Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Electrolux и AEG са с един собственик. Има малка разлика но и 2те са много добри марки. За енергийния клас и нивото на шума леко се превземаш. И щом това го казвам аз смятай какво ще кажат мачовците от форума. Ти да не пускаш по 5 пъти на ден тази машина, че да ти е толкова важно? Като се набута в шкафа колкото ще да си бучи - за има-няма 1 час и е готова. И при всички положения ще изхаби по-малко вода отколкото ако ти ги миеш на ръка.

Видях, че Електролукс са придобити от АЕГ. И аз съм сигурен, че разлики има и ще има. За енергийния клас не знам дали не съм се попревъзбудил малко, но за шума - не. Той ми е голям дразнител.

 

Следващите две изказвания няма да коментирам защото ако ако кажа мисля за тези, които са ги написали, то това ще ми е последното изречение в този форум. Но, това което мисля за тях си е самата истина.

 

Вече, извън контекста на поста ми ще разкажа една истинска случка на двамата момци, особено на вторият:

 

 

Та, след покупко-продажбата на data.bg някъде през 2007/8-ма се пръкна един всезнаещ и самозабравил се модератор - Thrawn. Toзи пич, освен, че беше голям противник на всичко що е платен софтуер се изживяваше да всяко гърне - мерудия, въпреки че беше изключително тъпо парче и потъпкваше грубо правилата на форума си правеше и каквото си поиска в него, eдна вечер реши да се направи супер отворен и се изхвърли, че Apache било едно от най-сигурните неща, създадени и разпространявани безплатно и никой не бил в състояние да го накара да спре работа. Е, един друг един негов колега (и тук има регистриран такъв ник, но не е той) му показа нагледно, online как се сгъва Апаче и пада за почти 62 секунди напълно. Стана за смях на целия портал. За негов лош късмет имаше все още действащ експлойт, а Апачето му не беше закърпено срещу него. И отгоре на всичко на този сървър бяха всички данни на клиентите му. Кое му прави чест обаче и защо го уважавам, въпреки поведението му? Още на следващия ден освободи модераторското място и повече не влезна във форума. Вярно, сега едва ли стои тази тема (навярно е изтрита от негови бивши колеги), но историята е много поучителна.

 

 

Та така, дедо.

 

Приятно ми беше да поговорим.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

но за шума - не. Той ми е голям дразнител

 

Майна, това стои в някакъв шкаф! Т.е.шума се тушира допълнително от шкафа. Работи 1 час на ден (или на 2 дена). Толкова като те дразни - нагласяш я да тръгне след като си легнеш и си готов. През 2 стаи няма как да се чува.

Link to comment
Share on other sites

И върху това съм мислил, дедо, но точно това не ми е на дневен ред сега. Последните няколко месеца съм толкова преуморен, че чак ми се повръща. Толкова работа по време на криза не съм си представял, че може да има. А, като се познавам... знам, че ми трябва минимум седмица-две за да проуча в детайли нещата и чак тогава да взема решение. Нямам толкова свободно време в момента.

 

Иначе ти благодаря още веднъж :beer:

Link to comment
Share on other sites

И какъв е смисъла от тази машина тогава?

В такъв тип машина би следвало да има къде да се събира отпадъка (частици и т.н.). Аз ако трябва да накисвам съдовете и да ги забърсвам... то си е чисто измиване. Само се добавя препарат.

 

Явно има разлика между промишлените образци и тези за домашна употреба. Говорил съм с хотелиери - никой нищо не накисва и не маха от чиниите. И препаратите им са други, защото чашите не се полират след изваждане от машината и нямат грам петънце.

Добре, че не съм си купил още такава. Щеше да излети в казана още на следващия ден.

 

Благодаря ти за информацията.

 

Да, знам, че съм жена и не разбирам много-много от технически характеристики и прочее, но все пак не можах да се сдържа... :ninja:

Доколкото забелязах, не съм единствената, която не схваща логиката да мяташ съдовете в машината, без да си ги забърсал/изплакнал. Не знам, с какви "хотелиери" си говорил, но явно и хабер си нямат от правилна поддръжка на съдомиялни - независимо, че работят уж с професионални машини. Да, ясно е, че си има филтър, който е оставен, за да събира евентуално случайно попаднали частици храна или счупено стъкло, ако стане издънка, но това е прецедент, а не някой умник да си пъха мръсните съдове в машината, заедно с остатъците от храна, пък били те и не само "кокали". И какво, като си има не знам си, какви филтри, които уж предпазват от завихряне - питам се, защо, аджеба, вместо да си изчистя с кухненска хартия или салфетка частиците от храна, да оставя да ми се шляят из машината парченца краставички или картофи?! :D Съдомиялната наистина не е кошче за отпадъци и най-малкото, не е уместно да се задръства с частици храна, които биха направили проблем, да не говоря, че и от хигиенична гледна точка мястото на остатъци от храната не е в тази машина.

