Jump to content
BulForum.com

Книги-игри


Curunir

Recommended Posts

Значи, не знам дали тоя топик не е по-скоро за купувам-продавам, но там като гледам е предимно за компютърни чарколии, та едва ли някой ще се трогне и реших да пусна тука.

 

За книгите-игри става дума, дето излизаха у нас на едното време, 1991-1992 година се започна. И имаше и български, и преводни, и всякакви. Та, опитвам се да посъбера някои, да си спомня как бяха старите години, младостта :P

 

Ако някой има останали незагубени книги-игри и има желание да продава, нека пише тука или да ме боцне по icq или MSN messenger или по irc (nick - Curry).

 

А и да няма и да не иска да продава - ей така, за едната раздумка, пак да се обади. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Хитра работа бяха тези книги-игри.Като си спомня колко съм се зарибявал,а една даже беше сгрешена и не можеше да се изиграе и краят беше само смърт бях правил баси системите,докъто открия къде и е грешката.Успех в начинанието,дано успееш да намериш

Link to comment
Share on other sites

Аз имам около стотина игри. Бях голям маниак. Дори веднъж спечелих от някакъв конкурс в книгите. Майкъл Майндкрайм ми беше любимеца, но за сега се чудя дали да ти ги продам, то тъй или иначе аз няма да седна пак да ги играя, така че дай ми ден два и ще видим какво ще ми хрумне

Link to comment
Share on other sites

Оле, оле, Velvet. Ти май четеш мозъци, а?

Тая жестоко сбърканата (дали има още фатално объркани?) е Магьосничества! част 4 - Кралската Корона. Там на едно място трябва да ръчкаш гадини с някакъв си дървен кол, ама няма правилна препратка. Питай ме и мен, как се изръчкват 800 епизода, докато намериш правилния :D

 

Jorkis - аз на Майндкрайм не съм му особено голям фен. Интересуват ме повече някои неща на Колин Уолъмбъри, а също и от поредиците Магьосничества! и Кървав Меч. Така, че, чакам след два дена :P

Link to comment
Share on other sites

И аз бях луд маняк ама не съм стигал повече от 30 бройки.И Майкъл и Колин супер много ме кефиха.Още помня сефтето "Професия ченге"

Link to comment
Share on other sites

Ха аз сефтето не го помня :) май беше нещо за Сонора. Верно Майкъл Майндкрайм правеше от време на време бози, но не пропусках негова книга, дори не пропусках изобщо книга, няма значение боклук или не, излезеше ли нещи веднага се купуваше, я от мен я от майка ми или баща ми :) страшна работа. Аз не зная съществуеат ли още тези книжки?

Но наистина 92/93 какво друго развлечение за 10 годишно момче, което не си и е помисляло за компютър :)

Дори с мои съученици сме обсъждали тактики и какво ли не, разменяли сме книги от по-старите, абе голяма мания беше

 

Curunir, оказва се, че имам 3,4 и 5-а част на кървав меч и 6 книжки на Колин. Имам доста и на един друг Стив Джаксън, каакто и на Сим Николов, който не зная защо но не ми харесваше много, и още доста имам. Но си спомням, че някои караха с два псевдонима и не помня дали този Стив Джаксън не е пак Колин или някой друг беше...

Link to comment
Share on other sites

И аз съм много голям фен, но вече ги позабравих :( В мазето имам 3 кашона с книги-игри и ся през ваканцията ще ги изрова да ги врътна пак :)

Любими автори са ми Робърт Блонд и Ейдриън Уейн. Особено тяхните съвместни книги. Много харесвам поредиците "Магията на мрака" и ... на другата ми любима поредица и забравих името, но към нея бяха книги като "Вампирите на Флавия" първата и втората част .

Колин Уолъмбъри също има много хубави книги(много ме кефи "Таласъмите се завръщат"). Джордж М. Джордж и още мнооого други автори...

бтв само един автор не харесвах... Сим Николов. Единствено неговите книги не ми направиха впечетление.

Link to comment
Share on other sites

Оле-леле!

 

/me цунка Jorkis :lol:

 

Златен си! Кървав Меч ми трябат 1/3/5. Сим Николов, ако не е лъжа, е брат на Колин Уолъмбъри (истинско има - Любомир Николов). Книжките бяха наистина доста бозави.

