Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Отново много интересно и динамично състезание.

 

Най-хубавото в него бе факта, че бордюрът Сена изнесе Градинаря. laughing1.gif

 

Най-лошото разбира се е мангалската победа, която обаче бе заслужена. Явно са пипани Макларъните и то добре са пипани, това се видя още на старта. Впоследствие обаче Женшена пак се спъна. Бясен съм заради тъпанарските технически проблеми при Кими и при Фетел. Единият не му стигна малко да победи, а другият бе принуден да изгуби страшно много време зад полуспрелия Бутон. Поздравления и адмирации за отбора на Ред Бул, които си позволиха един много смел експеримент в това състезание. Ако не беше изгубеното време зад сивата гургулица, финалът можеше да е много интересен.

 

Пастор Малдонадо е крайно време да бъде изгонен от този спорт и да му се отнеме шофьорската книжка за срок от минимум три години, като всяка година трябва да минава проверочен.

 

 

 

Как така ви се привиждат тия победи само не ми става ясно. Фетел ЦЯЛ СТИНТ не успя да изпревари ПО-БАВНИЯ от двата мака и то когато беше с по-меките гуми. Бътън с по-меките не успя да изпревари някъв Уилямс с изхабени твърди гуми. Залагам 100 евро, че ако бяха забавали Фетел с не повече от половин секунда в последния му бокс и Алонсо нямаше да успее да изпревари, камо ли пък за победа да мисли. Тва да не е СПА или Монца...то 1 изпреварване не стана в ДРС зоната. Не само това ами и предния пилот не е глупав. Ползва почти целия КЕРС на старт-финала и ...до там. Единствения шанс беше ако на Хамилтън гумите се бяха докарали до състоянието на Алонсовите гуми от Канада. Те и двамата от РБР си го казаха после де. Че на това са разчитали ;)

 

А тука според мен Пастора си изяде наказанието само заради минали провинения. Нищо не е направил на ди Реста(или там която Индия беше). За такова нещо преди десетина и повече години никой маршал нямаше да погледне в монитора....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как така ви се привиждат тия победи само не ми става ясно. Фетел ЦЯЛ СТИНТ не успя да изпревари ПО-БАВНИЯ от двата мака и то когато беше с по-меките гуми. Бътън с по-меките не успя да изпревари някъв Уилямс с изхабени твърди гуми. Залагам 100 евро, че ако бяха забавали Фетел с не повече от половин секунда в последния му бокс и Алонсо нямаше да успее да изпревари, камо ли пък за победа да мисли. Тва да не е СПА или Монца...то 1 изпреварване не стана в ДРС зоната. Не само това ами и предния пилот не е глупав. Ползва почти целия КЕРС на старт-финала и ...до там. Единствения шанс беше ако на Хамилтън гумите се бяха докарали до състоянието на Алонсовите гуми от Канада. Те и двамата от РБР си го казаха после де. Че на това са разчитали ;)

 

А тука според мен Пастора си изяде наказанието само заради минали провинения. Нищо не е направил на ди Реста(или там която Индия беше). За такова нещо преди десетина и повече години никой маршал нямаше да погледне в монитора....

 

Стефчо, па си блял някъде с малки ракийки. Първо, никой не е говорил нищо за победа на Фетел. Второ, Фетел имаше проблем с колата и по тийм радиото ръчкаше тия в бокса да го оправят. Цитирам: "Направете нещо". Какъв му беше проблема не се разбра, но заради него не можа да изпревари Женшена нормално. Ти па си гледал RTL и като те знам какъв ти е силен немския...

 

За победа можеше да се бори евентуално Кими, но и неговият КЕРС даде фира още в началото. А с тоя нагъл мангал изпреварване в тая фаза е много рисково. Отделно, че беше и много бърз говедото...

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, па си блял някъде с малки ракийки. Първо, никой не е говорил нищо за победа на Фетел. Второ, Фетел имше проблем с колата и по тийм радиото ръчкаше тия в бокса да го оправят. Цитирам: "Направете нещо". Какъв му беше проблема не се разбра, но заради него не можа да изпревари Женшена нормално. Ти па си гледал RTL и като те знам какъв ти е силен немския...

