Jump to content
BulForum.com

Съвет за лаптоп


Leper_Messiah

Recommended Posts

Реших се, че е време да се сдобия с лаптопче, само че тук технологиите и приоритетите са по-различни от тези при настолните компютри (не че там съм много светнат де :D ) и съм малко в задънена улица.

Производители много, каква е разликата и дали има такава нямам идея. Ясно, че HP е по-известна марка от Acer, ама защо е така в сферата на преносимите компютри...

 

Та с една дума нямам много познания в областта и искам съвет :)

 

Изискването е да е до 1300....айде 1500лв някъде ако наистина си заслужава.

Към марка както казах нямам претенции, просто нямам основания да имам :D

Ще ми се процесора да е АМД, защото съм фен, ама в крайна сметка няма да се набутваме заради една фенщина :D

 

Ще съм благодарен ако някой сподели преки впечатления от конкретен модел или въобще някой хардуерен гуру или недотам гуру даде съвет относно производител, модел или дори ако ще фирма към която да си насоча търсенето :)

 

Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Asus или Toshiba :) ( единствено не съм ремонтирал Sony.Най-често проблем дават Acer и Siemensite. ).HP също са корави, но от към дизайн ми се виждат супер дървета ;)

Link to comment
Share on other sites

Вие ме убихте :D

 

Аз за себе си тъкмо Асус бях изключил, щото вече от 2-3 места чувам, че не били "хубави" (каквото и да значи тва). По-конкретното обвинение, което чух за тях, е че не разчитали добре охлаждането и след време просто целия корпус прегрявал. Ама тва ми звучи вероятно да е за конкретен модел.

 

Иначе ХП ясно, че са корави, но наистина дизайна и на мен не ми харесва пък и са доста скъпи.

 

Бях се насочил към Сименс Амило, ама май ще трябва да си преразгледам впечатленията :D

Link to comment
Share on other sites

Ацер са дори по-известни от HP. Наскоро станаха втората най-продавана марка след Дел.

 

Мойте впечатления - Ацер са добри като цена качество. Имаха проблеми с качеството, но откакто пуснаха gem stone дизайна, нещата значително се подобриха. При Ацер има флекс, но е в рамките на нормалното. Асус са добри и също няма да сбъркаш. От тошиба не съм доволен. Ако случайно си хвърлил око на новия fusion дизайн, първо провери за дефекти в сглобката, флекс в клавиатурата и т.н. Отделно, цветовете на скриина са много измити (говоря за моделите в БГ). Но пък звука е от harman kardon и ако си музикално зарибен ще си много доволен.

За леново, качеството е без коментар - перфектно или почти перфектно. Клавиатурата е солидна, без флекс, много удобна за писане. Екрана няма никакъв флекс. Сглобката макар и малко дървена е стабилна.

Дел се представят задоволително по горе долу всеки показател, но не очаквай чудеса. Може би само XPS серията.

Сони, също като дел нямат слаби места които да бият на очи.

HP, прекалено дървени (моделите им в БГ) чак смешни. Иначе серията Pavilion ако можеш да си намериш отнякъде е супер.

 

Марки много. Модели още повече. Най-добре си прецени за какво точно ще ти трябва защото не подлежи на ъпгрейд.

 

Колкото до процесорите, AMD са яки, но колкото и да ми се иска, не мога на 100% да ти ги препоръчам за лаптоп. Не, че са лоши, но интел кара повече на батерия и като цяло са по-бързи. Не видимо, но леко. АМД си струва ако нацелиш много добра оферта като цена.

 

Успех с покупката.

Link to comment
Share on other sites

Ами те HP наистина са си сериозни, но както често става с големи и прехвалени фирми започват да лежат на стара слава. Днес почнах по-детайлни сравнения....HP не стига, че са с по 1 година гаранция в ценовия клас, в който съм споменал, но и процесорите са им по-стари модели и дори предни поколения в сравнение със същата цена на друга марка. А това, че дават малка гаранция може да значи само едно...

 

До момента от съотношението цена/компоненти най-приятно изненадан и почти изумен съм от Сименс. Единствените притеснения с тях са каква ще е надеждността при тая ниска цена, но все пак имат по-голяма гаранция от останалите, а и Сименс винаги са били марка значеща качество.

Link to comment
Share on other sites

От всички марки точно сименс ли...

 

Сименс чат пат пускат модел дето става за нещо, но в повечето случай не стават за нищо. Качеството на един лаптоп включва също екран, клавиатура, пластмаса, охлаждане и хиляди други елементи за които от сименс само лоши работи съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

Наистина HP се излагат особено пък с тая гаранция...

Аз лично Siemens не бих си взел.

 

Преди няколко дена - гледах Acer Extansa 5630g ( май беше ) с Core2Duo , външна VGA и като цяло доооста добър за цената си. Не съм сигурен за точния модел , но мисля че беше този който ти казвам.

Но все пак... аз бих взел Dell Vostro с 5 год. гаранция ( я камилата я камиларя :) )

Link to comment
Share on other sites

От всички марки точно сименс ли...

 

Сименс чат пат пускат модел дето става за нещо, но в повечето случай не стават за нищо. Качеството на един лаптоп включва също екран, клавиатура, пластмаса, охлаждане и хиляди други елементи за които от сименс само лоши работи съм чувал.

 

:D

 

Не мога да скрия, че ме кефят немските неща, но аз затова се допитвам, за да не се изложа с покупката :)

Просто казвам, че дават много за парите си....даже дават най-много. Но така като гледам доста критикувана марка за лаптопи и почвам да давам заден за него. Препоръчаха ми от hardwarebg една Тошиба А300 1Е7, който има същите характеристики като сименса. За жалост е към 300лв по-скъп, но има 2 години no matter what гаранция, което определено си е смела постъпка....а никой не постъпва смело ако не е сигурен в продукта си :) Обаче пък ти каза, че не били читави и....имам едно на ум.

