Jump to content
BulForum.com

Какъв лаптоп да си избера ?


MaiconDogg

Recommended Posts

Интерестно ми е какъв лаптоп да си избера .. Харесал съм си няколко с гд еднакви цени , но единия е двуядрен но с по малко Ghz процесор , а другия не е двуядрен но с повече Ghz процесор , та питам се кой е по удачен , аз не играя игри само футбол мениджър . Другия ми въпрос е за видео картите , как да разбера коя е по хубава , на някой пише само интегрирана ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здрасти,

нов или 2ра употреба? Освен таз игра, дето я цъкаш, с какви други приложения работиш? На какво натоварване ще е подложен ежедневно?

Драсни тези, които си си харесал, да видим и да дадем мнение.

Link to comment
Share on other sites

Здрасти,

нов или 2ра употреба? Освен таз игра, дето я цъкаш, с какви други приложения работиш? На какво натоварване ще е подложен ежедневно?

Драсни тези, които си си харесал, да видим и да дадем мнение.

Става въпрос за нов , освен тая игра често сам отворил 2 скайпа , фейсбук и слушам музика на уинамп ... Обичам да правя по няколко неща , примерно цъкам играта , пиша в скайп , нета ми е отворен на фейсбук и понякога и уинамп ... гд това . Иначе ето между тези съм се спрял .

http://www.technomarket.bg/products/09118693/lenovo-ideapad-g575gc-59325090

http://www.technomarket.bg/products/09114355/lenovo-ideapad-g575gc-59316681

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511302/P11010101/Laptop-ASUS-K53U-SX071D

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519984/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519992/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519629/P11010101/Laptop-HP-CQ57-450EU/B4E69EA/B1H49EA

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511333/P11010101/Laptop-ASUS-K53U-SX152D

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511288/P11010101/Laptop-ASUS-K53U-SX105D

http://www.technopolishttp://www.technopolis.bg/b2c/details/519983/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519983/P11010101/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-G575GC

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517577/P11010101/Laptop-ACER-AS5349-B812G32MNKK

Link to comment
Share on other sites

Можеш да го правиш, но ще виждаш зор. Защо трябва да се мъчиш за 100лв разлика? Процесора на този, който ти предложих аз е класи над тези, които ти си пуснал. Видеокартите на всички са хал хабер, но за мениджър ще стане.

HD филми много трудно ще гледаш, но процесора на това HP може и да се справи.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да го правиш, но ще виждаш зор. Защо трябва да се мъчиш за 100лв разлика? Процесора на този, който ти предложих аз е класи над тези, които ти си пуснал. Видеокартите на всички са хал хабер, но за мениджър ще стане.

HD филми много трудно ще гледаш, но процесора на това HP може и да се справи.

Ами тя играта е доста лекичка , а HD филми не гледам ... а и лаптопа ми трябва за утре тъй като после заминавам и тн ... а разполагам за лаптоп с около 650 лв , ако се насоча към твоя трябва да го взимам на изплащане ...

Link to comment
Share on other sites

Интерестно ми е какъв лаптоп да си избера .. Харесал съм си няколко с гд еднакви цени , но единия е двуядрен но с по малко Ghz процесор , а другия не е двуядрен но с повече Ghz процесор , та питам се кой е по удачен , аз не играя игри само футбол мениджър . Другия ми въпрос е за видео картите , как да разбера коя е по хубава , на някой пише само интегрирана ...

 

За сумата която си приготвил най-изгодното в момента е от промоцията на МЕТРО:

 

metro-nonfood_13_7.jpg

 

НР-то става ,имаш към него бонус рутер и чанта ,офертата е добра.

 

Успех ;)

Link to comment
Share on other sites

Така първо не е 500 жълтата цена е без ДДС

Реалната е цената в черно 598.80 лева

 

То няма какво толкова да ги разбираш под 1000 лева всичко е ташак.

Мисълта ми е ,че винаги си в някакъв компромис така ,че за твоя бюджет толкова.

Тоя футболен мениджър... ако дадеш линк да му видим изискванията ще е добре.

Иначе за всичко друго за което си изброил ,че ще го ползваш ще ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Да де 600 лева просто се обърках . Иначе докато съм на работа убивам време с тая игричка http://zamunda.net/details.php?id=285259&hit=1

 

Никакви проблеми няма да имаш с играта ,ефекти всичко даваш на максимум без да се притесняваш.

Link to comment
Share on other sites

Ем на мен доста добър ми се вижда за 500 лева , че и с чанта и рутер , аз не ги и разбирам много де ... а HP как са като марка .

