Jump to content
BulForum.com

Идва ли краят на торент ерата?


Ferante

Recommended Posts

Не всеки творец ходи по участия. Ами ако вложа всичко в тая една песен, но не спечеля пари от нея и се откажа от кариерата си? С една песен ли ще правя концерт?

 

Ще си намериш спонсори,и няма да се оливаш да влагаш всичко в една песен ще направиш няколко .

Каризма има 1 албум ако не се лъжа,но бая пари изръшкаха от него .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Мисля, че мозъците ви са зациклили. Решението е значително по просто: сайтове от рода на http://www.jamendo.com/en/ ще станат все по-разпространени.

А който иска да плаща - да ползва last.fm - за 3$ на месец може да слушал каквото и когато си поискаш.

logo-en_transparent_26950.png

 

 

Аз от 5 години не съм свалял нелегалена програма и музика. От нищо не съм се лешил, а същевременно не съм и плащал за него. За стойностните филми с висок рейтинг в http://www.imdb.com/ съм ходил на кино да ги гледам. Смятам, че подобни разходи са напълно поносими за всеки работещ човечец.

imdb-logo.png

 

Дам, а това че има програми по 20к евро инсталация на работно място и ми се е налагало като студент да ги ползвам.

Остава и да ги платя нали?

Link to comment
Share on other sites

А защо си мислиш, че със създаването на 1 песен, между милионите останали, си направил кой знае какво, че да парите веднага да потекат като река към теб?

 

Не съм твърдял такова нещо, но е начало, нали? По-добре от обезкуражаващ фал старт заради пиратството.

 

Ще си намериш спонсори,и няма да се оливаш да влагаш всичко в една песен ще направиш няколко .

Каризма има 1 албум ако не се лъжа,но бая пари изръшкаха от него .

 

Ти сега ми обясняваш как да творя, за да може ти да крадеш ли?

Ами представи си, че не е песен, а игра?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ти сега ми обясняваш как да творя, за да може ти да крадеш ли?

Ами представи си, че не е песен, а игра?

 

Ами какво да си представям ако си некадърен и филм да направиш пак ще стоиш без пари и ще се оплакваш от пиратите.

Аз не крада нищо просто ползвам .

Link to comment
Share on other sites

Аз не крада нищо - просто ползвам .

 

Ха-ха какъв смех... Значи ако ти взема мобилния телефон, без ти да знаеш и го използвам, то тогава не е кражба. А кога ще бъде кражба? :D

Link to comment
Share on other sites

Ще се връщаме във времето, когато гледахме видео колективно, май.

Когато си разменяме книги, дали сме престъпници? Ами тогава библиотеките какво са?

Ако имам 100 души гости и им пусна някой нов албум, който съм си купил вчера трябва да ни арестуват целокупно...

 

Моите уважения към правителството, но оцеляването в мизерията, наречена България прави почти невъзможно спазването на някои недомислени закони.

Link to comment
Share on other sites

Не съм твърдял такова нещо, но е начало, нали? По-добре от обезкуражаващ фал старт заради пиратството.

А ти не мислиш ли, че за един тепърва прохождащ творец, е по добре творбите му да бъдат качени в мрежата, като по този начин добие по голяма популярност. Отдавна мина времето, когато изпълнителите печелиха от продажби на албуми, както казва един мой любим музикант - "Преди правихме концерти за да си продаваме албумите, а сега правим албуми за да си продаваме концертите". Аз самия точно в тракерите съм откривал групи, на които в последствие съм ходил на концерти и съм си купувал техни аксесоари. А да не говорим, че огромна част от музиката която слушам, не може да се намери по музикалните магазини.

Link to comment
Share on other sites

Като се абстрахирам от дългата ви дискусия, дали е правилно или не да затворят торентите, искам да попитам някой по разбиращ - няма ли начин да си криптираме връзката по някакъв начин и пак да сваляме от торент сайтове? Сайтовете ще бъдат (ако вече не са) регистрирани в страни където няма такъв закон => ако ние си покрием следите няма как да ни хванат.

Филмите, софтуера и музиката, които теглим са (в 90% от случаите) от компании мултимилиардери. В страна като България, където 150 лева за Аутокад ги изкарваме за седмица и половина, не мисля че повечето хора биха отделили тези пари, без да ги изгладуват.

