing.gif Та ходих аз да купувам храна за котката и се прибирам, движейки се по бул. "Освобождение" (линк), от ул "Бранислав Велешки" един колега прави ляв завой, но вместо да иде в правилното платно той навлиза в насрещното срещу мен и си кара около 20-30метра като пичwacko.gif На светофара ме хваща червено и спирам като колегата, който беше в дясно от мен ми свирна и ми вика "Тоя не беше добре"laughing1.giflaughing1.gif Направо не ми го побира акъла тоя пич как успя да направи подобна маневра (булеварда има поне едно 5-6 метра разделителна ивица между платнатаlaughing1.gif)

Това се случва редовно, живеят в успоредните блокове, виждал съм го и на мебелна къща...глупаво е но е факт.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ванка, време е да измислиш име на тази тема и да я сложиш в раздел Автомобили.

 

Ето един стар клип от мен, запечатал как само рефлексът и навикът да бъда предпазлив отдалеч ме спасиха от сериозен удар.

 

Мястото е улица Родина, посока у-ще П. Хилендарски, пресичам Капитан Райчо. Лилавата патка в лилавата кола отдясно както знаете има знак СТОП...

 

http://www.youtube.com/watch?v=fkvoSLD3C7A&feature=plcp

 

На клипа не може да се прецени добре, но спрях на средата на Капитан Райчо на около 50-на см от талигата. Ако не бях стъпил на спирачките отрано (защото си знам, че редовно някой кретен минава така), щях да спра в нея. В този момент и детето е в колата... А щом жената взе да свири така... Това е нейният вариант на буйно псуване... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

 

Абсолютно същото ми се случи на мен с един приятел преди известно време, само че на кръстовището на самия Гранд. Идваме ние от църквата "Света Петка" и след кръстовището ще продължаваме направо към колелото. На кръстовището си има "Стоп" като слънце, пък и беше вечерта и можеш да се ориентираш от далече по светлината идваща от включените фарове.И тъкмо ние ще навлизаме в кръстовището вече и идва отдясно един, който ни видя, намали леко, поколеба се за около секунда и все пак реши като най-големия да мине на бургия и се разминахме с него на сантиметри. Добре, че моя човек успя да намали и да го избегне, чак се учудих, че успя толкова бързо да реагира. Направо ни се размине тогава за няколко сантиметра.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес на прелеза на Свобода... една мадама с рено идва от стадиона, вижда пуснатите бариери и аз тъкмо минавам и тя прави обратен и ме засича. По пътя към жп моста я оставих да си кара напред без да се гоним... обаче, покрай Марица зад Янко Сакъзов, някакъв Мерцедес МЛ сив си излезе от една от пресечките без въобще да се огледа, та едвам не го натресох. Луди, заспали и т.н.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Тези определено не бяха от заспалите.

Даже се карат кой първи да премине на червено . . .

 

И профучаващият на "оранжево" си го бива.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Това с тъмно оранжевото е редовен номер.Блеят на някъде и в последната секунда решат да минат,а имат таймер който се вижда отдалеч.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Това с тъмно оранжевото е редовен номер.Блеят на някъде и в последната секунда решат да минат,а имат таймер който се вижда отдалеч.

 

Специално този от кадъра си мина напълно нормално на жълто. Никакво нарушение. При положение, че си така засилен, разбира се, че ще минеш, дори имаше нещо в Закона по въпроса за минаването по този начин. Разбира се винаги може да залепиш пътниците за облегалките/стъклата с ръчна, за да спреш в тоя случай. Това е и смисъла на жълтия сигнал де....

 

А тоя синия - удряй с лопатата, където свариш!

Link to comment
Share on other sites

А тоя синия - удряй с лопатата, където свариш!

Що с лопатата,да си счупи инструмента по този дивак :angry:

Една палка със стоманена тръба тип "полицейска" ще свърши чудесна работа в случая...

Link to comment
Share on other sites

Специално този от кадъра си мина напълно нормално на жълто. Никакво нарушение. При положение, че си така засилен

Нямам радар, но според мен скоростта му е над 50. По-скоро към 60.

 

А и да не е превишена, нали се сещаш, че има понятие "несъобразена скорост". Ясно е, че на мокро няма как да спре.

 

Раздел Четвърти

Скорост и дистанция. Намаляване на скоростта

Чл. 20.

Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи с такава скорост, която му позволява да владее непрекъснато превозното средство, което управлява. Той съобразява скоростта на движението си с релефа на местността, състоянието на пътя, състоянието и товара на превозното средство, което управлява, с метереологичните условия, интензивността на движението, собствените си възможности и всички други обстоятелства, които имат значение за безопасността на движението. Скоростта му на движение трябва да е такава, че да може да спре превозното средство в зоната на своята видимост, както и да може да спре пред всяко препятствие, което е могъл и е бил длъжен да предвиди. Той трябва да намали скоростта и ако е необходимо, да спре, винаги когато обстоятелствата изискват това и особено когато видимостта не е достатъчна за безопасно движение

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...