Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми LED монитор


INCINERATOR

Recommended Posts

Препоръчайте ми LED монитор. Единственото изискване ми е да е над 19 инча.

Скоро не съм се интересувал и не знам какво е модерно като технологии, марки и т.н.

 

 

 

 

Преди да кажете, че има подобна тема... то тя е за LCD, не за LED.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми LED монитор. Единственото изискване ми е да е над 19 инча.

Скоро не съм се интересувал и не знам какво е модерно като технологии, марки и т.н.

 

 

 

 

Преди да кажете, че има подобна тема... то тя е за LCD, не за LED.

 

Тя е за плоски монитори. Не само за монитори с LCD панели. Там са обсъждани и LED екрани.

 

Като не си се интересувал от технологиите, кое те кара да мислиш, че LED е това, което търсиш?

Link to comment
Share on other sites

LED е вида на подсветката( с бели светодиоди наредени в една лента). Екрана си е пак същия като предишните - LCD(течнокристален). "Старата" подсветка на LCD матрицата е от луминисцентни тръбички, наричат ги CCFL. Не се лъжете че LED е принципно нова технология на матрицата! Трябва да си голям маниак за да усетиш разлика в картината с двата вида подсветка.

Link to comment
Share on other sites

LED е вида на подсветката( с бели светодиоди наредени в една лента). Екрана си е пак същия като предишните - LCD(течнокристален). "Старата" подсветка на LCD матрицата е от луминисцентни тръбички, наричат ги CCFL. Не се лъжете че LED е принципно нова технология на матрицата! Трябва да си голям маниак за да усетиш разлика в картината с двата вида подсветка.

 

Дори да не си, разликата е очевидна, ако се сравнят два такива монитора един до друг...

 

Тя е за плоски монитори. Не само за монитори с LCD панели. Там са обсъждани и LED екрани.

 

Като не си се интересувал от технологиите, кое те кара да мислиш, че LED е това, което търсиш?

 

Има разлика от обикновена подсветка, но по-важното е монитора с каква матрица е! Ако е TN, при това скъп - не си заслужава да се купува. Напоследък има тенденция да се предлагат LED монитори с VA панел, които са много по-добри от TN.

Link to comment
Share on other sites

Дори да не си, разликата е очевидна, ако се сравнят два такива монитора един до друг...

Не че нещо, но какво ѝ е по-точно очевидното?

Ако са от по-евтините, вече и други хора подсказаха, че LED може да е и малко по-зле. Ако се сравнят два монитора, по-важното е как е настроен всеки от тях, от там идва по-голямата част от разликата.

 

... се предлагат LED монитори с VA панел, които са много по-добри от TN.

Верно ли, и колко много?! Отново големите разлики идват от настройки. Средният потребител може и да не разбере кой е "по-добрия".

Знаем недостатъците на TN, но едва последните 1-2г. цените на другите матрици паднаха, и то защото се и занижи качеството, навлязоха и евтини видове *VA/IPS и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, но какво ѝ е по-точно очевидното?

Ако са от по-евтините, вече и други хора подсказаха, че LED може да е и малко по-зле. Ако се сравнят два монитора, по-важното е как е настроен всеки от тях, от там идва по-голямата част от разликата.

 

Естествено, че ако е евтин LED, няма да е с по-добра картина от обикновен LCD CCFL. Това мислех, че ще се подразбира, затова не го написах, ама...

 

Не ми разправяй вицове, че нямало разлика.

 

 

Верно ли, и колко много?! Отново големите разлики идват от настройки. Средният потребител може и да не разбере кой е "по-добрия".

Знаем недостатъците на TN, но едва последните 1-2г. цените на другите матрици паднаха, и то защото се и занижи качеството, навлязоха и евтини видове *VA/IPS и т.н.

 

Има да. най-малкото в ъгъла на виждане и по-добри цветове. Колкото и да са със занижено качество VA/IPS, пак е по-добре от TN. Естествено, че ще имат недостатъци, но както казах въпреки тях превъзхождат TN.

Link to comment
Share on other sites

Да, по ъгли и изобразявани цветове, като първото е по-изразено при някои, при други второто. Определено не ме кефи повече, с увеличаване на хоризонталния ъгъл, да се променя нюанса на някои по-евтини (H)IPS и т.н.

Може да е малко по-добре от TN като цяло (след като вече и респонса пооправиха напоследък), но да се преувеличава...

 

"Естествено, че ако е евтин LED, няма да е с по-добра картина от обикновен LCD CCFL. Това мислех, че ще се подразбира, затова не го написах, ама..."

- А какви мислиш са масово купуваните? Точно евтини, рекламирани гръмко като LED, понадути в магазините по настройки и т.н. Някои ЛЕД са с по-добър образ, но масовите като цяло са отпадък, като всичко останало, то и цените го показват. Ако говорим за самия екран да е LED, вече отиваме съвсем другаде. При еднакви други условия бих взел ЛЕД заради консумацията, а за ТВ - и заради намалената дебелина.

Далеч по-важни са другите параметри отколкото дали е лед или не. Даже аз това дали е ЛЕД или не, почти не бих гледал, за монитор.

Link to comment
Share on other sites

Да, по ъгли и изобразявани цветове, като първото е по-изразено при някои, при други второто. Определено не ме кефи повече, с увеличаване на хоризонталния ъгъл, да се променя нюанса на някои по-евтини (H)IPS и т.н.

