Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Маса завърши 14 места напред и изкара състезанието с 1 комплект гуми...цялото състезание. Заради проблема в квала.

Та след като си отговори на въпроса....няма смисъл от спор. ;)

Предимството на новите гуми е ОГРОМНО просто. Хайвана можеше да си избира състезателните линии без проблеми

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Маса изпревари 1 БОЛИТ за цялото състезание. К'во ми говориш. Седи гледай мача. Стига сектантство. Започни да гледаш към по-добрия пилот. ;)

А Кубица колко изпревари преди да влезе повторно в бокса, а Бътън, Луис, Росберг....Уебър стигна до Рубенс и туй то.

Много ясно, че всичко трябва да се насочи в останалите надпревари към Алонсо. Ферари няма да направят глупости ала Макларън и го доказаха още в Германия...

Ако забравяте Уебър не успя да изпревари Хулкенберг на МОНЦА

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

А Кубица колко изпревари преди да влезе повторно в бокса, а Бътън, Луис, Росберг....Уебър стигна до Рубенс и туй то.

Много ясно, че всичко трябва да се насочи в останалите надпревари към Алонсо. Ферари няма да направят глупости ала Макларън и го доказаха още в Германия...

Ако забравяте Уебър не успя да изпревари Хулкенберг на МОНЦА

 

Да ама днес Кубица не изпревари само 1 - 2-ма. А както казах Маса е с по-добрата кола от всичките там дето се бяха вкубчили, ама пак нищо. А Кубица съвсем не е с по-добра кола от на Макларън, Ферари, а за Ред Бул да не говорим та да тръгне да ги изпреварва.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Да ама днес Кубица не изпревари само 1 - 2-ма. А както казах Маса е с по-добрата кола от всичките там дето се бяха вкубчили, ама пак нищо. А Кубица съвсем не е с по-добра кола от на Макларън, Ферари, а за Ред Бул да не говорим та да тръгне да ги изпреварва.

 

Да...изпревави 4-ма. Маса, Хълк, Сутил...а и Петров.(какво чудо...всички са с бая стари гуми, а Петров дори си го пусна, което е съвсем в кръга на нещата и така трябва да бъде).

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

А Маса с по-добър булид, с нови гуми след стопа и пак не може да изпревари никой. Кубица +1 стоп и пак ги мина.

Link to comment
Share on other sites

А Маса с по-добър булид, с нови гуми след стопа и пак не може да изпревари никой. Кубица +1 стоп и пак ги мина.

който бе в обиколка НОМЕР 2(примерно) след това имаше СК. Та сцепиха му се гумите от новост на Фелипе :) :). С тях нито Сутил, нито Хълк му избягаха. Е не може да станеш първи от последен на градска писта. Сутил обаче е наказан за кът на шикан. Май и Хълк са порязали...перфе :)

 

24-8-ми...не е зле, а? :blush:

 

http://adamcooperf1.com/2010/09/26/miracle-for-webber-as-tyre-holds-together/ - ето как е завършил Уебър...със Спукана гума...как е карал нИнам

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Маса напредна с 15 места, изпреварвайки 1 човек... всичко останало си беше чист късмет. Може ли 15 обиколки да ми въртиш след автобомили от Светата Тройца и да не направиш нито един опит да изпревариш... и тоя искал да ми става шампион...

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам защо толкова дълго и излишно се разправяте след това отлично състезание днес. Толкова красиво изхвърляне на Циганина, просто си умрях от удоволствие, липсваха ми другите от дружината да изригнем заедно.

 

Третото красиво нещо днес, след горното и изтряскването на Клюна беше ПОРЕДНОТО твърдо доказателство за тоталната некадърност и пълната безпомощност на Ф. Маса. Бездарен смешник, който така и не разбирам защо продължават да държат във Ферари, каквито и ще да са компенсациите. Стефчо, не те ли е срам изобщо да го коментираш тоя боклук, който постоянно затвърждава това, което и аз, и Жоро открай време казваме? Аз си знаех и казах на Ванчо какво ще се случи при дискусия и точно това се случи на 100%. И Стефчо на 100% delivered.