Link to comment
Share on other sites

Ами какво да си представям ако си некадърен и филм да направиш пак ще стоиш без пари и ще се оплакваш от пиратите.

Аз не крада нищо просто ползвам .

 

Ами ако съм кадърен какво, ще я купиш ли? Надали.

 

А ти не мислиш ли, че за един тепърва прохождащ творец, е по добре творбите му да бъдат качени в мрежата, като по този начин добие по голяма популярност. Отдавна мина времето, когато изпълнителите печелиха от продажби на албуми, както казва един мой любим музикант - "Преди правихме концерти за да си продаваме албумите, а сега правим албуми за да си продаваме концертите". Аз самия точно в тракерите съм откривал групи, на които в последствие съм ходил на концерти и съм си купувал техни аксесоари. А да не говорим, че огромна част от музиката която слушам, не може да се намери по музикалните магазини.

 

За тепърва прохождащите творци има БЕЗБРОЙ начини онлайн, за да се разпространява съдържанието БЕЗПЛАТНО. Ако искаш да намериш нова музика, торент тракерите не са точното място да го направиш по редица причини. Най-важната, че там няма да намериш почти нищо, защото сайтовете за промотиране са други.

 

Не може да се намери по магазините? Ти отварял ли си iTunes и Amazon? Да видиш дали не може да се намери по "магазините".

 

Ще се връщаме във времето, когато гледахме видео колективно, май.

Когато си разменяме книги, дали сме престъпници? Ами тогава библиотеките какво са?

Ако имам 100 души гости и им пусна някой нов албум, който съм си купил вчера трябва да ни арестуват целокупно...

 

Моите уважения към правителството, но оцеляването в мизерията, наречена България прави почти невъзможно спазването на някои недомислени закони.

 

А примера с книгите е просто нелеп, защото ти като дадеш книгата, другия няма да иде на ксерокса да я преснима.

Библиотеките са като видеотеките. Дават под наем. Сега също може да се дава под наем. Филми. Онлайн.

 

Netflix, iTunes, а има и други подобни услуги.

 

----------

 

Понякога просто на пук си говорите, без да се замисляте.

 

Като се абстрахирам от дългата ви дискусия, дали е правилно или не да затворят торентите, искам да попитам някой по разбиращ - няма ли начин да си криптираме връзката по някакъв начин и пак да сваляме от торент сайтове? Сайтовете ще бъдат (ако вече не са) регистрирани в страни където няма такъв закон => ако ние си покрием следите няма как да ни хванат.

Филмите, софтуера и музиката, които теглим са (в 90% от случаите) от компании мултимилиардери. В страна като България, където 150 лева за Аутокад ги изкарваме за седмица и половина, не мисля че повечето хора биха отделили тези пари, без да ги изгладуват.

 

Винаги ще се намери начин. А това за 150лв за Аутокад не го разбрах, защото цената му е

$3,995.

Link to comment
Share on other sites

Като се абстрахирам от дългата ви дискусия, дали е правилно или не да затворят торентите, искам да попитам някой по разбиращ - няма ли начин да си криптираме връзката по някакъв начин и пак да сваляме от торент сайтове? Сайтовете ще бъдат (ако вече не са) регистрирани в страни където няма такъв закон => ако ние си покрием следите няма как да ни хванат.

Филмите, софтуера и музиката, които теглим са (в 90% от случаите) от компании мултимилиардери. В страна като България, където 150 лева за Аутокад ги изкарваме за седмица и половина, не мисля че повечето хора биха отделили тези пари, без да ги изгладуват.

Има начин да се криптира - казва се VPN.

 

Не знам какъв SW използваш, но явно аз и всички около мен попадат в останалите 10% :D Почти всеки от тях се занимава малко или много със разработката на някакъв SW или HW.

 

В твоя конкретен случай е напълно редно компаниите, които не си плащат cad системите да бъдат санкционирани. Друг е въпроса ако даден университет не е способен да подсигури SW за своите възпитаници. Ако е така, не си губете времето в подобно учебно заведение.

