Jump to content

Photo

iPhone

• Please log in to reply
1307 replies to this topic

#1301 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8760 posts

Posted 01 November 2017 - 11:22

Да не говорим, че много рядко го поднасям към лицето си близо, а близо до скута отдалеч си работя с него, под някакъв ъгъл обикновено. Тва всеки път да го доближаваш до лицето си фронтално (и предполагаемо близо), е абсурдно. Според мен няма смисъл от такова нещо, да не говорим че може да показвам на някого нещо, и като цяло изискването да съм с отворени очи в момента и да сочи мен, в много ситуации ще е най-малкото забавящо в добрия случай.

А ако се изключи тази екстра и няма пръстов отпечатък, сигурно има друг метод - натискаш бутон и суайпваш или въвеждаш ПИН :D . Като "едно време". Тия върнаха ли жака за слушалки... :D

#1302 netrootbg

netrootbg

Technical Diver

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9064 posts

Posted 01 November 2017 - 11:23

Предполагам тази екстра може да се изключи и да се ползва друг метод за отключване.

100% ще може да се отключва с парола или без. Премахнат е обаче сензора за пръстов отпечатък.

Аз също съм имал проблеми с М-тел, но съм ги решавал с тях, и смея да твърдя, че към момента по-коректен оператор в България няма.

#1303 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24237 posts

Posted 01 November 2017 - 12:25

Така и не разбрах как ще свършиш тези неща без да гледаш в екрана на телефона... Сензора го дават, че работи супер бързо и не би трябва да има каквото и да е забавяне. Говорим за части от секундата.

Кое му е трудното? Бръквам си в джоба, пръста ми веднага е на копчето за отключване/пръстовия сензор. Вадя телефона и докато го вадя, той вече свети. Просто поглеждам надолу, докато ми седи до тялото, виждам каквото ми трябва и го загасям. Ако не е само за временна справка и/или нямам пръстов отпечатък - въвеждам си кода/плъзгам екрана и съм вече готов за работа.

Тези простички стъпки се увеличават с 1 допълнителна. Освен това, първата стъпка с отключването и светването на екрана от нещо, което може да го правиш и зад гърба си ако искаш, се сменя с такава, при която трябва да държиш телефона на 25-50см от лицето си.

Във видеото от The Verge казаха, че при наличието на повече светлина не работи много успешно, защото инфра-червени лъчи от слънцето и тези от изкуствените о

oсветителни тела, пречат на инфра-червената камера, която сканира лицето.

На 4:16 е.

Но като цяло тия неща са по-скоро гъзария и вече се чудят какво да измислят.

Не са гъзария. Искат да го използват и за плащания, вместо пръстовия отпечатък. Освен това твърдят, че е доста по-сигурен метод от пръстов отпечатък.

Edited by w00x, 01 November 2017 - 12:27.

RV5uTLe.gif

#1304 charmock

charmock

Viking

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3460 posts

Posted 08 March 2018 - 22:07

Имам един МР3 плеър iPod ама нещо не работи. Няква идея къде мога да го занеса за ремонт и въобще дали си струва да го правя?

IPod_shuffle_1G.jpg

Edited by charmock, 08 March 2018 - 22:13.

Българите — това е народът, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.

Магнус Феликс Енодий, 486 г.

#1305 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24237 posts

Posted 08 March 2018 - 23:01

В повечето случаи, ремонт на Apple устройства може да се прави само в оторизирани сервизи. Та отваряй сайта на Apple и търси кои са им сервизите за iPod. Мога да ти кажа, че за MacBook са 3бр и всичките са в София.

Освен това, ако им се обаждаш, се обади и на трите, защото ще ти кажат различни цени за евентуален ремонт.

RV5uTLe.gif

#1306 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24367 posts

Posted 09 March 2018 - 00:13

А дали си струва да се ремонтира след като не е в гаранция, понеже съм чувал, че ремонтите в епълските сервизи хич не са евтини...

#1307 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24237 posts

Posted 09 March 2018 - 02:25

По-скоро не. Особено при положение, че този е първо поколение шъфъл и е на 13 години.

Последното 4-то поколение струва 50лв втора ръка в olx и 100лв нов.

RV5uTLe.gif

#1308 charmock

charmock

Viking

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3460 posts

Posted 09 March 2018 - 07:57

Аз затова и писах дали има смисъл да се прави. Малкия ми син снощи го извади от някъф шкаф и ме пита дали може да се оправи. Иначе като 1 гигабайтова флашка си работи перфектно.

Българите — това е народът, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.

Магнус Феликс Енодий, 486 г.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users