Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Не виждам защо.... Аз тоя мръсен боклук го ненавиждам и винаги ще го мразя. Не помня да съм казвал някога някъде че не може да кара - нещо бъркаш понятията. Ако направи тая гнусотия да тръгне пак да кара аз моментално отново спирам да гледам. Тази гнасна твар не мога да я търпя.

Ако най-успелия пилот на всички времена е боклук, предстявам си ти какъв си... :sick

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Както един човек се гъбарка с анти-тата. М.Шумахер е карал с 3,5 литров БИтурбо мотор, чист слик и нелегален тракшън контрол + активно окачване, та за тва му е толкова добро времето :woot

Link to comment
Share on other sites

Абе вие сте бахти фанатиците.Коне с капаци.Шумахер има години повече опит във Ф1 от останалите пилоти.Нормално е да има некви умения.То ако нямаше щеше да е бахти срама.

Link to comment
Share on other sites

Абе вие сте бахти фанатиците.Коне с капаци.Шумахер има години повече опит във Ф1 от останалите пилоти.Нормално е да има некви умения.То ако нямаше щеше да е бахти срама.

 

А сиктир ве. Верно ли има повече опит. Бреййййй как сега стана опитния Шумахер. Брех, брех. Не вярвам изведнъж да е дошъл толкова мозък...........Я се върни страници назад и чети за "керпенския боклук", "пенсионер" и кво ли още не. Много ви двоен аршина. Баси кефа изпитвам сега като чета. Продължавайте, че почнах да се забавлявам с вас.

 

И как г-н Нитро, Шумахер след 1 година пауза даде такова време. Я се пробвай 1 година да не играеш игра с коли и после почни пак. Говорим за ИГРА, а сега се опитай да си представиш реалността. 19000 оборота около 780 коня на задните гуми и няма нищо освен десния ти крак, което да ги спре да се въртят.............със здарве и преглътнете факта за най-добрия и най-успелия, но моля не спирайте да пишете моя кеф едва сега започва

Link to comment
Share on other sites

Чефо нали съм ти казал отдавна мислите и чувствата ми относно клюна. И сме се разбрали че това е константа - ти си го любиш, аз си го мразя. Не искам изобщо да се раправяме заради тоя боклук - не си струва. Ти знаеш за мен кой е най-великият пилот, казвал съм го. Преди да ти почне, продължи или каквото там става с кефа моля те погледни примерно 1993 Rnd03 European full race@Donington BBC English - сигурен съм че го имаш. Също може да погледнеш и старта в Бразилия от същата година... Може да се позамислим в този момент как така се получава, че пилот, който кара насран форд (което е ясно на всички - болида е много по-слаб от колите на Уилямс), който кара без договор с отбора и дефакто няма никакви задължения към никого кара мъжки, със сърце и наказва. Как с 10 сек престой в бокса поради неясно наказание настига и печели, как 40 обиколки задържа зад себе си много по-бързите от него болиди, ползвайки по уникален начин трафика и прочее уникални изпълнения, които не са свързани толкова с колата, отбора и собсвеника на спорта (сещай се какво казвам), а с величието на един истински мъж и пилот. Пилот, който кара с поне 5 класни класни колеги включително и твоя приятел клюна, който след това години наред кара сам (поне според мен). И който никога няма да бъде такъв мъж и пилот, ако ще и 77 титли да му дадат. Ако 94-та не бе черна година съвсем различни статистики щяхме да четем днес..

 

Чефо тез временца дето си ги изкарал между другото гледам не включват нито един от големите пилоти. И не е вярно че клюна не е сядал в болид от година - не говори глупости. Да не говорим че не всяко негово сядане излиза по вестниците.

 

Ако най-успелия пилот на всички времена е боклук, предстявам си ти какъв си...

