Jump to content
BulForum.com

Какъв лаптоп да си избера ?


MaiconDogg

Recommended Posts

за видеокартите - винаги отделна и с колкото повече памет, толкова по-добре...ако някъде срещнеш надписа "споделена памет", избягвай такава видеокарта.

 

Няма начин за парите които е отделил да вземе нов лаптоп с ИНТЕЛСКИ процесор пък и с отделна видео карта, невъзможно е.

 

 

Тази НР 630-ка, която е постната по-рано от брошурата на Метро е с матов екран, мисля.

 

Да, със матов дисплей е по-горе бях дал линк със спецификациите на 630-ката ето го пак: ЦЪК

 

А между Lenovo-то, което е по-напред в темата и 630-ката, бих взел Леново.

 

Всеки един от моделите ,които автора на темата е дал като свой избор в пост номер 3 със линкове към тях:

 

http://www.technomarket.bg/products/09118693/lenovo-ideapad-g575gc-59325090

http://www.technomarket.bg/products/09114355/lenovo-ideapad-g575gc-59316681

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511302/P11010101/Laptop-ASUS-K53U-SX071D

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519984/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519992/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519629/P11010101/Laptop-HP-CQ57-450EU/B4E69EA/B1H49EA

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511333/P11010101/Laptop-ASUS-K53U-SX152D

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511288/P11010101/Laptop-ASUS-K53U-SX105D

http://www.technopolishttp://www.technopolis.bg/b2c/details/519983/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519983/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517577/P11010101/Laptop-ACER-AS5349-B812G32MNKK

 

са със AMD процесори и вградени видео карти-споделена памет.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пак казвам - като ще се взима толкова евтин лаптоп да иде и да ги огледа на място и да си хареса сам. За тези пари параметрите би трябвало да са последното което да гледа (тъй и тъй няма да са нищо особено) по-добре да гледа пластмасата, клавиатурата колко стабилно изглежда или се клати аха аха да падне и пантите как са.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих взел HP-то от промоцията на МЕТРО. В последно време HP-тата съм видял, че са със сносна сглобка. Тая потъваща клавиатура и мен много ме дразни по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Значи взех си HP-то ... и си инсталирах уиндоус 7 , но ми направи впечатление , че като отидох в моят компютър и дадох с десен бутон и там настройките ми изписва , че има 4 ГБ РАМ но в скоби - 2,61 използваеми , това защо се получава така .

Link to comment
Share on other sites

...има 4 ГБ РАМ но в скоби - 2,61 използваеми , това защо се получава така .

 

 

Що, що - нали четеш какво пише в характеристиките:

 

Видео карта: Intel HD Graphics 2000 с до 1696MB споделена памет

 

...а и тук също говорихме за видеокартите, споделящи основната RAM.

Link to comment
Share on other sites

Значи взех си HP-то ... и си инсталирах уиндоус 7 , но ми направи впечатление , че като отидох в моят компютър и дадох с десен бутон и там настройките ми изписва , че има 4 ГБ РАМ но в скоби - 2,61 използваеми , това защо се получава така .

 

Първо честито и със здраве да си го ползваш ;) Колкото до рамта ,не се стряскай всичко е точно

просто бозата ти разпознава всичките 4GB рам, но ти дава да ползваш само 2.61GB от нея защото другите

1.39GB системата си ги заделя за вградената видео карта.

Link to comment
Share on other sites

Значи взех си HP-то ... и си инсталирах уиндоус 7 , но ми направи впечатление , че като отидох в моят компютър и дадох с десен бутон и там настройките ми изписва , че има 4 ГБ РАМ но в скоби - 2,61 използваеми , това защо се получава така .

Windows-ът ако е 32-битов, не е задължително всичката "губеща се" памет да е към графичната...

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Windows-ът ако е 32-битов, не е задължително всичката "губеща се" памет да е към графичната...

 

Ама ти сериозно ли го мислиш това, или си чел недочел някъде...

Точно пък за този клас лаптопи ако паметта е до 4GB се слага 32bit!

Ако случайно се появи проблем решението е елементарно:

run---msconfig---boot---advanced options махаш отметката на maximum memory и си на коня ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама ти сериозно ли го мислиш това, или си чел недочел някъде...

Точно пък за този клас лаптопи ако паметта е до 4GB се слага 32bit!

