Jump to content
BulForum.com

Съвет за покупка на фотоапарат


stefiliev123

Recommended Posts

Здравейте!

Нов съм тук, затова ако съм объркал някое правило моля да ме извините.

Решил съм да си взимам фотоапарат, но не знам какъв.Имам бюджет 350-450 лева и се чудя дали да взема някакъв нов фотоапарат като canon sx130/sx150 или някакъв dslr втора ръка. Фотоапаратът ще се ползва за пейзажи и за макро снимки .Не съм някакъв професионалист, просто съм се зарибил и не искам да дам много пари за нещо което може и да не ми се отдаде...

 

пс: в момента снимам с canon a3150 is и може да видите какво снимам тук : https://www.facebook...1679891&­type=3

Link to comment
Share on other sites

Не бързай толкова, правилото за този и другите форуми е, че през почивните дни хората се изнасят да си починат малко от ежедневието, а дори и от компютъра си, така че в понеделник най-вероятно ще получиш отговор.

 

 

П.П. И друг път пускай теми с по-ясни заглавия!

 

За заглавието - потърсих от къде да го сменя вчера, но не намерих...

 

Нямаш такава опция - аз го допълних.

Link to comment
Share on other sites

DSLR дори и доста стар модел ;) 350D или 20D не е зле като за начало.Ама да не е с китака че са доста зле.

Link to comment
Share on other sites

а каква е разликата между апарат с мотор и без мотор ?

Малка. На единия ти му въртиш обектива с ръчичка за да фокусира, на другия става автоматично.

Link to comment
Share on other sites

Мотора е в обектива. Освен ако не говорим за някакви екзотики.

Знам. Отговорих му преди да си поправи питането :)

Link to comment
Share on other sites

окей .. мерси. canon 20d/350d или никон d40

Трудно е да се отговори еднозначно. Имат си добри и слаби страни. Най-добре ще е да прочетеш малко по специализираните форуми и да си решиш.

Иначе Никон е по класната техника. Но, трябва да ги хванеш в ръка, да поработиш с тях (да видиш менюта, опции и т.н., да направиш няколко снимки) и тогава сам ще направиш правилния избор. Не робувай на марката обаче :)

Link to comment
Share on other sites

А имаш ли нужните знания да работиш с DSLR? Все пак не може да го сложиш на Auto и да снимаш....

Имай предвид също и размера. Единия може да го прибереш в дамска чанта, а за другия трябва да си носиш отделна чанта, при това доста голяма.

Link to comment
Share on other sites

Снимам попринцип на моя на ръчно, обаче искам да се науча на дслр. На моя мога само баланс на бялото, исо-то, цветови настройки, и това е... Голям мерак имам.

Размера не ми пречи.

Link to comment
Share on other sites

Ами взимай СЛР тогава. Щом те влече няма какво да се чудиш изобщо.

На мен снимките на Никон-ите ми жълтеят. Разгледай офертите по форумите, примерни снимки от апаратите и си реши сам. Бъди готов обаче да даваш кинти за обективи след това. Удоволствието идва с разходи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...