 

За победа можеше да се бори евентуално Кими, но и неговият КЕРС даде фира още в началото. А с тоя нагъл мангал изпреварване в тая фаза е много рисково. Отделно, че беше и много бърз говедото...

 

Ся...Алонсо, Бътън, Луис, Кими, Грожан, Фетел, Уебър...някой от тях да успя да изпревари някой от изброените.... Единсвено през бокса. Щом и в ДРС не се получаваше НИЩО..ама буквално НИЩО...работата тръгна да се изяснява. Мога да съжалявам, че в РБР дейставах доста бързо с колата на Фетел. За другото - толкова. Дано само това не е тенденция за двете Ферарита. Другите болиди не ме интересуват.

 

Идват Спа и Монца. На тая писта ако ще да мамят, ако ще гласове да купуват - трябва да спечелят :D

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че има цял месец пауза. Между другото групата на бомбаджиите - на 31 август ви искам на беседката със стек Шуменско и 5 кг месо, от които 2кг врат!!! ninja.gif

 

Абе пак ли никакви снимки нямаме? Алооо - фотографчето! laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Дадоха XMD по телевизията. Честито. :lol:

 

 

Тамън три пъти :laughing:

 

 

Състезанието по телевизията би ми се видяло скучно, нямаше изпреварвания, но на пистата усещането е коренно различно, подобно вълнение и емоции досега не бях изпитвал. Леко съм разочарован от място, на което бях(Red Bull Сектор А), защото се оказа на 9 ред, който е доста ниско и се губи голяма част от видимостта към последните завои. 5-6 реда по-нагоре се виждаше почти цялата писта с изключение на тази зад падока.

 

Ето и няколко снимки от състезателния уикенд

 

5079522v.jpg

5079526L.jpg

5079531M.jpg

5079532y.jpg

5079535R.jpg

 

Като цяло се насочих към снимането а видео клипове най-вече заради невероятния звук, ако на някой му е интересно ще кача няколко.

 

P.S. Благодаря много на netrootbg за изключително детайлното и прецизно упътване за пътя към Унгария и на DON_CHEFO за помощта при избор на място. И на двамата съм им взел по една унгарска бира, живот и здраве на следващата форумна среща ще им ги дам ако не са се вкиснали дотогава :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Качи от старта ако имаш(2те формиращи обиколки). По нова информация Камуй е заблудил МСШ преди да си изгаси двигателя, като е спрял на неправилното място...

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Как така ги объркаха тия позиции...айде човешко е да се греши. Хубууу, ама тоталния отказ на телеметрията в Мерцедеса и отказа на ограничителя за скоростта в бокса...просто няма такива клоуни като мерцедесарите. Подозирам, че мустакатия чичко Цетче или както му се изговаря името - ще дръпне шалтера :D :D

Link to comment
Share on other sites

Като чета навсякъде всичко излиза един голям фарс и едвали ще узнаем истината някогаш. Като гледам из форумите на AMG и фб, бая германци са се надигнали, че една доста голяма част от екипа от работните инженери е под английски флаг, а не са германци, които точно те уронват престижа на тази фирма. Та може да има и рокади, кой знае. Разбрах, че и двойния им ДРС е забранен за 2013, по предлог, че струва адски много - което ест. не е така, карбонавата тръба струва хиляда долара макс, а не е милиони, както говорят или както е мултимилионния КЕРС шитлив.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Ето го старта и от моя гледна точка(накарах жената да снима, защото не исках да пропускам нищо от старта и състезанието та затова клипчетата не са много добри, кратки, накъсани, но колкото толкова :laughing1: )

http://vbox7.com/play:5a2e7221cc

http://vbox7.com/play:13b12e909b

 

Честно да си кажа, от това което видях, Шумахер не можа да тръгне и направиха нов старт. Информацията която те залива на пистата е прекалено много за новобранец и чак днес разбрах за наказанието на Малдонадо. Всичките ми усилия бяха насочени да следя Хамилтън, Райконен, Грожан, Фетел, Бътън и Алонсо, когато преминаваха през последния завой и бокса, а когато се се опитвах да следя състезаниието и на видео стената все минаваше по някой болид и просто не можех да не извърна глава след него :bowdown:

 

Тук - http://vbox7.com/user:shin911?p=allvideos съм качил набързо една голяма част от клипчета, другите са ми на телефона и макар и по-добре заснети отразяват същото от същия ъгъл. Опитах в youtube да ги кача, но не стана.