Относно забележката ти към друг участник във форумната "дискусия" , че ти не би си държал съдовете неизмити, ще ти кажа, че колкото и голям чистофайник да си, все ще има случаи, когато си изморен, болен, или с приятели и едва ли ще се юрнеш в разгара на купона посред нощите да зареждаш съдомиялната... Та, понякога ще се случи да се оставят нещата до другата сутрин/ден /да не говорим, че има хора, които зареждат на два дни/. Така че, колкото и да ти е странно, все пак понякога се налага съдовете да се оставят за накисване.

Ние сме много народ и се налага да зареждам всеки ден, да не кажа, че при екстремни ситуации ми се налага понякога и по два пъти дневно и ти гарантирам, че спестява доста усилия /особено, ако е някой маниак като мен и държи всичко да е идеално изплакнато, представи си, че с часове съм стояла само на мивката и за мен бе наистина голямо облекчение да си имам съдомиялна, макар, както казах в предишен мой пост, пак да си ги плакна след това съдовете/.

А, сетих се и още нещо - относно варовика във водата, за който си споменал - вярно е, но по тази логика човек и не трябва да пере; не е нужно, доколкото знам, да се монтират скъпи и прескъпи системи, има си просто готови препарати, които се слагат в машината и се настройва просто солта за по-висока степен, заради по-високото съдържание на варовик във водата, / а и в самите таблетки се съдържа сол, ако си ги купи човек мулти/, щом толкова ще ти е неспокойно...

Link to comment
Share on other sites

 

Добре де след цялата гимнастика по "почистването" на посудата или паниците най добре си ги измий на ръка и не се занимавай с глупости.

@avelina И да не забравя не всичко чисто е наистина чисто.

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

пак да си ги плакна след това съдовете

 

Това пък защо? Какво му е на плакненето което прави самата машина? Отделно, че има и програми с по-обилно изплакване, но и на другите какво им е на изплакването?

 

Добре де след цялата гимнастика по "почистването" на посудата или паниците най добре си ги измий на ръка и не се занимавай с глупости.

 

Коя гимнастика бе майна? Ти като си миеш чиниите ако си ял пълнени чушки примерно люспите от чушките в мивката ли ги пускаш? Остатъците от салатата - листа, краставици, парчета домат къде ги пускаш? Не ми казвай в мивката защото ще си първия който чувам да си е купил мивка със сифон с блендер.

Link to comment
Share on other sites

Това пък защо? Какво му е на плакненето което прави самата машина? Отделно, че има и програми с по-обилно изплакване, но и на другите какво им е на изплакването?

 

 

Коя гимнастика бе майна? Ти като си миеш чиниите ако си ял пълнени чушки примерно люспите от чушките в мивката ли ги пускаш? Остатъците от салатата - листа, краставици, парчета домат къде ги пускаш? Не ми казвай в мивката защото ще си първия който чувам да си е купил мивка със сифон с блендер.

 

Люспите си ги махаш и си измиваш чинията.С една хубаво загоряла тава съдомиалната ще издъхне.

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Това пък защо? Какво му е на плакненето което прави самата машина? Отделно, че има и програми с по-обилно изплакване, но и на другите какво им е на изплакването?

Прекалено варовитата и мръсна вода е проблема, нищо му няма на плакненето. Аз затова писах, че требе и система за очистване на водата да се монтира, а не да се ползват алабалистични таблетки, които освен да пълнят джобовете на производителите нищо друго не правят.

 

Това имах в предвид:

http://www.argo-market.com/Products/Category/85

 

С една хубаво загоряла тава съдомиалната ще издъхне.

Купи си тава с незалепващо покритие или търси съдомиялна в комплект с автоматична шпатула :laughing1:

И не, съдомиялната няма да издъхне. Просто ще си измиеш тавата на ръка.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Люспите си ги махаш и си измиваш чинията.С една хубаво загоряла тава съдомиалната ще издъхне.

 

Люспите ги махаш и ги буташ в съдомиалната. Една добре загоряла тава всеки с малко акъл в главата ще се сети да си я измие на ръка още повече, че машините не са да миеш обемисти съдове защото само хабиш пространство, съответно вода и препарати.