Link to comment
Share on other sites

И защо да е нелеп примера с библиотеката? Защо една книга да е по- малко защитена откъм авторски права, октолкото американските бози, с които ни заливат последните 2-3 г.?

Членският внос за година е 1 лв в библиотеката. И си взимам колкото си искам книги. Колко филми мога да изгледам онлайн или да наема за този лев?

Link to comment
Share on other sites

И защо да е нелеп примера с библиотеката? Защо една книга да е по- малко защитена откъм авторски права, октолкото американските бози, с които ни заливат последните 2-3 г.?

Членският внос за година е 1 лв в библиотеката. И си взимам колкото си искам книги. Колко филми мога да изгледам онлайн или да наема за този лев?

 

Не с библиотеките, а с книгата написах, че е нелеп примера. Никой няма да иде да ксерокопира книга струваща 10лв за 10лв. Би било нелепо.

Ти сега искаш всичко да ти е на цената на книгите ли? А факта, че ресурсите изразходвани за една книга са по-малко от тези за един филм взимаш ли го под внимание?

Link to comment
Share on other sites

За тепърва прохождащите творци има БЕЗБРОЙ начини онлайн, за да се разпространява съдържанието БЕЗПЛАТНО. Ако искаш да намериш нова музика, торент тракерите не са точното място да го направиш по редица причини. Най-важната, че там няма да намериш почти нищо, защото сайтовете за промотиране са други.

 

Не може да се намери по магазините? Ти отварял ли си iTunes и Amazon? Да видиш дали не може да се намери по "магазините"

Колкото и да ти е странно, има хора като мен, които предпочитат когато си купуват оригинален продукт, да е от магазин с обложката на диска и всички притурки и глезотийки които има вътре. А в музикалните магазини в Пловдив, 70% от музиката която слушам, не я откривам.

Една от групите която много харесвам се казва "Аватар", групата я открих в един тракер и ми хареса много. След това на тази група ходих на концерт, както и си купих дисковете им. Мога да ти дам поне още 20 - ина такива примера.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да ти е странно, има хора като мен, които предпочитат когато си купуват оригинален продукт, да е от магазин с обложката на диска и всички притурки и глезотийки които има вътре. А в музикалните магазини в Пловдив, 70% от музиката която слушам, не я откривам.

Една от групите която много харесвам се казва "Аватар", групата я открих в един тракер и ми хареса много. След това на тази група ходих на концерт, както и си купих дисковете им. Мога да ти дам поне още 20 - ина такива примера.

 

Моята музика също я няма, но мога да си поръчвам дисковете онлайн. Това далеч не е екзотично вече.

Link to comment
Share on other sites

Отклоняваме се, но всичко опира до пари. Ако мога да си позволя да си купувам всичката музика, която искам да чуя и всеки филм, който искам да изгледам, изобщо няма да пиша простотии тук.

Link to comment
Share on other sites

Дам, а това че има програми по 20к евро инсталация на работно място и ми се е налагало като студент да ги ползвам.

Остава и да ги платя нали?

За студенти има безплатни или символични лицензи на програмите, които се "налага" да ползваш. А, ако ти се "налага" да ги ползваш и след това, когато произвеждаш нещо и си вадиш хляба с тях, си ги купуваш! Пък, ако ти е скъпо, можеш и да не ги ползваш. Мислех, че споровете по този въпрос останаха в миналото.

В момента цялата тази врява изобщо не е относно "ЗА" или "против" пиратството по принцип. Пиратството си е кражба, независимо как я наричаш. Цялата патардия в момента е, че се слагат много широки граници на това какво е пиратство (ако изобщо има някакви граници). Обявява се за пиратство всичко! Четенето на книга на глас е вид шерване! Детето ви не може да рисува, рецитира или пее чужда песен пред публика (семейството)! Не може да пускаш музика на рождения си ден! Всичко това е публично изпълнение, изрично уредено право за носителя на правата. Не може да цитираш някого, без негово съгласие и без той да си получи стотинките за това, че си го цитирал. И пр. щуротии.

И още по-голямата глупост: Вече не си невинен, докато докажат разследващите органи, че си виновен! Достатъчни са 3 сигнала от някой, носещ авторски права, че си го ощетил, за да те вкарат в затвора. Т.е, вече си виновен по презумпция, пък после ако можеш, доказвай, че си невинен!

