Jump to content
BulForum.com

Обичате ли да четете книги?


Grimjaur

Колко книги сте прочели?  

157 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Напоследък все по-малко се четат книги.Мъкааааа.Пък и защо да се ровиш в прашната библиотека,като можеш да си изкопаеш нещо от нета?

Вие на какво мнение сте?

Аз предпочитам да си легна на хамака под асмата с книга в ръка и да поркам биричка ,а не да се гърча на стола пред монитора и пак да поркам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Има ли значение количеството? Някой фен на поредицата "100 забравени любовни романа" и подобни лимонади сигурно е прочел повече от мен. И какво от това?! Неправилно поставяш въпроса. А и мина подобна анкета посветена на книгочетенето във раздела Докс. Верно - там въпроса беше "какви книги четете", а самите възможни отговори в анкетата бяха... нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък все по-малко се четат книги.Мъкааааа.Пък и защо да се ровиш в прашната библиотека,като можеш да си изкопаеш нещо от нета?

Вие на какво мнение сте?

Аз предпочитам да си легна на хамака под асмата с книга в ръка и да поркам биричка ,а не да се гърча на стола пред монитора и пак да поркам.

Лошото е че хората не четат не само изровените от прашната библиотека, ами и електронните книги. А толкова ценни неща можеш да откриеш в тях. Ценни неща за света, ценни неща за самия себе си.

 

Другото което си мислех покрай дискусията за лиричните отклонения и тяхното място, е че може би трябваше да се обедини както за пишещите, така и за четящите това отделено месетенце. Мисля че темите биха били интересни както за едните, така и за другите. Но опасенията че няма да има интерес ме отказаха да си дам мнението.

 

Както и да е, туу лейт.

 

А като спомена за под асмата се сетих за "Под манастирската лоза" и "Чорба от греховеВе на отец Никодим". Ще си го преговоря ей сега :))

Link to comment
Share on other sites

Неправилно поставяш въпроса. А и мина подобна анкета посветена на книгочетенето във раздела Докс

Ако е грешно-нека се премести.Нямам нищо против.А за въпроса-не знаех как точно да го формулирам :wir и това ми се видя най-правилно.А на фона на днешната духовна бедност....Нямам думи и аз... :cry

 

 

"Под манастирската лоза" и "Чорба от греховете на отец Никодим".

"Жената със златния косъм" ми е любим.

Имало хора все още ценящи хубавото(ov3rm4n това е адресирано към тебе)

А за "лиричното отклонение"-именно затова се борим да го направим форум-да е за всички.

Link to comment
Share on other sites

Прочел съм доста книжки да крехката си възраст(14г.) :woot .! Фен съм на Фентъзито и Фантастиката, а любимите ми поредици и автори са Тери Пратчет и Света на Диска, Толкин и Властелина, Робърт Джордан и Колелото на Времето (на седмата книга съм) :wub: :wub: :wub: и разбира се Фийст и Войната на Разлома.

Има и още ама ся не ми се пише ^^

Link to comment
Share on other sites

Много обичам да чета книги,но за съжаление в последната 1 година нямам никакво време за това.Бях в Германия и нямах много книги,а сега по цял ден уча за изпити и вечер очите ми не стават за четене.Жалко.След изпитите пак ще чета.A иначе четенето на книги е много ползено,поне според мен.Общата ти култура става доста по-голяма/и не само общата/,научаваш се да говориш правилно,да пишеш правилно.Абе страхотно нещо са книгите,жалко,че понякога струват много пари :(

Link to comment
Share on other sites

А за "лиричното отклонение"-именно затова се борим да го направим форум-да е за всички.

Бройте ме тогава че и аз се боря :)

 

И да не правя калабалък в нова тема, че може някой да се ядоса, бих искала да споделя че в момента си чета Slaughterhouse 5. Обичам да чета Вонегът, противоречиви чувства предизвиква в мен... На всеки абзац избухвам в смях, в същия момент с ужас установявам че това което е написано всъщност е ужасяващо, жестоко, абе... гадно!

Вие на какво сте в момента?

Link to comment
Share on other sites

... Обичам да чета Вонегът, противоречиви чувства предизвиква в мен... На всеки абзац избухвам в смях, в същия момент с ужас установявам че това което е написано всъщност е ужасяващо, жестоко, абе... гадно!

 

Ехо ли има тука?!

Link to comment
Share on other sites

Мале като подхванахме темата сигурно от 3-4 клас не съм чел книги сериозно.

