Jump to content
BulForum.com

Какъв лаптоп да си избера ?


MaiconDogg

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чувал съм, че когато един уред с батерия стои постоянно закачен за ток и батерията спира да функционира правилно. Имам едно Т430, което стои повече от 2 год. на зарядно и сега батерията му едвам издържа 20 мин.

 

edit: @w00x Благодаря. Почерпи се нещо да не му изгорят чарковете. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Прецаква се защото стои почти постоянно на пълен заряд и в същото време се загрява от работата на лаптопа.

Което мори li-ion батериите...

Док или зарядно няма значение.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще се ползва дълго време постоянно включен и работещ лаптопа (както се ползва по принцип един настолен компютър), батерията така или иначе ще е консуматив. 3 години ако изкара, добре.

 

Гледах обяснения, как софтуерът в контролера е така направен, че натоварва неравномерно отделните й клетки, някоя първо започва да сдава багажа и дори останалите да са в ред, след това капацитетът вече е ограничен. За оправяне трябва разглобяване на батерията, смяна на "отслабналите" елементи и ресет на контролера.

Link to comment
Share on other sites

Този, който взех, има някакъв софтуер, който има настройка кога да зарежда батерията. Примерно, ако е 60% - зарежда до 60 и след това изключва батерията и продължава да работи на кабел. Дори и изключен пак не зарежда. Просто си стои на 60%. Настройката може да е 60%, 80% или 100%.

 

Обаче има проблем. Стрелката нагоре няма звукът или усещането като на всички останали и, макар да е просто едно копче, ще го изпратя към сервиз в София. Damn. 

Link to comment
Share on other sites

Така става. Най-добре когато е с включен кабел да има възможност батерията да стои на 60 - 80 % заредена  и изобщо да не се ползва/разрежда.

 

П.П. а заради топлината, ако ще стои лаптопа предимно на едно място като обикновен компютър, батерията може даже да се извади.

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/3/2019 at 3:01 PM, instinct said:

П.П. а заради топлината, ако ще стои лаптопа предимно на едно място като обикновен компютър, батерията може даже да се извади.

 

Да, това коментирахме по-нагоре в темата, че този не позволява сваляне на батерията. Имам един стар T430, на който батерията му се сваля изключително лесно. Но сега като гледам новите T-серия и на тях не може да им се маха вече така лесно. Е, не че не може, но трябва да се отвори целият капак.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам странен проблем с един нов лаптоп. 15 и нещо инча е, FullHD, но на някой приложения, като целия офис пакет, например, всичко е леко замазано. На Desktop всичко си ок, но на Хром, офис пакета и други разни, е размазано, все едно не е точната резолюция или нещо друго. Много е странно, не ми е проблем да го върна, но ако е някаква настройка, бих го коригирал, вместо да го връщам... Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Имам аналогичен проблем с DELL XPS 9550, ако ще те успокои. Вероятно проблем с драйверите или настройките. Опен офис-а е все едно 600х800, а всичко друго е ОК.

Link to comment
Share on other sites

По-голям ви е Recommended процента заради високата резолюция на малкия екран. Сега ще ви станат по-малки иконите обаче. :)
Просто интерфейсите на повечето програми не са предвидени за скалиране и стават размазани. Не ми е ясно само какво правят хората с 4K резолюция на 14-15" екранче. Сигурно им е размазано, но с тази резолюция не могат изобщо да го видят. :D

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2019 at 11:54 PM, vikktorpenchev said:

Този док прецаква ли батерията. За съжаление е вградена, не е като на Т серията на Леново от едно време. 

Сложи си Lenovo Vantage  и с това ще регулираш зареждането на батерията.

 

Моята батерия е от 2011 и е само с 2 % износване.
С  Т510 съм.
Винаги е зареждана на  65%

vantage.jpg

Edited by neroni
Link to comment
Share on other sites

Май, май ще го върна. Това ме дразни. При всяко зареждане, имам чувството, че е различно. Иначе е супер лаптопчето, за 540 кинта 7-мо поколение интел с DDR4, ама... Имам чувството, че е някаква тъпа настройка...

Link to comment
Share on other sites

Зависи и от зрението на човек, но Precision-а ми който е 15ка съвсем спокойно го ползвам на 100%

Всъщност имам няколко 14ки и тях също си ги ползвам на 100%. Зуумнатите ми се виждат прекалено едри

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky Luciano said:

Става уж, ама 15 инча на 100%... Щом MS са си го дали на 125 да е, тея да си оправят приложенията...

 

Какъвто и лаптоп да вземеш ще го имаш тоя проблем, така че няма смисъл да го връщаш. Това е положението. :) Освен ако не е 17 инча.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Оглеждам се за лаптоп....Бюджета ми е до 1000 лева абсолютно максимален максимум....Екран минимум 14 инча...1080...

Какви са тенденциите сега? Марки, процесори....? SSD+HDD? Дайте някакви съвети....

Примерно тоя ASUS? С 8 рам и 1TB HDD....

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...