Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Гледах началото. За гумите ме съгласи. Ама горе дето си писал как Маса го ударили... laughing.gif

 

Тейбъл си е изцяло виновен за тая катастрофа, заради него се изпонатряскаха болидите. Ама той си е бездарник и не ме изненадва.

 

Аз имам друг въпрос - докога наистина Циганина ще се измъква безнаказано с наглите си простотии? Какво беше това надбягване в бокса, та за малко да удари Лимона? Къде са тия стюарди? Къде са тия правила? Защо нямаше ПОНЕ драйв-тру за тая свинщина??? Или пак за едни има - за други няма? angry1.gif

За малко... А правилото за ачисти 50 метра не го спазват от много отдавна

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

След поредното отървано наказание...ФИА се произнесе. Ако от тук на сетне кола НЕ се прибере на собствен ход(след квалифа) ще има сериозни наказания. И пак негрото е замесено. Почвам да мисля, че Жан Тод не е бачкал сумАти години за Ферари.......

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Естествено като нямам как да гледам състезанието ще се случат куп интересни неща! angry1.gif

 

Най-после Фетел първи! f1.gif

 

Велик Кубаяши! Много ме зарадва днес! laughing.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Уебър и мангала ебаха майката на състезанието днеска. Фетел заслужено първи, евала. Фераритата не искам да ги коментирам че съм нервен още. После ще кажа...

Link to comment
Share on other sites

Уебър и мангала ебаха майката на състезанието днеска. Фетел заслужено първи, евала. Фераритата не искам да ги коментирам че съм нервен още. После ще кажа...

 

Три неща:

 

Първо:

 

Второ:

121712913.jpg

 

Трето:

Hamilton caught lying again:

 

Q: (Stephane Barbé – L'Equipe) Can you comment a little bit on this penalty with the safety car? Did you see the car coming out of the pits? Did you hesitate to overtake it?

LH: No, when I came down the straight, I was accelerating, I didn't see the safety car coming out and then as I came round turn one, we know that obviously the safety car was out but I was able to push until the safety car two line, I think, and at that point I saw the safety car alongside me and I thought I was passed, so when I noticed it, he was already behind and so I continued.

 

FIA post race press conference

 

Та едно кратко коментарче... От видеото (1) ясно се вижда как чернилката явно забавя Алонсо, защото двамата ще влезнат заедно в бокса, а Хамилтън трябва да смени и крило, което ще го прати минимум 3-ти... Забавянето от мръсната подлога води до снимката (2) което ясно показва че около четвърт обиколка Алонсо кара зад СК, там където трябва да е и Хамилтън, но той НЕПРАВИЛНО е изпреварил СК и е отпердашил напред.

И (3) поредната лъжа, че не видял СК... Черешката на тортата... :angry1

 

Моето скромно мнение, е че трябва да си го върнат в естествената среда, там където принадлежи.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще правим ли организация за неделя ? Виден отпада по разбираеми причини. Иначе всяка прилична кръчма с 50" телевизор е добре дошла дето се вика.

Link to comment
Share on other sites

Браво на Уебър, отново! Фетел да го д*ха! Супер яко се кефя, че все нещо му се случва... Като е толкова надъхан... Е, не че днес не караше момчето де, дори глътна Мишо. Браво и на моя човек!!! Хубаво състезание беше. Малко тъпо се получи за Кубица, ама аз така или иначе не го харесвам. Жалко, че Бътчо не можа да хване подиум, ама нищо... :P

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Ферари тая година са жалка работа. Алонсо потвърди статута си на тотална п♛тка

Link to comment
Share on other sites

Ферари тая година са жалка работа. Алонсо потвърди статута си на тотална п♛тка

Имаш ли 1 смислен довод.

 

Аз мога да ти кажа това онова за работата на стюардите. Запита ли се защо във Валенсия чакаха 15 обиколки ли колко бяха, за да помилват левис педамилтън като вкарат и изкарат втори. Защо наказаха Алонсо толкова бързо и най-вече защо го наказаха когато Кубице вече беше нарушил едно правило?

Много искат до прекратят 12 годишната суша на факларън, дано само Хорнер има топки и си стегне тима и не позволи тая свинщина да се случи. Някои набедени шампиони тип Бътън карат цяло състезание зад Кобаяши или Росберг, но че Алонсо тръгна да изпреварва и го наказаха. Кво да направим, че Кубица е подвижен шикан...много се радвам на отпадането му. И на всеки, които се надцени и тръгне да се надбягва с Ф10

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли 1 смислен довод.