Може да е малко по-добре от TN като цяло (след като вече и респонса пооправиха напоследък), но да се преувеличава...

 

"Естествено, че ако е евтин LED, няма да е с по-добра картина от обикновен LCD CCFL. Това мислех, че ще се подразбира, затова не го написах, ама..."

- А какви мислиш са масово купуваните? Точно евтини, рекламирани гръмко като LED, понадути в магазините по настройки и т.н. Някои ЛЕД са с по-добър образ, но масовите като цяло са отпадък, като всичко останало, то и цените го показват. Ако говорим за самия екран да е LED, вече отиваме съвсем другаде. При еднакви други условия бих взел ЛЕД заради консумацията, а за ТВ - и заради намалената дебелина.

Далеч по-важни са другите параметри отколкото дали е лед или не. Даже аз това дали е ЛЕД или не, почти не бих гледал, за монитор.

 

 

Човек, продавал съм монитори и телевизори, повярвай ми разликата е огромна, а това че масово се купуват евтини LED, това не е мой проблем, а на този, който ги купува. Например px2370 да не ми кажеш, че е с лош? Също, това е LG имат евтини модели, тях пък въобще не ги и броя като марка... Айде със здраве.

 

P.S. А да си чувал, че има RGB LED, и LED, който ако е качествен, не кара картината да избледнява - например бялото ще е бяло, съответно черното - черно.

Link to comment
Share on other sites

Абе те и консултантите в Техно* продават монитори, ама са известни вече като нарицателно за някои неща. :laughing: . Т.е. това точно мен не ме впечатлява.

Да не се караме за глупости, ЛЕД ще е бъдещето това е ясно, а проблемът че повечето хора купуват от "масовите" евтини модели, викаш не е твой проблем, а..., индиректно е и твой, ако не го разбираш, значи не ти пука толкова колкото се опитваш да покажеш.

Link to comment
Share on other sites

Абе те и консултантите в Техно* продават монитори, ама са известни вече като нарицателно за някои неща. :laughing: . Т.е. това точно мен не ме впечатлява.

Да не се караме за глупости, ЛЕД ще е бъдещето това е ясно, а проблемът че повечето хора купуват от "масовите" евтини модели, викаш не е твой проблем, а..., индиректно е и твой, ако не го разбираш, значи не ти пука толкова колкото се опитваш да покажеш.

 

Пич, какъв проблем викаш, че бил мой? Аз не ям доматите с колците, това че някой не знае какво да взима за монитор, не е мой проблем - аз не спадам към тези, които си купуват боклуци това исках да кажа, а да за Техно ми е ясно, казах продавал съм и съм виждал разликата, ама и ти това не можеш да проумееш...

Link to comment
Share on other sites

Пич, с гледане тая работа не става. Виж порови се из нета да видиш как се правят тестове на монитори и ще разбереш за какво става реч. Ама хайде стига че оспамихме темата...

Link to comment
Share on other sites

Пич, с гледане тая работа не става. Виж порови се из нета да видиш как се правят тестове на монитори и ще разбереш за какво става реч. Ама хайде стига че оспамихме темата...

 

Щом казваш...Това се отнася по-скоро за теб. Предложи факти и твърдения, ако кажеш че с помощта на LED качеството на контраста черно-бяло не се подобрява, няма смисъл да си драскаме само... Виж има Edge LEd, само LED, RGB LED, така че...

 

P.S. Какъв по-добър тест от това side-by-side сравнение?

Link to comment
Share on other sites

Ок, кажи как ЛЕД-а подобрява контраста. Нали говорим за примерно едге лед, а не за истинските ЛЕД, които и като цена нямат нищо общо.

Контрастът е характеристика на панела, не говорим и за измисления динамичен такъв, който играе с подсветката.

Поправи ме ако греша.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, може би съм поправил повече монитори отколкото ти си продал. Сравнението на монитори и качеството на предаването им не се прави side-by-side. Това са търговски прийоми. Има далеч по обективни методи с безпристрастна апаратура. Зрението на човека не е еднакво при всички. Но, кой каквото го кефи. Това е тема на друг разговор. Спирам, наистина.

Link to comment
Share on other sites

Ок, кажи как ЛЕД-а подобрява контраста. Нали говорим за примерно едге лед, а не за истинските ЛЕД, които и като цена нямат нищо общо.

Контрастът е характеристика на панела, не говорим и за измисления динамичен такъв, който играе с подсветката.

Поправи ме ако греша.

 

Веднага ти отговарям, това за динамичния донякъде си прав, но light-emitting diode подсветка "вади" по-бял цвят като цяло и от там идва цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

Дефинирай "по-бял", защото така звучи леко смешно.

 

Освен това контрастът отново няма връзка с 'по-бялото' или по-черното.., все пак зависи какъв смисъл влагаш в онова в кавичките де.

Link to comment
Share on other sites

Дефинирай "по-бял", защото така звучи леко смешно.

 

Освен това контрастът отново няма връзка с 'по-бялото' или по-черното.., все пак зависи какъв смисъл влагаш в онова в кавичките де.

 

Няма да се занимавам повече с теб!

Link to comment
Share on other sites

Еми добре. Аз ти зададох нормален въпрос, не да се заяждам. Замисли се малко над въпроса ми.

Горния пост можеше да си го спестиш ако го мислеше наистина.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...