 

КАКТО ВИНАГИ Маса не можа да изпревари и най-големите дребосъци в тоя спорт. Срам и резил, аз ако съм ще се покрия за известно време... Това едно изпреварване признавам не съм го видял, но се басирам, че е бил някой от последните, който или се е загледал в тоя момент в някоя яка сингапурска п*тка из трибуните или е имал технически проблем... Маса = пълен нещастник, недостоен да е в отбор като Ферари. Един Кубица е в пъти по-добър пилот от него, както и редица други на пистата. Абе Кубаяши е по-добър от това дърво бе! Което ми припомня, че отпадането му бе единствения неприятен за мен момент днес... Някой разбра ли какво е станало?

 

Споменавайки Кубица - Жоро, далеч не си прав, тук Стефчо казва правилно. Вярно си е че направи страхотно каране, отлични изпреварвания, но при тоя хендикеп с новите гуми нямаше как да е иначе. И все пак голямо браво за него - заслужава го. Тук е по-редно да кажем, че Маса в негова позиция едва ли би изпреварил повече от 1-2 души, почти 100% е сигурно. И най-важното - Кубица направи АБСОЛЮТНО СЪЩОТО изпреварване като Циганина без да предизвика удар. Наглите изказвания на долния отпадък, че бил оставил достатъчно място на Уебър оставям без коментар. Нагъл, мръсен, долен боклук! Цял свят видя, че Уебър се качи високо на бордюра и пак не можа да избегне мръсния мангал. Кубица показа как се оставя място и другият болид не знам дали дори се качва на бордюра. Но наглият Циганин си е нагъл гнасен циганин и това си е...

 

Щеше ми се да видя Стефчо на старта след последната СК и по време на последните обиколки как е седял на тръни днес laughing.gif. И все пак отличен на Лиомонсио, много добър и разумен Фетел, зверска почерпка за Уебър - най-големият късметлия на пистата.

 

И аз също искам от все сърце и душа да пожелая на Циганина все такива отлични представяния до края на сезона.

 

f1.gif

Link to comment
Share on other sites

Маса от 24-ти завърши 8-ми. Единствено от пилотите Кубица е пред него. Другите в ТОП 6 просто ги махаме от сметките защото Върджина бавеше всички с по 3, 4 секунди на обиколка. А вие като сте толкова отворени си пуснете Монако 98-ма ли беше когато ЕРОУЗА на Енрике Бернолди бавеше над 30 обиколки Макларъна на Дейвид Култард, който ако не помните е болида шампион за същата година и беше с над 3 секунди по-бърз. Същото се случва и с Бергер и Сена или Менсъл и Сена беше пак на Монако. Едния ако можеше щеше да прелети над другия, толкова беше различна скоростта на двата болида.

След като са минали 10, 15 обиколки...почваш да караш ПРЕДПАЗЛИВО И РАЗУМНО и да чакаш някой да сбърка или мислите, че цяла състезтелна дистанция може да караш с едни и същи гуми на 100%. Нали трябва да ги пази, за да завърши. Кубица нямаше нужда да си пази гумите и ги натовари на макс. Мноого хитро постъпи Фелипе. Ама трудно ще го разберете. Защото той беше длъжен ДА ПАЗИ ГУМИТЕ СИ ДО КРАЯ

 

Кобаяши..типично по японски...отдавна съм казал, че японците освен за дрифт не ги бива за нищо друго, се нахака на влизането под моста в трети сектор, а Бруно Сена се намлати в него

 

Моя грешка. Горе става дума за Монако 2001-ва ;), но разликата във времената отново е НАД 3 секунди. И това във време, в което слипстрийма беше много по-ясно изразен и следенето на два болида един ЗАД друг е много по-лесно...

 

Но вие сте свободни да мислите, че на ГРАДСКА писта като тръгнеш последен може да станеш първи...с ЕДИН КОМПЛЕКТ ГУМИ И ДНЕСКАШНИТЕ БОЛИДИ

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

^Никой не говори да става първи - то това е ясно. Дори да тръгне пръв и да се бори само срещу Ковалайнен, той пак няма да спечели. Мен лично ме дразни как все намира зад някой много по-бавен да се лепне и да не прави НИКАКВИ усилия да го изпревари... никакви ...

Link to comment
Share on other sites

Това и мен малко ме дразни, но на тая писта конкретно преценката му беше правилна. Само ще ви напомня, че Шумахер, Кобаши, Ник, Буеми, Ковалайнен, Хамилтън, Уебър....и не помня още кой се УДАРИХА в опит за изпреварване. Предпочитам 4-те точки от 8-мото място от колкото удар ;)

 

Освен това явно си забравил Сингапур 2008-ма...

