Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Най-накрая да чуя Fratelli d'Italia. Честита измъчена победа на Ферари :beer:

Доста обрати имаше във всяко отношение в този старт. Жалко, че Грожан удари Шуми, щеше да бъде още по-интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пий си хапчетата редовно!

Радиото го чуваме доста по-късно от това което виждаме по телевизията.

Радио-връзката беше реално след грешката на Перес.

Е, щом има хора дето си мислят, един отбор може да нарежда на ДРУГ отбор....нямам думи. Хем ми е смешно, хем се радвам, че тия дето хейтват Ферари ги мислят, за чак толкова влиятелни :D

Link to comment
Share on other sites

Ферари ще заколят няколко агнета тая вечер :laughing1: Браво на Алонсо, хубаво че е при червените иначе незнам къде щяха да са. Крайно време е вече да изритат Маса от тоя отбор.

 

Браво на Перез, подписа днес договор с Ферари като не мина Алонсо :rolleyes:

 

Макларън днес сами се биха, иначе едва ли щяха да вземат тея места.

 

Браво на Кими, пак се докопа напред. Още един сезон ще трябва да се радвам на отбор с един пилот.......

 

 

П.П. Както каза Румбата вече гуми за мокра писта не им трябва и без това като завали спират състезанията. Срамота....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Един от хубавите моменти днес се случи в последната обиколка в рамките на 40-50 секунди имаше 3 радио включвания :)

 

Нека ги чуем :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=JieCLevAsLI

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Ферари ще заколят няколко агнета тая вечер :laughing1: Браво на Алонсо, хубаво че е при червените иначе незнам къде щяха да са. Крайно време е вече да изритат Маса от тоя отбор.

 

Браво на Перез, подписа днес договор с Ферари като не мина Алонсо :rolleyes:

 

Макларън днес сами се биха, иначе едва ли щяха да вземат тея места.

 

Браво на Кими, пак се докопа напред. Още един сезон ще трябва да се радвам на отбор с един пилот.......

 

 

П.П. Както каза Румбата вече гуми за мокра писта не им трябва и без това като завали спират състезанията. Срамота....

 

Пилотските грешки как да ги наричаме?

 

Аз вече правих салта в нас и не разбрах кво стана с Фетел. Помислих, че това радио е за Малдонадо :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ами едно нещо ги сързва тях двамата - Рено :D..единия изпуши..видимо..другия го спряха да нема резили :D

 

 

За Фетел от къде си сигурен? Може да е станал проблем от спуканата гума.

 

Иначе като се замисля, Рено е най-големият доставчик на мотори в момента. Ако бяха толкова лоши колкото ги изкарвате нямаше да е така.

 

Пилотските грешки как да ги наричаме?

 

 

Той си знае интереса, може и да е нарочно, може и да не е :laughing: Ако иде във Ферари е ясно дали е пилотска грешка :rolleyes:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Да, може би и струват като цена доста по-малко от Мерц и Ферари. Нормално е да се позлват...те и на нормалния пазар бълват двигатели..ама кво от това?! Ти все едни лично приемаш нещата с тия Рено двигатели?

Link to comment
Share on other sites

За Фетел от къде си сигурен? Може да е станал проблем от спуканата гума.

 

Иначе като се замисля, Рено е най-големият доставчик на мотори в момента. Ако бяха толкова лоши колкото ги изкарвате нямаше да е така.

 

 

 

Той си знае интереса, може и да е нарочно, може и да не е :laughing: Ако иде във Ферари е ясно дали е пилотска грешка :rolleyes:

 

Глупости на търкалца. Дори аз като най-голямата секта в тоя форум не вярвам в ЧАК толкова ОГРОМНОТО влияние на Ферари. Че имат такова - ФАКТ....ама айде няма нужда ;)

Link to comment
Share on other sites

Лично го приемам, защото не е истина. "Слаб" "слаб" мотора, шампионски е 2 последователни поредни години, това е красноречиво според мен. А проблемите с мотора все са 2010 при РедБул, сега при Уилямс. Явно проблема не е в него според мен.