Ако случайно се появи проблем решението е елементарно:

run---msconfig---boot---advanced options махаш отметката на maximum memory и си на коня ;)

Ти в случая чел недочел ли си или реагираш първосигнално? Смяташ ли, че той го е направил това, за да задава въпроса за "губещата се" памет? И убеден ли си, че както казваш точно 1.39 GB са отделени за графичната му карта? Щото аз съм почти убеден, че това не е така.

Link to comment
Share on other sites

Значи има нов проблем ... лаптопа си беше нали с линукс и му сложих както казах седмицата , но няма драйвери за интернета явно ... не мога да влезна в нета , свалих с флашка едни но не стана ... какъв точно драйвер трябва да сваля , че лаптопа да намери безжичния интернет , модела е НР 630 .

Link to comment
Share on other sites

Значи има нов проблем ... лаптопа си беше нали с линукс и му сложих както казах седмицата , но няма драйвери за интернета явно ... не мога да влезна в нета , свалих с флашка едни но не стана ... какъв точно драйвер трябва да сваля , че лаптопа да намери безжичния интернет , модела е НР 630 .

Пробвай от тук: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/ProductList.jsp?lang=en&cc=us&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=5086782

Link to comment
Share on other sites

Ама ти сериозно ли го мислиш това, или си чел недочел някъде...

Точно пък за този клас лаптопи ако паметта е до 4GB се слага 32bit!

Ако случайно се появи проблем решението е елементарно:

run---msconfig---boot---advanced options махаш отметката на maximum memory и си на коня ;)

 

Да сериозно го мисля и аз. Слагал съм 32 битов windows на машина с 4гб и е разпознавала само 3.2 (а не е лаптоп със споделена памет ами нормална машина с отделна видеокарта). При това съм инсталирал и Windows Server който теоретично поддържа до 32гб памет но дудук. След доволно количество ровене разбрах, че се губят заради някакви истории с PCI-Express шината и т.н. Та ако има и вградена видеокарта още по-зле.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

За да не отварям нова тема ще си позволя да попитам в тази.

И аз имам подобен проблем като създателя на тази тема.

Ще заминавам за САЩ и съответно мога да си позволя малко по-хубав лаптоп на по-изгодна цена ( там повечето модели са значително по-евтини пък и мога да си го закупя от ebay спестявайки си доставката до България).

Хората около мен ще са заобиколени с Apple-ки, но до сега не съм ползвал Mac и тепърва да свиквам с него ме притеснява. + това много хора ми казват, че за цената на 1 Apple мога да си взема доста по-добър лаптоп от друга марка. Собствениците на Ябълки пък ми казват, че лаптопите им рядко правят каквито и да било проблеми за разлика от лаптопите с Windows.

Стои въпросът и за software-a, ако ще трябва да платя половината от цената на лаптопа после за software, офертата не ме спечелва особено.

 

Като цяло смятам да ползвам лаптопа за банални неща - сърфиране в интернет предимно, Office пакет и т.н.

Ще ми се да мога да подкарам някоя и друга игра (като например някоя от новите NBA-ки), но в никой случай не съм вманиачен геймър.

По принцип използвам Photoshop и Illustrator, но не знам дали самата идея да ползвам лаптоп за дизайнерските си опити е добра. Макар че без друг компютър около мен няма да имам особен избор.

И за финал, предпочитам да не изглежда като тухла отвън, сякаш ми се иска да си взема нещо бяло, но предвид многото вече изисквания това е от минимално значение.

 

Мерси предварително за помощта :)

Link to comment
Share on other sites

Собствениците на Ябълки пък ми казват, че лаптопите им рядко правят каквито и да било проблеми за разлика от лаптопите с Windows.

 

Първо разликата в усещането при работа е голямо. Обикновен пример - отваряш лаптопа, светва екрана и почваш да работиш. Лаптоп с Windows докато се "събуди" минава доста повече време.

 

Второ - скрола. О БОЖЕ СКРОЛА. Като поработиш малко на mac всеки друг скрол ти се струва крайно недодялан и некадърен. Страницата ти се скролва на някакви си стъпки. През 3-4-5 реда а не колкото си подместил пръстите. И недай си боже да си с малък тракпад (а половината некадърни лаптопи ги правят с едни миниатюрни просто нямам думи) - тогава просто е кошмар скрола. С мишката пък е на стъпки.

