Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Преди време и аз бях измежду твърдите противници на съдомиялните машини.

Казвах, че това е излишна глезотия, че какво толкова има да се измият едни чинии...

Лека-полека обаче с течение на годините почти всички от познатите ни семейства си закупиха съдомиялни, и отзивите на всички доста контрастираха с моите предубеждения...

Така се случи, че миналата година и аз се предадох, и покрай ремонта на кухнята си закупихме ето тази машинка.

Е, налага се да споделя, че изобщо не съм бил прав...

Този уред се оказа, че спестява доста време, а и измиването е с доста високо качество, многократно надминаващо очакванията ми.

Разбира се, ако има нещо загоряло, ще трябва да пипне и ръчичка, но като общо при ръчното миене никога съдовете не бяха изглеждали толкова добре.

Оказа се , че даже и при тричленно семейство, което през работните дни яде заедно само на вечеря, пак се събират чинии за 2-3 пускания в седмицата.

Естествено, жената е най-доволна, защото на практика сега аз мия чиниите. Какво да се прави, като оптимизацията по нареждането на съдовете май ми се отдава повече... :laughing:

Edited by SteveN
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Естествено, жената е най-доволна, защото на практика сега аз мия чиниите. Какво да се прави, като оптимизацията по нареждането на съдовете май ми се отдава повече... :laughing:

 

Имаше един филм в който инструктираха един тип, че е задължително като върши домакинска работа да го види жена му... и той изчака мацката да влезе в стаята и най-триумфално натисна копчето за включването на миялната машина. Кейт и Леополд май беше филма

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Бих искал да възвърна темата към живот. Прочетох различни теми в различни форуми и имам събрани критерии при избор на съдомияна машина. Има ли текущи модели, които може да ми препоръчате, в рамките на 500-600 лв? 

 

Основен критерии в моят случай е мястото, за това съм решил за средна големина - 45 см ширина. Да не е за вграждане, т.к. съм на квартира. Последно ми хареса тази, но после реших, че сензорните бутони не са добър избор.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Преди месец взехме от технополис съдомиялна Беко за 550лв. Беше в промоция. Иначе е 600лв.  Жената е доволна. Но нашата е от "нормално" големите.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дни взехме една, но е от малките, защото мястото е силно ограничено.

АЕГ - 6 комплекта, тиха е много, колко е икономична ще видим след няколко месеца. Цена - 570.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Електролукс, поне 5г нямам оплаквания никакви. Мисля че модела още го има с леки козметични промени по дисплея и копчетата. 45см е.

Link to comment
Share on other sites

@lubo1972, може ли модела на Вашата?

 

някакъв коментар по HOTPOINT-ARISTON LSF 835 може ли?

 

Колкото по-голяма - по-добре. Ако имаш място, никога не си взимай малка! Това го казвах на мои приятели, които решиха, че щом са двама - малка стига и на третия ден се самопровергаха. Имам Беко, вътре всичко е Бош. Почти на 4 години - не е мръднала. Да има да се цапат чинии само :grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Електрониката на Миле не е ли бошовска ? Майка ми си взеха една малка Миле след месец като се преместят ще видим какво ще стане с нея :D Но грам място за голяма,защото кухнята е един бокс 2.5 на 2.5 ии не остава място за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Ние сме с една малка Electrolux под мивката (не бяхме я предвидили първоначално, после като се сетихме само там имаше място) но съм много доволен. Не събира много, но какво толкова - миеш на порции и това е

Link to comment
Share on other sites

Да, става, ама като се съберем на РД или по друг сериозен повод с родата /около 20 човека/, после знаеш ли как 2 големи едва смогват, та се налага и трета понякога. Представям си с по-малка, как цяла нощ някои стои да върти съдомиялни, което пак е по-добре отколкото някоя от жените да виси на мивката 2309582408 часа де...

Във всички случаи съдомиялните и сушилните са нещо, без което вече не можем, пък кой каквото иска да ми говори.

Link to comment
Share on other sites

Съдомиялната е най - полезният уред в кухнята. На същото мнение съм за размерите. Колко по - голяма, толкова по - добре. Да не говорим и колко икономия на вода и електричество прави. Накрая пак излиза вярна поговорката, че евтиното винаги излиза скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Накрая пак излиза вярна поговорката, че евтиното винаги излиза скъпо.

Последното е АБСОЛЮТНО ВЯРНО и важи за абсолютно всичко...

Link to comment
Share on other sites

Я хората с Беко да питам. За нагласяне твърдостта на водата имам настройка в менюто, но и една допълнителна "врътка" вътре на стената на миялната. Дойде на правилната позиция от магазина, но ако трябва да я сменям няма идея как. Средата на врътката е няква дупка с много странна форма. Мисля си, че май се мушка вътре нещо и се върти тогава, понеже не се натиска и на ръка не ще да се върти. Не съм го напъвал много де, от незнание да не счупя нещо. Имате ли идея как се врътка туй нещо в самата съдомиялна?  От менюто настройката е ясна.

Link to comment
Share on other sites

Това вътре ти е за блясъка, ако правилно разбирам какво питаш. На 4 или 5 се оставяше, моята е на 5. С леко натискане навътре се върти. Пак ако разбирам правилно, говорим за това, което е до мястото за поставяне на таблетката.

Link to comment
Share on other sites

Аз ги гледах тези врътки на моята, чудих се, мъчих се с отделни препарати пък накрая взех едни таблетки и спрях да се занимавам с глупости. Сигурно е по-скъпо, но пък работи идеално всичко и не го мислиш. Хвърлям вътре таблетката и всичко е 6. Не се занимавам с препарати, соли, дозировки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Това вътре ти е за блясъка, ако правилно разбирам какво питаш. На 4 или 5 се оставяше, моята е на 5. С леко натискане навътре се върти. Пак ако разбирам правилно, говорим за това, което е до мястото за поставяне на таблетката.

Не. Точно за твърдата вода. За препарт и блясък са на вратата двете, това за твърдостта е на лявата стена. Ще го снимам да покажа.

За блясък моята е на 2, трябва да си направя експеримент с различните степени да видя разликата.

Намерих в нета, но в близък план го няма самия център. Ей тов в ляво- за него става дума.

 

Beko_DWD5414W_WH-16_L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ммм... Моята май няма такова нещо. Като гледам е статично, тоест не трябва да се върти. Всъщност, защото не видиш в книжката?Ако е врътка, трябва да е обяснено. При моята блясъкът е на 4.

Link to comment
Share on other sites

В книгата пише - правиш от менюто и после и вътре връткаш. Ама това вътре не ебава да ебава. То си е разграфено също на степени. Това горе на снимката не е 100% като моето, само показвам горе долу къде и за какво става дума.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

В книгата пише - правиш от менюто и после и вътре връткаш. Ама това вътре не ебава да ебава. То си е разграфено също на степени тоя. Това горе на снимкат не е ч0% като моето, само показвам горе долу къде и за какво става дума.

И....?

Според теб... или според мъдрата книга с инструкции, каква работа върши тази решетеста врътка вътре?

Щото въвеждането на твърдостта в менюто е ясно за какво....

 

П.п. А твърдост на водата се измерва в градуси (германски), не в проценти :))

 

П.п.2 Това на снимката е по-скоро някакъв отдушник или изход на анти бек флоу клапа.... Само, дето е неясно защо е с такива грандиозни размери....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Категорично нямам такова нещо и виждам за първи път. Имам досег с други съдомиялни Беко и Аристон, но такова нещо не съм виждал.

На мен ли ми се струва или е счупено? На пръв поглед, трябва да се върти с отвертка, но все едно е отчупено нещо...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...