Jump to content
BulForum.com

Какъв лаптоп да си избера ?


MaiconDogg

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Офф как хе разбрахте,че HP са боклуци :D Работил съм за HP и съм имал служебен лаптоп.няма да ви казвам в кво състояние беше ;)

Емпирично. Аз си купих най-скъпия им модел и той се оказа такова говно, че искам да го завра в задника на архитектите му... малко след като съм им го счупил в главите

 

1. Прегрява (нормално при толкова малко охлаждане на i7 процесор и видеокарта (2те заедно на 1 малък радиатор)

 

2. Батерията не държи. И с допълнителната батерия пак не държи. Но за сметка на това пък как тежиииии

 

3. Споменах ли тежестта? Трагично тежък е. Един път го носих това нещо по летищата и половината време проклинах, че съм го взел. Заедно с чантата сигурно тежаха 20 кг.

 

4. Захранването не просто е ужасно тежко, ами по-големи и неудобни захранвания сигурно са се произвеждали... някъде преди 20 години може би

 

5. Буксата на захранването стърчи буквално на 15 сантиметра отстрани. По-огромна и груба букса не бях виждал до онзи момент

 

6. Клавиатурата няма подсветка

 

7. eSata-та не работи. Поне с един такъв диск на seagate. Къде е проблема не искам и да знам. Не работи. Точка.

 

8. Клавиатурата е крайно неудобна. Копчетата са така направени, че освен ако не сте си изрязали ноктите току-що има шанс да си ги наврете между копчетата.

 

9. Диска (оригиналния) е зле - т.е. бавен е. За сметка на това когато го смените с SSD е хубаво да внимавате да не пускате товарещи процеси, защото охлаждането е трагично и естествено диска прегрява. Дотолкова, че един диск си ми замина. Верно OCZ признаха гаранцията и ми го смениха. Междувременно 1 месец докато дойде новия какво правим мислите? Правилно - ползваме друг лаптоп.

 

Май имаше и други проблеми въпросния лаптоп но мисля че толкова са достатъчни. Компания произвела лаптоп, струващ 5500лв без ДДС с толкова проблеми заслужава това да е последната ми покупка на тяхна техника.

 

ПП: Надявам се да съм бил изчерпателен.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нямаше мнения - модела беше излезнал преди месец, а го поръчах от Laptop.bg

 

Тежестта в началото мислех, че мога да я преглътна, подсветката реших в началото, че не ми пречи, еSata-та доста по-късно а за това дали клавиатурата е удобна или не бях решил да изчакам да свикна...е не свикнах.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Djadomraz - да ама е с прекрасен дисплей, нали ? :P

Аз заради дисплея го избрах всъщност. Друг 17" с IPS дисплей по онова време нямаше. Поне не в България

http://www.gizmodo.co.uk/2015/10/surface-book-hands-on-towards-a-more-perfect-laptop/

 

Майкрософт тамън се погрижиха за претенциозните ;)

Верно уникален лаптоп е. Направо избиха рибата майкрософт този път

 

https://www.youtube.com/watch?v=XVfOe5mFbAE

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Според вас, колко разкачания/прегъвания ще изкара тоя екран на перфектния, избиващ рибата лаптоп, преди да се прецакат конекторите или да се разхлаби и да започне да излиза екрана от клавиатурата без да е нужно много усилие?

Link to comment
Share on other sites

Ами горе-долу колкото на Lenovo X1 Carbon преполагаме - т.е. достатъчно та да излезе след 3-4 години следващата версия...

 

Разкачването и закачването - Lenovo Helix също го може и досега не е сдало багажа.

 

Все пак говорим за лаптоп от $1500 a не за модели, правени от китайци в час по трудово, които вървят по 500-600лв

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Цената няма абсолютно никакво значение. Те и Samsung Galaxy S2 до S5 уж не са правени от Китайци в час по трудово, но изработката им е някаква тотална шега.