В смисъл изобщо не чета и никога не съм и обичал..само като бях малък помня че много обичах приказките, ама то кой ли не ги е обичал :)

 

Ама последната книга която прочетох беше Хамлет (само защото трябваше да преподавам урок за него в даскало в деня на самоуправлението :)) защото е кратка :)

 

Иначе преди това не помня може би Под Игото или Немили-Недраги последно в 7ми клас :)

Link to comment
Share on other sites

ами аз по принцип обичам да чета книги,но това става главно през лятото.хммз...последното,което прочетох беше "Случаите на Поаро"от Агата Кристи.мисля че е много по-добре да си вземеш книга от библиотеката,отколкото нещо от нета :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм привърженик на hardcopy версиите :). По-човешко ми се струва. Не мога да свикна да чета художествена литература на екрана на компютър.

Link to comment
Share on other sites

тфа да четеш книга на компа е баси самоубииството-едно че е неудобно,второ че очите ти компотясват след половин час.

друго си е да си легнеш на диванчето с любимата книжка през зимата,да се завиеш на топлично и да сърбаш/клиопаш някфи зарибявчици:)

Link to comment
Share on other sites

Половината стени в къщи са с книги и хубаво, че едно време четях като откачен, че сега няма никакво врме. :( Почнал съм един Балзак и от 5 дена не мога да стигна 20-та страница, просто no time......

Link to comment
Share on other sites

Половината стени в къщи са с книги и хубаво, че едно време четях като откачен, че сега няма никакво врме. :( Почнал съм един Балзак и от 5 дена не мога да стигна 20-та страница, просто no time......

А кой Балзак си почнал? Щото аз преди години почнах "Братовчедът Понс" и до ден днешен не се наех да го свърша. Реших че не че книгата не е хубава или авторът не ми харесва, ами че не му е дошло времето. Някакъв коментар да имаш до 20-тата страница, че да преценя дали дораснах?

 

Иначе времето никога за нищо не стига. Аз се опитвам по трамваите и автобусите да чета, докато драскам по форумите пак да чета, докато ям да чета, в кенефа да чета... Ако чакам да ми се отвори време специално за четене, никога няма да го дочакам!

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой чел Ромен Гари? Ей този е невероятен. Иначе по въпроса - чета та ушите ми пращят. Не знам колко им е бройката пък и не е важно но мисля че според възрастта ми не би трябвало да са повече от 2000.

Link to comment
Share on other sites

А уе много хора четат книги и пият бира едновременно..хаха :P :D

osobenno s biri4ka v raka
Sandro

 

Аз предпочитам да си легна на хамака под асмата с книга в ръка и да п :rolleyes: оркам биричка
Aqarvaen :) :) :D
Link to comment
Share on other sites

Knigite sa hubavo ne6to vseki gi obi4a ha dori i as.Deto ne se voda mnogo umen.

Gotino e da gi 4ete6 i po dvata na4ina na hamaka i pregarben.To za edni o4ila koi se gori.

Ama za avtora Oskar Uaild ne moga da kaza 4 emi e ot liubimite.Toi e edin ot mlkoto dto gi 4eta s maka.Mnogo e truden moli nikoi ako e 4el portreta na dorian Grey da mi kaze.Dali vsi4ki sa geiove 6toto as sas takova vpe4etlenie ostanah sled 50 stranica i spriah da 4eta knigata.

Link to comment
Share on other sites

И що спря да я четеш? И да са гейове - какво? Притесни се да не прихванеш от четене на книгата? Няма, не бой се. Дочети си я спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Ama za avtora Oskar Uaild ne moga da kaza 4 emi e ot liubimite.Toi e edin ot mlkoto dto gi 4eta s maka.Mnogo e truden

 

Чел съм произведения на Оскар Уайлд и не мисля че е труден! ;) Даже пи хареса! :)

Link to comment
Share on other sites

Робърт Хайнлайн, Роджър Зелазни и в тоя дух нататък :) Изобщо си падам по Sci-fi и фентъзи но Хайнлайн определено ми е любим автор.

 

Dali vsi4ki sa geiove 6toto as sas takova vpe4etlenie ostanah sled 50 stranica i spriah da 4eta knigata.

Значи "Рома Етерна" (Робърт Силвърбърг) няма да ти хареса :) Там се разказва какво би станало ако римската империя бе успяла да просъществува до днес и е доста интересна фантастична книга, която горещо препоръчвам на всички. Ествествено не се разправя само за гейове просто има герои които са обратни, а и по-принцип определено е ясно че римляните са били почитатели на младите момченца.

Link to comment
Share on other sites

Винаги бих предпочел да седна някъде с книга в ръка отколкото да вися пред монитора и да чета нещо. Проблема е че една книга струва поне 10 кинта, докато в нета всичко ти е безплатно.

Link to comment
Share on other sites

Няма нищо по-добро от една хубава книга! :)

Имам над 5000 тома - индиански,приключенски,фантастика,криминалета,

световна класика и др. Събрал съм всичко от Лъч,Героика и приключения,Галактика,Световна класика,Велики личности и т.н.

Продължавам да купувам,но лошото е,че вече почти не остава време за

четене!Между другото,не съм се и опитвал да чета книга на монитора!

От самата мисъл за това,ми става гадно!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...