Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво мислите за нововъведенията за следващия сезон? Ще е много интересно с нощното състезание и липсата на тракшън. Предполагам че BMW Toyota Renault Red Bull ще са още по-близко до McLaren и разбира се Ferrari ще са с 1 идея напред :Р

Link to comment
Share on other sites

нощното състезание

 

Упадъкът на Формула 1! Нощно състезание по улиците на Сингапур... Поне ще е към 3-4 следобяд, удбоно за нас време :D.

Link to comment
Share on other sites

Точно и за това ще е нощно ;) заради зрителите в Европа ,защото те са най-заинтересовани( ако греша да ме поправи някой ) от тях като пазар.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се щом си се засегнал казах го на майтап.Ама е тъпо да казваш че чалгата едва ли не е табу и после ай поздрав с мазен "кИЧЕК".

 

Специализирано обяснение за отново неразбралия....:

 

1. "Поздравявам" хора, които не харесвам особено. Начело с негъра.

 

2. Емблемата на Ферари е кон.

 

3. Пилотите на Макларън изтърваха и двата черни коня, които победиха.

 

Да продължавам ли?

Link to comment
Share on other sites

http://www.sportni.bg/?tid=40&oid=1115566

 

 

Поне Макларън правят шоу :).

 

"Глупакът Рон подари титлата на Ферари", казва Бърни пред "Мирър". "Ако Рон се беше придържал към стратегията с две спирания в бокса, Люис щеше да завърши на позиция, която да му осигури титлата (б.р. Хамилтън завърши седми, а за титлата трябваше да е поне пети). Така вместо Люис да е шампион и всички да се радваме, титлата взе едносричният финландец. Райконен е шампион и Макларън трябва да се примирят с това, а не да се правят на още по-големи глупаци с тези протести. Лично аз се надявам Кими да почне да говори повече", казва Екълстоун.

 

Ебаси наглия трол O_o.

Link to comment
Share on other sites

Спорта може да се превърне в КРИО Ф1 :angry1

 

Ми често назано аз тая година не видях никъв спорт.Всичко беше интриги,слухове,задколисни игрички и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ми често назано аз тая година не видях никъв спорт.Всичко беше интриги,слухове,задколисни игрички и т.н.

 

Иде реч за замръзяването на двигателите за период от 10 години.........ето това е глупост. И както каза Драгона, ако някой има слаб двигател 2 години, не значи, че на 3-тата няма да има решение на проблема, ама няма да може да го ползва ;).

Link to comment
Share on other sites

Еми тъпо е ама ФИА коли и беси в тоя спорт и всички трябва да се съобразяват.Решат ли нещо всички трябва да им играят по свирката и това е гадното.Аз реално си мисля че това правило ще го отменят ама преди това трябва да станат пак големи скандали.Може да не позная ама така ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

Е за това аз искам да се стигне до създаването на ънлимитид сирийз ,заедно с прителчетата зад окенана.Да се позволят рег. шасита ,сликовете ,турботата( при огран. за обема на двигателя ) ,вакуум-а под колите ,да спрат да забраняват аеродин. елементи и т.н. Ама трябва пак Тойота ,Хонда ,Ферари( Фиат ) ,БМВ да стигнат до решение да излязат от Ф1 ,както се канеха преди.

Link to comment
Share on other sites

та,някои знае ли официално кои ще са пистите за 2008 - че ми е чудно кво измислиха

Link to comment
Share on other sites

еее,И монако бутнаха след Турция...колкото до Сингапур....доста ще чакаме ... аз имах на предвид пистите де,ама караи

Link to comment
Share on other sites

Получава се един парадокс в Ф1. Уж този сезон бил един от най-интересните сезони след 1990-та година(образно казано). Тимовете имат рекорден сумарен бюджет + ТВ правата. Много скандали, много медийни изяви..................но не видяхме много изпреварвания, камо ли пък такива дето да ги опричличим на майсторски или спиращи дъха. Дори пилотите на МКЛ и Ферари освен в първата обиколка и по точно след старта са се изпреварили толкова колкото са ми пръстите на едната ръка, да не кажа и по-малко. На къде отива спорта. За какво става въпрос. След всички тия ограничения май лимитирането на оборотите беше върха. СПоред мен трябва да се направят спешни мерки защото на обикновенния фен скоро може и да му писне............Една ГП2 е с повече изпреварвания и повече изпреварвания от Ф1. Нещо спешно трябва да се направи. Аз съм за връщането на сликовете и махането на ТК, но и да се проментя безумните правила за аерото туй като практически слипстрийма ИЗЧЕЗНА....

