Jump to content
BulForum.com

За колко мога да продам....?


Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ати 5670 1гб гддр 5 pcie

4x1gb ddr 2 800mhz

athlon x64 5600+ @ 2.9ghz

320gb hdd seagate

 

някой може ли да ме ориентира за цената на гореспоменатите части?

~60лв

~30-35;в

~40лв

~35лв

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, да ви попитам някой знае ли за колко мога да продам харддиска на лаптопа ми.

Модела е: HGST HTS541010A9E680 ATA Device

Производител Hitachi
Представка на серия Standard
Капацитет на модела за конкретното устройство S50GB
Heads 16
Cylinders 121 601
Tracks 31 008 255
Sectors 1 953 520 065
SATA type SATA-III 6.0Gb/s
Device type Fixed
ATA Standard ATA8-ACS
Serial Number JA1000101EMSRP
Firmware Version Number JA0OA560
LBA Size 48-bit LBA
Power On Count 490 times
Power On Time 36,8 days
Speed 5400 RPM
Features S.M.A.R.T., APM, NCQ
Max. Transfer Mode SATA III 6.0Gb/s
Used Transfer Mode SATA III 6.0Gb/s
Интерфейс SATA
Капацитет 931 GB
Реален размер 1 000 204 886 016 B
RAID Type None
S.M.A.R.T.
Състояние Добро
Температура 35 °C
Температурен диапазон OK (less than 50 °C)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Имам ли някакви сериозни разминавания в оценката на компонените, които съм пуснал за продажба тук? 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=131673

Обикновено когато продавам нещо употребявано, гледам да съм под цената на която се търгуват втора употреба и под половината на цената на която се търгуват нови. Но при компютърни части на такава възраст ми е трудно да намеря база за сравнение.

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Купих нови части за компа, понеже дъното ми прави парчета. Но според мен процесор и рам са читави. Имам 2х2гб corsair dominator 8500 ddr2 na 1066mhz, процесора е интел core 2 duo e8200 2.66. Имам и звукова карта msi creative x-fi extreme audio. За какви пари мога да ги пусна?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам един лаптоп HP HDX16. От снощи му спряха да работят 4-5 клавиша, вероятно лентов кабел на клавиатурата. Понеже не ми се занимава да му търся и да го ремонтирам - за колко мога да го продам? Абсолютно всичко е налично, включително и дистанционното. 4GB RAM, 250GB диск, Core2Duo 7450 и видеокарта NVidia, FullHD display и т.н.. Батерията е свършила, но е налична. Минимални козметични следи от  употреба, доколкото е от значение.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Смятам ти ги по следния начин...

2х2гб рам ддр2 - 50лв
250гб хард - 25лв

Дъно + ЦПУ - 50лв
дисплей - 40лв

пластмаси - 30лв

 

Тва ако ти се занимава с на части ... и искаш реално да ги продадеш, а не да правиш милиони... цялата машина кеш... нз кой би искаш HP 2ра ръка... успех.

Link to comment
Share on other sites

Искам целия да го продам. Работи си като пич. Не работят бутоните Z, X, C, V и Space. Иначе си наред, никога не правил проблеми. По-скоро ще си поръчам една клавитура за 20$ и ще си го ползвам. Винаги е редовно почистван и т.н. Той реално е излизал вкъщи 10-15 пъти, баси. 

 

Иначе благодаря за разбивката. Като си тръгнал ще ми направиш ли и на Asus който продавам на части  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Монитор Самсунг 22", 2 ms,  TN матрица в перфектно състояние, без нито един изгорял пиксел или каквито и да било проблеми?

130 лв прекалено амбициозно ли е?

HTC One X черен, като нов?

Link to comment
Share on other sites

Ако е fHD е добре. Такива се движат в рамките на 100-130 лева втора ръка. Аз преди месец и малко продадох един Филипс 22 фХД за 120 лева.

Link to comment
Share on other sites

Имам повреден лаптоп HP 4515s с разпоена видео карта или нещо подобно.За колко мога да го продам на части или цял и знаели някой търсят ли се части от подобна машина с AMD процесор ? Има ли сервизи където ги изкупуват?

 

Батерията е загинала адаптера за захранването също прави парчета харда е снет,рам 2гб ддр2,дисплея и клавиатурата са перфектни, външен вид като нов без драскотина.Умря машината заедно със края на гаранцията и.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Най-добрия вариант за бърза продажба е всичко на куп за около 80 ~ 100 лева така някой който се занимава с ремонт на лаптопи би го взел за да има и той печалба евентуално. Иначе там някъде би се похарчил дисплея ако всичко му е наред но може и към 60 лева да се похарчи. Но според мен не си струва да го разхвърляш ще ти останат много части за много време. По-добре да прежалиш някой лев дето би спечелил в повече и да го харижеш на някой както казах и той да изкара нещо. 

Иначе реално ако е разпоен видео чипа ще ти го вземат целия вероятно за опит за ремонт ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси за съвета.И аз така мисля, но в продавалника няма никакво движение при условие че поемам и транспиорт в зависимост кой колко ще вземе.Иначе чипа веднъж е запояван но не дадоха гаранция а и той не изкара много.

Имах една идея да го възстановя и да го ползвам като стационарен на село или балкана,като продам дисплея и целия капак с пантите за да си платя ремонта.Все пак има какво ли не,карт райдер,входове и изходи VGA,HDMIи всякакви шашми.Имам правена подложка която охлажда добре,ама не ми се занимава а и кой може да го зяпои като хората.