 

 

 

Освен това за същите пари отново не е така - пробвай да намериш 13" лаптоп със ССД диск, 1400х900 екран и АКО изобщо намериш сравни цените. Има един ASUS всъщност но цената му е доста подобна. Освен това ако прочетеш рецензиите ще забележиш колко се оплакват хората.

 

За стабилност само 1 пример - имам лаптоп от HP. След 1 година работа почна да прегрява. Ама не просто прегрява ами направо изключва. При това за има-няма 15 минути по-натоварен и айде. Имам от толкова време и macbook air - няма подобни истории при него. Не е мръднал. А HP-то беше доста по-скъпо от МАС-а даже.

 

Стои въпросът и за software-a, ако ще трябва да платя половината от цената на лаптопа после за software, офертата не ме спечелва особено.

 

Що, ти акаунт в замунда нямаш ли? И какъв софтуер толкова ти трябва? Освен това да си чувал за "bootcamp"? Всичко което бачка на Windows ще тръгне от раз. Вкл. игри

 

 

 

Като цяло смятам да ползвам лаптопа за банални неща - сърфиране в интернет предимно, Office пакет и т.н.

 

T.e. в най-лошия случай слагаш open office и си готов. Нищо повече не ти трябва. В ОС-а си ги има останалите неща.

 

 

Ще ми се да мога да подкарам някоя и друга игра (като например някоя от новите NBA-ки), но в никой случай не съм вманиачен геймър.

 

Не съм сигурен за точно тази, но StarCraft има версия и за MAC и си работи идеално.

 

 

По принцип използвам Photoshop и Illustrator, но не знам дали самата идея да ползвам лаптоп за дизайнерските си опити е добра. Макар че без друг компютър около мен няма да имам особен избор.

 

Малко повече памет и нямаш грижи. А "ябълките" винаги имат по много. Последната идваше с 8, аз сложиш 16 заради VMWare

 

-------

 

Настрана агитацита - хвърли едно око на DELL и ASUS - в щатите са доволно евтини и са с прилични параметри. Принципно Sony и Lenovo са добри марки но хубавите модели са на цени съизмерими че и по-високи от тези на Apple.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за подробния отговор. Май в крайна сметка ще избера Ябълката.

Попитах за Софтуеъра, понеже в Щатите едва ли ще ми отвори Замунда. :)

Но направих справка и се оказа, че май няма да имам проблеми с това :)

 

Току що проверих и виждам, че цените на Air-а и Pro-то са еднакви. С тази разлика, че по-скъпите модификации при 2та модела имат различни параметри. Про-то има повече РАМ и по-добър процесор, докато Air-а е с flash hard, за който четох, четох, четох и така и не можах да разбера има ли смисъл от него или не :D

 

П.С. Един тъп въпрос: казваш, че си си сложил допълнително RAM на ябълката. Предполагам всичките модели, които гледам мога да има направя същото :?

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям нова тема ще си позволя да попитам в тази.

Ще заминавам за САЩ и съответно мога да си позволя малко по-хубав лаптоп на по-изгодна цена ( там повечето модели са значително по-евтини пък и мога да си го закупя от ebay спестявайки си доставката до България).

Хората около мен ще са заобиколени с Apple-ки, но до сега не съм ползвал Mac и тепърва да свиквам с него ме притеснява. + това много хора ми казват, че за цената на 1 Apple мога да си взема доста по-добър лаптоп от друга марка. Собствениците на Ябълки пък ми казват, че лаптопите им рядко правят каквито и да било проблеми за разлика от лаптопите с Windows.

Стои въпросът и за software-a, ако ще трябва да платя половината от цената на лаптопа после за software, офертата не ме спечелва особено.

 

Като цяло смятам да ползвам лаптопа за банални неща - сърфиране в интернет предимно, Office пакет и т.н.

Ще ми се да мога да подкарам някоя и друга игра (като например някоя от новите NBA-ки), но в никой случай не съм вманиачен геймър.

По принцип използвам Photoshop и Illustrator, но не знам дали самата идея да ползвам лаптоп за дизайнерските си опити е добра. Макар че без друг компютър около мен няма да имам особен избор.

И за финал, предпочитам да не изглежда като тухла отвън, сякаш ми се иска да си взема нещо бяло, но предвид многото вече изисквания това е от минимално значение.