Link to comment
Share on other sites

Според вас, колко разкачания/прегъвания ще изкара тоя екран на перфектния, избиващ рибата лаптоп, преди да се прецакат конекторите или да се разхлаби и да започне да излиза екрана от клавиатурата без да е нужно много усилие?

1 година и 11 месеца, че след това да го сменят с новичко и да изкара още толкова :)) 

 

Само не схванах, къв беше повода за това? Майкрософт правят хубав хардуер по принцип. 

Link to comment
Share on other sites

Повода за кое? За коментара ми? Просто нямам вяра на такива продукти, които се разглобяват постоянно и се предполага, че трябва да останат функционални след определен период. Добри великите Макбуци се разскърцват леко в пантата след време.

А и за $1500, това е някаква много оптимистична покупка. За тия пари - Macbook Air + iPad Mini 4.

Link to comment
Share on other sites

А и за $1500, това е някаква много оптимистична покупка. За тия пари - Macbook Air + iPad Mini 4.

Ще купиш ама без ipad-a и ако дадеш още $300 всъщност:

 

$1,799.00 : http://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MF841LL/A&step=config

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пощадил си го. Защо не качи SSD-то на 1ТБ, да стане още по-скъп? :D

 

Стартова цена гледай.

 

MacBook Pro - $1299

Microsoft Surface Book - $1500

Тамън епъл фенс няма да разправят, че си купуваме алтернативата щото епълците са скъпи :))

Иначе ако сме сериозни, сърфиса си има плюсове, предполагаемо по-дълъг живот на батерията, резолюция 3000х2000, тъч скрийн (мисля, че мака го няма) и опцията да се превърне в таблет ... Хубава цена е за такъв клас машина, Дела от който пиша в момента струва повече от тези 1500$ и въобще и не страдам от факта, че не е епъл :))

То зависи и колко ще струва тук де :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че има, но в единия случай взимаш две устройства, а в другия 1. Малко са се изхвърлили с цената според мен, това искам да кажа.

 

Освен това, MacBook Pro има повече входове/изходи. Тоя Сърфис до колкото видях има само 2 УСБ-та. По-коректно е да се сравнява с MacBook Air, а не с Pro-то.

 

Другата разлика е, че при тоя Surface, потребителите имат алтернатива и могат да си вземат друго, ако не им хареса цената.
Apple потребителите нямат алтернатива и купуват това, което им се даде. Та Apple могат да си позволят по-висока цена.

 

Точно пред такава "дилема" съм изправен в момента. Харесва ми новия телефон на Сони, но е много скъп. Затова ще намеря алтернатива, която да ми допадне повече.
Ако исках iPhone, имах две възможности:
1. Плащам си като поп колкото ми искат.

2. Седя си със стария телефон и чакам да падне на новия цената, за да го взема по-евтино/втора ръка, или направо да излезе още по-новия след година.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че има, но в единия случай взимаш две устройства, а в другия 1. Малко са се изхвърлили с цената според мен, това искам да кажа.

 

Освен това, MacBook Pro има повече входове/изходи. Тоя Сърфис до колкото видях има само 2 УСБ-та. По-коректно е да се сравнява с MacBook Air, а не с Pro-то.

 

Другата разлика е, че при тоя Surface, потребителите имат алтернатива и могат да си вземат друго, ако не им хареса цената.

Apple потребителите нямат алтернатива и купуват това, което им се даде. Та Apple могат да си позволят по-висока цена.

 

Точно пред такава "дилема" съм изправен в момента. Харесва ми новия телефон на Сони, но е много скъп. Затова ще намеря алтернатива, която да ми допадне повече.

Ако исках iPhone, имах две възможности:

1. Плащам си като поп колкото ми искат.

2. Седя си със стария телефон и чакам да падне на новия цената, за да го взема по-евтино/втора ръка, или направо да излезе още по-новия след година.

Аз го гледам като добавени възможности в сравнение с мака, което обяснява цената. Скъпо е, но и ако си следил Surface линията до сега не би трябвало да те изненадва особено.

