Jump to content
BulForum.com

Испания Примера Дивисион сезон 2011-2012


Stenli

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Опааа...тоя път само 3-ка на Бернабеу :D

 

Не знам що майна ама от всички отобори на света Реал са ми адски противни. Няма друг отбор, за който да кажа същото :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Кво става тоя път?

Няма коментари, няма доволни, няма недоволни...

Според мен Реал играха много добре......до първия голtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Марка писала единица на Роналдо. Според мен са щедри. Ако беше играл, можеше и по друг начин да се развие мача. Според мен спокойно можеше да изгонят Меси - умишлено спря контра-атака в края на първото полувреме, но съдята го пожали. Може и още една кофа ако-та да изредим, фактът е 1:3.

Link to comment
Share on other sites

Съдята с няколко спестени картона за двете страни в името н футбола почти напълно се справи с мача. Фактът е, че Йозил и Роналдо най-вече все едно ги нямаше на терена. А Моуриньо направ грешка, че не каза на отбора да натиснат след падналия ранен гол, а ги дръпна назад да чакат.

Ди Мария по принцип доста често ме дразни, но в събота игра като за трима. Скъса се от бягане.

Link to comment
Share on other sites

Последно време Ди Мария поне според мен е с класи над Роналдо. За разлика от прехваленото конте се връща и помага в защита, изработва много положения и най-голямата разлика - не се пъне от всякя позиция да бие. При 1:0 Роналдо можеше и да подаде, след паса на Бензема, но реши да трепе гугутките на Сантяго Бернабеу. Направо Мауриньо да го връща на Манчо, да си играе на гоненица с богатата колекция житни бегачи на Съра...

Link to comment
Share on other sites

Аз го гледах Роналдо даже не си правеше труда да пресира. Стоеше от близо и гледаше как Ди Мария и Бензема го правеха. А постоянните му излагации от преките свободни няма да ги коментирам. Две трети от тия фаулове Алонсо ще ги изпълни два пъти по-добре. Напред само аржентинеца и французина бяха в час.

Link to comment
Share on other sites

В един мач на Реал (не си спомням в Примера ли беше, или в ШЛ) коментаторът беше казал: " Днес Роналдо (Луиш Назарио де Лима) гледа мача без пари", когато накрая на престоя му в Мадрид наистина го мързеше да играе. И сега тоя коментар си е актуален (барабар с името), макар и човекът да е друг..

 

Не знам що майна ама от всички отобори на света Реал са ми адски противни. Няма друг отбор, за който да кажа същото :)

 

Защото в този отбор играта е на второ място - важното е да имат "гръмки" имена в отбора и да продават фланелки. Само Касияс заслужава добра дума

Link to comment
Share on other sites

Защото в този отбор играта е на второ място - важното е да имат "гръмки" имена в отбора и да продават фланелки. Само Касияс заслужава добра дума
С това не съм съгласен. Марсело, например, е играч, който винаги се раздава по целия терен. Според мен има голям потенциал, но изглежда психиката му не е достатъчно стабилна за големите мачове. Ди Мария е голям играч и играе за отбора, не за себе си. Бензема също е много добър играч. Но в отбора има играчи с ключови роли, които са прекалено хазартни, като представяне. Говоря за Роналдо, Юзил, Кака, които както могат да изиграят феноменален мач, така и могат да са тотални дупки.

----

Ред: Да, в този контекст съм напълно съгласен!

Link to comment
Share on other sites

@Antares, нямах предвид настоящия отбор - просто забравих да отбележа, че говоря по принцип за цялостната политика на клуба и кое той смята за най-важно. С горното впечатление съм откакто се вълнувам от футбол ( а то е от скоро - от 2005 г. :) ). Сещам се за един трансфер, който няма нито обяснение, нито сериозни мотиви. Джонатан Уудгейт беше купен контузен и цяла една година дори и на скамейката не беше. А при дебюта си си вкара автогол и получи червен картон. След това бързо-бързо си замина. Искам да кажа, че приоритетно за ръководството на клуба е да покаже колко много пари има, пък дали трансферът е удачен и нужен, не е особено важно.

Link to comment
Share on other sites

Преди мача си мислех, че Реал ще ни бият, мислех си че ще ни бият много. В интерес на истината всички специалисти смятаха така и от това, което показваха Барса и Реал, всичко сочеше, че Реал този път ще са победители. Действителността за мое щастие се оказа друга, каталунците играеха своята игра, която виждаме във всеки мач, от друга страна Реал пак започнаха със странни тактически схеми, опитвайки се да се нагодят според Барселона. Какво видяхме в събота, Реал повежда в резултата, води играта и изведнъж се дърпат и спират да пресират, от този момент каталунците започнаха да правят това, което могат най-добре - пасове, пасове и пак пасове. Радвам се, че поне тук във форума вече не виждам коментари от рода на "какво като владеят топката, само си подават безцелно и забавят играта", да, тези коментари ми бяха особено забавниlaughing.gif Моуриньо показа с отбора на Интер как може да се победи Барселона, само че феновете в Мадрид не биха приели отборът им да играе с 9 човека в защита и да пази резултата цял мач, представяте ли си, ако след попадението в началото Реал се бяха върнали в глуха защита, както беше с Интер...

 

Оф, мога да си пиша още много, ама леко ме мързи, пък и за съжаление във форума не останаха хора, с които да се заяждам, от време на време се пробвам да тролвам в другата тема за Ман, ама и там безрезултатноbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз изгледах 15 минути от 1вото полувреме, видях 4 пропуска на Реал. Казах, на аверите, че Реал ако вземат равен ще е чудо, слязох и си сипах едно голямо и не гледах повече мача. А те ми се смееха, щото "Реал играели много добре". НЯМА отбор на тоя свят който да играе добре и да прави по 4 пропуска за 10-15 мин. Такива отборчета би бият като шкембе у дувар от всеки средностатистически европейски отбор.

