Jump to content
BulForum.com

забиване на комп


samkijot

Recommended Posts

значи заменял съм рам, видео карта, хард диск, процесор, захранване и конфигурацията продължава да забива без видими причини. остава да е дъното. тъй като няма подути кондензатори, какво друго може да е т.е. видимо по него какво да гледам, за да разбера дали е наистина то и да търся друго.

 

п.п. C° на процесора,дъното,хардса са в рамките на нормалното.

Link to comment
Share on other sites

А бе, те кондензаторите се подуват както отгоре, така и отдолу, откъм платката, така че да не пропускаш нещо? А пък и защо си мислиш, че трябва причината да е видима? По тази логика мога да те затрупам с дънни платки, на които "нищо им няма"!

Link to comment
Share on other sites

А пък и защо си мислиш, че трябва причината да е видима? По тази логика мога да те затрупам с дънни платки, на които "нищо им няма"!

 

... ами затова питам тук във форума, защото не съм на "ти" с тези неща. аз знам само за кондензаторите на дъното, че често се скапват и причиняват забиване на системата.

Link to comment
Share on other sites

Оглеждаш още веднъж кондензаторите и ако са си наред, изхвърляш дъното! Не знам да има нещо друго, което да си струва да бъде ремонтирано/подменяно по едно дъно, освен кондензатори. Макар че, аз лично и кондензаторите не бих си играл да сменям, ако са цъфнали. Най-често не си струва усилията, ама ако на някой му е тръпка...

И не се скапват често! Скапват се след години работа при високи температури и калпави захранвания.

Link to comment
Share on other sites

заради въпросното забиване реших да сложа linux и да пробвам как се държи машината. интересното е, че за времето за което бях в linux, компа не заби нито веднъж(горе-долу 9-10 ч.) - нещо, което в windows се случва често.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. защо да изхвърлям дъно за 100 лв. ако трябва да сменя 5 кондензатора за 10 лв.?!?

 

2. по същество.........

Извади ли дъното от кутията и да го пуснеш отвън?!

Без кабелите за фронталните USB-та......

Без кабелите за лампите и копчетана на кутията.........

 

Голо дъно само с процесор, cooler, захранване и пищялка - палиш го с отвертката на клемите на power бутона

ако завърти и пищи - добавяш рам

пак стартираш по горепосочения начин

ако пак завърти и пиши - добавяш видео

после започваш да закачаш един по един всички компоненти всеки път с гасене и отново стартиране и ако закачиш всичко успешно и работи нормално......

гледаш къде укъсява кутията - да не стърчи нещо от задната планка (меката ламарина)

 

Не е зле да пипнеш всички елементи по дъното - някой да не грее!!!

 

Проблеми в захранването (видях, че си пробвал с няколко - всичките ли са стари)!!!

 

Ако харда ти е SATA - може да се е отворил кабела и да не дава добър контакт, ако е PATA да си смачкал някой пин (същото важи и за CD-то)

 

И все пак остава варианта дефектана памет или лоши сектори на харда!!!

 

УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

Дай модела на дъното колега, възможно е да има кофти спойки на чипсета. Някои модели биостари и мси често след 3-4 години работа проявяват такива симптоми, причината за които е пукнати в спойките на чипсета (не знам как да го обясня по-точно).

Link to comment
Share on other sites

Дай модела на дъното колега, възможно е да има кофти спойки на чипсета. Някои модели биостари и мси често след 3-4 години работа проявяват такива симптоми, причината за които е пукнати в спойките на чипсета (не знам как да го обясня по-точно).

 

дъното беше gigabyte

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...