 

evil_smith - какъвто и да съм, не съм и никога няма да бъда толкова отвратителен боклук като клюна. Погледни внимателно изречението, което си написал и се замисли колко глупаво е то. Замисли се. Това, че някой е успял по един или друг начин в своята област хубав човек не го прави. Мисли.

 

И в крайна сметка нека всеки от нас запази своите виждания и пристрастия, нека не се разправяме за глупости и нека гледаме напред и да коментираме настоящите и бъдещите стартове обективно. Миналото си е минало, историята си е история, ние сме с различни виждания и това няма да се промени, което е нормално. Нека почакаме да дойде новия сезон и тогава ще си говорим за стартовете. Излишно е повтарям да се разправяме преди това. И безсмислено

 

ЕДИТ: Чефо като гледаш старите състезания старай се да слушаш какво казват коментаторите - струва си

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Целия сезон 1993-та имам, а скоро може би и тези от времето на Жил Вилньов.

Не си прав ама хич. Първото качване на Шуми в болид, на който се МЕРИ ВРЕМЕ ЗА ОБИКОЛКА, а не врътки за публиката и снимки за вестниците е сега, че дори кара и без ТК. Тва, че другите не са карали е по-добре за тях. По-малко срам ще берат.

 

Я сега аз да ти препоръчам Испания 94 - предполагам знаеш с колко скорости кара Шуми(подсказка - 1 скорост и това е 5-та) в 3/4-ти от състезателната дистанция и за малко не спечели. Испания 96=Донингтъм 93. Там по-слабото с около 1,5 2 сек Ферари изведнъж направи всичко живо включетелно и СЪОТБОРНИКА си, който кара СЪЩАТА КОЛА смешни.

Така, че не ми говори. Остава само и ти да кажеш, че се бил смял след края на Имола 94 и разговора ни на тема Ф1 приключва ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Чефо понеже каза се поразгледах, никога не съм се връщал към този момент, но виж

. Помисли си дали ако ти си на подиума ще си вееш шапката след като знаеш че колега е починал. Едва ли се е смял клюна (за пръв път от теб разбирам за такива спекулации), но съм сигурен че точно тогава в този момент, разбирайки че Сена е загинал е мислел само затова как него ще го изстреля напред този факт. Нито го виня, нито му се сърдя, не затова го мразя, но замисли се - и гледай подиума. Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Чефо понеже каза се поразгледах, никога не съм се връщал към този момент, но виж
. Помисли си дали ако ти си на подиума ще си вееш шапката след като знаеш че колега е починал. Едва ли се е смял клюна (за пръв път от теб разбирам за такива спекулации), но съм сигурен че точно тогава в този момент, разбирайки че Сена е загинал е мислел само затова как него ще го изстреля напред този факт. Нито го виня, нито му се сърдя, не затова го мразя, но замисли се - и гледай подиума.

 

Айде сега ми кажи как и по какъв начи пилот ще разбере за смъртта на Сена по време на състезанието ;). Първо дори и някой тим шеф да е знаел няма да каже на човека минаващ с над 300 км на същото място където преди минути е умрял човек по-рано от края на надпреварата. Трябва пак да погледна за информация, но официалното обявяване на смъртта мисля става след края на състезанието. Сам си прави изводите. ;) Няма да нужда се радва на нечия смърт нито да се страхува от Сена защото единия сега е изгрявал, а другия така или иначе е имал максимум сезон още. Освен това един път вече Шуми беше победил Сена в крайното класиране. Те са от едно тесто, въпроса е че 99% от сивите не искат да го признаят. Никой от тях не кара за да завърши, а за да победи ;). Справка Унгария 06. Така, че..........;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Тотални глупости дрънкаш Чефо ти или бъкел не знаеш английски, или си глух или не знам. Изрично човека ти го казва: "В този момент и тримата пилоти са информирани за смъртта на Сена". Затова не вдигат купите, затова и не се отваря шампанско. Не говори глупости