 

Мерси предварително за помощта :)

 

За каква стабилност и проблеми говорим тука? Аз проблем с Windows съм нямал. С емулацията на MAC, която ползвах известно време преди 3 години обаче - проблеми бол. И то не толкова проблеми, колкото нелепи ограничения. Общо взето - типично като за Apple. Правиш това, което ти дават да правиш. Друго не можеш да правиш. Избора от софтуер е много по-малък. Има обаче разни приложения, които за Windows ги няма. Общо взето, ако няма да се занимаваш главно с дизайн или музика, тоя Apple за друго, освен за гъзария не ти трябва. Да не говорим, че ще дадеш 2 пъти повече пари. Материалите и изработката са супер, но не съм сигурен дали си заслужават. Ако искаш подобна изработка, виж алуминиевите модели на HP и DELL Ultrabook.

 

Игри на MAC - забрави. Сигурно има 5 игри и 4 от тях са на Близард. Да подкарваш игри под Bootcamp с тая нелепа видеокарта е просто мъчение. Те и затова нямат хубави видео карти MacBook-овете. Защото няма за какво реално да я ползваш.

Link to comment
Share on other sites

П.С. Един тъп въпрос: казваш, че си си сложил допълнително RAM на ябълката. Предполагам всичките модели, които гледам мога да има направя същото :?

 

Аз сложих повече памет защото работи по-добре виртуалната машина. Air-a с флаш диска работи много добре. Имам и про от новите но и той е със SSD.

 

За каква стабилност и проблеми говорим тука?

 

Говорим за субективно усещане. Не съм гасил компютъра от месеци. Просто затварям капака и толкова.

 

 

 

Аз проблем с Windows съм нямал. С емулацията на MAC, която ползвах известно време преди 3 години обаче - проблеми бол. И то не толкова проблеми, колкото нелепи ограничения. Общо взето - типично като за Apple. Правиш това, което ти дават да правиш. Друго не можеш да правиш.

 

Аз не съм изпитвал подобни ограничения. Я дай примери че не мога да се сетя нещо, което да не мога да го свърша с него. Вкл. си програмирам с Visual Studio и MSSQL и при това се държи по-добре от скъпоценното ми HP, което по параметри е по-яко от МАС-а.

 

 

 

Избора от софтуер е много по-малък. Има обаче разни приложения, които за Windows ги няма. Общо взето, ако няма да се занимаваш главно с дизайн или музика, тоя Apple за друго, освен за гъзария не ти трябва.

 

Интернет, слушане на музика, филми.. няма да има никакви грижи с това. А игри има, но други. Civilization и The Sims също работят. Контра и FIFA няма. Ако ще играеш такива игри е друг въпроса, но от друга страна средностатистически ултрабук или евтинджос лаптоп също няма да ги подкара така че ако не си вземеш геймърски лаптоп нито една от тези няма да тръгне добре.

 

 

Игри на MAC - забрави. Сигурно има 5 игри и 4 от тях са на Близард. Да подкарваш игри под Bootcamp с тая нелепа видеокарта е просто мъчение. Те и затова нямат хубави видео карти MacBook-овете. Защото няма за какво реално да я ползваш.

 

Това с bootcamp-a e глупост. Чиста проба windows си е, кое ще е мъчение? И колко лаптопи има, които ще подкарат Counter Strike на FullHD с повече детайли?

 

 

Да не говорим, че ще дадеш 2 пъти повече пари. Материалите и изработката са супер, но не съм сигурен дали си заслужават. Ако искаш подобна изработка, виж алуминиевите модели на HP и DELL Ultrabook.

 

Ще е добре да прегледа но не и HP. След като най-скъпия им лаптоп (Elitebook 8740w) е такъв боклук аз повече с тази марка не искам да се занимавам.

 

ASUS от друга страна имат доста свестни модели а единия от ултрабуците им е почти 1:1 a MAC Book Air но нещо ревютата не ми харесаха

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм изпитвал подобни ограничения. Я дай примери че не мога да се сетя нещо, което да не мога да го свърша с него. Вкл. си програмирам с Visual Studio и MSSQL и при това се държи по-добре от скъпоценното ми HP, което по параметри е по-яко от МАС-а.