Имам класирането"общо класиране"

После може да погледнеш за всеки един от двамата по отделно

Лимонисио

Felipe "The Table" Massa

Ако ми кажеш, че това е достойно каране за шампион, не знам. От както Кими стана шампион нещата вървят все надоле, не знам защо е така.

Link to comment
Share on other sites

Помниш ли какво стана във Валенсия. На един чер пилот му спестиха чер флаг за ИЗПРЕВАРВАНЕ НА СК. Правилата са ясни. Ама не да се прилагат 15 обиколки по-късно за замазване на очите. Заради кирливия СК видя какво стана с двете Ф10ки, който бяха между СК и МК. На всичкото отгоре заради ПОРЕДНАТА свинщина със СК правилата бяха сменени. Ако не видяхте този път СК прилежно изчака Уебър. А във Валенсия беше точно пред Алонсо.

Кубица наруши едно правило, което гласи, че изпреварвания трябва да остави място на изпреварващия. И Алонсо мина през шикана

Преди това Бътън пък му се наложи да завърти Алонсо в началото на сезона и проблем с двигателите, който беше решен. Няма да и мине номера на ФИА да добутат за втори път черния до титлата.

 

Всчики козове са в ръцете на Хорнер....но пък и по-тъп отбор от Ред Бул не съм виждал. До сега можеха вече да са си осигурили конструкторската. Баси идиотите.

Link to comment
Share on other sites

До колкото си спомням ФИА разреши само на ферари да си оправят двигателя, щото се прецакваше много бързо, това ако не е подпиране с 10 рамена не знам. Ако го бяха оставили като в началото на сезона, до сега нямаше и толкова да видите, така че за подпиране да не говорим

Link to comment
Share on other sites

До колкото си спомням ФИА разреши само на ферари да си оправят двигателя, щото се прецакваше много бързо, това ако не е подпиране с 10 рамена не знам. Ако го бяха оставили като в началото на сезона, до сега нямаше и толкова да видите, така че за подпиране да не говорим

 

Питай Хонда и Рено(особено Рено). И това не е "тунинг" от към мощност, а подобряване на издържливост и е позволена...стига да правиш това, което си казал(щото онея следят).

 

Няма НИТО едно рамо, напротив има нарочно дърпане назад.

 

А въпросния проблем беше по-малко въздух ....в непомня точно каква част. "Детска болест" с една дума.

 

Какво стана с даунгрейда на сивите?

 

It will come on to the circuit with its orange lights on and all drivers must form a queue behind it with no overtaking allowed

Камо ли да изпревариш самата кола за сигурност

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По различни причини този сезон за жалост не съм успял да гледам нито единт старт. Неска докато гледах спортната емисия по БТВ и даваха репортаж за Ф1 казаха и класирането и точките и тогава доста се очудих. Може ни е нещо въведено тоя сезон - но ми се струва, че пилотите имат много точки. От къде са се появили тея толкова точки ? До сега никога не са се събирали по толкова много точки - трицирено число. Каква е причинта сега да е различно ?

Link to comment
Share on other sites

По различни причини този сезон за жалост не съм успял да гледам нито единт старт. Неска докато гледах спортната емисия по БТВ и даваха репортаж за Ф1 казаха и класирането и точките и тогава доста се очудих. Може ни е нещо въведено тоя сезон - но ми се струва, че пилотите имат много точки. От къде са се появили тея толкова точки ? До сега никога не са се събирали по толкова много точки - трицирено число. Каква е причинта сега да е различно ?

Точковата с-ма е коренно различна. Стана МотоГП едишън

Link to comment
Share on other sites

Хахахахахахах - "Е са ако земе да плисне..." Тенчоооо, Тенчооо - да ти имам чедото тъпоглаво хахахахахах

 

Интересно състезание ще стане ако се намеси дъжд отново. Стефче, коя гургулица викаш се е блъснала? Май грешната пак?

Link to comment
Share on other sites

Хахахахахахах - "Е са ако земе да плисне..." Тенчоооо, Тенчооо - да ти имам чедото тъпоглаво хахахахахах

 

Интересно състезание ще стане ако се намеси дъжд отново. Стефче, коя гургулица викаш се е блъснала? Май грешната пак?

Дано НЯМА дъжд....НЕ искам дъжд, не искам СК, не искам подвижни шикани. Ф10-ките се движат перфектно.

 

Хамилтън се изплющя в петък

 

2 хилядни делят Фетел от Алонсо.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...