Излиза, че нито една марка няма, която да не я плюят :D

Аз засега ги гледам само на хартия и малко като си стесня кръгозора ще тръгна да гледам конкретните серии като изпълнение, така че тия неща, за които говориш ще бъдат видяни и те :)

 

 

Наистина HP се излагат особено пък с тая гаранция...

Аз лично Siemens не бих си взел.

 

Преди няколко дена - гледах Acer Extansa 5630g ( май беше ) с Core2Duo , външна VGA и като цяло доооста добър за цената си. Не съм сигурен за точния модел , но мисля че беше този който ти казвам.

Но все пак... аз бих взел Dell Vostro с 5 год. гаранция ( я камилата я камиларя :) )

 

Екстензите наистина са хубавки и на външен вид и като вътрешности и ги гледам и тях. Сред фаворитите са ми. Тоя конкретно е с процесор от Т серията, а аз май предпочитам да дам малко отгоре и да е P серията. Поне на хартия би трябвало да харчат по-малко, а това, че са по-производителни е едно на ръка....

 

Иначе тия Делл Востро гледам са много редки. Видях само 3 модела и не само, че са бая брадва ами и са с по 3 години гаранция, не с 5 (все пак е повече от другите де :D )

Link to comment
Share on other sites

www.laptop.bg - виж в промоциите. Там има това Vostro дето съм го заплюл и за което се пъна от няколко поста :). Наитина само там гаранцията и цената е различна. Но той пък не е с core2duo...

 

Но Еxtansa-та е доста добре за парите си...

 

П.П. Общо взето в момента има 1000000 модела и марки и т.н. Със съвсем малки разлики .

За това те насочвам към нещо по марково... защото колко и Asus-a да съм виждал все са били с мъртви пикесли , което е дразнещо за нов лаптоп ( може такъв да ми е бил късмета, но ... ) .

 

Аз имам един въпрос ( дано е полезен и на автора на темата )

Кои дисплейчета са най качествени ... от гледна точка на проблема - умрели/светещи пиксели ?

И коя марка дава гранция при най малко дефектирали пиксели? Защото на един приятел с монитор Acer му казаха- брат - мин. 10 и тогава... а това е меко казано - каращо човека да изхвърли монитора :)

Link to comment
Share on other sites

А съм с ацер монитор истина е това. Качеството е вариативно понятие при тях. Първия който изкараха му отидоха 3 пиксела от от рас. Следващия който пуснаха поработи 15-тина минути без проблеми. И сега съм с него и пак няма никакви проблеми. Важно е да поработи 30-тина минути лаптопа преди да го вземеш. Големите дефекти ако има такива ще си проличат веднага.

Link to comment
Share on other sites

Опитвайки се максимално да взема предвид мненията и оттук и от hardwarebg както и даденостите за колчичеството пари май се спрях на тази Тошиба.

 

Надявам се да излезе читава, а пък ако не - има 2 години доста солидна no matter what гаранция...

 

Мерси за съветите пичове :)

Link to comment
Share on other sites

Не е зле. От личен опит ти казвам обаче да провериш за флекс по клавиатурата защото при мене долу в ляво и горе в дясно (и на други места) при натиск хлътваше доста. По принцип не е болка за умиране, но мен лично ми създаваше дискомфорт. Виж и цветовете дали ти се струват измити (някак си много брайтнес и малко контраст.

 

Ако не друго, поне звука е най-добрия който може да намериш на лаптоп - harman kardon. Две малки speaker-4eta изпълват стаята, така, че и да нямаш под ръка някакви по сериозни тонколони, може да стане партито :D

Link to comment
Share on other sites

Общо взето колегите преди мен са обяснили картинката за лаптопите. Аз бих ти предложил евентуално този модел на Dell. Според мен е от категорията на Тошибата, която си харесал.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си следният модел MSI - EX620 няма кой да го бие по скорост и бързина, ако имаш кинти един GX-620 и ще кърти мивки наред, пък ако имаш още кинти един GT 627.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да скрия, че ме кефят немските неща, но аз затова се допитвам, за да не се изложа с покупката :)

 

Аз съм се човъркал с маркови компютри сименс и фуджитсу-сименс и съм останал с впечатлението, че са много куци откъм производителност, по-зле дори и от компютри с асрок или елитгруп. За лаптопите не знам, а и все пак говоря за стари компютри от пентиум 2ки до 4ки...

 

А колкото до гаранцията - научете се, че в България МИНИМАЛНАТА ГАРАНЦИЯ Е ДВЕ ГОДИНИ!!!

Чл. 105. (1) Продавачът е длъжен да предаде на потребителя стока, която съответства на договора за продажба.

(2) Продавачът отговаря за всяка липса на съответствие на потребителската стока с договора за продажба, която съществува при доставянето на стоката и се прояви до две години след доставянето й, дори и да не е знаел за несъответствието.

 

Чл. 115. (1) Потребителят може да упражни правото си по този раздел в срок до две години, считано от доставянето на потребителската стока.

(2) Срокът по ал. 1 спира да тече през времето, необходимо за поправката или замяната на потребителската стока или за постигане на споразумение между продавача и потребителя за решаване на спора.

Много хора са разправяли как в технополис искали да им дават 1 година и като споменали за комисията за защита на потребителите веднага им написали 2 години. Явно така са ги инструктирали - ако мине номера да преметнат някой.

 

Наскоро си купих един китайски фалшив преходник от Конрад и дори за него получих 2 години ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...