Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

С тая работа за пода не съм запознат, ама те уверявам, че всеки от водещите тимове има подобна ситуация (забраняване на нещо тяхно, което ги преебава). Само ще спомена прословутия берилий, който така трясна Мерцедес, че 3 години не можаха да отреагират подобаващо....

 

За Монако ще ти кажа, че Макларън е един от най-добре представящите се отбори. В последните 10 състезания имаме 5 победи...кво повече да ти кажа...

 

Ако Маса и Кими бяха спряли преди Луис...щяха да уцелят джакпота, ама не го направиха....тук вече си беше до късмет, ама никой не е виновен. Такава им беше стратегията.

Алонсо дали се е изтарикатил или не....факт е, че абсолютно същото направи и Маса, така че... Иначе той сам си прецака цялото състезание с онова излизане в първия завой. Убеден съм, че си повреди колата, а това, че съсипа 1 чифт гуми и беше бавен до спирането едва ли може някой да го успори.

 

Пилотските грешки тук са неизменна част от състезанието. Пистата е бърза и много трудна, а Тенчев много пъти повтори, че това е единственото състезание на тая писта и каучука по пистата е много малко. Минимално излизане от идеалната линия е пагубно и точно това се доказа. Неслучайно и на последния завой му викат "станата на шампионите", много добре го знаеш и това.

 

Какво прави Кими вече не ме вълнува въобще. Този човек за мен престана да съществува като личност в момента, в който мина във Ферари. Не искам да го коментирам дори, но ти казвам, че му трябва време за адаптация.

 

Хамилтън не е извънземен, но...наистина е адски добър. Само времето ще покаже дали е добър колкото хората, които изброи. Но е вярно, че той седна в може би най-силната кола. Никой от тези пилоти не е имал такъв шанс. Да не говорим, че той е едва ли не в семейна атмосфера благодарение на Рон Денис. Няма напражение от големи очаквания...поне засга. Според мен обаче след това състезание това напрежение се засилва неимоверно...

 

А Сутил и Фетел....дори и Кубица...не, няма да се справят добре колкото Хамилтън. Провери му биографията и ще разбереш, че това момче е уникален, повтарям УНИКАЛЕН талант!

 

Хамилтън е печелил във всяка серия, в която е карал. Доста от пилотите също. Хамилтън е талант - ДА, но кара една от най-добрите коли на грида. Нито Хейки, нито Нико миналата година имаха това предимсво, а Кубица седна и спечели 3-то място в Монца и задържа Маса пред себе си. Разликата между пилотите, които изброих е тази, че те почнаха от дъното. Я от Джордън, а от Минарди, я от някъде другаде. Вървяха постепенно, а Хами седна в прекрасна кола, в ерата на електрониката и новите технологии и малко или много е нормално да кара така. Смятания за адски добър(от вас) Алонсо е бледа сянка. Той забрави ли да кара или какво се случи. В момента всичко е в полза на ЛУ. Факт е, че доскоро водеше без ПОБЕДА. Е сега взе една. Има нещо друго, което може да се случи и не знам дали трябва да се радва. Сочения за голям талант Бруно Сена е спечелил ПИРЕЛИ ЧЕЛИНЧ не силвера при първо участие. БИл е специаално поканен и каза, че е Фен на Скудерията.

 

 

Една лека поправка в горния пост където съм писал 50 нютона - те са 500 и ги направиха 2000

 

Ако в момента имам власта да направя нешо за Ф1 то нямаше много да ми пука за малките тимове - то няма горе доло такива де. Щях да премахна правилото за двигателите и щях да им махна ограничението от 19000 оборота. 12 обиколкова 1-часов квалификация и аеро тип 2004, което да създава добър слип стрийм за изпреварващия. А и правилото за гумите е тъпо. Всеки да кара с каквито си иска и те да са тип от миналата година. Двигателите нека да са В8, с което все пак да е намалена максималната скорорст. Да видим дали тогава Макс щеше да писка за спешно връщане на изпреварванията

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На пъвро място искам да кажа че това беше едно наистина страхотно състезание и имаше такива трагични моменти които не съм гледал скоро.Също така искрено се смяхме и на някой неща с компанията които се бяхме събрали в Ресторант Екстаз(Най-вече на репликата от Култарт за колата:"Не върви,не спира,не завива" е какво прави тая кола? или на ударите на Спайкър в стените).Ако има желаещи за неделя най-вероятно пак сме там.