Link to comment
Share on other sites

Тотални глупости дрънкаш Чефо ти или бъкел не знаеш английски, или си глух или не знам. Изрично човека ти го казва: "В този момент и тримата пилоти са информирани за смъртта на Сена". Затова не вдигат купите, затова и не се отваря шампанско. Не говори глупости

 

 

 

Мдаааа. Аз може всичко да съм ама ти избирателно си слушал ;). Я чуй пак между 44 и 48 секунда. Както и виж това:

 

ЕДИТ: Бил съм го гледал тва клипче одавна

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ехххх, трогателно... Така или иначе Чефо - и нека прекратим щуротиите - постиженията на клюна не са за подценяване, но за мен лично са плод не само на способностите му, но (дори бих казал най-вече) на пълната липса на конкуренция. Да не говорим че бе при най-добрия отбор, да не говорим какви други подпирания имаше.....

 

Така или иначе - каквото било било - и за него, и за Сена. Сега е важно да гледаме напред (особено за мен, понеже без тоя боклук спорта пак стана привлекателен) и само напред. Лично аз очаквам с нетърпение новия сезон и съм сигурен, че ще е интересен. Особено ако се прекратят панаирите и мошеничествата извън пистата. В тая връзка - некви новини откъм Рено?

Link to comment
Share on other sites

Тотални глупости дрънкаш Чефо ти или бъкел не знаеш английски, или си глух или не знам. Изрично човека ти го казва: "В този момент и тримата пилоти са информирани за смъртта на Сена". Затова не вдигат купите, затова и не се отваря шампанско. Не говори глупости

И само за това да мразя Шуми? Тоест, само ти за това го мразиш? Че в определен момент вместо да рони сълзи за смъртта на Сена е отворил шампанското... Незнам.

Не ми изглежда всички да са усмихнати от ухо до ухо...

Както и да е... И аз мразя Хакинен, но в същото време ми е любимец, защото само той можа да победи Шу, къде честно (Спа 2000) къде нечестно (Спа 1998), но беше най-големия конкурент... Така че поне за 7-те му титли и 91 победи и незнам си колко пола... (повече от Сенята) трябва да не му викаш "боклук".

 

ПС. Не съм искал да те засегна горе, поне поради факта че не си 15 годишно лапе, с което неможе да се излезне на глава.

Link to comment
Share on other sites

Ехххх, трогателно... Така или иначе Чефо - и нека прекратим щуротиите - постиженията на клюна не са за подценяване, но за мен лично са плод не само на способностите му, но (дори бих казал най-вече) на пълната липса на конкуренция. Да не говорим че бе при най-добрия отбор, да не говорим какви други подпирания имаше.....

 

Така или иначе - каквото било било - и за него, и за Сена. Сега е важно да гледаме напред (особено за мен, понеже без тоя боклук спорта пак стана привлекателен) и само напред. Лично аз очаквам с нетърпение новия сезон и съм сигурен, че ще е интересен. Особено ако се прекратят панаирите и мошеничествата извън пистата. В тая връзка - некви новини откъм Рено?

 

Би ли посочил кога е карал най-добрата кола. Сериозно говоря. Нека да погледнем сезоните. 91-ва Шумахер има уникален опит на СПА........ама с колело. Идва, сяда и се класира 7-ми като пред него има "някакви" си 4 СШ ;). Веднага след това Флавио го взима при себе си. Защо ли? Сезон 92 - първа победа при наличие на СТРАШИЛИЩЕТО УИЛЯМС. Сезон 93 - загатва, че ще трябва да се съобразяват с него за в бъдеще. 94, 95 шампион. 94-та година единствения му конкурент би бил Сена. Онова подобие на пилот Хил го видяхме колко струва. С толкова бан-а през 94-та пак не можа да вземе титла. 95- класа и стил ;). 96-ново предизвикателство и адски слаб, бавен и трошлив болид. 97-ма хич не караше доминираща кола ;). За 98-ма, времето на Мика и МКЛ. Взеха своето. 99-та колата явно е била читава щом "голямата уста" стига до борба за титлата. 2000 един бая бРъз МКЛ и титанична битка през целия сезон. Та 4 години Шуми трябваше да чака и да "сее на нивата, за да може после да жъне"