 

Стив Джаксън е автор на баш тая поредица - Магьосничества! (Sorcery!), а също и на поредицата Fighting Fantasy (http://www.fightingfantasygamebooks.com/), а също и на ролевата система GURPS. Култови му бяха книгите, дори и преводни.

 

А за сефтето - недейте така бе. Сефтето беше Замъкът на таласъмите на Уолъмбъри и почти заедно с нея - В лабиринта на времето. Майко, колко четене е било... Гората на демона, Тайната на светещия мъх...

 

И всичките от чужди автори и от разни неизвестни издатели (сиреч - не Плеяда).

 

/me бърше една сълзичка.

Link to comment
Share on other sites

Робърт Блонд най-много ме кефеше. "Пустинен огън" и "Роди се сянка" са ми любимите! Поне по 10 пъти съм ги преигравал. Обаче тръпката отмина...Може би като стана на 40 ще си спомням с усмивка за десетките часове, прекарани с лист, молив и зарчета в ръка :)

Link to comment
Share on other sites

ееееххх какви хубави времена бяхаааа :wub: :wub: :wub:

деа имам бая книги из бибипаните шкафове,събират прах...навремето бях мнооогооо зарибен деа

даже и сега през 6-10 месеца се сещам да преиграя някоя и друга книжка

Link to comment
Share on other sites

Еххх, книгите игри :rolleyes: ... колко отдавна изглежда всичко. Иначе аз бях супер фен и си купувах всичко що излезеше на пазара. Кървав меч сме го преигравали с един приятел / и 5-те 4асти / поне 20 пъти , та накрая той знаеше епизодите наизуст и само прелистваше / той четеше , та и той знаеше епизодите / ... Иначе много ми харесваха "тъмната страна на земята" , трилогията на Колон Уолъмбъри "Реката от която никой не се завръща" , "Нокти срещу огън" /това ми е любимата от трилогията/ и "Ледения вихър на смъртта" /не си спомняма дали така беше името ... Иначе много съм ги чел и на Майкъл Майндкрайм книжките. Той май беше малцинствен елемент аз съм му жидал снимки - бая мургав и доста мизерно жилищенце имаше... Иначе много го уважавах задари книгите му - не бяха недостижими ,но винаги бяха много приятни. Еххх - хубави времена бяха , а сега - само за секс и наркотици се говори уфффф .... Аре късмет с намирането на книгите ...

Link to comment
Share on other sites

Ех, спомени спомени. :rolleyes: И аз бях много зарибен едно време.Много се кефих на "Роди се сянка" на Блонд както и на споменатата вече от "NeverFirst трилогия на Колин Уолъмбъри .Иначе книги колкото щеш.Сигурно имам няколко кашона.Помня че не си падах по чуждите издания имаше една поредица чуждестранни книги на Стив Джаксън и Ливингстън ама всичките бяха едни и същи.Дам добрите стари времена :wub:

Link to comment
Share on other sites

Guest Ner^Zhul

[ 4естно да си призная отдавна не се бях сещал за книгите игри.А навремето си купувах по4ти всяка.Даже сам обикалял по книжарниците защото много барзо се из4ерпваха коли4ествата.

За мен Колин Уолъмбъри беше наи-добрия но има6е една поредица-май "Смъртоносен лабиринт" се казваше- просто перфектните книги-игри.

Също и "Обратната страна на земята/луната /слънцето". Еи трябва да си ги припомня. :wacko:

Та ако не бяха в такова ло6о състояние от много 4етене 6тях да ги предложа ,но ...

Link to comment
Share on other sites

И аз бях луд фен. Имаш и все още имам над 100 книги-игри. Даже си седят на мястото където бяха и преди години :). Майкъл Майндкрайм ми беше любимия автор.

Link to comment
Share on other sites

I az biah fan makar che veche nishto ne pomnia. Toia etap niakak si otmina v toia mi jivot. Imam i az izvestno kolichestvo ama goliama chast ot moite sa po razni hora a i tia deto sa vkyshti sa nechii povecheto. To taka se praveshe togava. No po onova vreme i az biah goliam expert. Kato kazahte za Kralskata Korona i mnogo neshta mi izniknaha makar che sym go zagyrbil veche i to syvsem syznatelno. Chel sym ot vsichki avtori i pochti vsichki ot tiah imashe hubavi. Izkliuchvam samo Jack Blood i Sim Nikolov(bratyt na Kolin Uolymbyri ili Liubomir Nikolov). Moje bi za razlika ot masovoto mnenie az nai-mnogo haresvah Robert Blonde i Vergil Dreemend(Elena...niakoia si...). Abe imashe mnogo interesni knigi-igri i sega me obhvashta nostalgia ama sega edva li shte pogledna na tiah ot syshtia ygyl ako i da probvam da cheta.

