Jump to content
BulForum.com

Как да вляза в рутера на комшията?


djdoubled

Recommended Posts

Налице е следната ситуация: Съседите ми услужиха с паролата си за интернета,но след време я смениха.Казали я на много хора и им бил бавен нета.Пак ми я казаха,но след 2-3 дни пак я смениха :(

Докато имах интернет и като написах 192.168.1.1 видях,че рутера им е Netgear и влязох в него със заводските име и парола.Нищо не съм променял,но забелязах че се вижда паролата на мрежата,към която съм свързан.

Но сега,когато смениха паролата на мрежата,не на рутера,не мога да вляза и в рутера.И тъй като не искам пак да ги моля да ми казват паролата,има ли начин да вляза в рутера след като му знам паса и да видя паролата на мрежата..?

Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш и да напишеш в браузъра си глобалното IP на рутера, има възможност (но не голяма) да е пусната функцията за remote config.

 

Разбира се, винаги можеш да се боцнеш и с кабелче в рутрера ако условията го позволяват ;)

Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш и да напишеш в браузъра си глобалното IP на рутера, има възможност (но не голяма) да е пусната функцията за remote config.

 

Разбира се, винаги можеш да се боцнеш и с кабелче в рутрера ако условията го позволяват ;)

Веселата част е,че днес съседите се оплакаха,че им спрял нета,имали само на единия комп и никой,включително и аз не може да се свърже към мрежата им.Та нали съм добър съсед отидох да им оправя мрежата и пак имам нет :)

Та въпросната функция я включих,но пак не ми зарежда нищо...

Е,вече имам нет,но ми стана интересно ако друг път ми се наложи как може да се направи...

ПС. а това с кабелчето в рутера е много интересно как ще стане незабелязано :Д

или имаш в предвид да си опъна кабел с тяхно разрешение ли .. ?!

малко безсмислено ми се вижда,при положение,че искам да им вляза в рутера и да им видя паса :Д

Link to comment
Share on other sites

Опцията за "remote config" трябва да я ползващ през WAN порта на рутера им.Демек отиваш в някое кафе със свободен достъп и се "закачаш за интернета", след което в браузъра пишеш ИП-то с което се вижда рутера на комшото в интернет.

Link to comment
Share on other sites

Опцията за "remote config" трябва да я ползващ през WAN порта на рутера им.Демек отиваш в някое кафе със свободен достъп и се "закачаш за интернета", след което в браузъра пишеш ИП-то с което се вижда рутера на комшото в интернет.

Аааа ясно,ще тествам от любопитство :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...