Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте!!! 

Съдомиялната ми BEKO /натресена от бившия ми мъж  :grin: / окончателно се спомина, все пак издържа 8 години при ежедневно ползване...

Бихте ли ми препоръчали някоя читава машина, мога да си позволя до 700 лв.? 

Предпочитам в цвят Inox, но не е задължително, мога да се лиша от тази глезотия. За 12 комплекта, тоест, 60 см... 

Този модел забелязах, не знам, дали става: 

http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher-HOTPOINT-ARISTON-LFK-7M121-X-IT/p/682528

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!!! 

Съдомиялната ми BEKO /натресена от бившия ми мъж  :grin: / окончателно се спомина, все пак издържа 8 години при ежедневно ползване...

 

Оппааа - бивш ли стана мъжът?  :shy:

 

Трябва да ти кажа съвсем откровено, че можеш да си купиш отлични машини втора ръка. Твоята каква е точно - вградена или свободна? 45 или 60 см ширина? 

Link to comment
Share on other sites

Дам, тотално и официално бивш...  :grin:  

Да, знам, но предпочитам да е нова съдомиялната... Моята е свободна, 60 см. 

 

Не знам колко я тормозиш, но пак ти казвам - има чудесни неща втора ръка, много често по-добри от новите. 

 

/оф - и сега какво - сама с две деца след толкоз мъки?  :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко я тормозиш, но пак ти казвам - има чудесни неща втора ръка, много често по-добри от новите.

 

/оф - и сега какво - сама с две деца след толкоз мъки?  :online2long:

 

Понякога е по-добре без мъж, отколкото с него (особено ако е някой като тебе или мене). :popcorn:

 

@avelina, Виден е прав по принцип, че старите маркови модели работят добре, здрави са и струват наполовина на новите в момента, но ако непременно си решила да е нова - онова горе от линка мисля, че ще ти свърши работа, пък и си има 3 години гаранция.

Link to comment
Share on other sites

С едно дете съм... И точно обратното - мъките ми свършиха... Не казвам, че е лесно, финансово е трудно, всички отговорности са върху мен и т.н... Но взех това решение, аз подадох молбата за развод и вече втора година се радвам на свободата си...  :))

 

Родителите ми ще са основните спонсори, така че няма шанс за втора ръка, условията им са да е нова и да не е BEKO...  :laughing:

Така че дано този път уцелим точната марка и най-вече - наистина читава съдомиялна... 


Понякога е по-добре без мъж, отколкото с него (особено ако е някой като тебе или мене). :popcorn:
 
@avelina, Виден е прав по принцип, че старите маркови модели работят добре, здрави са и струват наполовина на новите в момента, но ако непременно си решила да е нова - онова горе от линка мисля, че ще ти свърши работа, пък и си има 3 години гаранция.

Определено е по-добре!!!  :angel:

Ок, благодаря!!!  Ще умувам още малко, имам  време, ако има други предложения за марки и модели, ще съм ви много благодарна!!!

Link to comment
Share on other sites

И аз съм за втора ръка (но не всичко е добро от втора ръка трябва много внимателно да се избира)  имах магазин и сервиз за бяла и черна техника,някои от нещата които пристигат от запада имат уникална изработка,като не забравяме факта,че най-добрата изработка е за Япония после Сащ+Канада после западна Европа и после всички останали - но опита ми показва,че и западна Европа пробиват ефтинджосите :(


Но да добавя.че съм продавал в магазина втора ръка - чисто ниви с транспортни дефекти,който преди са минали през АВТОБОЯДЖИЯ в камера и в завода няма да познаят,че са пребоядисвани.

Link to comment
Share on other sites

С едно дете съм... И точно обратното - мъките ми свършиха... Не казвам, че е лесно, финансово е трудно, всички отговорности са върху мен и т.н... Но взех това решение, аз подадох молбата за развод и вече втора година се радвам на свободата си...  :))

 

Определено е по-добре!!!  :angel:

 

Аз пък защо съм си измислил, че имаше и второ... Нали ти беше с много тежка бременност? Толкова рядко се появяваш, че те забравяме  :grin:

 

Като чета така, бая ще да е сгафил твоя мъж...  :moon:

 

Между другото да знаеш само, че АРИСТОН не е непременно най-доброто. 

Link to comment
Share on other sites

Най-доброто е правилната втора употреба в зададения бюджет!

Мисля, че бая народ съм уредил с такава, а май никой не е изревал или ме е псувал по телефона.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз пък защо съм си измислил, че имаше и второ... Нали ти беше с много тежка бременност? Толкова рядко се появяваш, че те забравяме  :grin:

 

Като чета така, бая ще да е сгафил твоя мъж...  :moon:

 

Между другото да знаеш само, че АРИСТОН не е непременно най-доброто. 

Всъщност, правилно си спомняш... Загубихме първото си дете, живя само един ден, голяма трагедия...!!! Сега щях да имам и дъщеря на 15!!! И да, аз бях с ужасно тежката втора бременност - с нон-стоп родилни контракции през всичките 9 месеца. Лекарите не вярвали, че ще износя детето, но слава Богу, стана чудо и имам прекрасен и здрав син на 9!!!  Понякога човек може да понесе много повече, отколкото иска, или си мисли, че може да му поднесе животът!!! 

