Jump to content
BulForum.com

Въпрос за рутер


viiipeer_

Recommended Posts

Здравейте! Възможно ли е да взема два рутера като този ROUTER TP-LINK TL-WR740N Wireless Lite N и да свържа единия към настолния комп, като същевременно свързания рутер към компа да подава нет, без да е необходимо да купувам адаптер за компа? Малко сложно стана май... Мисълта ми е - кабела за нета го слагам в единия от портовете на рутера и след това от другия порт, излиза кабел за компа, като същевременно, както на компа мога да имам нет, така и нет през рутера - безжичен?

 

Целта е следната, понеже в стая - на 15 метра от компа имам телевизор, който има порт за интернет - варианта е или да си взема донгъл, или директно да го свържа, което отпада като вариант. Но също така имам и плеър, който поддържа DLNA и има също вход за Lan Кабел и съответно искам да свържа към него рутер и по гореописаният начин да може да прихваща нет. Дали е възможно това?

Link to comment
Share on other sites

Това което схванах е че искаш да пуснеш нет на телевизора през втория рутер който да е закачен безжично към първия?

Става, но трябва да настроиш втория рутер като клиент , да му спреш DHCP и т.н. и да вържеш ТВ-то към лан портовете му.

Link to comment
Share on other sites

Това което схванах е че искаш да пуснеш нет на телевизора през втория рутер който да е закачен безжично към първия?

Става, но трябва да настроиш втория рутер като клиент , да му спреш DHCP и т.н. и да вържеш ТВ-то към лан портовете му.

 

 

Точно така! Като за целта компа ще си има нет, без да му слагам и на него "донгъл", въпреки че е свързан с първия рутер? Извинявам се за може би тъпите въпроси, но не съм много на "ти" с рутерите.

Link to comment
Share on other sites

За компа изобщо не ти трябва донгъл само кабел към рутерчето :)

По принцип безжичното и лан портовете на рутерчето са в един LAN.

Link to comment
Share on other sites

За компа изобщо не ти трябва донгъл само кабел към рутерчето :)

По принцип безжичното и лан портовете на рутерчето са в един LAN.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да си ползваш вторият рутер вместо донгъл, и да го закачаш към първият като wireless клиент - провери дали рутера поддържа такъв мод, не всички го могат.

Link to comment
Share on other sites

Попринцип, удачен ли е варианта, който съм замислил пред факта да купя външен хард и постоянно да "ръчкам" насам-натам?

 

Също така, дали посочения модел рутер, ще се справя с плейване на филми с размер 2GB-30GB, чрез DLNA?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...