Jump to content
BulForum.com

Какво ви е мнението...


Sake

Recommended Posts

Когато чуя някоя яка чалга песен например на певица от Пайнер мюзик мнго й се кефа. Но когато чуя оригинала изпълнен на гръцки или сръбски песента на български направо бледнее. Могат да бъдат дадени много примери за това, но искам да чуя и вашето мнение по въпроса :D

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми е че ако отида на екскурзия в съответната държава с много болка бих се прежалил да слушам тая отрова в името на автентичността. Обаче да ми я наливат докато съм си вкъщи...аааа мама ви ебавам!

Link to comment
Share on other sites

Когато чуя някоя яка чалга песен например на певица от Пайнер мюзик мнго й се кефа. Но когато чуя оригинала изпълнен на гръцки или сръбски песента на български направо бледнее. Могат да бъдат дадени много примери за това, но искам да чуя и вашето мнение по въпроса :D

 

 

Българските са жалки копия !!! повечето има и изключения които само потвърждават правилото

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми е че ако отида на екскурзия в съответната държава с много болка бих се прежалил да слушам тая отрова в името на автентичността. Обаче да ми я наливат докато съм си вкъщи...аааа мама ви ебавам!

Браво,майна !!!!!

По-добре едва ли някой може да го каже! :punk

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми е че ако отида на екскурзия в съответната държава с много болка бих се прежалил да слушам тая отрова в името на автентичността. Обаче да ми я наливат докато съм си вкъщи...аааа мама ви ебавам!

уважавам мнението ти за това, но не смятам че тази музика трябва да

бъде наричана "отрова". Но все пак мерси за мнението ;)

Link to comment
Share on other sites

Na men lichno originalite mi haresvat poveche !

 

 

GeorgiK mojesh da si slushash "Osvobodete Dansinga " "Niamam Dusha" ili "Palish me" , no te ne mogat da se sravniavat s perfektnite " Pedeset Godina " , "Zmaj" i "Pali Pali" , chestno da si kaja nie balgarite znaem samo da kradem !

Link to comment
Share on other sites

истина си е че само крадат нашите изпълнители. И то с най-тъпото обяснение - правим кавъри. Мен лично по-ми харесват българските версий, но като си помисля че всичко е крадено ми се драйфа. Оригиналите в повечето случаи са много по-хубави от нашите версий. Идеален пример за това е Индира Радич - Лопов. Просто невероятна песен, докато варианта на Ивана не е чак толкова сполучлив според мен.Може би всичките тези кражби са поради факта, че сме малка държава и няма достатъчно талантливи музиканти? Ми не, нашите музиканти са мързеливи и само правят едно copy - paste с малки промени и си зимат парите.

Link to comment
Share on other sites

Na men lichno originalite mi haresvat poveche !

GeorgiK  mojesh da si slushash  "Osvobodete Dansinga " "Niamam Dusha" ili "Palish me" , no te ne mogat da se sravniavat s perfektnite  " Pedeset Godina " , "Zmaj" i "Pali Pali" , chestno da si kaja nie balgarite znaem samo da kradem !

 

Пич не мога бе не мога. Това е ужасно. Просто след като слушам такова чудо известно време после не мога да свиря нормално. Колкото до перфектните...Tool батка...има и перфектни...

Link to comment
Share on other sites

na4i ne haresvam 4alga izob6to, gadi mi se 4ak, no kato 4uq nqkoi srabski ili gracki original i razbiram 4e horata go peqt s du6a, napraveno e i kato zapis mnogo po-ka4estveno. U nas vsi4ki sa svirkajiiki, deto gi tap4at maznite barovci ili prosti svatbari, det svirat po selata za kinti. Mnogo prostotiq ima u nas - drugite navan peqt pove4e za du6ata, ne za 4ukane i mangizi.

Link to comment
Share on other sites

Chalga suxxx. Ne za drugo no tova e podigravka s horata. Pevici koito sa si probili pytq s tqloto si i na koncert nqma uvajenie nito kum publika nito kum sebe si ne mio e hvali. Nqma koncert da ne e na playback. Tova che nqmat avtorski pesni syshto mnogo drazni. Razbira se imai izklucheniq no te se gubqt na obshtiq fon.

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми е че ако отида на екскурзия в съответната държава с много болка бих се прежалил да слушам тая отрова в името на автентичността. Обаче да ми я наливат докато съм си вкъщи...аааа мама ви ебавам!

 

 

true true :punk

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с Sake, защото нашата музика не е оригинална, но е много по добраа! :D :D Сърбско и Гърцко SUX

 

БГ Чалга RULLZ

Link to comment
Share on other sites

Поп-фолк=Чалга , замислете се малко в значението на думите ,аз лично не симпатизирам на феномена 'чалга' , но съм за оригиналите.В момента в България всичко живо пее , не е ли така? :sick

Link to comment
Share on other sites

sakin, и аз живеех дълго с тази заблуда. Но се убедих, че не е така.

Повярвай ми- има разлика! Наистина! Може и да не мога да го докажа веднага, но... Бога ми, има разлика и то огромна!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...