 

Иначе най-накрая се доказа тезата ми че Ферари са слаби.Това че сега Феновете ги е яд щото им го доказаха е друг въпрос.Аз си го казах и сега го казвам "Не случайно великия седи като припикан".На мен ми се обесняваше че това било от шасито и дрън дрън глупости.Призовавам ви драги Фераристи бъдете поне малко реалисти а не винаги коне с капаци.

 

Незнам защо отписвате Алонсо.2-ма го отписаха и 2-мата неможаха да станат шампиони за негова сметка.Който го е подценил яко си е патил.През последните години също е имал слаби състезания,грешки от отбора но пак е съумявал да стане СШ така че небива да се отписва.Друг е въпроса че рано или късно от Макларън ще сложат Хамилтън на мястото му и ще го накарат да се осъзнае малко.Може да има голям хъс и всичко но на първо място трябва да трупа опит.Също така едва ли ще е така безгрешен до края на сезона и най-вероятно като дойде в повече напрежението ще почне да греши.Сега още е твърде отпуснат ама с напредването на сезона ще се види че нервите няма да издържат.

 

Няма защо да ревете сега за Маса че едва ли не ФИА само порязва Ферари.Първо на първо освен Маса изгоря и Фиси който щеше да е към 3-то място накрая ако не беше станало тоя проблем.Второ на второ най препатилия в това състезание от наказания и неуспехи беше Алонсо така че нямате абсолютно право да ревете.

 

И сега нещо към фантома (евил_смит ако не го знаете) ;) Я пак ми обясни кой стопил лагерите на Рено Супер Агури викаше?Аз като гледах Сато се бореше най-много с Кими и след това с Алонсо.Изобщо не видях да е няква трудност за Хейки още по малко за Фиси ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

офф вчера много се раздразних когато Масса отпадна много исках той или Райконен поне на 3-то място да завърши обаче.......

 

П.П. а и много ме изкефи когато Алонсо се забърса в стената :D

Edited by SpI7_FiRe
Link to comment
Share on other sites

На пъвро място искам да кажа че това беше едно наистина страхотно състезание и имаше такива трагични моменти които не съм гледал скоро.Също така искрено се смяхме и на някой неща с компанията които се бяхме събрали в Ресторант Екстаз(Най-вече на репликата от Култарт за колата:"Не върви,не спира,не завива" е какво прави тая кола? или на ударите на Спайкър в стените).Ако има желаещи за неделя най-вероятно пак сме там.

 

Иначе най-накрая се доказа тезата ми че Ферари са слаби.Това че сега Феновете ги е яд щото им го доказаха е друг въпрос.Аз си го казах и сега го казвам "Не случайно великия седи като припикан".На мен ми се обесняваше че това било от шасито и дрън дрън глупости.Призовавам ви драги Фераристи бъдете поне малко реалисти а не винаги коне с капаци.

 

Незнам защо отписвате Алонсо.2-ма го отписаха и 2-мата неможаха да станат шампиони за негова сметка.Който го е подценил яко си е патил.През последните години също е имал слаби състезания,грешки от отбора но пак е съумявал да стане СШ така че небива да се отписва.Друг е въпроса че рано или късно от Макларън ще сложат Хамилтън на мястото му и ще го накарат да се осъзнае малко.Може да има голям хъс и всичко но на първо място трябва да трупа опит.Също така едва ли ще е така безгрешен до края на сезона и най-вероятно като дойде в повече напрежението ще почне да греши.Сега още е твърде отпуснат ама с напредването на сезона ще се види че нервите няма да издържат.

 

Няма защо да ревете сега за Маса че едва ли не ФИА само порязва Ферари.Първо на първо освен Маса изгоря и Фиси който щеше да е към 3-то място накрая ако не беше станало тоя проблем.Второ на второ най препатилия в това състезание от наказания и неуспехи беше Алонсо така че нямате абсолютно право да ревете.