Като цяло клипчетата не са добри, но пусто вълнение и нетърпение да се снима всичко доведе до този резултат.

 

 

P.S. В неделя реших да се правя на герой и изгледах цялото състезание без тапи за ушите, още ми кънти главата.

 

P.S. В петък след първата свободна тренировка незнайно как ми откраднаха фотоапарата барабар с чантата с парите и документите, след като подадох ведага жалба, след 2-3 часа бяха намерени, още нямам обяснение как се случи всичко това. Да са живи и здрави охраната на Хунгароринг :bowdown: Отделно като заваля дъжда, който първо беше в отсрещната страна на пистата, притичах да си купя чадър и заради дъжда от 20 евро цената му, моментално скочи на 50 евро и отгоре на всичко не ме пуснаха на пистата с него защото имал остър шип :angry1 . В събота с една ножка изрязах шипа и неделя без проблеми влезнах с него :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Супер са клипчетата....вижда се как МСШ просто си спира с едно място по назад незнайно защо :D Но има малко верно във врсията, че пред него се прави едно специфично забавяне...сякаш :)

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Шумахер е угасил двигателя. Но не мога да разбера дали заради сигнал за прегряване или заради брадато правило, което е гласяло при жълт флаг на старта да угасят моторите. Само дето тва правило е било сменено. Въпроса е обаче защо на Уайтинг му се наложи да маха като див селски брус :D :D. Явно и другите толкова са знаели правилника в тази си част :D

 

 

Тва признавам си не го помня. И ползвах жокер :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Верно е че махаше кат селски брус ХАХАХ :D...кой ги чете тия правилници, тва да не е едно време.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Ей, забравих да вметна, ся, сигурно ша ми са смейти ама на Косуърт и на Рено двигателите издаваха най-як звук, от което съм малко разочарован, щото очаквах Ферари и Мерцедес да къртят. Очаквах звук подобен на V12 Брабус, а то подобно на пистов мотор. Най-яко беше на свободните тренировки, когато влизат в бокса и рязко намалят скоростта и бутат обороти, двигателите пукат яко, реват та се късат, даже жената на няколко пъти вика - Олеее, развали се маторя :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ей, забравих да вметна, ся, сигурно ша ми са смейти ама на Косуърт и на Рено двигателите издаваха най-як звук, от което съм малко разочарован, щото очаквах Ферари и Мерцедес да къртят. Очаквах звук подобен на V12 Брабус, а то подобно на пистов мотор. Най-яко беше на свободните тренировки, когато влизат в бокса и рязко намалят скоростта и бутат обороти, двигателите пукат яко, реват та се късат, даже жената на няколко пъти вика - Олеее, развали се маторя :laughing:

 

Еми нормално...тоя Брабус след 6 влиза в лютеницата, а на ония мотори 6 хиляди е празния ход :D. + това са атмосферни и с не толкова голям обем.

 

Какво ли е било на Имола и на Бразилия през 06-та. До 21 000 и отгоре оборота :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И едно клипче за Раптор, което мисля съм пускал и преди. След 20 секунда да се слуша много внимателно. А после може пак да ми се каже какъв "боклук" и неспортсмен е бил Шумахер :D :D. Не, че нещо, ама искам да се посмея като го прочета :D :D :D, че не съм чел никви вицове днеска :D

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефчо, не се притеснявай, всички сме го гледали това. Ама както казва Сена : "Вторият е първият загубил". Не мисля, че мотото на Шумата е многоооооооооо по-различно.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, не се притеснявай, всички сме го гледали това. Ама както казва Сена : "Вторият е първият загубил". Не мисля, че мотото на Шумата е многоооооооооо по-различно.

 

Аха ясно. Същата хава като с Маса и Бътън по филма "Мълчанието на агнетата" ;)

 

Никой не твърди, че мотото е по-различно. Само, че не може единия да е "светец", а другия "боклук".

Link to comment
Share on other sites

Никой не е казвал, че някой е светец, поне аз не съм, но боклукът си е боклук... laughing1.gif

 

мда...ама друг път. нали се сещаш, че като наричаш единия боклук....другия има същите постъпки....та така. кофти пич съм аз - знам :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...