 

П.П. Той мотора си е същия, все пак са замразени някой ако е забравил.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Хайде да не започваме, кое му е шампионското точно пък на мотора?! Че е попаднал на правилния аеро дизайнер?!. Да, 2010 се видя колко е издражлив мотора, че им й разрешиха да го пооправят малко, че да няма повече сакатлъци. То историята и друго показва де, кой колко титли има в ГП според двигатели :)

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

То Ферари може да е нак-титулуваният отбор, но определено Рено е най-титулувания доставчик на двигатели. Хайде бил попаднал на правилния конструктор, все пак колата я движи мотора, не я бута конструктора по пистата. Спечелиха Рено със собствен отбор, назад в годините като се върнем с Уилямс колко титли имат, с Бенетон и тогава ли все на правилни конструктори попада? Хайде стига глупости, да не говорим, че има цяла ера на името на Рено, но ти би трябвало да знаеш ;)

 

 

П.П. Нормалните автомобили няма какво да ги месим. Там и БМВ и VW имат традиции, но особенно вторите във формулата никви ги няма.Поне БМВ имат някакви успехи.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Знам аз, ама пък ако ти кажа, че Форд имат повече титли от Рено в ГП според двигатели...като оставим настрана, че карам форд..какво правим? Точно така, конструктора е бута отзад с изпускателните си тръби и двойните дифузьори и огъващите си се крила..и т.н :)...както и да е Бърни съсипва спорта с тия СК при малко повече дъжд...яд ма хваща.

 

коментар от друг форум:

 

Прегледах набързо какво е писано по време на състезанието и съм абсолютно съгласен, че онази формула, която ме запали и направи фен преди много години, отдавна я няма. Няма мъжественост и битка на човешките възможности, нямо коли, които да могат да вървят и на мокро, няма и гуми, които да стават за по-наводнена писта. И въобще няма гуми, даващи възможност за продължителни двубои. Ако атакуваш, след две обиколки си по галоши. Вече не е Формула 1, а Формула Пестеливост. А както знаем, икономията е майка на мизерията.

За капак, режисьорите от ФИА се чувстват длъжни да се намесват постоянно. Направо недоумявам как не изкараха отново КС заради парчетиите от крилото на Бътън.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

То Ферари може да е нак-титулуваният отбор, но определено Рено е най-титулувания доставчик на двигатели. Хайде бил попаднал на правилния конструктор, все пак колата я движи мотора, не я бута конструктора по пистата. Спечелиха Рено със собствен отбор, назад в годините като се върнем с Уилямс колко титли имат, с Бенетон и тогава ли все на правилни конструктори попада? Хайде стига глупости, да не говорим, че има цяла ера на името на Рено, но ти би трябвало да знаеш ;)

 

 

П.П. Нормалните автомобили няма какво да ги месим. Там и БМВ и VW имат традиции, но особенно вторите във формулата никви ги няма.Поне БМВ имат някакви успехи.

 

Форд жоре...не Рено...Чак през 2004-та Ферари изпревариха И по този показател ;)

Link to comment
Share on other sites

Знам аз, ама пък ако ти кажа, че Форд имат повече титли от Рено в ГП...като оставим настрана, че карам форд..какво правим? Точно така, конструктора е бута отзад с изпускателните си тръби и двойните дифузьори и огъващите си се крила..и т.н :)...както и да е Бърни съсипва спорта с тия СК при малко повече дъжд...яд ма хваща.

 

 

Добре извинявам се, последните години е най-титулуваният и действащ СШ при доставчиците. Иначе на Форд последната е 94-та, да не се връщаме къде са им другите титли, но не е важно.

 

Да не се връшаме 2005 и 2004 на брилятния конструктор как му се разпадаха от самосебе си колите..

 

Стефчо, Ферари са първи, но не и като доставчик, аз титла с тяхен мотор и кола различна от Ферари не знам.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

На форд последната е Бразилия 2003 и Фисикела с Джордан-Форд...но да..да не се връщаме :)

 

Ха-ха, добре хайде първи сте по-доставки...количеството пред качеството типично по френски :D

 

Рено: Ред Бул, Лотус, Уилямс, Катерам.

Мерц: Макларън, Мерцедес, Форс Индия,

Ферари: Ферари, Заубер, Торо Росо

Косуърт - ХРТ, Маруся

 

Не е кой знае каква разликата де...

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Браво на Алонсо! Страхотно каране, измъкна 200% от болида.

Браво и на Маса, защитаваше се колкото може, колата му беше видимо по-зле от тази на Алонсо. Това е така, защото Ферари експериментират с втория болид, за да наваксат изоставането.

Браво и на Перес!

Браво на Кими, истинска радост е да го гледам как си мачка с айляк.

Жалко за шуми, най-добрия на дъжд с най-слабата кола за такива условия.

