Jump to content
BulForum.com

може ли в България да се живее с 250лв заплата


Rex

Recommended Posts

Веднага искам да добавя и подвъпрос - Колко часа на месец се работи за такава заплата в средностатистическа частна фирма?

Значи сега няма да пиша отворени фермани като предния път.Пускам такава тема вместо тази за чужбина, защото мисля, че е по-актуална.

Значи имайте предвид, че дадения човек се е отделил от семейството си и трябва да покрива всичките си разходи сам.Също така въпросът е може ли да се живее нормално, а не може ли да се оцелява.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно невъзможно е да се живее нормално с толкова пари.

Мисля, че с тях ще си на границата на оцеляването, особено ако трябва да плащаш и квартира.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да живееш нормално разбира се.Ако пуснеш корени и листа,и започнеш да фотосинтезираш.

Link to comment
Share on other sites

Ako s 250lv zaplata triabva da si plashtash kvartira, da rechem 50lv (koeto e super maluk naem), 10-20lv tok, 10-20lv telefon za hrana i vsichko drugo ostavat ima-niama 150lv. Dosta trudno, no kakto veche Sandro kaza v nashata strana vsichko e vazmozno....

Setete se za pensionerite s pensii ot poriaduka na 50-60lv..... :cry

Link to comment
Share on other sites

А за колко часа ще работиш - между 8 и 14, и не е сигурно,че ще ги вземеш тия 250 лева..Ако не ти е неудобно разясни ни малко ситуацията, "дадения човек" ти ли си, вече направил ли си я тази стъпка, намерил ли си я тая работа за 250 лева...

Link to comment
Share on other sites

Защо задаваш риторични въпроси???

 

 

 

имам някаква цел, която ако ми проследиш темите ще разбереш

Link to comment
Share on other sites

С 250 лева е абсурдно да се живее. Аз едвам кретам с 300, без да съм на квартира! За домашен телефон отиват 20 лева, за GSM към 25, вода 15-20 лева, ток - 25. Като си платя кабелната и нета - 48 лева. Тъй като използвам доста често маршрутки на месец ми се събират едно 30 лева транспортни разходи, а като се наложи някой път и такси да се хване могат да скочат до 40. Правете си сметка какво остава за храна. Не включвам излизания с приятели по кафета и кръчми...

Link to comment
Share on other sites

Много трудно!Но не и невъзможно.Не забравяй - кучето скача според тоягата.По-добре с 250 лв. в джоба и независим,отколкото осигурен, но под непрекъснатия надзор на родителското тяло.

А колко от вас са го правили...?

Link to comment
Share on other sites

може .. и с 100 лева може да се живее ама по-добре да не ти се налага. Ама въпроса ти е дали си заслужава да се живее с 250 лв. в България или е по-добре да живееш с 2500$ някъде другаде. За това никой не може да ти помогне, батка, сам си вземаш решенията и поемаш последствията. Аз мога единствено да ти пожелая успех !!!

Link to comment
Share on other sites

НЕ неможе 250 лв са обидно малка заплата .Макар политиците да твърдят че със 150 лв ще се разсипеш от живот.

Какво да се прави сития на гладния не вярва .

Link to comment
Share on other sites

Може но не и в големите градове. Ако с в някое селце, и си направиш зимнинка гледаш си животни, може даже и със 100 лв да изкараш, но ако си в голям град и си нямаш нищо ще ти е трудно. Но пък като се замисля доста хора жиеят с такива заплати даже и по-малки знаци може.

Link to comment
Share on other sites

Глупава тема. Нима не знаеш, че парите на никой не стигат.

Кажи ми познаваш ли човек, които да каже: да аз визмам толкова и не искам повече.

Сигурен съм, че 1000 лева на месец да взимаш, след два месеца ще поискаш 1100, защото 1000 вече няма да ти стигат. Сега може да ми кажеш, че не е така, че ако взимаше 1000 лева няма да ти трябва нищо друго, но човешката алчност няма край.

Иначе си прав 200 300 лева са минимума с които може да се живее, затова и работодателите се ориентират към тези заплати.

Link to comment
Share on other sites

Глупава тема. Нима не знаеш, че парите на никой не стигат.

Кажи ми познаваш ли човек, които да каже: да аз визмам толкова и не искам повече.

Сигурен съм, че 1000 лева на месец да взимаш, след два месеца ще поискаш 1100, защото 1000 вече няма да ти стигат. Сега може да ми кажеш, че не е така, че ако взимаше 1000 лева няма да ти трябва нищо друго, но човешката алчност няма край.