 

Нямам нищо против втората ръка уреди, но за съжаление, никакъв шанс, защото се оказа, че в крайна сметка баща ми ще даде всичките пари за съдомиялната, а той и майка ми не искат и да чуят за машини втора ръка... 

Тези дали са добра опция, като последната е с 5 години гаранция: 

 

https://www.technomarket.bg/mialni/electrolux-esf-5511low-09151114

 

https://www.technomarket.bg/mialni/bosch-sms-41d12eu-09134280

 

http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher-AEG-F55522MO/p/687448

Link to comment
Share on other sites

Ако под "последната" визираш AEG-то, гледам, че е с 2-годишна гаранция и я има в наличност единствено в София. Нямам представа новите AEG как ги правят и доколко са успешни тия дето се внасят тук, но понеже аз имам един по-стар модел на AEG и мога да говоря конкретно за него - от години го ползвам безпроблемно, измива много добре без значение какъв вид таблетка ще му сложа, а от година-две му слагам и сол за миялни машини...за всеки случай. ;)

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма еднозначен отговор на въпроса "Коя съдомиялна за 700лв е най-добра?". След като вариантът за уред втора употреба не стои на масата, тогава аз лично, от всички съдомиялни, които ми се вписват в бюджета бих избрал тази с най-доброто съотношение продължителност на гаранцията/ енергиен клас (понеже още в началото жената каза, че ще се ползва ежедневно, тоест разходът на вода и ток не е без значение). В този ред на мисли АЕГ-то от последния линк изглежда като най-добър вариант, стига да не е проблем, че надвишава бюджета. Освен това е малко по-шумна от Аристон-а от най-първия линк, примерно, за сметка на по-добрата си енергийна ефективност. Аз лично бих избрал една от тези двете. 

Link to comment
Share on other sites

Провери и тук:

http://www.technowelt.bg/

Водят се уреди с транспортни дефекти, но честно казано, отне ми около 10 минути да видя драскотината на сушилнята, която приятел си взе от там.Също и пералня...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Темата е старичка, но все пак да попитам има ли места, където да се провери за нещо качествено, дори и с дефект или втора употреба?

Имам предвид наистина проверено. Имам познати с перални Миеле, втора употреба, по-доволни не са били никога. Но нали знаете, всичко е до човек инеговите представи.

Link to comment
Share on other sites

Фирма РЕЛАКС - само от там купувам и съм безкрайно доволен. Преди две седмици взех страхотна немска миялна за 330 лева, която няма драскотина по себе си... 

Link to comment
Share on other sites

Да, мисля му викат Гълъба на шефа... Как да е - намира се близо до бившите Пишещи машини. Купил съм десетки уреди от тях - без грешка е всичко. Есента пък какъв ОГРОМЕН хладилник Бош купих за смешните 360 лева не е истина... 

Link to comment
Share on other sites

Супер! Благодаря за подробното обяснение, ще го посетя в скоро време да хвърля поглед.

На едната съдомиялна "Беко" от едната страна й замина кошницата - просто тръгна да гние, да се разпада. Не е като да не поработи доволно - близо 7 години.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

След повече от 20 години служба, старата съдомиялна Brandt вече е за смяна. Едната част е развалена, перката отдолу се измъква от отвора и не може да се смени, отделно от това прави проблем и спира да работи от нищото. Май се задейства сензора за преливане. Посещението на техник ми струваше 60лв преди година, за да ми каже, че ми е запушен канала. Тръгна.

Сега ако дам още 60лв за една година, скоро ще стигна цената на нова.. Така че май просто е време.

Някой има ли впечатление от марки и модели от последните 2-3 години?

 

Май съм се спрял на Whirlpool и Bosch, като вторите са по-скъпи за същите функции като при Whirlpool, но пък в момента имат промоция с 5 годишна гаранция и мога да оправдая разликата от 200лв в цената, стига да си заслужава.

 

Бюджет около 1000лв.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш място задължително си вземи 60см широка. В последните години доста миялни ми минаха през ръцете. Не съм забелязал някаква голяма разлика. Голямо удобство е да има рафт за прибори най - отгоре. Лично предпочитам да има и програма с предварително изплакване.

Link to comment
Share on other sites

И сегашната е 60см широка свободностояща. Ако взимам, ще взимам същия размер.

Аз също харесах рафта за прибори. И Уърлпуул и Бош имат такъв. Както и функцията да се отваря вратата като свърши измиването.

 

Разглобих, изчистих и тя взе, че тръгна. Оправих едни уплътнения, че течеше в долната част на вратата. Сега и това спря. И все пак ако има хубава оферта на черен петък в Емаг, ще взема една нова. До тогава имам време да мисля дали да е Бош или Уърлпуул.

Link to comment
Share on other sites

По съвет от приятел в Технополис Уърлпуул не се купува нищо. Бях се запътил да взимам такава пералня, че на тъщата беше изкарала 20 години, ама вика нямат вече нищо общо с преди. Много рекламации имали от тях и за това не ми препоръчва. Ако си късметлия, може и да кара де.

 

Моята миялна е Беко, ползва се всеки ден даже понякога по няколко пъти на ден. Има си рафт за прибори, за сега съм доволен. В офиса сме с Бош и удивително си приличат, като на Бош-а има допълнителни екстри като да свети вътре, има Ви-Фи и на земята прожектира колко време остава до края на цикъла, ама и цената е много по-висока, та нормално.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...