Jump to content
BulForum.com

M-Network


Recommended Posts

Ами аз го казвам като човек с достъп до първа ръка техническа информация за телевизия/нет. Освен АКО в Пловдив нещата са по-различни от София. Което ме съмнява. Мога да ти снимам примерно някой hd канал, но не виждам смисъл. Пък и затова има пазарна икономика и конкуренция - всеки да избере каквото му се струва най-изгодно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Ами аз го казвам като човек с достъп до първа ръка техническа информация за телевизия/нет. Освен АКО в Пловдив нещата са по-различни от София. Което ме съмнява. Мога да ти снимам примерно някой hd канал, но не виждам смисъл. Пък и затова има пазарна икономика и конкуренция - всеки да избере каквото му се струва най-изгодно.

 

Зная къде си, до какво имаш достъп и т.н. А аз го казвам като човек, който вярва на очите си и има достъп до всичко и всички оператори. Телевизията на МТел не струва! Отделно един от хората, които отговарят за телевизията на МТел /в София/, по стечение на обстоятелствата, ми е познат, сравнявал съм какво ли не и пак мога да го кажа. Няма общо влакното, няма общо ONT-а и т.н. Просто е намачкано, незнайно защо. Вземи карта и модул на Близу /можеш/, накарай да ти дръпнат едно кабелче и сравни. Когато нямаш база за сравнение, не можеш да прецениш кое и как.

Link to comment
Share on other sites

 Вземи карта и модул на Близу /можеш/, накарай да ти дръпнат едно кабелче и сравни. Когато нямаш база за сравнение, не можеш да прецениш кое и как.

Сравнявал съм, защото ми беше бекъп вариант.

Link to comment
Share on other sites

Искам още нещо да попитам, защото тези дни пак влязох в техен магазин и отново ми наговориха разни неща :) После четох в интернет, но не ми стана ясно - значи на теория ако говорим по принцип може ли да се направи сравнение за качеството на телевизията - от една страна традиционна цифрова телевизия, която идва до дома с коаксиален кабел и от друга страна IPTV, която идва с оптичен кабел. В интернет пишеше, че на теория не би трябвало да има разлика. Защото сега Мтел като придобиха Близу за районите където ги има двата вида техническа възможност най-логичното е да оставят по-качествената услуга, а другата да спрат да я предлагат.

Link to comment
Share on other sites

Най-логично е да се остави услугата, която е по-евтина за съпорт.

На теория, IPTV би трябвало да е по-качествено, но в случая се разминава с практиката. Няма как Близу да си зарежат коаксиалната мрежа, която е подновена преди години. Ще работят и двете, а където няма едната, ще карат по другата. В момента го правят дори - където поискат оптичен на МТел и нямат оптика, пускат от суич на Близу, като техниците обясняват разни небивалици.

Ако се колебаеш за телевизия на МТЕЛ/Близу и дилемата е IPTV от МТел или DVB-C от Близу - избираш второто!

Link to comment
Share on other sites

Пестят трафик,каква друга причина ? Още с пускането на т.нар. "нова платформа" по времето на Мегалан си беше ялова.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Такаааа,

 

Нов начин да се прехвърлят клиенти към мрежата на близу:

 

Промоционалните такси (поне тази за 75 мегабита) през онлайн магазина автоматично се прехвърлят към мрежата/коаксиала на близу.

Да се не изненада някой.

Съвета ми е НИКОГА да не се ползва онлайн магазина. За да няма "приятни" изненади от сорта да ти се обадят от офис на близу за инсталация и оттам да ти обяснят как си сключил договор за КАБЕЛЕН интернет. Което изобщо не е вярно, разбира се. Договорът е за домашен интернет и никъде в условията или договора не се споменава "кабелен".

Освен това, в договора незнайно как се мъдри една инсталационна такса от 29.99 и една такса от 9.99 за активация и свързване към мрежата, които такси не са упоменати нито в сайта, нито в Условията на интернет страницата им за съответната услуга.

Не се научиха как да работят и това е.

 

Весели празници.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Малко да изтупам прахта от темата...

В момента А1 имат някакъв проблем с международното трасе между София и Пирот. Тъй като бекъпа ни пак е от тях, но проблема е международен, съответно бекъпа е в коша и той.

Някой по в час с трасетата, може ли да ми обясни, как така най-големият телеком в БГ има само едно трасе в тази посока или както се води там?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...