 

Зле как да са. Има и по-зле от тях естествено. Аз имам едно HP (при това най-високата серия) и второ няма да си взема. DELL съм имал относително евтино и като за парите си е бил доста приличeн. ASUS и ACER напоследък са от хубавите марки. MSI избягвай. Но като цяло лаптоп за под 1000лв е трагичен хардуера.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Зле как да са. Има и по-зле от тях естествено. Аз имам едно HP (при това най-високата серия) и второ няма да си взема. DELL съм имал относително евтино и като за парите си е бил доста приличeн. ASUS и ACER напоследък са от хубавите марки. MSI избягвай. Но като цяло лаптоп за под 1000лв е трагичен хардуера.

Е на мен ми трябва предимно за филми , скайп и фейсбук и чат пат за тая игричка , не ми се хвърлят 1000 лева дори и да разполагам с тях ... вие ся ме разубеждавате , че тоя лаптоп дори и за това не става ...

Link to comment
Share on other sites

Зле как да са. Има и по-зле от тях естествено. Аз бих те посъветвал да се ориентираш към DELL.

 

И за какво го вкарваш в филми човека?

Той казва че е отделил 650 лева това му е бюджета!

Откъде да го изрови тоя DELL за тези пари със такива параметри:

 

Intel Pentium Dual-Core B960 2.20GHz 2MB L3 Cache

4GB DDR3 1333MHz

500GB, 5400 об./мин., SATA

15,6 инча / 39,62 см матов с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове

Резолюция на дисплея 1366×768

Intel HD Graphics 2000 с до 1696MB споделена памет

CD/DVD

Wi-Fi a/b/g/N

Bluetooth

Мрежова карта 10/100/1000 с RJ-45 конектор

Високоговорители Вградена колонка

Аудио портове жак за слушалки, жак за микрофон

Камера мегапиксели 0.3MP камера с микрофон

Card reader SD/MMC Card Slot

VGA HDMI 3x USB 2.0

Батерия 6-клетъчна Li-Ion с издръжливост до 4 часа

Тегло 2,50 кг

 

? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Е на мен ми трябва предимно за филми , скайп и фейсбук и чат пат за тая игричка , не ми се хвърлят 1000 лева дори и да разполагам с тях ... вие ся ме разубеждавате , че тоя лаптоп дори и за това не става ...

 

Всяка машина произведена послените 5 години става за това. Нямаш грижи.

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля ,поставяйки се на негово място...

Ако аз трябваше да избирам бих взел FUJITSU-то защо:

 

FUJITSU Минуси:

1. по-слаб процесор

2. лъскав дисплей

 

FUJITSU плюсове:

1. made in GERMANY ако е истина го взимам без да се замисля изобщо не ме интересуват,

рутери и чанти подарък ,нито плюсове 4, 5 и 6 made in GERMANY ми е достатъчно.

2. много по-добра батерия

3. гаранцията е 2 години

4. по-добро видео

5. по-голям хард диск

6. по-добра камера

Edited by Dumpeg
Link to comment
Share on other sites

FUJITSU плюсове:

1. made in GERMANY ако е истина го взимам без да се замисля изобщо не ме интересуват,

рутери и чанти подарък ,нито плюсове 4, 5 и 6 made in GERMANY ми е достатъчно.

2. много по-добра батерия

3. гаранцията е 2 години

4. по-добро видео

5. по-голям хард диск

6. по-добра камера

То по закон мисля , че вече гаранцията е мин 2 години , най-вероятно и другия има 2 години , хард диска сега ми е 100 ГБ и така и не съм го пълнил дори и наполовина , камерата надали ще е ползвам .... За видеото не съм много наясно , както и за батерията ... чудя се дали тази марка не е просто по добра ... Иначе до сега имах един нетбук с 1 ГБ РАМ и гд ми вършеше работа , само с играта си забиваше а и нямаше СД и ми беше проблем преинсталирането , абе като цяло си остаря ... Мисля си , че и двата от тези ще ми свършат работа като цяло ми се виждат доста по мощни но само се двуомя кой да избера .

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

Дядото ти каза ,който и да вземеш ще ти свърши работа.

Отиваш и гледаш на място ,там имаш и Техномаркет и Технополис и Метро.

Въпрос на вкус е кой ще избереш и най вече на късмет ,той е най-важен.

При техниката дори и най-скъпото да вземеш ,може да ти се случи бъгава бройка.

Моя съвет е на който и модел да се спреш ,дори да не е някой от тези двата,

да избереш машинка със ИНТЕЛСКИ процесор ,от AMD бягай колкото можеш по-далеч!