 

Мауриньо нз на пресконференцията как ги роди тия тъпотии. 1/3 от играчите му са за Челси директно. Никакъв смисъл няма да ги държи.

Link to comment
Share on other sites

@Antares, нямах предвид настоящия отбор - просто забравих да отбележа, че говоря по принцип за цялостната политика на клуба и кое той смята за най-важно. С горното впечатление съм откакто се вълнувам от футбол ( а то е от скоро - от 2005 г. :) ). Сещам се за един трансфер, който няма нито обяснение, нито сериозни мотиви. Джонатан Уудгейт беше купен контузен и цяла една година дори и на скамейката не беше. А при дебюта си си вкара автогол и получи червен картон. След това бързо-бързо си замина. Искам да кажа, че приоритетно за ръководството на клуба е да покаже колко много пари има, пък дали трансферът е удачен и нужен, не е особено важно.

 

Като се интересуваш от футбол от скоро, не се изказвай толкова генерално все едно от 15 години гледаш. Да, политиката на Реал още от преди много години е в състава им да има големи звезди, ама пък винаги са имали успехи. Дори и със спорния Галактико прегазваха всичко наред, преди отбора да се изчерпа и Перез да пресоли манджата. А сегашния отбор е изграден изцяло от Моуриньо само с малди и много перспективни момчета с ясна мисъл и стратегия и не се взимани просто нкакви футболисти и всичките са на сметка.

 

Уудгейт когато го взеха беше един от най-перспективните и добри млади защитници не само в Англия, но и в Европа. Друг е въпроса, че се получи малшанс с тея негови непрестанни контузии. И ако скоро Шахин не влезне ввъв форма и не започне да играе, ще е много жалко ако се получи същото и с него.

 

П.П. Този път си беще чисто грешка на треньора тази загуба, абсолютно пдкрепям. А всички фактори бяха на наша страна.

Link to comment
Share on other sites

Уудгейт когато го взеха беше един от най-перспективните и добри млади защитници не само в Англия, но и в Европа. Друг е въпроса, че се получи малшанс с тея негови непрестанни контузии.

 

Перспективен може и да е бил Уудгейт, ама я виж това: My linkhttp://uk.reuters.com/article/2007/07/26/soccer-world-digest-idUKL2625990220070726. Хората разбират от футбол повече от нас двамата.

Истината е, че го купиха контузен и поеха огромен риск с него, който не се оправда. Това е факта. Пък аз като фен на Нюкасъл бях много доволен от паричките, които прибрахме за един така и недоказал се в крайна сметка защитник. И снощи го гледах Уудгейт срещу Тотнъм и беше съсипан от Гарет Бейл. Но не това е основната тема де. Според мен в Реал Мадрид се правят прекалено много трансфери и в последните години така и не може да се сработи един хомогенен отбор. Може пък Мауриньо да успее в крайна сметка, но мисля, че прекалено много разчита на посредствени футболисти като Пепе и Коентрао и на позастаряващите Карвальо и Алонсо.

А за съботния мач няма какво да се коментира толкова. По-добрият отбор спечели.

Link to comment
Share on other sites

Като се интересуваш от футбол от скоро, не се изказвай толкова генерално все едно от 15 години гледаш.

 

Как си личи, че си фен на Реал. :) Защо се засегна? Нищо лично. Пък българинът ( в т.ч .и аз) има мнение за всичко, особено за нещата, от които най-малко разбира. :P (Последното беше самоирония. Дано си я доловил)

 

Ед. Брей, подписът ми е по-голям от поста :D

Link to comment
Share on other sites

Ем логично е да го определят феновете за най-лошия трансфер. Щото наистина дойде за много пари и с големи очаквания и имаше потенциал,а накрая той направи за Реал толкова колкото направи и Фобер, дето спа един полусезон по скамейките. Но мисълта ми е, че тогава трансфера не изглеждаше толкова зле- отбора вече беше бом-бок в отборана, с тотален дисбаланс офанзива-защита, а Уудгейт беше еин от най-прогресиращит млади защитници и беше взет малко да позакърпи положението отзад.

А ти него сега не го гледай като е в Стоук. Вече е тотално далеч от сякви норми , претърпя още една тежка контзуия преди да дойде при тях. При Тотнъм до контзузията играеше много силно.

 

За Алонсо не съм съгласен. Той е на 30 и може да играе много добре поне още 2-3 години, освен ова е незамеим за Реал и от него им зависи цялата игра, както беше преди това и в Ливърпул. Пък и тогава кво да кажем за Шави дето е на 32 и дето ако го няма него или Иниеста, Меси все едно играе без един крак.

 

Не се засегнах, чак толкова много, защото има нещо вярно в това за парите и звездите, но въпреки това пак са постигани големи успехи с такава политика.

Link to comment
Share on other sites

Меси забил някаква мадама. Води я вкъщи, събличат се и изведнъж се появяват още двама голи мъже. Мацката сащисана:

- Ама какво става тука?!

- Аааа, аз без Шави и Иниеста не вкарвам!

-----------

- Фааааал, картооон - крещеше Алвеш, без да си дава сметка, че се е подхлъзнал в банята.

Link to comment
Share on other sites

Краси, започваш да прекаляваш.

с кое? радвам се на победите на отбора си? според мен вие прекалявете в раздела "размисли и страси", ама никой не ме питаblink.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...