 

Интернет, слушане на музика, филми.. няма да има никакви грижи с това. А игри има, но други. Civilization и The Sims също работят. Контра и FIFA няма. Ако ще играеш такива игри е друг въпроса, но от друга страна средностатистически ултрабук или евтинджос лаптоп също няма да ги подкара така че ако не си вземеш геймърски лаптоп нито една от тези няма да тръгне добре.

 

Това с bootcamp-a e глупост. Чиста проба windows си е, кое ще е мъчение? И колко лаптопи има, които ще подкарат Counter Strike на FullHD с повече детайли?

 

 

Имай предвид, че последно ползвах Leopard.

 

Ограничения: Отвори браузъра, избери някой файл за сваляне, навигирай до място на което искаш да го запазиш и в тая папка, промени името на някой от файловете, папките, пробвай да изтриеш нещо друго, което не е свързано с файла, който ще сваляш.

На Уиндоус, всеки прозорец за Save/Open от която и да е програма ти е пълноценен Windows Explorer. На MAC, можеш да направиш тия операции само през Finder ли, както беше там името на експлоръра.

 

Пак ще кажа също и примера в който ми отне 1 месец търсене, за да намеря торент клиент, който ми позволява да си свалям всеки торент на различно място. На края, успях да намеря такъв, само защото версията с това "нововъведение" беше излезнала на предния ден.

 

Видеокартите на евтините лаптопи с Уиндоус са по-хубави от "видеокартите" в MacBook Pro-тата. Няма място за сравнение тука. Достатъчни ще са да подкараш една нормална игра на нормални настройки.

 

Мъчение са драйверите. И каквото ще да е - пак е емулация. Както аз пусках OSX на моето PC. То си се буутваше отделно (като при bootcamp), беше си самостоятелно и напълно независимо от Windows, но пак не беше наред.

Counter Strike ще ми тръгне и на телефона. От много време не е база за сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Ограниченията които изтъкна са смешни. Всъщност нека всеки да си прецени. На мен това не ми пречи и не ми е минавало през ум да го правя или ако се е случвало са били единични случаи и съм забравил.

 

Видеото - не са топ моделите определено, но се гледа консумация основно при тези лаптопи. Няма как да ти държи батерията над 5 часа и да ти харчи видеото по 300вата в същия момент.

 

Геймърските лаптопи са отделен клас.

 

За най-смотаните лаптопи с windows недей да се хващаш на бас че има такива боклуци...

 

Иначе съгласен съм, че един DELL е по-изгоден като цена, а параметрите са близки до този на MAC-a. Но не е в пъти!

Link to comment
Share on other sites

Ограниченията които изтъкна са смешни. Всъщност нека всеки да си прецени. На мен това не ми пречи и не ми е минавало през ум да го правя или ако се е случвало са били единични случаи и съм забравил.

 

Видеото - не са топ моделите определено, но се гледа консумация основно при тези лаптопи. Няма как да ти държи батерията над 5 часа и да ти харчи видеото по 300вата в същия момент.

 

Геймърските лаптопи са отделен клас.

 

За най-смотаните лаптопи с windows недей да се хващаш на бас че има такива боклуци...

 

Иначе съгласен съм, че един DELL е по-изгоден като цена, а параметрите са близки до този на MAC-a. Но не е в пъти!

 

Смешни или не - мен ме дразнят. Нелепи са толкова време след първата операционна система с графична среда.

Аз ги знам, че евтините лаптопи са боклуци, но дори на тях видеокартите им са същите или по-хубави от тия на MacBook Pro. Това ми беше идеята на сравнението.

 

Бих си купил MacBook Pro като една играчка и ако имам излишните пари, но не бих си купил MacBook про ако трябва да си избирам единствен лаптоп, защото за цената на сносното MacBook Pro, ще си купя 2 лаптопа, които не са Apple и са с по-добри характеристики. MacBook Pro-то, което става за нещо е $2800 и то в САЩ и без таксите за определения щат, които ще го оскъпят още с 6-10%. И какво става в крайна сметка? $2968 - $3080 за лаптоп с посредствени характеристики. Къде е смисъла?

Link to comment
Share on other sites

Лаптоп по-лек от сигурно 80% от лаптопите, по-тънък от 90% но при това 15 инчов, с 8гб РАМ, 512гб ССД и екран, който няма аналог - това са посредствени характеристики? Ангеле ти да нямаш температура?