Link to comment
Share on other sites

Сериозно или не, но аз бих гледал клавиатурата да "не се люлее". Колкото по-нескопосано е закрепена клавиатурата толкова по-нескопосано ще е сглобено всичко. Виждал съм лаптопи като натикаш в средата F G H J и цялата клавиатура потъва видимо. Обикновено е хваната в краищата. Следващото нещо което е много вероятно да се счупи са пантите - погледни някой от скъпите лаптопи и някой от най-евтините и ще разбереш за какво говоря. Ясно е че на модел от 600-700лв няма да са от най-евтините, но все пак огледай моделите и прецени по този параграф. Логиката е следната - пантите са това което ти държи монитора. Виждал съм прецакани панти и честно лаптопа после за нищо не става - трябва да се подпира отзад с нещо защото дислпея просто пада. След 10тина падания сам се сещаш какво му се случва. Виждал съм лаптоп леново на който корпуса е спукат и проблема е именно от пандите - защото не са панти ами просто пластмаса натегната с винт ама прекалено натегната и при отваряне и затваряне евтината пластмаса се е напукала. Това след има-няма 1 година работа.

 

Евтина техника съм се зарекал аз повече никога да не си купя. Ти сам си прецени, но след като всеки един от тези ще ти върши работа не го избирай по параметри и производителност ами ги виж на място и си избери който ти харесва най-много на външен вид - аз бих избрал този, който изглежда най-добре изработен. Виж как са цветовете на дисплея, виж удобна ли ти е клавиатурата (има 2-3 модела особено единия на HP мен ме дразни много дизайна на копчетата защото успявам да бръкна под съседно копче ако не съм си изрязал ноктите хубаво).

 

Това е мое мнение, аз гледам от "моята камбанария". Мен лично много ме е яд да дам пари за техника която да се потроши за нула време или да е просто калпаво направена. Не че и най-скъпите си нямат кусури но при бюджетните модели винаги има някакви уловки.

 

И прегледай компютърните фирми, не само техномаркет. Примерно Стемо и PIC са дистрибутори на HP, DELL и т.н.

 

да избереш машинка със ИНТЕЛСКИ процесор ,от AMD бягай колкото можеш по-далеч!

 

+1

 

с AMD съм се парил много кофти. Верно преди 15 години но още ми държи влага. Плюс това всичко около АМД се върти около цената и винаги има някакъв компромис или е минато по тънката тарифа. С АМД и АТИ не искам да имам аз нищо общо с аз. Последно се обърках и купих една от скъпите карти на АТИ защото поддържаше 4 монитора та после съжалявах че изобщо ми мина през ума да пробвам - драйверите бяха кошмарни. Дотолкова ме изнерви че я дадох на жена ми.

Link to comment
Share on other sites

...проблема е именно от пандите... :laughing1:

 

panda.thumbnail.jpg

 

Прав е дедото, на моя лаптоп пантите са му толкова стегнати, че при отваряне повдига цялата долна част с клавиатурата...имам чувството, че даже са се престарали. Другото, което може да погледнеш при избор от няколко модела е самия дисплей - ако ще ползваш лаптопа основно навън, избягвай гланцовия дисплей, при слънце зад теб ще установиш, че е почти невъзможно да видиш нещо на екрана, без значение колко контраст и осветление си му пуснал. Относно процесора - винаги Интел пред AMD (не питай защо) ; за видеокартите - винаги отделна и с колкото повече памет, толкова по-добре...ако някъде срещнеш надписа "споделена памет", избягвай такава видеокарта.

Link to comment
Share on other sites

ако ще ползваш лаптопа основно навън, избягвай гланцовия дисплей

 

Трудно се намира бюджетен лаптоп с матов дисплей, но една справка в Laptop.bg намери някакво HP за 630лв при това с интелски процесор. Преди година матови дисплеи имаха само скъпите лаптопи. Радвам се че най-накрая се усетиха всички колко смотано е да се оглежда цялата стая в екрана ти (а навън да са почти неизползваеми).

 

Мен ако питаш единствения лаптоп който си заслужава парите е MacBook Air и то на цената на която може да се купи от щатите защото 2500лв са някак прекалено

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Тази НР 630-ка, която е постната по-рано от брошурата на Метро е с матов екран, мисля.

А между Lenovo-то, което е по-напред в темата и 630-ката, бих взел Леново. Нищо, че е с по-слаб процесор. За нуждите на ползвателя е перфектен. Това, че са с процесори на 1,5гиги не е проблем, работят си много прилично.

А Fujitsu-то може да се сглобено в Германия, всички други части са като при другите лаптопи - Китай, Виетнам, Тайван..

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...