 

И сега нещо към фантома (евил_смит ако не го знаете) ;) Я пак ми обясни кой стопил лагерите на Рено Супер Агури викаше?Аз като гледах Сато се бореше най-много с Кими и след това с Алонсо.Изобщо не видях да е няква трудност за Хейки още по малко за Фиси ;)

 

Жорка дали така мислише в Испания или Малайзия, или Австралия. Освен това Рон няма да пореже ЛУ щото баща не реже сина си. За кво да го пореже. Алонсо има две титли и достатъчно опит в Канада. На същата писта ЛУ имаше много опит - но от каране по симулатори. И го направи за резил. Както и ще продължи да го прави. Ферарито не беше слабо докато не ни спънаха. Накрая на сезона ще видим кой ще е с титлите.

 

Не знам дали всички сте разбрали, но все пак да кажа, Роберт не е със счупен крак. Само му е навехнат глезена са съобщили от болницата Sacre-Coeur.

 

Дори обмислят дали да не кара и в САЩ

Link to comment
Share on other sites

Жорка дали така мислише в Испания или Малайзия, или Австралия. Освен това Рон няма да пореже ЛУ щото баща не реже сина си. За кво да го пореже. Алонсо има две титли и достатъчно опит в Канада. На същата писта ЛУ имаше много опит - но от каране по симулатори. И го направи за резил. Както и ще продължи да го прави. Ферарито не беше слабо докато не ни спънаха. Накрая на сезона ще видим кой ще е с титлите.

Дори обмислят дали да не кара и в САЩ

 

Как да съм мислил тогава?Ми така си мислих още от началото на сезона ако не си спомняш си казвам че Маса е невъзможно да стане шампион и никога няма да стане а пък за Кими още тоя сезон е изключено.Какво излиза тогава че съм очаквал друг да е шампион.Ясно беше че и Рено няма пилоти какво остава Мкл да са водещите на хорото.

 

Оооо той и Кими беше дете на Рон ама той си го поряза.Пък каквото и да си говорим Луис е номер 2 в тима това е ясно.Ако някой ще става шампион това ще е Алонсо и Хамилтън няма да го оставят.

 

Ти пак забравяш че Луис в момента не е обременен от нищо.На него никой не разчита,той е първи сезон във формулата,не е карал с Мишлен ся да му е куцо с галошите Бриджстоун.Така че за това натупа сега Алонсо но не се знае дали и проблемите не си ги направи сам Феранандо.Така че изобщо не го е направил за резил.Както казах който е подценил Алонсо си е патил ако не ми вярвате питайте Кими и Шуми те ще ви обеснят ;)

 

На края на сезона с 2-те титли ще е Макларън за това на бас мога да се хвана вече.Колкото повече минава от сезона толкова повече Ферари затъват в калта.Няма го вече М.Ш. няма кой да прави колата и да е кара после.Тея двамата файтонжии дето ви са водят пилоти ако чакат Ферари на тях има да си чакат.......

 

Кой да кара в САЩ?

Link to comment
Share on other sites

Как да съм мислил тогава?Ми така си мислих още от началото на сезона ако не си спомняш си казвам че Маса е невъзможно да стане шампион и никога няма да стане а пък за Кими още тоя сезон е изключено.Какво излиза тогава че съм очаквал друг да е шампион.Ясно беше че и Рено няма пилоти какво остава Мкл да са водещите на хорото.

 

Оооо той и Кими беше дете на Рон ама той си го поряза.Пък каквото и да си говорим Луис е номер 2 в тима това е ясно.Ако някой ще става шампион това ще е Алонсо и Хамилтън няма да го оставят.

 

Ти пак забравяш че Луис в момента не е обременен от нищо.На него никой не разчита,той е първи сезон във формулата,не е карал с Мишлен ся да му е куцо с галошите Бриджстоун.Така че за това натупа сега Алонсо но не се знае дали и проблемите не си ги направи сам Феранандо.Така че изобщо не го е направил за резил.Както казах който е подценил Алонсо си е патил ако не ми вярвате питайте Кими и Шуми те ще ви обеснят ;)

 

На края на сезона с 2-те титли ще е Макларън за това на бас мога да се хвана вече.Колкото повече минава от сезона толкова повече Ферари затъват в калта.Няма го вече М.Ш. няма кой да прави колата и да е кара после.Тея двамата файтонжии дето ви са водят пилоти ако чакат Ферари на тях има да си чакат.......

 

Кой да кара в САЩ?