Ред булите и макларъните.. :))))

 

 

 

Този сезон се очертава да е много оспорван и интересен. Вчера в Q3 първите 8 в 0.5сек, днес 9тия печели състезанието.

Link to comment
Share on other sites

Знам аз, ама пък ако ти кажа, че Форд имат повече титли от Рено в ГП според двигатели...като оставим настрана, че карам форд..какво правим? Точно така, конструктора е бута отзад с изпускателните си тръби и двойните дифузьори и огъващите си се крила..и т.н :)...както и да е Бърни съсипва спорта с тия СК при малко повече дъжд...яд ма хваща.

 

коментар от друг форум:

Драгона няма слаб коментар ;)

 

Добре извинявам се, последните години е най-титулуваният и действащ СШ при доставчиците. Иначе на Форд последната е 94-та, да не се връщаме къде са им другите титли, но не е важно.

 

Да не се връшаме 2005 и 2004 на брилятния конструктор как му се разпадаха от самосебе си колите..

 

Стефчо, Ферари са първи, но не и като доставчик, аз титла с тяхен мотор и кола различна от Ферари не знам.

 

И по-хубаво. То само това оставаше. Което пък прави успехите на този ДВИГАТЕЛ още по-сладки...за мен естествено.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Алонсо извади Ферари от калта. За пореден път. И ако не се стегнат да правят нещата както ги правиха преди 3 години, това ще им е единствената победа за тази година.

Честито на Алонсистите.

Link to comment
Share on other sites

Като научих резултатите от квалификацията мислех да се обаждам на Стефчо, за да не прави ритуално самоубийство... laughing1.gif

 

Едно много интересно състезание, което изгледах на запис по БНТ2 по технически причини. Не съжалявам обаче, защото паузата при мен беше 2 мин. Със сигурност коментаторът е НАЙ-МАЛОУМНИЯТ КРЕТЕН, допускан някога в ефир! ТОП ИДИОТ!!! Толкова глупости на едно място скоро не е имало....

 

Провалено състезание за Хамилтън в бокса :angry1

 

Един ПРЕКРАСЕН момент! ВСЕКИ ПЪТ така да става!

 

Брат, не знам какво ви е помогнало, но единия пилот е 1-ви, а другия - последен. И доколкото си спомням Маса беше някъв много добър....

 

Отличен градинар е!!! Няма кой да ги мине в тая схема! Ако Ферари не го изгонят сега ВЕДНАГА в паузата преди Китай, без значение финансовите последици, за пореден път ще докажат колко са зле. Който и да сложат в тоя болид по-добре ще върви. А тоя бездарник на висок пост в "Паркове и Градини" - има голям опит!

 

ПРав си - БЕШЕ. Какво се случи след Унгария 09 - само той си знае. Снимки си гледал смятам, чел си в какво състояние беше.

 

Винаги искрено се смея на тия глупости... Докога ще я пееш тая песен бе, Стефчо? laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Браво на Перез, подписа днес договор с Ферари като не мина Алонсо :rolleyes:

 

Лаф на седмицата!!! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

===================================

 

Моите поздравления за Лимонсио - заслужена и изстрадана победа. Отново показа, че един от най-добрите пилоти на грида. Червените не знам какво са пипали в паузата по колата, но след това просто хвръкна.

 

Поздравления за мексиканчето, много добро каране и отлична стратегия на отбора му. Добре че "сгреши", че можеше и да спечели. laughing1.gif

 

Това арменско кретенче, което съсипа състезанието на Бътън и на Фетел му искам калните мъденца на шиш!!! Така съм го псувал, че не е истина... angry1.gif

 

Кими пак ми напълни душата. Не съм вярвал, че ще има такива резултати тази година. Дано все така да е и аман от тая пуста каръщина!

 

Клюна ми беше надеждата днес да спре совите, но пусто се засра... Тоя удар с Грожан така и не можа да се види добре как стана...

 

Макларън може да са боклуци, но за поредна година показват какъв железен екип имат - Ферари да си водят записки. Не знам дали видяхте внимателно старта, заснет от хеликоптера, но те просто излитат. Ако нещата останат така няма кой да ги стигне. И да не дава бог мангала да ми направят шампион пак. Дано Бътън се пребори.

