Jump to content
BulForum.com

Трябва ми телефон, но не знам какъв да си взема


Nanko

Recommended Posts

Трябва ми телефон с който да мога да правя видео разговори по скайп, батерията да му държи поне 1 ден при солидно експлоатиране, да е с голям диспей и да мога да преглеждам всякакви страници без да ми реже от функциите или да ми ги "аджъства" за моя телефон. В краен случай може и таблет с 3G, но предпочитам телефон.

 

Какво ще ми препоръчате да си взема?

Link to comment
Share on other sites

Samsung Nexus S.

 

Мога да ти препоръчам всеки от по-новите Android телефони с камера от предната страна на телефона, за да си водиш разговорите. Разгледай ги, спри се на определени модели и покажи тук, за да ти дадем по-конкретен съвет. :) В момента вариантите са много.

Link to comment
Share on other sites

Не всички телефони с 3G поддържат видео разговори през скайп. До колкото знам с по-старите от андроид 2.1 не става. Не знам дали няма и други изисквания от самия телефон например.

За марки предпочитам HTC, напоследък и Samsung доста дръпнаха напред. Проблема е, че и фактора цена играе роля в случая.

Link to comment
Share on other sites

Не всички телефони с 3G поддържат видео разговори през скайп. До колкото знам с по-старите от андроид 2.1 не става. Не знам дали няма и други изисквания от самия телефон например.

За марки предпочитам HTC, напоследък и Samsung доста дръпнаха напред. Проблема е, че и фактора цена играе роля в случая.

 

Ами затова написах по-новите. Андроид 2.1 отдавна е в историята. Всеки от по-хубавите модели излезли през последните 2 години ще ти свърши работа.

Не беше споменал, че трябва да е през 3G. Видеоразговори не ползвам през Скайп и за съжаление не мога да ти кажа дали е възможно, но ако не е - то е ограничено от софтуера, а не от операционната система или телефона.

Link to comment
Share on other sites

Може. През Wi-Fi.

Може и през мобилната мрежа,но там цената е много висока :(

 

 

Трябва да потърсиш телефон с камера отпред.Иначе няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Може и през мобилната мрежа,но там цената е много висока :(

 

 

Трябва да потърсиш телефон с камера отпред.Иначе няма да стане.

 

Говорим за видеоразговор през Скайп.

Link to comment
Share on other sites

Говорим за видеоразговор през Скайп.

Да, но през мобилната 3G мрежа отчитането се извършва по трафик, освен ако нямаш допълнително закупени пакети или обем данни.

Отделно, стандартната мобила 3G мрежа UMTS със своите 300-350kbps може да не достатъчна и за да може да се проведе разговор ще трябва HSDPA или HSUPA, както и клетката да е слабо натоварена, за да има реални скорости от порядъка на 2mbps.

Aз в покритие на HSDPA едвам успях да постигна около 400-500kbps и един път пиково около 1Mbps. Toва са принципните обстоятелства около мрежите и скоростите. Какво може конкретен телефон вече не мога да кажа.

А за видео разговор по Skype, ако може да се получи, то считам че ще трябва поне около 1,5mbps връзка.

Link to comment
Share on other sites

Да, но през мобилната 3G мрежа отчитането се извършва по трафик, освен ако нямаш допълнително закупени пакети или обем данни.

Отделно, стандартната мобила 3G мрежа UMTS със своите 300-350kbps може да не достатъчна и за да може да се проведе разговор ще трябва HSDPA или HSUPA, както и клетката да е слабо натоварена, за да има реални скорости от порядъка на 2mbps.

Aз в покритие на HSDPA едвам успях да постигна около 400-500kbps и един път пиково около 1Mbps. Toва са принципните обстоятелства около мрежите и скоростите. Какво може конкретен телефон вече не мога да кажа.

А за видео разговор по Skype, ако може да се получи, то считам че ще трябва поне около 1,5mbps връзка.

Да да 5mbps нещеш ли?За пример ще ти дам че аз съм провеждал видео разговор с 128bps и си беше идеално.Не бях и в голям град.А сега дата плановете са доста евтини.

Link to comment
Share on other sites

Да да 5mbps нещеш ли?За пример ще ти дам че аз съм провеждал видео разговор с 128bps и си беше идеално.Не бях и в голям град.А сега дата плановете са доста евтини.

klz1323890573t.png

1.5Mbps за HD видео, малко съм се оплел. Аз съм пробвал с около 700Kbps ъплоуд и Скайп даваше съобщения, че връзката била бавна и качеството на разговора-лошо и реално си беше лошо, но и процесора на машинката беше на минималните изисквания също така...На по-бърза връзка с около 1,2Mbps нямаше никакви проблеми обаче.

Отделно, извън по-големите градове ще видиш 3G, ама през крив макарон. Бил съм на места, където дори EDGE не бачка като хората и скоростта едвам стига 100-тина килобита през мобилната мрежа.

Извинявам се за многократните редактирания, просто видях полезна информация и реших да обновя съдържанието на поста си.

Link to comment
Share on other sites

Без камера от пред няма как да стане, то е ясно. Пък няма 3G телефон без камера от пред :)

Та някой самсунг или ейч ти си ще ми препоръча ли някой?

Link to comment
Share on other sites

Без камера от пред няма как да стане, то е ясно. Пък няма 3G телефон без камера от пред :)

Та някой самсунг или ейч ти си ще ми препоръча ли някой?

 

Не е вярно, че няма 3Г телефон без камера отпред.

Казах ти да разгледаш марките според парите, които можеш да отделиш и да пишеш моделите, за да ти препоръчаме. Не ги гледай тия отгоре какво бърборят. Те просто обичат да си пишат.

 

И въпреки, че "всички 3Г телефони имат камера отпред" ти се подсигури, че тия дето ги избираш имат камера отпред.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...