Jump to content
BulForum.com

SSD хардове


AssassiN

Recommended Posts

За 840 pro явно съм останал с грешно впечатление от подобни статии:

 

The most durable drive was a Samsung 840 Pro, which managed over 2.4 petabytes of writes, or 18 months of continual, absolutely constant use

Иначе, че е измежду най-добрите и издръжливи дискове е ясно, а че аз съм се заблудил, че е SLC също е ясно вече :)

 

 

Толкова много клавиатури и мишки...

 

Дядо ти за Synergy и share mouse не си ли чувал? :)

А за MAC-а имам варианти, но ми трябва физическа машина - клавиатурата е бонус.

 

Искам да те видя как ползваш подобно нещо за да инсталираш компютър, на който все още няма операционна система :) Всъщност то си има начин, но в случая този сървър няма подобен интерфейс пък и не ми пука особено - аз му пуснах да се инсталира каквото трябва и чат-пат хвърлям по 1 око дали е свършил та да пусна следващото нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply
  • 1 year later...

Сложих си HDD Sentinel, защото купих нов диск втора ръка и исках да го тествам.
Като заредих обаче HDD Sentinel ми изписа, че SSD диска ми е на 22% здраве и щял да умира след 68 дни!! Сложих още някакво приложение, което чете SMART-а (https://ssd-life.com) и то ми каза, че са писани 10TB, прочетени са 14TB и SSD-то ще работи още 9 години с тоя режим на ползване.

Сега съм малко объркан. Някой може ли да предложи приложение, което да ми покаже какъв е живота на диска?

Пробвах приложението на Corsair, но те нямат такава информация в него.

Link to comment
Share on other sites

А има ли лоши сектори?

Според Сентинела, имало към 200, но ССД-то си има заделени 16ГБ фабрично за такава информация и удължаване на живота.

Link to comment
Share on other sites

w00x-е, на каква операционна система ти е диска. Защото аз имах един, който на 7-цата го отчиташе на 80%, а на 10-ката го отчиташе на 100%, с една и съща версия на сентинела.

Link to comment
Share on other sites

На 80% го отчита винаги когато е на XP (който не поддържа TRIM) или на Win7 (когато там не е включен TRIM). В случая с тия проценти обаче говорим за Performance, а не за Health, където всъщност рефлектират лошите сектори.

Link to comment
Share on other sites

Чисто съвпадение. :) И аз знам какво пиша...btw, със същия успех можеше и да е 79%...или 81% (примерно), докато само липсата на TRIM вади точно 20% от производителността.

trim.jpg

Link to comment
Share on other sites

Има 290 преместени сектора, но всяко приложение различно от Sentinel-а, казва, че диска си е наред. Просто на другите забелязах, че са настроени за SSD да не взимат предвид няколко реда от SMART данните, когато преценяват здравето. Сентинел-а явно приема тия сектори за проблем, нищо че SSD-тата така си работят по подразбиране.

Затова и питах за някоя друга програма, която да е надеждна. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

каква трябва да е температурата на SSD-тата? тъй като преди два дни сложих едно(A-Data) на маркова машина, което държи около 45°, което ми се струва много, тъй като на същата машина има един HDD, който поддържа около 25°, а на моята щайга, пак SSD(Kingston) не минава 30° ... от значение ли е мястото, на което е поставено?

Link to comment
Share on other sites

С какво мериш температурата? Адата си има свой тулбокс, който не знам защо, при мен не работи на Win 7. На Win 8 и Win 10 работи.

 

adata_toolbox.jpg

 

... с hard disk sentinel

 

значи машината е Fujitsu P710 и съм закрепил SSD-то с двойнолепящо тиксо(в кутийката на SSD-то имаше една пластмасова рамка с двойнолепящо) в най-лявото гнездо, отдолу:

 

product_3384.jpg

Link to comment
Share on other sites

Там като гледам как е затворено отвсякъде...

Моето е 23 градуса в момента (самсунг), но е на проветриво място до хардовете, където има бавноподвижен вентилатор да ги охлажда. Ако е на такова затворено място, нищо чудно че вдига такива градуси. Оня вентилатор отпред въобще стига ли поток до предната част, виждам че има изкривена ламарина май с такава цел..

Може това ссд да е по-горещо (по-голямо като обем) и да грее повече, пробвай и с crystal disk info.

Link to comment
Share on other sites

Там като гледам как е затворено отвсякъде...

Моето е 23 градуса в момента (самсунг), но е на проветриво място до хардовете, където има бавноподвижен вентилатор да ги охлажда. Ако е на такова затворено място, нищо чудно че вдига такива градуси. Оня вентилатор отпред въобще стига ли поток до предната част, виждам че има изкривена ламарина май с такава цел..

Може това ссд да е по-горещо (по-голямо като обем) и да грее повече, пробвай и с crystal disk info.

хм ... ся се загледах внимателно в кутията/ламарините. HDD-то, което е в дясната страна, над него ламарината е извита така, че струята от вентилатора в предната част да минава през него ... а в другия край е "капсоловано".

ясно, трябва да намеря друго място за SSD-то или поне да го кача отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Аз даже се чудя защо си го поставил там, а не в средната част, където изглежда не е капсуловано.

мислех там да поставям второ HDD ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тъй като ще сменям батерията на лаптопа и се зачудих дали си заслужава да му махна DVD-то и да му сложа едно SSD? За C:-то викам едно 120 GB или 240 GB ще свърши работа? Какво ви е мнението, има ли смисъл и дали ще се усети и ще върви по-добре? Нещо по-специфично като характеристики на SSD-то трябва да ли се оглеждам и да внимавам? Гледам, че Adata и Kingston 240 GB вървят по около 150 лева?

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ще сменям батерията на лаптопа и се зачудих дали си заслужава да му махна DVD-то и да му сложа едно SSD? За C:-то викам едно 120 GB или 240 GB ще свърши работа? Какво ви е мнението, има ли смисъл и дали ще се усети и ще върви по-добре? Нещо по-специфично като характеристики на SSD-то трябва да ли се оглеждам и да внимавам? Гледам, че Adata и Kingston 240 GB вървят по около 150 лева?

Няма да повярваш колко много ще ти се ускори лаптопа. Лично аз обаче правя нещо друго. Вътре в лаптопа монтирам ssd-то, а на мястото на dvd-то слагам стандартният диск. Добре е да потърсиш адаптер който е точно за твоят модел лаптоп. Някой път не съвпадат зъбчетата на външният панел на dvd-то.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...