Иначе си прав 200 300 лева са минимума с които може да се живее, затова и работодателите се ориентират към тези заплати.

Човек не е задължително да е алчен за да се стреми към по добър живот и 200 - 300 лв. не стигат за живеене защото това не е живот ами си е вегитиране

Link to comment
Share on other sites

Да така е! :)  :woot

br />Изключително съдържателно мнение по въпроса имаш, приятелю... Радвам се, че го сподели с нас! Благодаря ти.

 

Дали може да се живее с 250 лева заплата? Да, може. Аз в момента живея с толкова. Но не бих използвал думата "живея" - точния термин е съществувам. Не искам да си мисля дали щях да се оправя, ако освен себе си, трябваше да поддържам и семейство и деца. Но не се оплаквам. Може да падам от Луната, но не ми е за първи път - така че търся начин да се подобри положението. И тъй като едва ли някой някъде някога ще ми плаща заплата адекватна на труда ми - стигнах до извода, че изхода е един - да работиш за себе си. Стига да можеш. Аз смятам, че мога. Видял съм какво ли не, включително и пълна мизерия - та не ме плашат трудностите, както и факта, че е твърде възможно в началото да не ми остават и 250 лева заплата на месец. Но с упорит труд и издръжливост - мисля, че ще успея. А пък след време, като дойде време аз да плащам заплата на някого (ако е рекъл Господ) - надявам се да бъде доволен този някой от цената, която ще предложа за труда му.

Link to comment
Share on other sites

Глупава тема. Нима не знаеш, че парите на никой не стигат

Стииаа уее :P .Парите само развалят ..само любов да има другото 6а си дойде от самосебеси...пък като си влюбен ..нито ядеш,спиш ..и тн :rolleyes: :P

Тва Финикиеца мръсен народ ейй! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Повечето хора работим за такива заплати,жалко но е така и всички оцеляваме някак си

това е гадната истина

Link to comment
Share on other sites

Щом още си жив може и да се живее :D !!!Сигорно не е много лесно и се лишаваш от някой неща. :( Получава се кофти работа :( !!!

 

Но ще оцелееш. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

da vi kaja 4estno ,poznavam hora ,koito s podobna zaplata gledat i dete i oshte edin 4len na semeistvo ,obshto vzeto ne iskam da buda v podobna situaziq

Link to comment
Share on other sites

С 250 лева - тва както някои казаха не е живот а съществуване, за кво по-напред - за сметки ли за храна , за екстри ли ? Как да стане с 250 лева ако живееш в град си си умрял от глад ... На мене горе долу 500-600 кинта ми трябват на месец за да мога да съм спокоен.

Link to comment
Share on other sites

А за колко часа ще работиш - между 8 и 14, и не е сигурно,че ще ги вземеш тия 250 лева..Ако не ти е неудобно разясни ни малко ситуацията, "дадения човек" ти ли си, вече направил ли си я тази стъпка, намерил ли си я тая работа за 250 лева...

 

 

Не Стефане, не съм аз този човек- това са всички мои познати накуп независимо от образованието което имат или уменията си те вземат между 200-250лв /тези които вземат горницата няма да ти казвам по колко часа бачкат, но да знаеш, че трудно можеш да ги намериш вкъщи и то не от нощен живот :rolleyes: /. Значи започнах тази тема, защото се надявах лично за мен да има хора, които да ме убедят, че си заслужава да се бори човек/защото както се досещаш от моите познати далеч не съм убеден/. Но явно чудеса няма/не че не съм го знаел, но надеждата умира последна/. Аз все още съм студент и работя почасово, а не на пълен работен ден, като се надявах до скоро, че нещата ще се оправят и никога няма да ми се наложи да изоставя близките и приятелите си и да си чукам главата в чужбина/защото там успяват не само нахаканите и можещите, а най-вече КЪСМЕТЛИИТЕ, сред които аз за съжаление не съм/. Но мисля, че няма смисъл да се надявам повече- не смея да твърдя, че съм нещо повече от един обикновен човек, но мисля, че никога няма да мога да работя дълго време за човек, за който важи правилото: Роди ме мамо тъп, пък аз ще се изруся. /чух го от Кембъла :D /. Знам само едно - вече разбирам един познат, който ми казваше - за същата работа и за същите началници/разбирайте ония русите и отвътре и отвън :D / там поне ми плащат, докато тук ми тровят нервите за нищо. Така, че и там явно има много такива работодатели такива, ама стимулът е вече друг, тук става въпрос за оцеляване, а там - за живеене.

 

 

Искам да благодаря и на всички изказали мнение досега - знайте, че поне един човек е прочел и оценил това, което сте написали.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...