Jump to content
BulForum.com

Запитване за лаптоп


306TDI

Recommended Posts

Разполагам с едно лаптопче ASUS X51R с процесор Т2130... понеже не съм много вчас с сокет 478 при лаптопите искам да попитам до какъв процесор поддържа? Примерно T4200 ще го подкара ли?

 

4966624Y.jpg

4967030R.jpg

4967062y.jpg

Link to comment
Share on other sites

На жена лаптопа е ASUS X51L - за него знам какво поддържа, но той е различен. Затова най-добре дай един скрийншот от "Еверест" или др. подобна програма.

Link to comment
Share on other sites

То не е само до сокета...

От скрийншота отново не се вижда точния модел на дъното, но водейки се по FSB-то, нямаш много възможности за ъпгрейд на процесора.

Чипсета уж поддържа 800 шина... сега ще порова да видя какъв е модела на дъното аджеба.

Link to comment
Share on other sites

Ако поддържа 800, тогава ситуацията е друга...

Нямам представа така пише, но и на настолния ми комп пише, че поддържа ддр3. Но дефакто няма ддр3 слотове :) Май просто ще пробвам на практика и така, ще се разбере. Шотовете сега ги направих.

Link to comment
Share on other sites

Щом ги поддържа, максималният ъпгрейд на шина 800 мегахерца е този, а доколкото си спомням първото от двойното "P" само показва материала от който е изработен, в твоя случая - пластмаса.

Link to comment
Share on other sites

Такаа... чак сега виждам темата. Сокета ти е Socket M. Другия по-нов вариант е Socket P. И двете се водят 478 нещо си в сайта на интел и оттам идва объркването.

Та за socket M най-добрите процесори са T7600, 7400, 7200, 5600, 5200 ;)

Надявам се да съм помогнал :rolleyes:

 

T4200 е на Socket P и няма да работи.

Link to comment
Share on other sites

Такаа... чак сега виждам темата. Сокета ти е Socket M. Другия по-нов вариант е Socket P. И двете се водят 478 нещо си в сайта на интел и оттам идва объркването.

Та за socket M най-добрите процесори са T7600, 7400, 7200, 5600, 5200 ;)

Надявам се да съм помогнал :rolleyes:

 

T4200 е на Socket P и няма да работи.

Мерси за инфото имам някои въпроси, ако може да ми кажеш: има ли смисал да упгрейдвам с Т5200? гледам доста бавничък /1.6гхз/ или се лъжа? Гледам ги от тази тема: http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=113710&st=0&p=1495518679&hl=T4200&fromsearch=1entry1495518679 , кой ше е най-добре?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...