Jump to content
BulForum.com

Bookshelf тонколони


Ferante

Recommended Posts

Къде ги слуша? И на какъв усилвател най-важното. И за какво по-точно ще ги пошзваш у вас? Музика или филми? Ще им вързваш ли вуфер? Колко ти е бюджета?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В магазина (лоша среда), с Пайнер (у нас също съм с Пайнер, но ще бъде сменен по-нататък), моя музика от флашка.Музика.Суб може някога в бъдещето, сега не.Бюджета е 600 макс.Клоня малко повече към Далито, като е ли...Имат много хубав детайл, ама много.Ще ми създадат проблеми с позиционирането и ще трябва да сложа ТВ-то на стената, т.е. още 20 кинта за стойка, но пък влизам в бюджета :lol:Тъкмо стават 590 лева.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Имай предвид (както спомена и Вокса), че от изключително важно значение е как ще пасне усилвателят, щото ме съмнява всичките Пайнъри да дават еднакъв звук, а щом и ще го сменяш - нищо чудно дори и по-хубав да не даде този звук, който ти търсиш. Пасивна колона трябва да я паснеш с подходящ усилвател - не само като ватаж/омаж, но и най-вече като звук. За пример ще ти дам едни от мониторите ми, на които основно слушам (Yamaha NS-10m-studio) - докато им намеря подходящ усилвател ми се разгони фамилията, а не е като да не им смених все първокласни, вкл. и Yamaha (Pure Sound), с който всъщност звучаха най-изсушено. ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно ясно ми е.Благодаря за уточнението.Доста изчетох из ревютата и форумите.Специално за Дали всички препоръчват Пайнер, НАД и Маранц.В определни случаи и Ямаха.Аз така или иначе съм се насочил към тези марки.Сега ще ги слушам с нисък клас ресивър VSX-416 в стерео режим, които някога напред в бъдещето ще бъде сменен с усилвател.

Link to comment
Share on other sites

Не знам човек, с тия хорни ми се струва, че ще бъдат много агресивни във високите честоти, а аз не мога да ги понасям.Много ме изморяват при по-дълго слушане.Ето защо не се насочих и към Клипш, навсякъде четох, че са с много брутални ВЧ.

Link to comment
Share on other sites

Ами, не съм слушал колони с хорни, но като цяло май не са толкова по-доминиращи високите. В друго им е мисля преимуществото. Клипш за 600лв така или иначе не съм сигурен къде ще намериш. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Защо да не си слушал, огромна част от озвучаването на дискотеки, клубове, сваДби и т.н. е с ОТ с хорна.

За парите е така, но бюджета беше един в началото, а сега е друг.Както и да е, мразя да се вкарвам в такива филми.Ще го мъдря още.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Аз съм виждал, че са с хорни, но съм почти сигурен, че е поради друга причина, а не поради същата, поради която ги слагат в озвучителните тела за домашно и студио ползване.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да си прехвърля питането и тук. Ресивър с колони - 2 или 4. Ще се слуша основно музика, филми по-рядко, но може да си врътна и ТВ-то през него, дори по-скоро ще го направя.

Link to comment
Share on other sites

Да си прехвърля питането и тук. Ресивър с колони - 2 или 4. Ще се слуша основно музика, филми по-рядко, но може да си врътна и ТВ-то през него, дори по-скоро ще го направя.

 

Големи колони ли искаш да слагаш или малки?

Колко ти е бюджета?

Каква е причината да се чудиш изобщо между 2 и 4 колони? Винаги е по-добре да вземеш повече.

Колко устройства ще свържеш към ресивера?

Link to comment
Share on other sites

Лъки, дай някакъв бюджет за да знаем какво да ти предложим. За мен лично ето тази комбинация е разумно решение между качество и цена.

 

DENON AVR-X520BT  DALI ZENSOR 5

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Ако слуша само музика не му трябват повече от 2 колони....евентуално и субуфер, ако са малки колоните.Ето защо се насочи към усилвател, а не ресивър.Естествено ако се държи на качеството де...иначе..

