Jump to content
BulForum.com

проблем с калвишните комбинации


dorina

Recommended Posts

Ще се опитам да обясня точно какъв е проблемът ми и се надявам че някои ще ми каже на какво може да се дължи и как бих могла да го оправя.Така значи, случайно забелязах че в Word докумет калвишните комбинации Ctrl +A, Ctrl +C, Ctrl +V не ми работят. Като си отворя прозиволна страница от някой сайт в единя случай Ctrl +A работи но другите две -не, а в другия -и трите си работят. С десен бутон на мишката, стандартните Copy и Paste си работят навсякъде, но защо калвишните комбинации отказват в Word ? Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

можеби си превключила на кирилица докато се опитваш да ги пробваш? друго логическо обяснение просто няма.

Link to comment
Share on other sites

пробвай дали в WordPad имаш такива проблеми. ако имаш, никва идея нямам къде е проблема. ако нямаш, провери Settings на Word-a

Link to comment
Share on other sites

Значи в деиствителност в wordpad всичко си работи и няма проблеми но в word пак не иска ! За какви точно settings на word говориш и как да отида на тях ?

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в Tools->Options->Edit и махаш отметката на "Use INS key for paste"

Някои дистрибуции на MS Office 97 са с тази отметка по подразбиране.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря но за съжалемие отметката си беше махната и все пак дадох отново ок но нищо не става ! може би нещо от самия word като цяло може да е???

Link to comment
Share on other sites

Хора благодарение на вашите насоки и на това че се порових малко мисля че го оправих, значи отидох пак на tools->customize->commands и после бутона keyboard и там на select all, edit copy, edit paste имаше вече някакви shortcuts ,но аз добавих и същите тези shortcuts, които не ми работиха и се получи ! Надявам се само да не съм объркала нещо друго покрай това !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Това е добре.

Единствено, бих ти препоръчал да се стремиш да ползваш стандартните shortcuts, които в основни линии са общи за всички Win приложения

Ctrl+z undo

Ctrl+x cut

Ctrl+c copy

Ctrl+v paste

Ctrl+a select all

Ctrl+y repeat

Ctrl+p print

...(ти си ги знаеш, ама аз да ги припомня)...

В противен случай ще настане хаос (по закона за запазване и задълбочаване на хаоса :) ). Правилно си се насочила към customise Keyboard. Не ми е ясно как са се затрили.

Link to comment
Share on other sites

Да и на мен изобщо не ми е ясно как така са станали неактивни така да се каже като не съм ги докосвала изобщо....но иначе да ясни са ми са стандартните shortcuts и аз затова исках да си ги оправя тея а не примерно да ползвам други. Балгодаря още веднъж ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...