 

http://www.formula1.com/results/season/2008/801/6567/

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не те ли е срам да показваш резултати от квалификация??? Какво общо има със сътезанието??? Да не би да се пази, да гони някого??? Стефчооооу, и в най-очевадните говна няма да си признаеш, че е некадърник тоя, но поне е весело. Интересно ако самите Ферари най-после си кажат, че Маса е дърво ти какво ще кажеш! Те го знаят, целия свят го знае, Стефчо обаче не признава! Не бе бате - Ферарист! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Не те ли е срам да показваш резултати от квалификация??? Какво общо има със сътезанието??? Да не би да се пази, да гони някого??? Стефчооооу, и в най-очевадните говна няма да си признаеш, че е некадърник тоя, но поне е весело. Интересно ако самите Ферари най-после си кажат, че Маса е дърво ти какво ще кажеш! Те го знаят, целия свят го знае, Стефчо обаче не признава! Не бе бате - Ферарист! laughing.gif

Ако не видя - 6 десети разлика. До УМИШЛЕНАТА катастрофа на малкия Пикет Маса им разказа играта на същата пистата.

Фелипе Маса пенсионира БЕЗ почести финското леке Мими ;). Фелипе Маса го вя като лайнян вестник целия сезон 08 и 09(до катастрофата)...след нея Фелипе за мен не е същия ;).

За мен няма значение кой от двамата пилоти на Ферари печели. Лошото е, че прекалено много шитни се случиха с отбора и през тоя сеозн.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да го повтаряш това все смях ще предизвиква у мен. А да търсиш оправдание за вечната некадърност на Маса в катастрфата - без коментар...

Link to comment
Share on other sites

Заради пилоти като Маса формулата е скучна. Маса съкс. А сега Сантандер, които закрилят Алонсо са застанали зад Ферари. Нищо чудно догодина Маса да е навигатор на Райконен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Иване, то е ясно и на плувците и хандбалистите вече, че Маса за нищо не става. Друг е въпроса защо Стефчо извърта и носи вода от 40-те извора laughing.gif За чий чеп пък намесва Кими не ми е ясно. Кими е мъж на място и ще кара за този, който може да си позволи да му плати, докато Маса ако излезе от Ферари не виждам кой изобщо би го вкарал в отбора си. Трябва да е силно умопомрачен евентуално... laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Заради пилоти като Маса формулата е скучна. Маса съкс. А сега Сантандер, които закрилят Алонсо са застанали зад Ферари. Нищо чудно догодина Маса да е навигатор на Райконен. ;)

 

Да. Ако платят неустойката - може да стане :unsure:

Аз нямам проблем дори Сантандер да КУПЯТ титлата на Алонсо...дори ще ми е повече кеф :rolleyes:

Всяка гавричка с ФИА и Мкл ми е присърце. :laughing:

 

Иване, то е ясно и на плувците и хандбалистите вече, че Маса за нищо не става. Друг е въпроса защо Стефчо извърта и носи вода от 40-те извора laughing.gif За чий чеп пък намесва Кими не ми е ясно. Кими е мъж на място и ще кара за този, който може да си позволи да му плати, докато Маса ако излезе от Ферари не виждам кой изобщо би го вкарал в отбора си. Трябва да е силно умопомрачен евентуално... laughing.gif

 

Само, че Кими СЕ ПРЕДЛАГА на Рено, а не е потърсен от тях. Луд трябва да е някой да му даде място след като е пропуснал един сезон.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Булие не вярвам да вземе Кими. Като го искаха той избра ВРЦ, сега едва ли ще им трябва вече. Имаме Кубица и ще се радвам Сутил да кара втората ни кола. Най-накрая да вземем втори добър пилот, че последните години само с 1 пилот не се взимат точки за шампионата..... Няма да се учудя обаче и Петров да си оставят. Ако до края покаже стабилно каране и пак го подркрепят с пари. Ясно обаче, че Кубица просто е Н1 в тима, и който дойде, ще трябва да се задоволи с второто си място. Кубица се доказа в битки с различни автомобили не само с 1.....

 

Относно Маса, както каза Виден от години съм казал, че ако не бяха Ферари и патки нямаше да пасе по пистата. Ако не вярва някой да се върне назад в постовете ми да види от кога го пиша това нещо. Пружината неможе да е извинение за карането му. Той винаги си е бил такъв пилот и преди пружината.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...