Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ееее ама Хамилтън как го издуха на фибата Кофалайнен - се едно беше спрял. Голям звяр е Хамилтън ей!

 

Рон Денис: Хейки плиис лет Луис пасс ю фор да чемпионшип :lol:

Link to comment
Share on other sites

Изпуснахме питомното и сега гоним дивото. Жалко, че само ония в БОКСА може да кара ;(

 

Оня боклук и там не трябва да го има, но това сме го говорили достатъчно...

 

А да дрънкаш такива простотии за Кими особено след днешния старт.... нямам думи просто. Гедай го още един път.

 

Нещастния тъпак Тейбъл за ПОРЕДЕН път бе минат като спрял от Циганина. За пореден път доказа че е ПЪЛНО ДЪРВО.

 

За Хамилтън няма какво да говорим - направи си карането и това е. Няма какво да се сърдим на Хейки, нормална схема бе да го пусне, но поне можеше по-елегантно да го направи. По-скоро може да се сърдим на Пикет, който "не искал да му пречи" (WTF?!?!?!).

Link to comment
Share on other sites

Оня боклук и там не трябва да го има, но това сме го говорили достатъчно...

 

А да дрънкаш такива простотии за Кими особено след днешния старт.... нямам думи просто. Гедай го още един път.

 

Нещастния тъпак Тейбъл за ПОРЕДЕН път бе минат като спрял от Циганина. За пореден път доказа че е ПЪЛНО ДЪРВО.

 

За Хамилтън няма какво да говорим - направи си карането и това е. Няма какво да се сърдим на Хейки, нормална схема бе да го пусне, но поне можеше по-елегантно да го направи. По-скоро може да се сърдим на Пикет, който "не искал да му пречи" (WTF?!?!?!).

 

Няма нищо нормално след като заповедите от бокса са ЗАБРАНЕНИ. А Рон се чупи да натиска копчетата и изведнъж Хейки го налапа на Луис. Иначе спокойно можеше да му пречи. Нали няма ордърси при тях.........Глупости. Неска Маза размаза за пореден път Кими и най-накрая му води. Смешно и не адекватно е карането на СШ за 2007. Не си спомням толкова глупости от Шуми за цялата му кариера. Сезона се преполови. Кво правим.

 

Ако си мислиш, че Луис е с 1,5 секунди по-бърз от кое да е от двете Ферарита.......грешиш. Не е лесно да спираш с прецакани спирчаки и кофти гуми

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

За съжаление не успях да гледам състезанието. За сега имам някакви планове, но ако се объркат ще отида да гледам в Унгария на живо. Така че не знам кое е по - добре да се объркат и да отида или всичко да е нормално и да го гледам по тв-то :).

 

Четох тази статия за днешното състезание:

http://www.gol.bg/article.php?id=37270

 

Алонсо се е представил блестящо :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо как може да си вярваш на посдобни глупости не знам.... Маса тъпака отново бе подминат като кол! И винаги Ханмилтън ще го минава като кол, понеже той си е дървен такъв! Това май му е третия път за сезона. Кими 2 пъти отнесе Алонсо, накрая се пребори и с Кубица. Ако не беше тази невероятна простотия с Пикет и Розберг Кими си беше четвърти. Кого мина Маса??? Какво направи в това състезание освен че отново се ОСРА! Часовника показа какво дърво е и винаги ще бъде. Отдавна вече знам: Тейбъл зад Хамилтън - мишън импосибъл, Хамилтън зад Тейбъл - 100% издухване в рамките на 3 обиколки максимум! Статистиката си говори... А Кими макар че тийм Ферари му съсипа квалификацията днес направи чудесно каране.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Стефчо как може да си вярваш на посдобни глупости не знам.... Маса тъпака отново бе подминат като кол! И винаги Ханмилтън ще го минава като кол, понеже той си е дървен такъв! Това май му е третия път за сезона. Кими 2 пъти отнесе Алонсо, накрая се пребори и с Кубица. Ако не беше тази невероятна простотия с Пикет и Розберг Кими си беше четвърти. Кого мина Маса??? Какво направи в това състезание освен че отново се ОСРА! Часовника показа какво дърво е и винаги ще бъде. Отдавна вече знам: Тейбъл зад Хамилтън - мишън импосибъл, Хамилтън зад Тейбъл - 100% издухване в рамките на 3 обиколки максимум! Статистиката си говори... А Кими макар че тийм Ферари му съсипа квалификацията днес направи чудесно каране.

