Jump to content
BulForum.com

За най-добрия приятел


Recommended Posts

Интересен въпрос. Причината да го пусна е, защото се скарах с един приятел на когото много държах и разчитах. Дайте да видим мненията ви. И какво бихте направили ако сте в моето положение.

:punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

С ръка на сърцето казвам, че за най-добрия си приятел и в оганя скачам да го спасявам. Той ми е единствен НАЙ-добър. А приятел е много тежка дума. Не всеки познат е приятел. Той едва ли го осъзнава, но това не е от значение.

Link to comment
Share on other sites

ооо от кога само чакам такава тема :) значи за мен приятелите са всичко...за тях бих направила всичко.бих поела отговорността на някои от тях за дадено деиствие.бих направила всичко за да са щастливи.бих влязла и в огъня заради тях.всичко това бих направила за най-добрите ми приятели...те са огромна част от живота ми :D

Link to comment
Share on other sites

Много правилно каза матричния че причтелят не е единица. Има много хора за които бих направил много неща. Сега мога да кажа че бих направил всичко но в конкретна ситуация се вижда кой какво и направил. Случвало се е много пъти хората да се отмятат от думи като "в огъня за тебе се хвърлям" и дори едно здрасти не ти казват. Избягвайте големите думи. Подържайте приятелството и когато дойде момента наистина минете през огъня.

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK, приятелят никога не е един, тук съм съгласен. Но НАЙ-добрия трябва да е един в някои случаи може двама или трима, всеки от тях ще има нещо повече и по-малко от другите. Аз винаги съм има един най-добър приятел. Защото с него сме си мерили пиш*ите от малки във всичко. През целия си съзнателен живот съм го познавал и съм бил с него. И той е само един. Не говорим за махленската компаниика. НАЙ-добрият приятел смятам че трябва да е само един. Един е НАЙ.

Link to comment
Share on other sites

Е въпрос на светоусещане... Аз имам други идеи за приятелството но въпреки това много уважавам твоите. Аз имам жена която ми е най-близка а приятелите ми са много и макар да не са всички еднакво близко до мен то никой не е най. За всички съм готов на много но то...ако има нужда ще си покаже. Мисля че съвестта ми с право е чиста и никой от приятелите ми не може да се оплаче. Само че няма какво да го обяснявам защото както е нормално с всеки един отделен човек имам различни отношения. Важното в цялата тема мисля си е човек да си даде сметка доколко държи на приятелите си защото те са изключително важна част от света на всеки един от нас.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам едно много простичка мисъл (едва ли съм първият които я открива, но идеята е че не съм я прочел от никаде). Ежеднивието на средно статистическият човек се върти около 3 основни работи - семейството, приятелите и работата. Ако човек има проблеми в едно от тях, автоматично се пораждат проблеми и в другите две. Ако едното рухне, другите две бавно почват да деградират, но всяко правило си има изчключения. Приятелите и семейството винаги мога т те подрепят, така че да можеш пак да си стъпиш на краката. Така че двете от три основни неща на коиото трябва да се обръща още повече внимание са семейството и приятели. Както е казал автора на рекламата - Какво му трябва на човек?

Link to comment
Share on other sites

Приятелят е ЕДИН.Само един е НАЙ.Това е.Много е ограничено като мироглед,но така съм се изградил.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрия приятел е само един.Не може да са повече.Идва време в което трябва да предпочетеш някой и това трябва да е той.Аз нямах най-добър приятел,аз имах брат.С тоя човек бяхме неразделни от 3 клас.Преживяли сме много радости и скръб,но дойде време да се разделим.За истинските 1уства се плаща само и единствено с кръв.И най-добре показва на какво сме били готови следната песен на хората от гетото (не ме разбирайте погрешно просто текста за мен е много силен)

Душата ми крещи , сърцето ми кърви ,

Сякаш нещо от вътре хей мене ме гори ,

Нахлуват спомени за тези дни ,

Когато рамо до рамо със тебе бяхме аз и ти

Спомняш си нали заклехме се преди

Приятели докато смъртта ни раздели

Какво ли ние с тебе не сме преживяли ,

Видяли обаче факт е че сме оцеляли ,

Защото моят гръб пазиш ти ,

а аз паза твоя

когато двама влезнеме във боя

и няма нас с тебе кои да ни победи

за теб се жертвам аз за мен се жртваш ти

със едни гърди и то какви от стомана

поемам рана след рана аз готов съм за това

ти за мене си причина зъби да стискам

не познавам думи като не мога и не искам

Какво чувствам аз знае само Бог

Имам нужда от поткрепа във този свят жесток

Но знам че и ти се чувстваш така

и аз винаги ще бада тук да ти подам ръка

където и да се намираш ти под небето

повикаи ме ти и аз пристигам ето

пътищата се разделят но и се пресичат

истинските приятели никога не се отричат

един до друг един зад друг завинаги знай

дори да се намираш на другия край

на земята ти си ми в главата и в сърцето

за теб ще пресуша човече даже и морето

и нищо мене хей не може да ме спре

по-добре да пукна прав

отколкото на колене

но никога аз наяма да те изоставя

заклевам се че никога не ще те забравя

 