 

Кажете и вие какво мислите. И какво бихте искали да видите.

Link to comment
Share on other sites

абе,да върнат сликовере,ама за пилотите малко гадно,ако някои изпусне колата извън контрол...,аз лично искам да върнат ТурбоКомпресорите и там правилата с литражите ако имаш турбо или не...

 

Иначе смешното е че колите от това време...ако бяха без ограничения щяха и 400 да дигнат ...ама с тея ограничение сяка година прецакват спорта тотално

Edited by Herbye
Link to comment
Share on other sites

А дано ги отменят.

 

ИМаш ли достъп в ПЛЯМПАЛНИКА ;)

 

Дано :)

 

Аз ли да имам достъп?Да имам ако мен питаш ;)

 

Получава се един парадокс в Ф1. Уж този сезон бил един от най-интересните сезони след 1990-та година(образно казано). Тимовете имат рекорден сумарен бюджет + ТВ правата. Много скандали, много медийни изяви..................но не видяхме много изпреварвания, камо ли пък такива дето да ги опричличим на майсторски или спиращи дъха. Дори пилотите на МКЛ и Ферари освен в първата обиколка и по точно след старта са се изпреварили толкова колкото са ми пръстите на едната ръка, да не кажа и по-малко. На къде отива спорта. За какво става въпрос. След всички тия ограничения май лимитирането на оборотите беше върха. СПоред мен трябва да се направят спешни мерки защото на обикновенния фен скоро може и да му писне............Една ГП2 е с повече изпреварвания и повече изпреварвания от Ф1. Нещо спешно трябва да се направи. Аз съм за връщането на сликовете и махането на ТК, но и да се проментя безумните правила за аерото туй като практически слипстрийма ИЗЧЕЗНА....

 

Кажете и вие какво мислите. И какво бихте искали да видите.

 

Ми определено в ГП 2 само 1 състезание има повече изпреварвания отколкото цял сезон във формула 1.Аз гледах ГП на Унгария в ГП 2 и там имаше изпреварвания където се сетиш и по невероятни начини.Иначе във формула 1 ако няма някой наказания и промени във времето това е едно от най-тъпите състезания и да има максимум 2 3 изпреварвания.Дано с промените с гумите и тракшъна се подобрят работите с изпреварванията но не се знае.Ама невярвам да стане чак толкова интригуващо като в ГП2.

Link to comment
Share on other sites

Да, но в ГП2 колите на всички са еднакви, това се цели да постигне и Бърни, да уеднакви колите, така че да не стане като през 2004, Шумахер да стане шампион по средата на сезона. Иска повече атрактивност и го разбирам. Все пак се надявам да се намери някакъв друг компромисен вариант =(.

Link to comment
Share on other sites

Всяка насилствена унификация е вредна.Аз съм казал по-горе какво мисля.Недопустимо е това ,което правят Фиа сега.Те убиват спорта в F1.Искали и по-бедните отбори да имат шанс.Аз казвам ДА МРАТ!Това не е хоби-кар серията в Бг шампионата пистовия и планинския.Който няма пари за състезания на това ниво да ходи да развива школи за млади пилоти в картинг сериите( то и там вече стана майка си и баща си ама това е др. тема ) или във ралишампионатите на страните група N ,Super 1600.Във F1 имат място САМО НАЙ-ДОБРИТЕ и НАЙ-БОГАТИТЕ фирми в света.За тях е създаден ,за тях трябва да живее този формат.Който не му харесва баста!Ако пък го прецакат тотално ,както се и канят ,посочил съм възможна алтернатива ,вероятно има и десетки други ,вероятно и по-добри от моята идея.Пожелавам на всички ни един ИСТИНСКИ СЪСТЕЗАТЕЛЕН СЕЗОН.

Link to comment
Share on other sites

Замразяването на двигателите за 10 години е голяма простотия. Ако това стане реално ще гледаме един и същи отбор да печели следващите 10 години. Този който изкара най - добър двигател следващата година реално няма да има нужда да се притеснява от конкуренцията за следващите години.

Link to comment
Share on other sites

Замразяването на двигателите за 10 години е голяма простотия. Ако това стане реално ще гледаме един и същи отбор да печели следващите 10 години. Този който изкара най - добър двигател следващата година реално няма да има нужда да се притеснява от конкуренцията за следващите години.

 

Още не е решено до колкото знам. Но май някой иска да подпише смъртната присъда на спорта. Аз лично съм против гадните ограничения и намаляване на разхдоте. Нека ги оставят да се развиват, нека ги оставят да се състезават, а не да се правят на математици..........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...