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Има дефицит на 1156 до колкото виждам... но не е и масово използван. В друг форум за хардуеър се продаваха премиум дъна от сокета с процесор за около 180 лв мисля. Но както казах стоката е дефицитна и не е сигурно колко точно може да се разберете с бъдещ клиент но мисля че там някъде за комплекта към 180 лева. Може да търсиш примерно 200 лева пък евентуално който има интерес ще се договаряте. Но не съм много запознат с цените на процесорите на сокета та може да не съм много прав.

Link to comment
Share on other sites

Потребителя NunezZ пък си продава компютъра за 500лв. Ма нищо .че той не струва и половината.

Та редно е в правилата, вместо да не се коментира цената на продавача,която е двоино завишена

да има правило против такива спекули.В полза на купувачите..Бъдете джентълмени, не тарикати!

Link to comment
Share on other sites

Потребителя NunezZ пък си продава компютъра за 500лв. Ма нищо .че той не струва и половината.

Та редно е в правилата, вместо да не се коментира цената на продавача,която е двоино завишена

да има правило против такива спекули.В полза на купувачите..Бъдете джентълмени, не тарикати!

 

Правилата са доста широко скроени и едновременно с това - съвсем детайлни там където трябва. Няма как по всяко време да знаем цената на всеки морално остарял компонент и поради тази причина е забранено да има еднаква или по-висока цена само на новите и актуални в момента продукти, на които лесно може да се провери цената в някой онлайн магазин. За конфигурации като в този случай обаче е написано, че потребителят, който продава е добре да свери първо цената си и дори е дадена препратка точно към тази тема, а това, че не всички го правят (и че не всички четат правилата) е повече от ясно. Когато някоя цена е очебийно по-висока от пазарната в момента, а модераторите не са го забелязали (или не го знаят) и някой съфорумец е направил уместна забележка към продаващия в темата, аз поне никога не съм трил коментара при положение, че направилият забележката е по-прав от продаващия. В случая с NunezZ...нямам представа колко реално струва продаваният от него компютър, тъй като никога досега не съм имал някаква машина с процесори на AMD. Затова можете да спретнете една дискусия, относно цената му тук (или в темата за коментиране на проблемите в раздела) и ако се окаже, че наистина е доста завишена - ще му се направи забележка да я редуцира подходящо. А реално погледнато "истинската" цена е тази, на която продуктът се продаде, а не тази, на която е обявен, но ако в момента някой реши да го купи за 500 лв просто защото не му пука и може да си го позволи - значи 'истинската' цена е била точно 500 лева. ;)...обаче ако в съседния магазин същото се продава за 400 лева и това е най-ниската на пазара цена - значи 'истинската' е 400.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината и аз се чудих дали да репортна темата или да пиша в темата, но понеже и аз не съм по амд системите та си замълчах. Но мисля че офертата му в предвид 80те гб  хард старото видео и старото захранване 300в дори и с 22 инча тфт монитор е на ръба на многото :D поинтересувах се за процесора и по спомен май-беше 200 пара нов в емага. Но на фона на другия хардуеър мого ботълнек :D та не струва 500 пара. Ама е добре и някой амд интересуващ се да сподели мнение... то май и темата не е правилна да го обсъждаме.

 

П.П. може се окаже процесора супер мега клокващ се с лесно отключване на още 6 ядра (нз от къде ще дойдат ама ще се отключат) и ботълнека хич да не го спира :D

Edited by muhaha
Link to comment
Share on other sites

... то май и темата не е правилна да го обсъждаме.

 

Напротив, темата си е много подходяща - обсъждате за колко може да се продаде неговата конфигурация, след като той самият не го е направил.

Link to comment
Share on other sites

Я да видим цените как идват нови:

Дъното > 85 лева > http://most.bg/asrock-880gm-le-fx-amd880g.html

CPU >  200 лева > http://www.emag.bg/procesor-amd-fx-x6-6100-3300mhz-14mb-socket-am3-box-fd6100wmgubox/pd/DJXW5BBBM/?gclid=CMm1q7-n18MCFazMtAodvx0AxQ

РАМ: > 80 лева > убава.... във всеки магазин и сайт

кутия с захранване 450в > 45 лева

хард 80гб втора ръка 20 лева

dvd 35 лв ново

общо: 465 лева

 

в предвид ботълнека цената не трябва да е повече от 250 лева. След като се позамислх и разгледах мисля, че е повече от преувеличена и с нов монитор пак висока офертата...

За мен е Case Closed

Link to comment
Share on other sites

Естествено,че е ДОСТА надценена тази оферта.Преди всичко търсенето на цяла конфигурация е слабо-всеки си има или е имал такъв.Така че в случая определящото е дъно+процесор.Не са за пренебрегване да ама това дъно има само два слота за памет като максимума тук е 8 гб.Че то сегашното ми дъно също е с толкова и е от 2009,а останалите му характеристики са не по-лоши само дето е на DDR2.А това дали ще е е DDR2 или DDR3 само на експерт с точно определени нужди ще му повлияе разликата.А пък моя процесор,който го взех на старо за 100 лева от 2009 пак

 
AMD Phenom II X4 965  е с достатъчна мощ за почти всичко  - ето сравнение .
 
 

 

Link to comment
Share on other sites

AMD Phenom II X4 965  е с достатъчна мощ за почти всичко  - ето сравнение .

 

Който е смятал резултатите малко е бил по-пиян от мен, според графиката резултата е:

Phenom II x4 965 3,4GHz e с резултат - 7,15

FX X6 6100 3,3GHz e с резултат - 7,275

Вадете калкулатор и смятайте.

И кой кой а?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...