 

Зашо Луис не изпревари в ГП на Франция, Бахрейн, Испания, Малайзия. Мммм. Когато колата не му дава 1,5 секунди преднина е трудно да изпревариш. А Кими и двата пъти изпревари Алонсо заради.....Фетел - момчето се подигра с Алонсо и заслужава да кара нашия болид ;)

Link to comment
Share on other sites

Мангала долен е за наказание ама нали е "британец" няма да го накажат.И при тимовата заповед и после при изпреварването на Маса не му остави място а доколкото знам по правилник си требе..... :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Иначе Стефчо незнам кви глупости говориш че Кими се бил осрал днес.Не Кими, Ферари го прецакаха.Явно ти днес не си гледал какво направи Кими последните обиколки."Великолепният" табуретчо какво?Файтонджия го раздава..

 

Ако не ми беше симпатичен Фетел щях да му поздравя всички роднини до 9-то коляно, а и Кими трябва да му дигне банкет.Двата пъти просто му помогна за да мине Алонсо.

Link to comment
Share on other sites

Мангала долен е за наказание ама нали е "британец" няма да го накажат.И при тимовата заповед и после при изпреварването на Маса не му остави място а доколкото знам по правилник си требе..... :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Иначе Стефчо незнам кви глупости говориш че Кими се бил осрал днес.Не Кими, Ферари го прецакаха.Явно ти днес не си гледал какво направи Кими последните обиколки."Великолепният" табуретчо какво?Файтонджия го раздава..

 

Ако не ми беше симпатичен Фетел щях да му поздравя всички роднини до 9-то коляно, а и Кими трябва да му дигне банкет.Двата пъти просто му помогна за да мине Алонсо.

 

Хахах. Какво означава последните обиколки. Цяло състезание къде бля....А Фетел няма кво да му споменаваш роднините. Толкова чисти маневри. Такова каране...на 21 години...Следващия Шуми ;). Просто направи смешен един двукратен СШ.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо как може да си вярваш на посдобни глупости не знам.... Маса тъпака отново бе подминат като кол! И винаги Ханмилтън ще го минава като кол, понеже той си е дървен такъв! Това май му е третия път за сезона. Кими 2 пъти отнесе Алонсо, накрая се пребори и с Кубица. Ако не беше тази невероятна простотия с Пикет и Розберг Кими си беше четвърти. Кого мина Маса??? Какво направи в това състезание освен че отново се ОСРА! Часовника показа какво дърво е и винаги ще бъде. Отдавна вече знам: Тейбъл зад Хамилтън - мишън импосибъл, Хамилтън зад Тейбъл - 100% издухване в рамките на 3 обиколки максимум! Статистиката си говори... А Кими макар че тийм Ферари му съсипа квалификацията днес направи чудесно каране.

 

 

Винаги си ме дразнил с тези знамена отдолу, щото мразя неграмотните националисти, ама то кон с капаци да си, щеше да забележиш равните времена, които даваше Маса последните 20 обиколки. Ако беше малко по зрял, щеше да знаеш, че и Ф1 стана като футбола театър, ама да казваш за Фелипе, че не се бори :lol: Но Фелипе е послушко, не е като онзи аутсайдер Алонсо, дето вече и във Форс Индия няма да го вземат догодина. Е на нас статистиката ни говори, явно на теб само свастиката ти говори :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хахах. Какво означава последните обиколки. Цяло състезание къде бля....А Фетел няма кво да му споменаваш роднините. Толкова чисти маневри. Такова каране...на 21 години...Следващия Шуми ;) . Просто направи смешен един двукратен СШ.

 

Бля където бля и табуретката.Иначе Фетел си го харесвам и аз още от миналата година и наистина е уникален но още има хляб да изяде.Едно е да прави пободни неща друго е да стане СШ и да повтори още по-трудно както се вижда.Справка - Кими.Хайде хайде и малко хлапе което гледа Ф1 знае за проблемите на Рено в момента.Още повече, че техниката на Алонсо беше претоварена, така че простотии няма кво да пишеш.

Link to comment
Share on other sites

Винаги си ме дразнил с тези знамена отдолу, щото мразя неграмотните националисти, ама то кон с капаци да си, щеше да забележиш равните времена, които даваше Маса последните 20 обиколки. Ако беше малко по зрял, щеше да знаеш, че и Ф1 стана като футбола театър, ама да казваш за Фелипе, че не се бори :lol: Но Фелипе е послушко, не е като онзи аутсайдер Алонсо, дето вече и във Форс Индия няма да го вземат догодина. Е на нас статистиката ни говори, явно на теб само свастиката ти говори :lol:

 

