Jump to content
BulForum.com

принтер за лекарска практика


Recommended Posts

значи за момента се ползва един kyocera mita fs-1010, на който средно на месец се отпечатват към 2000 листа. тъй като започвал да прави разни проблеми, но в същото време себестойността на отпечатаните листове ми е доста ниска(зарежда се без никакъв проблем с тонер - няма чип, няма никакви трудности), се търси нещо подобно т.е. на месец да прави близо 2000 листа, смяната на тонера да му е сравнително евтина(досега се е купувало направо тонер, който се е изсипвал в касетката) ... и така.

Link to comment
Share on other sites

Вземи от по-големите модели Kyocera или дай този за ремонт. Моя (не си спомням модела, май беше 1700 или 1800) събира тонер за 20000 листа - отваряш тапата и го изсипваш.

Взех го за 50-60лв от форума преди 2 години и съм много доволен. Или става въпрос за нов?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Вземи от по-големите модели Kyocera или дай този за ремонт. Моя (не си спомням модела, май беше 1700 или 1800) събира тонер за 20000 листа - отваряш тапата и го изсипваш.

Взех го за 50-60лв от форума преди 2 години и съм много доволен. Или става въпрос за нов?

 

... ами този е втори такъв принтер(стария беше върнат на касата, тъй като се взе нова конфигурация). купен е от изотсервиз, но самата тарелка за листовете нещо е прецакана. в началото е била ОК, но в последно време не можела да подава листове нормално и се е налагало да се ползва "гнездото" за един лист т.е. да се подава ръчно.

уж я бяха оправили, ама пак същото...

Link to comment
Share on other sites

Вземи от по-големите модели Kyocera или дай този за ремонт. Моя (не си спомням модела, май беше 1700 или 1800) събира тонер за 20000 листа - отваряш тапата и го изсипваш.

Взех го за 50-60лв от форума преди 2 години и съм много доволен. Или става въпрос за нов?

Kyocera FS-1750 беше модела, но отдавна не съм виждал да се появяват такива.

Link to comment
Share on other sites

значи тея kyocera са големи кучета, признал съм ги от гледна точка на "работоспособност" ... въпроса е дали сега да се вземе пак такъв принтер, но по нов модел(примерно този) или да се търси някой друг.

също така е важно зареждането на тези касети, които са вече с чип колко ще струва в рамките на пловдив(тъй като намирам предимно информация за софийски фирми).

Link to comment
Share on other sites

значи тея kyocera са големи кучета, признал съм ги от гледна точка на "работоспособност" ... въпроса е дали сега да се вземе пак такъв принтер, но по нов модел(примерно този) или да се търси някой друг.

също така е важно зареждането на тези касети, които са вече с чип колко ще струва в рамките на пловдив(тъй като намирам предимно информация за софийски фирми).

 

Ние в един от старите офиси имахме Kyocera 1030D или нещо от сорта. Печаташе двустранно (сам си обръщаше листовете). Струваше преди 3 години към 400лв и зареждането на тонера струваше 40лв. Изкарваше по спомен към 2000-3000 копия с едно зареждане.

Link to comment
Share on other sites

Що се отнася до Киосерата, преди време взех един (FS-680) от съфорумец на цена "почти подарък". Оня ден свърши тонера и вчера взех едно шише (~2500-3000 копия) от JAR за скромната цена от 16 лева :punk. Доколкото знам моят модел няма чип и се надявам като сипя тонера да няма проблем. За моделите, които са с чип, фирмите, които продават съвместими тонери, често дават в покупката и съответен чип.

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли тонер касета TK-160(за Kyocera) какъв тонер ползва, защото в интернет никъде не намирам да се продава само тонера, а направо цялата касета :unsure:

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли тонер касета TK-160(за Kyocera) какъв тонер ползва, защото в интернет никъде не намирам да се продава само тонера, а направо цялата касета :unsure:

Ти остави тонера, ами и касетата има чип, който ми се струва, че и той трябва да се смени.

Link to comment
Share on other sites

....защото в интернет никъде не намирам да се продава само тонера, а направо цялата касета :unsure:

 

Е и? Да не мислиш, че само тонера ще ти излезе кой знае колко по-евтино от цяла касета? Нямам предвид оригинална касета, а съвместима или рециклирана (тук или тук) - мисля, че е доста добра сделка, отделно забравяш и за проблема с чипа......

Link to comment
Share on other sites

Е и? Да не мислиш, че само тонера ще ти излезе кой знае колко по-евтино от цяла касета? Нямам предвид оригинална касета, а съвместима или рециклирана (тук или тук) - мисля, че е доста добра сделка, отделно забравяш и за проблема с чипа......

 

ами то добре, ама само тези във велико търново предлагат на такава цена ... да имаше поне още 1-2 фирми, който да са горе-долу на тея пари, ама масово тая касета(неоригинална) е около 80 лв., а оригинална - 120 лв. .... и затова питах за тонер, тъй като ми се струва странно никъде да не се предлага, след като на доста модели на kyocera се продават отделно.

сега намерих и това - цък

доколкото разбрах чипа е програмиран за 2500 листа, а там има за 3000 и за 4000 :unsure:

а бе, утре ще се развъня, за да питам как стои въпроса с тая касета. днес на две фирми от пловдив - едните казаха, че дори тези в софия(явно тук са представители) не предлагат пълнене за този модел, а другите дори не се обадиха.