 

 

 

Прекалено варовитата и мръсна вода е проблема, нищо му няма на плакненето. Аз затова писах, че требе и система за очистване на водата да се монтира, а не да се ползват алабалистични таблетки, които освен да пълнят джобовете на производителите нищо друго не правят.

 

Това имах в предвид:

http://www.argo-market.com/Products/Category/85

 

Глупости на таркалета. Имам миялна машина от толкова години една забележка нямам. Не знам какво им е на таблетките - ръгаш я в машината, натискаш копчето и накрая излизат измити чиниите. Таблетката е и препарата за миене и за плакнене - всичко. Културна работа. Не да слагаш емнайсе препарата само защото е по-евтино, после да си играеш с дозиране на соли и не знам си какво. Не е за мен тази работа и съм забранил на жена ми да прави глупости. Взимам само от таблетките и съм доволен от резултата. Водата е варовита и какво от това - измити са перфектно чиниите.

 

 

Не знам защо се препирам с вас, честно. Като че ли имам полза да ви убедя да си купите такава машина. Ако щете! Като ви е кеф мийте си чиниите на ръка с веро.

Link to comment
Share on other sites

Не, бе дедо. Никакъв спор няма относно полезността на съдомиялната машина.

 

 

Въпроса за монтаж на филтърна система става все по-актуален защото от година на година качеството на водата се влошава непрекъснато. И на мен ми писна вече от ползване на кана Брита защото филтрите постоянно поскъпват и не мисля, че цена от 12-13-14 лева на филтър за максимум 150 литра очистена вода е нерентабилна в сравнение с патроните на филтърната система. Освен това филтърната система ще подава вода на цялото домакинство: за пиене, перална машина, съдомиялна, кафемашина, ютия, бойлер и т.н.

То, верно, че темата е формулирана само за избор на марка съдомиялна машина, но ако се разшири формулировката може да стане доста по-обширна тема и да бъде далеч по-полезна.

 

Освен това, знаеш много добре, че резултата от всяка дейност се приема различно от всеки конкретен човек. В смисъл, твоята машина мие по един и същи начин всеки път, защото програмата е една и съща (говорим за един и същ режим), но за теб може да е перфектно, за друг - ужасно. Всеки има различни критерии за оценка и това е повече от нормално. То и затова не може да се дава съвет за избор на уред относно крайния резултат, защото всичко е много субективно. Но, насоки при избор - това е нещо друго.

 

Затова няма смисъл от нерви. Изказвания от сорта на: ами изгоряла тава, тенджера и т.н. трябва да се игнорират. Защото ако хвърлиш дреха, залята с блажна боя в пералнята... пералнята ли ще е виновна, че няма да изпере боята?

Те, това е :beer:

 

 

Иначе, ако трябва да се върнем по същество, то аз бих заложил на GORENJE GS-52110 BW, защото има една полезна функция повече от другите: ЧАСТИЧЕН АКВАСТОП и 12 месеца по-дълга гаранция, което при всички случаи гарантира по-качетвено изпълнение (поне за мен). От друга страна нещо ми се мъти в главата, че Горение произвеждаха навремето под лиценз на АЕГ, но може и да греша.

Относно новия модел: GORENJE GS 52214 W: има пълен аква стоп, което е страхотна екстра, но има и ЕКО програма, която ако е като при пералните машини е пълно фиаско. Ще икономиса вода и електричество (заради ниския температурен режим), но нормално замърсена посуда няма да измие както трябва, освен ако по нея липсват мазнини. А и не се знае цената. Ако цената е съизмерима с тази на АЕГ от същия клас - въпроса става съвсем друг.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Аквастопа е пълна глупост:

 

Ако пуснете съдомиялната машина и излезете или заспите, допълнителната Аква Стоп система се грижи за сигурността. В случай на протичане или наводнение, системата автоматично спира притока на вода

 

Ами ако ти протече уплътнението на свръзката какво правим? Щото ако нещо протече най-вероятно ще е то. Отсега ти казвам пич - ПРЕЦАКАН СИ. Сменяш паркета (най-малко)

 

Еко програмата също е глупост. Пускаш си винаги чиниите на програмата с най-топла вода и най-обилно изплакване и спираш да мислиш за глупости.