В днескашната Ф1 промяната на вятъра може да те изкара от някой завой - питайте Хейки. Грешно налягане в гумите и какво ли още не на пръв поглед нищожно може да те преебе тотално. И силните отбори са са по-силни, а слабите по-слаби. Сега ще кажете ама ФИ бяха на 1,7 секунди зад пол ситера. Е да ама когато видите човек от средата на колоната да прави НБО или да вземе ПОЛ - елате и ми се обадете. Справка двата Джордъна на квала на СПА 94 ;) да речем

 

Бля където бля и табуретката.Иначе Фетел си го харесвам и аз още от миналата година и наистина е уникален но още има хляб да изяде.Едно е да прави пободни неща друго е да стане СШ и да повтори още по-трудно както се вижда.Справка - Кими.Хайде хайде и малко хлапе което гледа Ф1 знае за проблемите на Рено в момента.Още повече, че техниката на Алонсо беше претоварена, така че простотии няма кво да пишеш.

 

Чакай малко. Къде кара Фетел? Какво направи на Фуджи? И най-вече кой е Алонсо и как Фетел се бранеше? Това беше индикация Жоре. Фетел може би следващия сезон ще му е последен в Ред Бул ;). Дано Лука, Вебер и Шуми си отварят очите за това момче. СШ с ТОРО РОСО той няма да стане, но с тази кола той показва какво може. В К1 ли беше - 2 МКЛ, 2 Ферарита и Фетел след тях.

Link to comment
Share on other sites

Шумахер защитава Маса « назадразмер на шрифта: След като Люис Хамилтън изпревари Маса почти без проблеми и бразилецът завърши едва на трета позиция в състезанието, не закъсняха и първите критики към него. Първо той, неясно защо, отвори врата на съперника си, който не чака да бъде канен два пъти. В последствие пък бе толкова плах при контраатаката, че агресията на Хамилтън (и липсата на таква в пилота на Ферари) го накара да изглежда съвсем изплашен.

Съветникът в екипа на Ферари Михаел Шумахер обаче защити приятелчето си и изрази мнението, че рано или късно е щяло да се стигне до подобно изпреварване.

“Дори да бе останал от вътрешната страна, Фелипе нямаше да може да се защити (дали?)”, заяви седемкратния световен шампион след края на надпреварата. Причина за лошото темпо в края на надпреварата били проблеми с техниката: “Когато спирачките не работят, така както трябва нещата стават особено трудни.” Защо ли обаче спирачките започнаха да работят, когато зад гърба на Маса бе Хайдфелд?

За съжаление в края на състезанието имахме много проблеми и с гумите, и със спирачките. Това означаваше, че трябваше да се задоволим с това, което имаме. Не бяхме достатъчно силни, за да се борим с Люис. Нямаше смисъл да се рискува, най-доброто решение бе се вземат максимално възможните точки”, продължи с обясненията Шумахер.

А всичко протече по най-добрия възможен начин за Маса, след като от Ферари решиха за разлика от Макларън да вкарат веднага бразилеца в бокса (не стана ясно обаче защо бе съсипано състезанието на Райконен, който заради чакане облужването на колата пред него загуби поне 7 позиции). След последният стоп на Хамилтън, Маса имаше преднина от повече от 4 секунди пред съотборника си. Това обаче не се оказа достатъчно.

“От гледна точка на стратегията се справихме чудесно (дали?)”, уверен бе Шумахер след състезанието. “Люис обаче направи чудесно състезание. От друга страна винаги е лесно, когато съперниците ти не могат да карат с твоето темпо. Въпреки това постижението на Люис не трябва да се умаловажава, но не трябва и да се преувеличава, трябва просто да го поздравим.”

Шумахер нямал грижи за представянето на Ферари в следващото състезание.

“Не вярвам, че случилото се тук може да бъде някакъв атестат за бъдещите надпревари, защото пистата тук има свой собствен характер. Видяхме на Маникур и Силвърстоун, че съотношението на силите бързо може да се промени. Пистата в Будапеща е единствена по рода си и не може да се сравнява нито с тази тук, нито

 

Както казах. Трудно е да караш НЕ перфектна техника. Или си мислите, че 1,5 секунди идват от чиста скорост на правите...... ;) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Съветникът в екипа на Ферари Михаел Шумахер обаче защити приятелчето си и изрази мнението, че рано или късно е щяло да се стигне до подобно изпреварване.

-----

Защо ли обаче спирачките започнаха да работят, когато зад гърба на Маса бе Хайдфелд?

-----

А всичко протече по най-добрия възможен начин за Маса, след като от Ферари решиха за разлика от Макларън да вкарат веднага бразилеца в бокса (не стана ясно обаче защо бе съсипано състезанието на Райконен, който заради чакане облужването на колата пред него загуби поне 7 позиции).