2005 - от немай къде Мишлен искаха по-някакъв начин да имат предимство пред Брича и как, как да го направят - внасят молба да се спре смяната на гуми - уникална безумица, с която Брича не се справиха. 2006 отново колата не беше доминираща 25 точки догонване..........и Сузука, ах тази Сузука. Любима моя писта, която носи или много радост или много мъка на Шуми. Е статистиката го настигна през 2006 и даде титлата на онова леке Алонсо.

 

А това, че ТОЙ не е имал конкуренция не е негов проблем. Не е негов проблем и факта, че си извоюва привилегии във Ферари. Не е негов проблем, че за малко не сложи в малкия си джоб Нелсон Пикет, не е негов проблем, че има повече спечелени точки от всичките си съотборници взети на куп.

Освен това специалистите заниващи се с кариерите на Шуми и Френцен казват, че уж Хайнц-Харолд имал по-голям чист талант, че по-добре настрйвал колата и че по-бързо свиквал със "зелена" писта........е видяхме го ;)

Висяхме и какво направи Тексаския рейнджър - Монтоя, който дойде като Терминатора дето трявбаше да терминира Шуми, но след като се изложи толкова много си тръгна унижен.

 

И пак да кажа. Не е виновен Шуми, че мина като ураган през всички в кариерата си ;)

 

За да не остана не разбран. Аз уважавам Сена и стила му на каране. Точно тоя "мръснишки" стил отличава големите шампиони - решени на всяка цена да спечелят, не да завършат като Алонсо

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Раптора въобще не каза че го мрази за това...а точно обратното че не само заради това го мрази...ЧЕТИ !

Link to comment
Share on other sites

Раптора въобще не каза че го мрази за това...а точно обратното че не само заради това го мрази...ЧЕТИ !

 

Интересно. Я кажи ти нещо по-смислено. Начи 99% от Мкл-нистите харесват Сена, но не харесват Шуми като те имат еднакъв стил на каране. Веднага се сещам за двете Сузуки с разменените удари и елегантното изхвърляне на СПА на Менсъл ;). Аршина двоен ви се оказва.

 

Шуми не е виновен, че не дава МИЛИМЕТЪР от пистата ;). Той Трули бил най-големия Джентълмен, е да ама.......с това ще си остане "един от многото"

 

Още един ЕДИТ: Рапторе - интересен разговор ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Чефо моите уважения, знам че си фен, знам че знаеш много и уважавам това. С моята дългогодишна пауза след смъртта на Сена и куровеенето на клюна нямам твоята база данни. Ненужное сега да си вадим един на друг статистики нали? Виж кой е най-добрият пилот на дъжд, кой пилот е превключвал скорости най-бързо... няма да видиш Микеле там. Както ти казах и одеве няма как да измерим обективно или съизмерим тези пилоти. По простата причина че си имаме своите пристрастия. Единият другия няма да убеди в нищо, нито мисленето му ще промени. Аз харесвам обективността в спорта, включваща най-важната черта на истинския фен - каквито и колкото силни пристрастия да има, да коментира обективно събитията. Пример мога да дам със снощния мача между Англия и Хърватия. Макар да си обичам англичаните и да помня още как са ни пердашили хърватите - шапка им свалих на момчетата за играта им и това което направиха, без дори да им е нужно.

 

Поради тази причина Чефо ми е приятно да дискутираме тук Ф1. Смит като се научи да чете обстойно и да бъде обективен, може и той да се включи. Не да ми гледа последния пост и да коментира.