 

Кубица ;). Имал навехнат глезен и сътресение

Маса се доказва, че е по-добия пилот в тима. Кими им още 2 години и после или пенсия или слаб тим. Алонсо бил имал проблем. Бил обременен..........а бременен не е ли. 2005 не помня някой да съжали Шуми заради лошите гуми и т.н. Да страда щото ЛУ го бие стабилно а има писти на които е бил само ГОСТ. Няма никакви ама никакви оправдания за Алонсо. Имаше и цяла зима да кара. Така, че мита за него вече е развенчан. Няма го тати Фалвио и тестрчето Фиси и ква стана тя............Дори и Трули уволниха, а имаше 1 точка повече от Алонсо преди да бъде уволнен. Така, че мерси.........

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кубица може да иска да кара ама лекарите няма да му дадат.Много ясно че ще го пазят иначе може да има някой фатални последствия за него.

 

Ех ама как бързаш се с големите приказки и ме изумяваш.Хубаво че съм ти свикнал Стефчо :)

 

Алонсо винаги е имал слаби състезания и след това поредица силни така че не се знае нищо.Пък и ти казах който го е подценил си е патил.Тая година това ще е Хамултън още повече че е много млад и няма никав опит във Формула 1.Пък друг е въпроса че прекалената му амбиция ще му изиграе на Луис лоша шега почти съм сигурен особенно към края на сезона когато се натрупат състезания.Пък за Алонсо никога не е имало мит още повече да е бил развенчан.Номер 1 си е на пистата и едва ли някой щеше да се впечатлява на Хамилтън ако го нямаше Алонсо.Все пак Макларън изградиха новия тим тази година именно около Алонсо и едва ли ще оставят някъв 20 годишен пикльо който не се е доказал още кой знае с какво да си прави каквото си иска.

Link to comment
Share on other sites

Кубица може да иска да кара ама лекарите няма да му дадат.Много ясно че ще го пазят иначе може да има някой фатални последствия за него.

 

Ех ама как бързаш се с големите приказки и ме изумяваш.Хубаво че съм ти свикнал Стефчо :)

 

Алонсо винаги е имал слаби състезания и след това поредица силни така че не се знае нищо.Пък и ти казах който го е подценил си е патил.Тая година това ще е Хамултън още повече че е много млад и няма никав опит във Формула 1.Пък друг е въпроса че прекалената му амбиция ще му изиграе на Луис лоша шега почти съм сигурен особенно към края на сезона когато се натрупат състезания.Пък за Алонсо никога не е имало мит още повече да е бил развенчан.Номер 1 си е на пистата и едва ли някой щеше да се впечатлява на Хамилтън ако го нямаше Алонсо.Все пак Макларън изградиха новия тим тази година именно около Алонсо и едва ли ще оставят някъв 20 годишен пикльо който не се е доказал още кой знае с какво да си прави каквото си иска.

 

Mне той доказа. В ИСПАНИ, БЕХРЕЙН и КАНАДА. КАто прибавим и че го спряха в Австралия значи бая разчитат на него.

Link to comment
Share on other sites

Кво е доказал хайде не се излагай.Не 1 и 2-ма са почвали добре сезона и после други са били работите.Най-пресен пример е Нико и Уебър го възхваляваха и Фиси и Френцен и кой ли не ама не виждам един от тея да е станал СШ нали така.Така че Луис още нищо не е доказал пък и в Австралия Алонсо си взе състезанието.Не се заблуждавай че Луис ще е шампион.Алонсо ще е такъв в това спор няма.Изобщо в Макларън не си правят юлюзии че такъв ще е Хамилтън още в дебютния му сезон и още по-малко ще му дадат защото те спокойно можеха да не зимат Алонсо и да си карат с Хамилтън и някой друг. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кво е доказал хайде не се излагай.Не 1 и 2-ма са почвали добре сезона и после други са били работите.Най-пресен пример е Нико и Уебър го възхваляваха и Фиси и Френцен и кой ли не ама не виждам един от тея да е станал СШ нали така.Така че Луис още нищо не е доказал пък и в Австралия Алонсо си взе състезанието.Не се заблуждавай че Луис ще е шампион.Алонсо ще е такъв в това спор няма.Изобщо в Макларън не си правят юлюзии че такъв ще е Хамилтън още в дебютния му сезон и още по-малко ще му дадат защото те спокойно можеха да не зимат Алонсо и да си карат с Хамилтън и някой друг. ;)

 

Никой от двамата няма да СШ тоя сезон.