 

За водата - препаратите в таблетките ти компенсират варовика. А за това перфектно ли е или не - ако искаш ела се убеди сам. Една чиния или чаша дали е измита или не се вижда с просто око. Няма вариант измита перфектно или не чак толкова. Не се измиват само ако сложиш чиниите така че да се долепят една до друга - тогава не се измиват по очевидна причина. Не се измиват и ако нещо пропадне надолу (нож примерно) и пречи на перката да се върти.

 

И преди ти казах че теоретизираш прекалено.

Link to comment
Share on other sites

Аквастопа е пълна глупост:

 

Ами ако ти протече уплътнението на свръзката какво правим? Щото ако нещо протече най-вероятно ще е то. Отсега ти казвам пич - ПРЕЦАКАН СИ. Сменяш паркета (най-малко)

 

И преди ти казах че теоретизираш прекалено.

A ти говориш абсолютно наизуст и твърде неподготвен в случая!

Прочети малко повече за аква стоп - от какво защитава и тогава пиши пак.

 

 

И да, ще те спаси от наводнение именно защото спира притока на вода на входа на машината. Ако се спука връзка или тръба извън машината обаче, тя няма да те спаси, защото теча е извън машината. Все пак това е система защитаваща машината а не целия свят. Тя се грижи в случаите когато има теч или повишаване нивото на водата при задръстване на водопроводните връзки вътре в нея. На практика представлява нивосигнализатор за течност (поне от приложените картинки). Единствено няма да сработи коректно при много ниска електропроводимост на водата, но тук се разчита на солите които се добавят във водата.

За да ти се изясни действието и: в кафемашините има същата система, но там се казва ниворегулатор. Тя спира притока на вода в резервоара, когато се напълни до определено и го отваря, когато нивото на водата спадне. Освен това не позволява нагревателя да се включи при ниско ниво на водата, защото ще дефектира (изгори по народному).

При миялните машини е обратното: когато се появи вода на място, където не трябва (в долната част на машината) - системата изключва притока на входяща вода.

Дано си разбрал този път.

 

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Прочети малко повече за аква стоп - от какво защитава и тогава пиши пак.

 

Точно защото го прочетох смятам че е излишно. Нито пералня нито миялна машина ми е протичала заради повреда в нея. За сметка на това свръзките са се прецаквали няколко пъти. Единия път когато сменяхме паркета беше заради едни некадърни майстори които за да пробват някакви истории на парното решиха да вземат за малко назаем една тетка от пералнята и после ужким я монтираха пак обратно както си трябва, но на сутринта си имахме едно малко езерце а на по-следващия ден и нов паркет...

Link to comment
Share on other sites

Точно защото го прочетох смятам че е излишно. Нито пералня нито миялна машина ми е протичала заради повреда в нея. За сметка на това свръзките са се прецаквали няколко пъти. Единия път когато сменяхме паркета беше заради едни некадърни майстори които за да пробват някакви истории на парното решиха да вземат за малко назаем една тетка от пералнята и после ужким я монтираха пак обратно както си трябва, но на сутринта си имахме едно малко езерце а на по-следващия ден и нов паркет...

Е, аз какво съм писал? Това, че си случил на "баш мастори"..., които са ти прецакали, опс ремонтирали водопровода с два чифта леви ръце в апартамента какво общо има с вътрешната защита който и да е уред?

На теб като не ти трябва - не си купувай машина с тази система. Тук става въпрос за хора, които ги интересува и ще купят машина точно защото я има.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Това пък защо? Какво му е на плакненето което прави самата машина? Отделно, че има и програми с по-обилно изплакване, но и на другите какво им е на изплакването?

 

Може би нищо, аз споменах, че съм маниак просто... :laughing:

И, все пак, може би леееко ме притеснява изявлението, че има разход на вода някакви си 13 л, и отгоре на това да са, пак ми е странна цифрата... Не, че държа да ме завлича с 90 л., да речем, но с такова нищожно количество как ще изплакне толкоз посуда, не знам... Освен това имам нюх на полицейско куче, така че все надушвам някакви химикали... :laughing1:

Та, вместо да се тормозя и да оглеждам непрекъснато с подозрителен поглед и нос, предпочитам просто да си ги изплакна пак, което, вероятно обезсмисля донякъде цялата история със съдомиялната, но на мен си ми върши чудесна работа...Впрочем, както и аз й върша на нея... :D

Edited by avelina
Link to comment
Share on other sites

Що просто не я пуснеш 2ри път без хапче, само с вода? Верно малко чакане ама какво толкова

 

 

Накарай мързеливите на работа да те научат на акъл :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре де след цялата гимнастика по "почистването" на посудата или паниците най добре си ги измий на ръка и не се занимавай с глупости.