 

Между другото Macbook Air 13" с 4gb RAM и 126gb SSD е $1200. И работи перфектно, единственото неудобство е, че филмите след като ги изгледаш трябва да се изтрият, затова пък са измислени други устройства, доволно евтини и с дистанционно, които се закачат към телевизора. За мен Air е една от най-перфектно направените машини. Верно малък е, не е кой знае колко мощен така че за предпечат определено не става но аз си работих на него доста време и ми вършеше отлична работа.

 

ПС: А email клиента на apple е 100000000000 пъти по-удобен от outlook, thunderbird и всичко друго, което съм виждал под windows.

 

ПС2: И търсенето на файлове РАБОТИ за разлика от windows където я намери нещо я не, евентуално ако ползваш някоя друга програма като AgentRansack която наистина да търси като хората но пък го прави значително по-бавно.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това че е с 400-500гр по-лек и със 7мм по-тънък, не си заслужава 3000лв отгоре. Поне според мен.

 

Посредствени характеристики са - да. Като изключим екрана, разбира се. Нямам намерение да казвам на черното - бяло. Ама пусни Уиндоус на тоя екран и забавлението започва, че нали и за Bootcamp говорехме.

 

Кое му е върховото, можеш ли да ми кажеш? Кое си заслужава 4500лв (5800лв в БГ).

 

Справка (ще я направя от лаптоп.бг, че има всичките модели и филтри, та цените ще са в ЛВ. При желание, може да си видиш колко струват въпросните модели в САЩ):

 

Модел със същите характеристики и (не чак толкова) гадна изработка: Dell Vostro 3560 - 1899лв. Няма SSD, но ..... сериозно..? Разликата е 4000лв. Колко е толкова скъпо тва SSD, че не може да му се изхака едно?

Модел със същите характеристики и хубава изработка: Alienware M17x - 4600лв. За още 1200лв съм сигурен, че можеш да го накиприш и ОЩЕ ако го поръчаш директно от сайта на Alienware USA. Просто това е един от малкото модели в Laptop.bg. Тук също трябва да имаме предвид, че Alienware хардуера е оптимизиран върху специално направени дъна и е по-производителен от лаптопи със същия хардуер на друг производител.

Link to comment
Share on other sites

A alienware-a е само някакви си 2.5кг по-тежък от другия, вероятно издържа около 2часа има-няма без допълнителна батерия а при игра максимум 1. Тази "супа" вече я ядох с HP-то.

 

Кой каквото търси. Да си направи сметка за какво ще го ползва. Моето мнение е че за нормална работа - интернет, поща и подобни - каквото жена ми прави и чат-пат някоя игра (в нейния случай TheSims) Air-a е идеален.

 

За Фотошоп и подобни не е, но кой дизайнер работи нормално на 13" или дори 15" лаптоп. За последното става моето HP заради IPS дисплея но то е значително по-скъпо от Air-a.

 

Иначе Vostro-то е прилична алтернатива и е по-евтино. Верно по-грозно е, по-дебело и с половин кг по-тежко (което е 1/4 всъщност) отделно колко по-тежко е зарядното си нямам идеял, но като знам на HP-то какъв китук е, това едва ли ще е много по-долу от него. Та в чантата това ще тежи с поне 50% отгоре на другия, но отново всеки трябва да си прецени за какво ще го ползва. Аз съм изключително доволен, има функции които са ми много удобни - превключването между приложенията, виртуалните екрани и жеста на тракпада с който превключвам между тях и т.н. За скрола вече споменах. На пръв поглед дребни неща, но свикнеш ли после те дразни ако не е така

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах човекът си купи лаптоп, а тук някои основни играчи взеха да си ги мерят, :rolleyes: та мисля, че мога да попитам, дали това си струва шестотинте лева. Изпада ми чисто нов, неразпечатван.

http://www.multirama.bg/product/2110/laptop-hp-compaq-presario-cq61-125eq.html. Само процесорът му е Mobile DualCore Intel Pentium T4300, 2100 MHz (10.5 x 200), а не T6500. Относно пантите, дето говорите... ми то цялото е панта от край до край, само от двете страни има по 2 см. дето не е. Клавиатурата не се клати.

Забравих да добавя, че ако евентуално го взема ще служи единствено за забавление.

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...