Link to comment
Share on other sites

Алонсо има две титли и достатъчно опит в Канада. На същата писта ЛУ имаше много опит - но от каране по симулатори. И го направи за резил. Както и ще продължи да го прави.
Еми според твойте думи супер ... титлата няма да се решава Ferrari vs McLaren, a McLaren vs McLaren. От това по-добре накъде ? А от двамата ще видим кой е най-добър ;)
Link to comment
Share on other sites

Еми според твойте думи супер ... титлата няма да се решава Ferrari vs McLaren, a McLaren vs McLaren. От това по-добре накъде ? А от двамата ще видим кой е най-добър ;)

 

Мне, тълкуваш думите както ти е удобно на теб. ;). Ферари не съм ги отписал и колко по скоро го проумеете толкова по-малко ще боли след края

Link to comment
Share on other sites

Никой от двамата няма да СШ тоя сезон.

 

ХахахахахХАХаххаАХАхахаха.Шегаджия!Личи си че фенските пристрастия избиват ама нека така повече ще ви се смея :D

Link to comment
Share on other sites

American GP - BMW give Kubica green light for US

 

Eurosport - Tue, 12 Jun 16:58:00 2007

 

American GP - Robert Kubica has amazingly been given the all-clear to race in this weekend's US Grand Prix in Indianapolis, just two days after his horrifying crash in Canada.

 

The Polish BMW driver discharged himself from hospital on Monday in remarkably good shape, and was able to drive himself away.

 

A spokesman for his team said: "The doctors here have given him the all-clear to race."

 

The mandatory 'black box' aboard his destroyed single seater, however, showed a 28G impact at nearly 90 degrees, and Kubica's mild concussion means that Sebastian Vettel or Timo Glock could still be called up to take his place.

 

And "the peak value [of the impact] would be clearly higher than 28G, given the damage to the chassis," a BMW engineer added. Radio-Canada estimated the actual moment of impact at over 40G.

 

"In my day, if you had a crash like that, you would be dead, no doubt about it," Niki Lauda, who nearly died in a similar head-on crash back in 1976, said.

The 22-year-old Kubica must complete on Thursday a 25-minute examination by the FIA's doctors, where his reaction time, co-ordination and mental capacities will be compared with a 'control' test that all drivers undergo each season.

 

He said in a press huddle outside the Sacré-Coeur hospital: "I'm in quite good shape and I'm hoping [to be] going to Indianapolis if the doctors say it is OK."

 

"Mario Theissen and other team members came to visit me and also thanks to Jarno Trulli who came as well."

 

Poland's Kubica said he had not yet decided if he wanted to watch replays of the crash. "I saw it when I was in the car," he said.

Link to comment
Share on other sites

Скучно състезание... Ако Хайдфелд не беше отпаднал първите 6 нямаше да променят позиците си... Като че ли след 8-мата позиция ставаха разни интересни работи... Мисля, че бях прав, когато казах, че вече състезанията се решават в събота...

Link to comment
Share on other sites

Скучно състезание... Ако Хайдфелд не беше отпаднал първите 6 нямаше да променят позиците си... Като че ли след 8-мата позиция ставаха разни интересни работи... Мисля, че бях прав, когато казах, че вече състезанията се решават в събота...

 

няма ли да кажеш нещо в защита на великата скудерия :P

Link to comment
Share on other sites

Алонсо ще се пръсне от яд. Спекулацията за преминаване във Ферари може да се окаже вярна. Честито на Хамилън - безгрешен... МакЛарън са развили по-добре болида от нас, от началото на сезона. Надявам се да ги настигнем през следващите стартове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Те пък щото на Ферари се свършиха.Пък да нестане сега Луис да натупа и 2-те червени каручки и тогава други ще имат да се смеят :)

Link to comment
Share on other sites

Абе 2/3 не е добре за Алонсо, пък ако стана 3/3(повреди) мале не ми се мисли сигурно анти депресанти ще взима. И Жорка какво ще кажеш за Мита Алонсо - май се свърши, а? ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-после, аз, вечният оптимист относно Кими имам повод да се радвам хаха!!! :punk Състезание като по учебник! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...