Link to comment
Share on other sites

e verno 4e imashe i takiva knigi :) kolko mnogo sme si razmenqli 5-6-ti klas v u4ilishte :) imashe edna s edni talasami, 4ukonduri i t.n. v koqto trqbvashe da stignesh v edin zamak s 3 kuli.. abe got beshe..

Link to comment
Share on other sites

Узурпатор ми беше първата книга-игра, която минах за отрицателно време. Толкова ми хареса, че сега имам над 100 книжки. Изобщо като си спомня колко приятни часове съм прекарал с тях.

Имаше и една жена дето пише, ако не се лъжа - Върджил Дриймънд :woot и при това ги пишеше доста добре!

Любима книга ми беше също "Реката от която никой не се завръща" на Колин.

А Сим Николов наистина му беше брат :P

Link to comment
Share on other sites

hehe, az syshto bqh zapalen, ama mi mina srawnitelno byrzo. brat mi igraeshe na edni ot igrite, koito bqha za poweche ot edin chowek. kakto i da e - sega sa w edin dom za izostaweni deca, kakto i oshte mnogo grugi neshta. hubawo stana che me podsetihte kakwo beshe predi tolkowa mnogo godini :-)

Link to comment
Share on other sites

pyrvata si kniga igra ne si spomnqm . samo se se6tam 4e bqh golqm maniak i lubima mi be6e "Rekata, ot koqto nikoi ne se zavry6ta" na Kolin , mnogo me kefe6e i Robyrt Blond :punk bibipbibp bip bip :pirate

Link to comment
Share on other sites

Олелелеееееее!!!! За малко изпусна форума от очи и се изписали 2 страници супер луда темааа!!!

 

Аз съм супер голям фен на книгите-игри! Играл съм всичко което ми попадне пред очите, родни, преводни, стратегичести... Еххх, какви славни времена бяха!

Бях си направил дневник в който пишех коя книга-игра излиза, от кое издателство и кой автор е, епизоди и разни други подробности и отбелязвах кои съм изиграл и кои имам.

Години след като книгите-игри спряха да излизат аз все още си ги преппрочитам от време на време с най-голямо удоволствие, и не пропускам да си купя някоя на старо ако открия.

 

Аз дори писах статия за тях, която стана тема на броя в списание "Фентъзи Фактор". По времето когато я писах още нямах този компютър и съм я писал на пишеща машина, за това я нямам като текстов файл. Но можете да си свалите сканираната статия от списанието от този адрес: http://www.class-z.hit.bg/Docs.zip

КНИГИТЕ-ИГРИ: Култът на едно поколение

 

Всеки, който желае да си побъбрим по темата -

ICQ: 172436187

Nick в mIRC: Young_Jedi

Link to comment
Share on other sites

И аз като по-малъкмного се зарибявах.Особено по книгите от поредиците Магиосничества-Планините Шамунати,Пристанището Харе(тук доста се блъсках),Седемте дракона и Кралската корона(в тая книга попаднах изведнуь в ада някава и се умирах ядосах се и аз прелистих всички страници :D ).Джонга също беше супер яка.Между другото те не се ли продават още?? :confused

Link to comment
Share on other sites

Между другото те не се ли продават още?? :confused

От години не излизат. Може да си купеш само на старо, сергиите покрай пощата примерно... :(

Link to comment
Share on other sites

И аз като по-малъкмного се зарибявах.Особено по книгите от поредиците Магиосничества-Планините Шамунати,Пристанището Харе(тук доста се блъсках),Седемте дракона и Кралската корона(в тая книга попаднах изведнуь в ада някава и се умирах ядосах се и аз прелистих всички страници :D ).Джонга също беше супер яка.Между другото те не се ли продават още?? :confused

Джонга май беше ролева.Имам предвид,че се оправляваха няколко персонажа

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...