@avelina И да не забравя не всичко чисто е наистина чисто.

 

Дам, няма как сами съдовете да си се подредят в машината, щеше да е супер просто да им кажа: "Марш!" и онези да ми се затъркалят сами вътре... :D

Всеки сам си решава, дали има смисъл от съдомиялна, според мен - твърдо "да", въпреки гимнастиката по почистването; то не отнема много време, с една салфетка зафучваш всичко ненужно в коша, и това е, както бях споменала, все пак на мен съдомиялната ми спестява мнооого време и стоене пред мивката... :))

 

Що просто не я пуснеш 2ри път без хапче, само с вода? Верно малко чакане ама какво толкова

 

 

Накарай мързеливите на работа да те научат на акъл :)

 

Баща ми много уважава това мото... :D

Иначе идеята е супер, и на мен ми е минавало през главата, трябва да пробвам, но трябва да изключа гланца, нали, че иначе може безобразно да ми заблестят съдовете /нека де, нека де/, но което ще е лошо, пак ще надуша химикала от гланца... :D

Link to comment
Share on other sites

все пак на мен съдомиялната ми спестява мнооого време и стоене пред мивката... :))

 

Не очаквай да те разберат хора, които мият по 2 чинии и 3 чаши на ден, а ако хапнат навън може и по-малко, пък и винаги могат и пластмасови прибори да ползват и нищо да не мият :)

Link to comment
Share on other sites

Не очаквай да те разберат хора, които мият по 2 чинии и 3 чаши на ден, а ако хапнат навън може и по-малко, пък и винаги могат и пластмасови прибори да ползват и нищо да не мият :)

 

ХаПсолютно, много си прав и благодаря за разбирането! :bowdown: :D

Не, напълно сериозно, не е истина, колко съм стояла само съдове да мия, за да дойде след два-три часа поредната камара; а животът включва и други задължения, освен миенето, нали тъй?! :))

Така че, аз лично съм много благодарна за това чудо на техниката и сега ми е даже непонятно, как съм карала без нея....

Едната ми приятелка искаше съдомиялна, все изникваше нещо друго за купуване, а тя издишаше вече, горката, и как предизвика събитията да се случат по-бързо - просто помоли мъжа й да мие съдовете една седмица само... Резултатът - след седем дни човекът бе окончателно убеден от ползата на съдомиялна, даже сам взе да настоява и той за такава и след още седмица-две вече си купиха... :D

Edited by avelina
Link to comment
Share on other sites

Вече въпросното Беко е в къщи, но за сега стои само като мебел. Купих ВиК части с неправилен размер :angry1 , та сега жена ми чака да стане понеделник, че да ги сменя и да я включа. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Вече въпросното Беко е в къщи, но за сега стои само като мебел. Купих ВиК части с неправилен размер :angry1 , та сега жена ми чака да стане понеделник, че да ги сменя и да я включа. :laughing1:

 

Практикер и Бриколаж работят

Link to comment
Share on other sites

А как стои въпросът с малките съдомиялни, дето им викат "кубчета"? Нещо като това http://technika.bg/product/3409/sadomialna-mashina-midea-wqp6-3201-silver.html Упорито ми твърдят познати, че не били читави и много се разваляли, което за мен е доста необяснимо, все пак в този случай размерът не е от значение, нали?

Просто нямам място за голяма.

Link to comment
Share on other sites

А как стои въпросът с малките съдомиялни, дето им викат "кубчета"? Нещо като това http://technika.bg/product/3409/sadomialna-mashina-midea-wqp6-3201-silver.html Упорито ми твърдят познати, че не били читави и много се разваляли, което за мен е доста необяснимо, все пак в този случай размерът не е от значение, нали?

Просто нямам място за голяма.

 

Имам подобна електролукс и е бетон. Проссто мие по-малко наведнъж.

Link to comment
Share on other sites

А как стои въпросът с малките съдомиялни, дето им викат "кубчета"? Нещо като това http://technika.bg/p...201-silver.html Упорито ми твърдят познати, че не били читави и много се разваляли, което за мен е доста необяснимо, все пак в този случай размерът не е от значение, нали?

Просто нямам място за голяма.

 

Имам малка, имам и голяма - удобството на голямата е несравнимо, особено, когато освен стандартните чинии и чаши искаш да измиеш някоя тава или друг по-голям съд (или уред, като разглобяем фритюрник например). Малката е за сам човек, който не яде и не пие много. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...