Jump to content
BulForum.com

Ремонт на захранване


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Търся сервиз(добър) за да ми ремонтират едно захранване.

Като цяло е това, но да е в Пловдив.! Няма къде да обикалям из другите градове.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не си струва пич,и аз преди така като теб видях,че са ми изгоряли 2 транзистора и запоих нови със съшите параметки ама ьок..Купуваш ново за 20-30лв и си чук.

Link to comment
Share on other sites

Каква марка/модел e захранването и какви са симптомите? :) Коментара за захранване от 20лв можеш просто да го подминеш....

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е интересно къде могат да направят сериозен ремонт на захранване, при положение, че даже едни кондензатори 2200мF/6.3V/105`C, които са най-честият дефект на Фортроните, се намират трудно (или никак!). С презапояването им и сам мога да се справя, но се оказаха дефицитни (баси, при това в днешно време!). Така че, дано да си намериш сервиз и после да се похвалиш с него!

PS: Коментарът за 20 левовите захранвания направо кърти!

Link to comment
Share on other sites

Ц! Не стават! Огромни са! Оригиналните са около 6mm в диаметър и 3cm високи. И като трябва да сложиш 5 бройки един до друг (щото задължително и петте са изтекли) и разбираш как тая, дето си я намислил, няма да стане. Щото платката на EVEREST 800 си е наситена с всички елементи по нея, въпреки че е натъпкана в същия корпус, като на 20 левовото китайче.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е интересно къде могат да направят сериозен ремонт на захранване, при положение, че даже едни кондензатори 2200мF/6.3V/105`C, които са най-честият дефект на Фортроните, се намират трудно (или никак!). С презапояването им и сам мога да се справя, но се оказаха дефицитни (баси, при това в днешно време!). Така че, дано да си намериш сервиз и после да се похвалиш с него!

PS: Коментарът за 20 левовите захранвания направо кърти!

 

 

Така е колега.И на мен скоро ми се наложи да търся качествени елементи и се оказа почти невъзможно намирането им :( Бях готов и от вън да си поръчам, но се оказа, че е по-лесно да купя направо ново захранване, от колкото да чакам/плащам за нещо което не се знае колко още ще изкара.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...