Колкото по-тънички, толкова по-малко портове, но аз и в момента ползвам docking station, разбира се искат ощи пари за това, но ..

Не смятам, че майкрософт въобще се напъват да го продават на всички, по-скоро на тези които и сега плащат подобни цени за лаптопи, е виж дядото колко е платил за HP-то си ... Хубав ултрабуук с висока резолюция е скъпо удоволствие, в този сегмент и се целят и Майкрософт. Лично аз се радвам от факта, че съществува такава машина вече, значи околните ще се напънат да направят по-готина, може и за по-малко пари, още по-добре.

Пък и машинката просто радва* гийка в мен :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Стартова цена гледай.

Поизравних леко спецификациите - все пак горе-долу еднакви неща трябва да сравняваме. Иначе можеше да го сравнявам и с air-a.. Дори да сравняваме тези, които си дал са в един и същи ценови диапазон. А екрана на surface е по-добър има и touch... Аз ако ще взимам определено ще взема най-силния модел с 1тб диск и 16гб рам (или 32 ако има възможност)...

 

ПС: Ти Helix-a виждал ли си го на живо? Много приятно изглежда, само дето ми идва леко малък на мен а парите му са като за macbook pro, то и x1 carbon-a и той там някъде е като пари, иначе и той е много добра машинка

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз от Сърфъс 3 Про, който ползвам вече година и нещо съм изключително доволен и така като гледам, май ще го ъпгрейдвам точно с това чудо. И друг път съм го казвал - Микромек правят много по-добър хардуер от софтуер! Парадоксално, но факт. :)

Link to comment
Share on other sites

Поизравних леко спецификациите - все пак горе-долу еднакви неща трябва да сравняваме. Иначе можеше да го сравнявам и с air-a.. Дори да сравняваме тези, които си дал са в един и същи ценови диапазон. А екрана на surface е по-добър има и touch... Аз ако ще взимам определено ще взема най-силния модел с 1тб диск и 16гб рам (или 32 ако има възможност)...

 

ПС: Ти Helix-a виждал ли си го на живо? Много приятно изглежда, само дето ми идва леко малък на мен а парите му са като за macbook pro, то и x1 carbon-a и той там някъде е като пари, иначе и той е много добра машинка

 

Как изравняваш цените, като на онзи му се знаят само начални спецификации?

 

Не ме разбирайте грешно. Аз не казвам, че е гаден. Казвам единствено, че ще се приеме по-лесно ако е дори и със $100 по-малко от директната конкуренция. Видях, че на презентацията постоянно MacBook Pro им беше в устата, така че то е ясно коя е.

 

На мен също ми харесва как изглежда като цяло и ако имат лаптоп в нормален клас, а не ултрабук, бих се загледал ако имах нужда или трябваше да препоръчам на някой.

 

Това за пикселите не знам дали е плюс. OSX третира ретина резолюцията по един начин и използваемостта си остава почти непроменена, но ако Surface-а не прави нещо по-различно от останалите дистрибуции на Уиндоус и просто слага 3000х2000 пиксела в 13,5, по-добре да предлагат и лупа. И не ми споменавайте за DPI настройката в интерфейса. Всички знаем, че не работи както трябва.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Има ли някаква съществена разлика между Asus, Lenovo, Acer и други, при положение, че процесори, карти и други са еднакви? Или всичко опира до марка и визия?

Link to comment
Share on other sites

Ново леново да изкараш от кашона и да не си пасват един с друг панелите и да имат различен gap от ляво и дясно ... сам си направи изводите. Да отвориш Леново на клиент и да се окаже, че е refurbished и липсват 3 болта на клавиетурата и 2 болта на шасито + некадърен ремонт на контролер за USB ... сам си направи изводите - говорим за модели от 2012 до 2015г. И не, не говорим за 1-2 машини, а за доста повече. Машината която е била рециклирана и продадена, не е закупена през мен и нз през кой доставчик е взета, но е взета от БГ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...