Jump to content
BulForum.com

Какъв лаптоп да си избера ?


MaiconDogg

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Последното, което ми хареса, е L340 - i7-9750H и gtx1050, обаче и7-9ххх няма със SATA диск, а вариантите с NVMe нямат опция да им се сложи. i5 има със SATA, там можеш да добавиш NVMe, но на i7 нямало място за SATA. Нямало кабел изобщо. Чудя се 500GB дали ще са ми достатъчни в следващите поне 4 години, т.к. за толкова пари, не мисля да купувам лаптоп скоро.

И в тази връзка, ако някой се интересува от стария ми компютър (сметнах, че е от преди 3 години), може да ми пише. По-късно ще пусна отделна тема.

 

п.с.

Знам, че L340 се води геймърски, но не съм геймър. Но искам да имам въможност да изгубя някой час, ако ми попадне нещо-много-яко.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktorpenchev said:

... L340 - i7-9750H и gtx1050, обаче и7-9ххх няма със SATA диск, а вариантите с NVMe нямат опция да им се сложи. i5 има със SATA, там можеш да добавиш NVMe, но на i7 нямало място за SATA. Нямало кабел изобщо...

 

Интересно е тези как продават това:

spacer.png

 

И в спецификациите в сайта на Lenovo за този модел пише:

Storage    
Up to 1TB PCIe SSD
Up to 2TB HDD
128G/256G PCIe+1TB

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Хм, това е много интересно. Последното, което четох беше, че слот хдд - 0 свободни, слот нвме - 1, 0 свободни.

Ще разгледам пак :/ От петък гледам

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktorpenchev said:

То било много трудно да си избере човек лаптоп. 

Бих те посъветвал като ти допадне нещо да му видиш CPU:
https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
Ако си с настолен компютър и сравниш процесора с този на лаптоп може да останеш неприятно изненадан. 

Случайно ако размислиш добра таблица за сравнение на комбинации към производителност е това:
https://pc-builds.com/calculator/ 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Вероятно по-разумен вариант за теб е да вземеш малко по-слаб процесор и евентуално видео за сметка на IPS панел и FullHD+ резолюция. 

Погледни също T4xx на Леново и професионалната серия на Делл Latitude 7xxx. Поне като се дават пари е хубаво и сглобката да е направена като хората. 

 

Ако модела позволява си вземи и удължена гаранция от 4 или 5 години. По-принцип една смяна на дъно или лентов кабел ще е повече от допълнителната гаранция. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ferante said:

Вероятно по-разумен вариант за теб е да вземеш малко по-слаб процесор и евентуално видео за сметка на IPS панел и FullHD+ резолюция. 

Погледни също T4xx на Леново и професионалната серия на Делл Latitude 7xxx. Поне като се дават пари е хубаво и сглобката да е направена като хората. 

 

Ако модела позволява си вземи и удължена гаранция от 4 или 5 години. По-принцип една смяна на дъно или лентов кабел ще е повече от допълнителната гаранция. 

Точно! Малко хора си дават сметка, че най-използваната част от компютъра е екрана. 

Link to comment
Share on other sites

Да, имам такава опция. Монитор, клавиатура... Обаче не всички лаптопи имат опция за докинг. 

 

Just now, Ferante said:

 

Много пари са тия. Ако имах достатъчно, бих си взел carbon x1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ferante said:

Кой модел е този? Погледни също и в немския amazon. 

NITRO 5 или 7

Доста банери и реклами има на него, ама е много грозен. 

Не се бях сетила за Amazon, има ли голяма разлика? 

Link to comment
Share on other sites

Edit:

Първоначалната идея на поста ми беше друга, не искам да спамя повече тук, защото въпроса вече не е кратък.

Ако някой има желание, търпение и знания, бих се радвал да ми пише Лично Съобщение и да ми помогне да реша този въпрос ( :

Благодаря на всички включили се. Съветите бяха изключително полезни.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vikktorpenchev said:

Да, имам такава опция. Монитор, клавиатура... Обаче не всички лаптопи имат опция за докинг. 

 

Достатъчен е един USB порт. Има доста устройства от рода на Toshiba Dynadock

 

Toshiba-Dynadock.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...