-----

Както казах. Трудно е да караш НЕ перфектна техника. Или си мислите, че 1,5 секунди идват от чиста скорост на правите...... ;) :unsure:

 

Стефчо на мен ми хареса тази статия много... А перфектна техника няма, нито при сиви, нито при червени, нито при останалите. Въпросът е кой е по-близо до перфектната. Именно затова е интересно.

 

----

...Някои тъпотии (включително и обиди), написани по-назад изобщо няма да коментирам...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Стефчо на мен ми хареса тази статия много... А перфектна техника няма, нито при сиви, нито при червени, нито при останалите. Въпросът е кой е по-близо до перфектната. Именно затова е интересно.

 

----

...Някои тъпотии (включително и обиди), написани по-назад изобщо няма да коментирам...

 

МИналата година стана същото но с разменени роли. Няма как и двете коли да се обслужат едновременно. Ако беше останъл пък щеше да е по-зле ;). Или очакваш да беше останал МАса а да вкарат Кими :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз вече ти казах че предния ден стана белята. Другото го цитирам от твойта публикация :D

 

Между другото направо изпуших като видях Пикет и Хайдфелд отпред, но какво да се прави... А тази СК ни беше шанса в това състезание. Мкл сбъркаха, но пак победиха. Както съм ти казвал и преди по-добре да мислим за следващото състезание :unsure: Това го загубихме. Живот и здраве следващия път може да пием и по една малка ракийка ;)

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Аз вече ти казах че предния ден стана белята. Другото го цитирам от твойта публикация :D

 

Между другото направо изпуших като видях Пикет и Хайдфелд отпред, но какво да се прави... А тази СК ни беше шанса в това състезание. Мкл сбъркаха, но пак победиха. Както съм ти казвал и преди по-добре да мислим за следващото състезание :unsure: Това го загубихме. Живот и здраве следващия път може да пием и по една малка ракийка ;)

 

Значи гледай сега аз какво знам. За 58 години формула 1. НИКОЙ не е правил революции. Никой за 2 състезания от изоставане с над 3 десети не е обръщал везните с + 7 десети за него, което е равно на 1 секунда напредък. В сегашната Ф1 тва е непостижимо. =>, че стават аномалии. Поредица от лошо стечение на обстоятелствата. И липса на ДЖЕЙ амортисьори може би ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Значи мили деца предстои ни ново състезание тази седмица. Планира се да сме на село, където Иво ще ни гостува за целия уикенд. Идеята е че в неделя можете да си домъкнете задниците и да гледаме състезанието заедно. Иван като един отвратителен спамер (подминава вече 30 на ден) мисля да му уредя да седи ПОД Гено по време на пътуването с надеждата да му се намести малко мозъка в чотурата :devil

 

Ще е хубаво да се съберем на разни ракии и салати. Не сме много далече, Ванчо е идвал със Стоян и знае мястото. Значи Момченцата, Ванчо, Стоян и Стефчо - групата, която ми се ще да пристигне - си затегнете задниците и се организирайте. Като гледам може би с една кола няма да ви бъде :bgrin: . Не и със счупените Клиота, или с на Стефчо сапунерката :laughing:. Теглете чоп кой да кара, че другите ще са на малки ракийки от моите. Очаквам да вземете решение до утре вечер.

Link to comment
Share on other sites

Ся ша развърта телефоните.

Аз пък на пук на теб ще ги завъртам ............. шайбите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Почти сигурно аз и брат ми ще дойдем.

Имам само лека забележка към поста на Виден, клиотата са напълно изправени особенно на Ваньо, при нащо проблема е километража, че не работи иначе си е пушка. И относно седенето, ако Ваньо седи под мен, не знам дали ще му се намести мозъка, но кокалите му ще имат нужда от наместване :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм напрао убиден :unsure: :unsure: Мен никой не ме кани.Еми съдба ще си гледам у нас тогава :D

Link to comment
Share on other sites

Лелеее Жоре ми то така става като изчезнеш от хоризонта... Имах аз чувството че забравям някого... Естествено че и за теб важи поканата... Естествено това вече прави 2 коли и 2 шофьора :P

Link to comment
Share on other sites

Аз, Питбула и Жоро в едното Клио, което е след ремонт за МНОГО пара и вече може да му се има вяра ииииии 2те момчета в другото. Ако има още 1 мераклия, ще е при тях. ОК?

Link to comment
Share on other sites

Утре да ми се обадите да ми кажете кога ще дойдете в неделя. И да не ми дойдете с пишленца в ръце само :devil ! Хахахах! Бутилки да чувам да дрънчат в багажниците!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...