Link to comment
Share on other sites

А, това е другата чуденка - големи или малки. Искам качествен звук и нямам особени претенции дали да са големи или малки. Ще свържа поне 3 устройства. В момента, обаче, се чудя къде да дяна втория чифт, евентуално.

Link to comment
Share on other sites

Става вариант и с усилвател само. Бюджет около 1000лв. Помещението е общо 35 квадрата, като холът, където ще са е 20. Сега се замислих за друго, че бюрото е в единия ъгъл. Как да обясня. Стената, на която ще са е 5 метра, в единия край е вратата, която е 1 метър и на останалите 4 метра ще е телевизорът, усилвателят и бюрото, като бюрото е на другия край на вратата. Правоъгълник е стаята 5 на 4.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Емм, значи бюджетен усилвател, с по-прилични колони.

Примерно Пайнер А-20.А за колоните зависи всичко от това, дали ще искаш стоящи на пода или такива за рафт/мебел/гардероб...

 

П.П. Квадратурата е важна.Също и мебелите в помещението, както и разположението им.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

А, това е другата чуденка - големи или малки. Искам качествен звук и нямам особени претенции дали да са големи или малки. Ще свържа поне 3 устройства. В момента, обаче, се чудя къде да дяна втория чифт, евентуално.

 

Ами, качеството не се влияе от размера на говорителите. Ако смяташ, че големите ще седят по-добре - вземи такива. Ако не - вземи малки, за да спестиш място, но в повечето случаи, се налага да им се слагат и стойки отдолу, за да ти дойдат на нивото на главата, където и трябва да се намират.

 

Моето предложение е да вземеш ресивер, букшелф колони, централен говорител и един вуфер. Центъра подобрява доста изживяването като гледаш филми, а другите две с вуфера ще си ги ползваш докато слушаш музика.

 

Особено при положение, че не знаеш къде ще ги сложиш, допълнителните две за задните са излишни за момента. Винаги можеш да ги добавиш в последствие ако решиш. А и бюджета ти е доста свит.

 

Ако слуша само музика не му трябват повече от 2 колони....евентуално и субуфер, ако са малки колоните.Ето защо се насочи към усилвател, а не ресивър.Естествено ако се държи на качеството де...иначе..

 

Според мен е глупаво в днешно време да се взима усилвател на цената на ресивер, при положение, че ресивера може да е център на цялата апаратура и улеснява в пъти работата с техниката.

 

Става вариант и с усилвател само. Бюджет около 1000лв.

 

Бюджет 1000лв за всичко?

Link to comment
Share on other sites

Предложете нещо читаво, може и в друг ценови диапазон.

 

Относно разположението на мебелите - срещу цялата история, която съм описал горе, има или по-скоро ще има диван тройка и до него на Г една двойка. Цялата лудост е срещу прозорците, ако има значение.

Link to comment
Share on other sites

Предвид, че малката пипа всичко, може и малки колони. Център, не знам дали ми е нужен. Бюджетът може да мине 1000лв., казаха го примерно, но не и да ме отперете с 2000+ :grin:

Link to comment
Share on other sites

Защо да е глупаво?Зависи основно от личните предпочитания.Не е нужно да натряскаш хиляда тонколони за да постигнеш качество или голяма сила.

Лично за мен варианта с добър усилвател и две добри колони (евентуално суб, ако са малки колоните и не ти достига бас) е напълно достатъчен за слушане на музика.Но, ако ще се търси и по-добро изживяване при гледане на филми, тогава е ясно, че трябва да бъде с поне 5.1 канален ресивър - ляв,десен, център и суб.

Както писах преди, аз минах по пътя на многоканалните системи.Разпродадох всичко.Сега съм на 2 канала.Нямам нужда от повече.

Но нека не изпадаме в субективни препирни, да насочим човека.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...