 

Link to comment
Share on other sites

Ти ми обясни какво се случи с карането на Фелипе, след като навря в на кучето гъза действащия СШ с еднакви коли и то. Дори калпавато Ф2009 успяваше да кара. После край + смяната на гумите и всичко приключи. Аз примерно не смятах, че Хамилтън може да бъде победен в Мкл, от който и да е пилот на грида след случките от 07-ма. Ама и там за съжаление анкъл Рони си би камшиците, споменатата вече смяна на гуми + различен стил на каране и ей го на - някъв измислен Бътън изпъкна като свински мъди в кал.

 

Без обдуханото дифузьорче как ги виждаш нещата за въздесъщия РБР? Че и проблемчета възникнаха...трЮдна година май се очертава....някво падане от високо...галиба :D :D

 

А и...Рапторе и Фетел е бил затварян с обиколки така, че да внимавам с обидите и средните пръсти дето размахва. На всичкото отгоре има и вина. При следващ ляв завой, който идва след максимум 3 секунди той остава в ЛЯВО. Картекиян НЕ МОЖЕ да се изпари от пистата. А после като аз им виках подвижни шикани заради Канада 2010 - вие се смеехте. .

 

При инцидента пък с Бътън - 100% вината е на Бътън. Тогава онова е битка за позиция и някой се надцени малко повечко.

 

Нико обясни също така, че е влязъл в бокса, тъй като мислел, че една от задните му гуми (първия комплект интермедии) била напълно съсипана.

 

- Така че спрях, сложих нови интермедии и какво ми казва екипът? Че предишните били почти нови! Зачудих се какво се случва. Усещането бе като че ли са съвсем съсипани. Беше наистина странно. А от там нататък всичко ставаше все по-странно. Със сликовете успях да бия Дженсън [Бътън], но да водиш борба за 13-то място като че ли не си струва толкова споменаването - допълни пилотът.

Link to comment
Share on other sites

Ти ми обясни какво се случи с карането на Фелипе, след като навря в на кучето гъза действащия СШ с еднакви коли и то. Дори калпавато Ф2009 успяваше да кара. После край + смяната на гумите и всичко приключи. Аз примерно не смятах, че Хамилтън може да бъде победен в Мкл, от който и да е пилот на грида след случките от 07-ма. Ама и там за съжаление анкъл Рони си би камшиците, споменатата вече смяна на гуми + различен стил на каране и ей го на - някъв измислен Бътън изпъкна като свински мъди в кал.

 

Без обдуханото дифузьорче как ги виждаш нещата за въздесъщия РБР? Че и проблемчета възникнаха...трЮдна година май се очертава....някво падане от високо...галиба :D :D

 

А и...Рапторе и Фетел е бил затварян с обиколки така, че да внимавам с обидите и средните пръсти дето размахва. На всичкото отгоре има и вина. При следващ ляв завой, който идва след максимум 3 секунди той остава в ЛЯВО. Картекиян НЕ МОЖЕ да се изпари от пистата. А после като аз им виках подвижни шикани заради Канада 2010 - вие се смеехте. .

 

При инцидента пък с Бътън - 100% вината е на Бътън. Тогава онова е битка за позиция и някой се надцени малко повечко.

 

Стефчо, Маса никого никога никъде не е навирал, освен косачката си в тревата. Той това НЕ ГО МОЖЕ. И НИКОГА няма да го може. Никога не го е и можел. Няма преди, няма след. С тия фантастики се надъхвайте у Ферари форум. Какви гуми, какви 5 лева? Да не би останалите пилоти да не следват промените? Да не би измененията да не важат за всички? То няма живец в тоя гол охлюв, камо ли хъс за мъжка борба. Затова Циганина понеже е нахален и нагъл където го види го прави за смях. Всеки път без изключение. Между другото почти всички от грида го правят за смях вече... Това последното състезание беше абсолютна комедия. За Ферари обаче тия изяви са трагедия.

 

Бътън изобщо не знам откъде реши, че е случаен, ама щом казваш.... biggrin1.gif

 

РБР са си много добре и тази година. Нека да не бързаме много с приказките, да не се гледаме с наведени глави после пак.

 

Фетел нямаше никаква вина при този удар. Знам дословно какво щеше да изпишеш ако беше Алонсо на неговото място. Макар че с нищо не са виновни червените пилоти, пожелавам си да се случи същото с някой от тях не за друго, а да ти гледам сеира после.

 

===========================

 

Румене, казвал съм ти, че Кими е най-големия.... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

===========================

 

Механиците на Макларън са доста зле!

 

Толкова са зле, че вече не знам коя година поред нямат грам технически проблеми и повреди по колата....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...