 

Пак ще те питам - нешо ново около "скандала" с Рено има ли, че не ми се рови сега

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам много, много аз. Има един пич дето е..........луд на тема Сена и знае почти всеки детайл от кариерата му е не само неговата.

 

 

Аз от едно известно време спрях да ги сравнявам. Не ги сравнявам двамата а ги наричам учител и ученик ;). Само ще те питам така в последните години новите пилоти със Микеле ли ги сравняват или със Сена и Шуми ;). Пилоти на различна епоха са. Единия в залеза на кариерата си, а другия в нейното начало ;).

 

 

Относно Рено - ами знам, че Кими официално стана Шампион и Рон беше леко унижен щото е нямал никакво право да обжалва, по точно е имал ама 30 МИН. след края на Гп на Бразилия. Тва е за единия случай. За другия май още се точи и няма решение. Щото щях да прочета някъде "виновни или невинни". Все пак в такъв форум членувам :):). Мисля на 7-ми декември ще има разглеждане

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не ме разбра, за което може би аз съм виновен Майкъл = Микеле :D като имена просто.

 

Забележи как (което е и голяма рядкост) двама души могат да водят интелигентен и спокоен диспут бидейки с различни симпатии и пристрастия :punk

 

Е така ми харесва

Link to comment
Share on other sites

аз пък за Мика Хакинен :D :D :D :D

 

btw : Трябва да дигнем тост,Чефо и Раптора водят разговор за Ф1 без да се карат/Заяждат

Edited by Herbye
Link to comment
Share on other sites

Защото сме достатъчно културни и възпитани да не го правим - браво на Чефо, рядко се срещат такива млади хора

 

Респективно други хора могат да си правят изводи колко излишно е да се караме :punk

Link to comment
Share on other sites

Раптора въобще не каза че го мрази за това...а точно обратното че не само заради това го мрази...ЧЕТИ !

Ти да не си секретарка на Раптора?

Ако си... сори. Начи си си вършил/а работата.

 

Смит като се научи да чете обстойно и да бъде обективен, може и той да се включи. Не да ми гледа последния пост и да коментира.

Мда, не се славя с обективност, поне не що става дума за най-великия да го наричам боклук...

Айде наслади се на боклука...

http://www.youtube.com/watch?v=wWVMO3T5Q3c...feature=related

 

И ми обясни как боклука мачка другите небоклуци...

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Най-великия според тебе, според мен - съвсем не.... Уважавам мнението ти, но никъде не е казано че трябва да го споделям. Не съществува вариант да променя моето мнение, което предполагам важи и за тебе. Както вече казах - нека гледаме напред.

Link to comment
Share on other sites

Само едно ще кажа. http://www.youtube.com/watch?v=HN2iwSCnr68,

http://www.youtube.com/watch?v=izb_Ux4XdO8

 

 

A това просто доказва класа и ще кажа защо: http://www.formula1.com/results/driver/1996/7.html

6 ОТПАДАНИЯ и 3 победи с кола средно 1,5 сек по слава на обиколка. Печели на МОНЦА С ТАЯ КОЛА и хвлърля тифозите в екстаз. КОгато колата НЕ го предава само два пъти е ИВЪН топ 3. Сметките, статистиката и изводите са за вас, мо не забравяйте болида чупещ се и загряващата обиколка.

 

 

Не се е родил все още пилот заради, който да съм плакал след Сузука 98 и 2000 ;)

Най-слабия сезон на Шумахер се оказва неговия ДЕБЮТЕН и то защото не кара във всички състезания. ;)

 

http://www.formula1.com/results/driver/1991/ - това е единствения човек(съотборник) победил Шуми - 3-кратен СШ, който на всичкото отгоре кара целия сезон за Бенетон, а Шуми е новак сядаш за сефте в болид и за сефте в тоя болид ;).

 

Втори сезон -. Шуми печели с 3 точки пред Сена и губи с толкова от страшилището на Уилямс http://www.formula1.com/results/driver/1992/

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...