Link to comment
Share on other sites

Аз не познавам кадърен програмист,артист или компания, която да е стигнала до просешка тояга, а напротив.

Почето от творците са много добре платени, да не говорим пък точно за Холивуд които имат в гаража си няколко луксозни автомобила и по няколко милиона в сметката си.

Това че големите компании пресмятат колко биха спечелили ако всеки който им ползва боклуците ще си ги купи е глупост.

Твореца е творец и за него най-голямата награда е това повече хора да го харесат.Който от тези твърди, че трябва да се плаща за всичко значи не е такъв.

И всички тези компании които пускат сърцераздерателни реклами че пиратството ограбва може да си ги натикат отзад, понеже само и единствено те ще спечелят от това.

Не им се поддавайте на лъжите.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Винаги ще се намери начин. А това за 150лв за Аутокад не го разбрах, защото цената му е

$3,995.

Имах в предвид Photoshop, но едва ли има голямо значение, хванахте ми мисълта.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не сте схванали момчета!

Фактът е, че това е крещящ пример за лобистки закон в световен мащаб, писан и приет на основата на картелно споразумение! Все още ли не е започнало да ви просветва!? Следващата стъпка е налагането на такса за всяко вдишване и отчисляването на такса "Вредни емисии" за всяка пръдня. Стегнете се бе, хора! Майната им на тракерите, такива каквито са... Въпросът е, кой иска да живее в свят където, докато си клати жената и някой може да се навре с фенерче под юргана, та да бройка дали не се копират движения и чалъми взаимствани от едикоя си ХХХ продукция? Аз лично не искам шепа откровенно нечистоплътни компании да ми диктуват какво, кога, как и за КОЛКО да правя, нито пък искам нечии лепкави ръчички да се ровят из личният ми живот или поне в частта му която касае интернет общуването ми!

Това е! Съвсем простичко се оказва, нали?

Link to comment
Share on other sites

Нищо ново под слънцето, обаче.

Краят на Студената война дойде именно защото великите сили вече започнаха да знаят какво прави другия...

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам има ли начин да се тегли файл от мегаъплоуд, че трябваше бая неща да дръпна оттам , а то боклуците от фбр го затворили преждевременно :angry1

Link to comment
Share on other sites

Нищо не сте схванали момчета!

Фактът е, че това е крещящ пример за лобистки закон в световен мащаб, писан и приет на основата на картелно споразумение! Все още ли не е започнало да ви просветва!? Следващата стъпка е налагането на такса за всяко вдишване и отчисляването на такса "Вредни емисии" за всяка пръдня. Стегнете се бе, хора! Майната им на тракерите, такива каквито са... Въпросът е, кой иска да живее в свят където, докато си клати жената и някой може да се навре с фенерче под юргана, та да бройка дали не се копират движения и чалъми взаимствани от едикоя си ХХХ продукция? Аз лично не искам шепа откровенно нечистоплътни компании да ми диктуват какво, кога, как и за КОЛКО да правя, нито пък искам нечии лепкави ръчички да се ровят из личният ми живот или поне в частта му която касае интернет общуването ми!

Това е! Съвсем простичко се оказва, нали?

 

post-12-1236068663.gif post-12-1236068663.gif post-12-1236068663.gif

 

 

И не се тревожете, никой никога няма да спре обмена. Най-много пак да се промени формата.

Link to comment
Share on other sites

Еми някви ограничения има в Холандия и Америка.Но нас не вярвам да ни засегнат :)

за сега никакви ограничения не съм забелязал

 

Аз съм готов да си плащам. Да кажем по 0.10 Евро за свален филм - перфектен, DVD качество, с изработени от компанията субтитри. От тези 0.10 Евро половината да са за разпространителя, другата половина за автора.

цената далеч не е таква. Една проста песен струва около 1 долар, а филм под наем само да го гледаш струва 3-4 долара

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам има ли начин да се тегли файл от мегаъплоуд, че трябваше бая неща да дръпна оттам , а то боклуците от фбр го затворили преждевременно :angry1

 

има - ползвай директно ип-то вместо домайна

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...