иначе за чипа ... явно в българия не се предлага "свободно" за този модем т.е. да си го купиш, а пък за друг модел принтер, който бях набелязал се продаваха отделно и даже ако вземеш 10 бр. ти излизат към 18 лв.

Link to comment
Share on other sites

... самата тарелка за листовете нещо е прецакана. в началото е била ОК, но в последно време не можела да подава листове нормално и се е налагало да се ползва "гнездото" за един лист т.е. да се подава ръчно.

уж я бяха оправили, ама пак същото...

Според мен проблема не е в тарелката, а в повдигащите хартията гумени ролки. Като се поизносят, принтера прави парчета и не иска да вземе от тавата, само от ръччния трей. За моя принтер (Lexmark) ремонтния комплект беше към 10-тина лева.
Link to comment
Share on other sites

Според мен проблема не е в тарелката, а в повдигащите хартията гумени ролки. Като се поизносят, принтера прави парчета и не иска да вземе от тавата, само от ръччния трей. За моя принтер (Lexmark) ремонтния комплект беше към 10-тина лева.

тази ролка, която се намира точно над тарелката отпред ли?

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е на Киосера-та. На моя принтер са две ролки над тавата и изглеждат така:

99A0070-B.gif

Не са статични, спускат се с механизъм.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

за твоя принтер поемащата ролка за тавата е :

 

Kyocera Mita FS 1000/1010 - TK 17, Поемаща ролка чекмедже, 25AAVROLL+056, 2A806010, 5AAR0LL+044, (TK 17/18)

Цена: 20,28 лв.

 

Това е цена с ддс, като трябва да си платиш и доставката от София.

Виж самата гумичка - на повечето принтери гумичката не е залепена за оста, която я върти. С времето гумичката се заглажда от хартията (фабрично е леко нацепена, за да може да захапва листовете), извади цялата ролка и завърти гумичката, така, че захабения ръб да се премести. Ако вече е захабена цялата, можеш да вземеш малко ситна шкурка и да я минеш леко с нея, докато се образуват каналчета или ръбчета.

 

Този тонер, за който питаше в друго мнение, за кой модел принтер е?

Link to comment
Share on other sites

Привет,

за твоя принтер поемащата ролка за тавата е :

 

Kyocera Mita FS 1000/1010 - TK 17, Поемаща ролка чекмедже, 25AAVROLL+056, 2A806010, 5AAR0LL+044, (TK 17/18)

Цена: 20,28 лв.

 

Това е цена с ддс, като трябва да си платиш и доставката от София.

Виж самата гумичка - на повечето принтери гумичката не е залепена за оста, която я върти. С времето гумичката се заглажда от хартията (фабрично е леко нацепена, за да може да захапва листовете), извади цялата ролка и завърти гумичката, така, че захабения ръб да се премести. Ако вече е захабена цялата, можеш да вземеш малко ситна шкурка и да я минеш леко с нея, докато се образуват каналчета или ръбчета.

 

Този тонер, за който питаше в друго мнение, за кой модел принтер е?

 

аз такава ролка бях взел преди време, но остана за резерва, тъй като принтера се подмени. обадих се да питам и ми казаха, че е 5AAVR0LL+044 т.е. това:

 

558.jpg

 

ще я подменя и ще видя дали това ще реши проблема с поемането на листове.

 

иначе за тонера, става въпрос за Kyocera FS-1120D(касетата е TK-160). намерих един фирма, която може да напълни такава касета. цената е 60 лв. първоначално след което всеки следващ път по 42 лв.

 

днес го подмених. пуснах 2-3 листа и си беше ОК. да видим утре как ще се държи, като се наложи да се отпечатат повече листове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

още една особеност се появи при този принтер. първия лист го разпечатва с леко изместване, вследствие на което текст, който се намира най-долу на страницата се "отрязва" от принтера и не може да се отбележи на листа. следващите листове са ОК, но първия винаги излиза по описания начин. някакви идея защо се получава така?

това става във всяка една програма т.е. не зависи от софтуера.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

да извадя от нафталина тая тема ... значи на настоящия принтер, който смени kyocera-та е 3-в-1 - hp laserjet m1132, му прегоря някакъв вал(от снимката се вижда) и ми казаха, че е по-добре да се купи нов. въпроса ми е да се занимавам ли да търся сервиз да го оправят или по-добре да се насоча към нов принтер? и ако е нов, дали да взема същия(щото имам тонер касети за него) 2d376ea00fd31b4deb1bf2a1d639e128.jpg226929dbecca48822f9a09736bf4d88d.jpg870fe2656c2a92a71c821bbd1d7bb400.jpg

 

... в дясно на снимките, едно оранжево(черната пластмаса е прегоряла и това е под нея), което започва да се рони и при печатане от тази страна прави една размазана линия

Link to comment
Share on other sites

Според зависи колко струва вала... Провери и прецени. Ако е подобен на тези, които аз съм купувал, цените им са над 100 лева и пълно обслужване смяната гони 200 лева. Поразди тази причина се отказах да оправям един стар Канон. Но това е стара информация отпреди доста години. В момента нямам понятие от цени. Та провери и прецени.  

Link to comment
Share on other sites

как точно се води тази част ... само "вал" ли? за да знам какво да кажа, като ме питат :)

мерси

 

Не знам при тебе какво е, в моя случай се нарича тефлонов вал. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...