Припев: 2Х

Един за всички и всички за един

Това е правилото на което аз и ти държим

Във готото и ще баде така до деня

в които ще ни раздели смъртта

 

Отдавна се познаваме един на друг държим

В училище със теб седяхме чин до чин

И сега сме заедно микрофон до микрофон

Пистолет до пистолет двамата вървим на пред

Аз подкрепям теб и ти подкрепяш мен

И така ще бъде до деня във който ще умрем

Без значение дали е Декември или Май

За теб съм готов да се боря аз до край

И единствено смъртта може да ни раздели

Да ни попречи да сбъднем своите мечти

Времето лети и неусетно почти

Ти стана на двадесет и четири (24)

А аз на двадесет и три (23)

Години през които свои собствен път избрахме

По него вървяхме и факт е че не спряхме

Решени да продължим до самият край

Решени да превърнеме живота си във рай

Link to comment
Share on other sites

DMX,текса е много подходящ за тази тема.малко оффтопик ама...:предавал ли ви е някога някой приятел?и какво сте направили в този случай?

Link to comment
Share on other sites

DMX,текса е много подходящ за тази тема.малко оффтопик ама...:предавал ли ви е някога някой приятел?и какво сте направили в този случай?

МЕН !!!

Еми казах му:-Аз на тоя свят имам една майка,един баща и един който ме предаде !

След това си тръгнах и като се видяхме след време му казах,че аз приятели нямам и не се обграждам с такива,събирам до себе си непредатели

Link to comment
Share on other sites

Бих това, бих онова...

Чудно ми е някои хора колко лесно казват думата "приятел".

А приятелите идват и си отиват. Човек се ражда сам, и сам умира.

Поздравявам ви със следното:

Бяхме момчета шестнайсетгодишни и аз и ти.

Бяха мечтите ни розово сини и до зори.

Мечтаехме заедно как ще се втурнем в живота свой,

пълни с надежда готови на всичко дори и на бой.

 

После животът ни странно се стече и аз и ти

тръгнахме с тебе в различни пътеки помниш нали?

Срещи нетрайни и все по-случайни имахме с теб

всеки прегърнал бе своето щастие бяга напред.

 

Нямаме време време дори да с е погледнем честно в

очи и да си кажем "Ей как така?" Нали живеем врата

до врата.

 

Моят прозорец гледа към двора, където днес,

децата откриват света както някога ние със теб.

Всичко ли пак така се повтаря да или не?

Искам да викна така че да чуят за миг поне.

Link to comment
Share on other sites

по принцип оффтопика беше за всички ама айде ;) сега се сетих за една мисъл относно приятелството:"приятелството е връзка,но скъса ли се...няма връзване".

Link to comment
Share on other sites

mi te horata sa go kazali be.priqtel e ne tozi koito ti bar6e salzite a tozi koito ne pozvolqva da gi ima.

 

 

Saglasen sam s teb.

 

 

Am az nemoga da kaja ni6to po temata 6toto se skarah s nai dobriq si priatel za6toto me predade zaradi jena.Malko gadno stana ama toi si be6e vinoven i nqma mu prosta.

 

 

P.S. Zaradi p...a na p...a nestavam :punk

Link to comment
Share on other sites

За най-добрият си приятел (Colin) бих направил всичко. За мен приятелството е нещо много ценно.С него прекарваме голяма част от времето си заедно.

Link to comment
Share on other sites

Saglasen sam s teb.

Am az nemoga da kaja ni6to po temata 6toto se skarah s nai dobriq si priatel za6toto me predade zaradi jena.Malko gadno stana ama toi si be6e vinoven i nqma mu prosta.

P.S.  Zaradi p...a na p...a nestavam  :punk

Аз също се скарах с моя човек заради жена.И само кръвта може да измие следите които остави след това предателство.Това трябва да е нейната кръв.

Link to comment
Share on other sites

Приятелите или по-точно истинските приятели,не онези на които казваш здравей,здрасти и пиете кафе веднъж в месеца са нещо адски ценно.Това са хората,които са с теб когато ти е трудно и никога няма да ти откажат помощ ако ти се наложи.Това са хората заради които си заслужава да живееш

Link to comment
Share on other sites

само допълвам: това са хората, за който си заслужава да умреш !!!

Link to comment
Share on other sites

Аз също се скарах с моя човек заради жена.И само кръвта може да измие следите които остави след това предателство.Това трябва да е нейната кръв.

 

 

 

Za6to da e neinata ako toi te e predal na4i tq ne e vinovna.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...