Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Теди, не го слушай Лъкито - ние с теб просто сме по-меки в отношенията си с хората и на нас никой не ни прави отстъпки, докато Лъки винаги влиза малко с бутонките напред и ония няма накъде да мърдат, още повече че той им се явява и като почти корпоративен клиент. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да направим една тема "Как да се пазарим с оператори", че тук стана много омазано...

 

Последните десетина поста са си директно за коша...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

 Имам познат на 1200 мин и 3ГБ нет за 16 лв към тях. Надали би се преместил, и операторите г/д и от това разбират, кой доколко биха могли да коткат да задържат, предполагам и психолози работят на щат при операторите.

Малко извън темата, но в момента съм на Теленор. За 17 лева получавам неограничени към всички в Бг, 10гб интернет + минути в роуминг и 200мб пак в роуминг. И да не забравя: колкото по - далече от ментел, толкова по - добре.

Link to comment
Share on other sites

МТел така са насочени към корпоративните клиенти, че ми дадоха оферта за моята фирма с 8лв. по-ниска обща такса и предложиха да ми подарят един двусимов Самсунг, което искренно ме разсмя. Те Виваком ми даваха повече, ако бях останал при тях, но Теленор направиха най-добрата оферта и избрах тях логично.

Честно казано имам дребни забележки към мрежата им, но затова договорът има край и мога пак да се преместя при друг. Цялата работа с прехвърлянето мина за 10мин. със смяната на чиповете. Акаунт мениджъра ми звънна, че трябва да сменя чиповете, сменихме ги и след 3мин. запалиха. Нямаше проблеми с грешни планове, минути, доплащане или нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Последен офтопик: Когато ти остават 3 месеца до края на договора, можеш да смениш оператора и новият да ти плати трите такси към стария, като това е за ФИЗИЧЕСКИ лица! Пак трябва да попаднеш на човек в офис де. Особено Виваком ги правят тези пинизи. Отиди истимаро и разпитай, като те питат дали им ползваш услугите, им кажи, че си на друг оператор, но имаш 2-3 месеца до края на договора. Тогава започват с ухажването, като не трябва да поддаваш веднага.

Link to comment
Share on other sites

Ще помоля наистина да е последния офтопик, защото (1) темата наистина се разводни, а и (2) хората започнаха да се дразнят и помолиха в рапорт-секцията да ви се направи забележка. От тук нататък моля да се занимавате само с позитивите и негативите на Cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

:D Как ще разбереш какъв е потенциала на мрежата, след като няма да можеш да видиш скорости над 1 Gbps?
 

Няколко цитата от форума на Cooolbox


за да се избегнат всякакви антивируси, блокировки и т.н., чист линукс от бърза флашка, Chrome без каквито и да е приставки


Достигнатите скорости при всеки потребител ще са индивидуални, защото те зависят и от крайното оборудване на клиента. Необходимо е то да поддържа висок трансфер. Фактори, които влияят, са хардуерните поддръжки на LAN картата, параметрите на процесора, хард диска, пропускателната способност на дъното и т.н. Всичко това е от значение за оптималната скорост, която може да бъде достигната.


Потвърждавам, че наистина с тестовете имаме реални около 985 Mbit/s в двете посоки за българския нет и реални 100 Mbit/s ъплоуд за международния. Тествано на Linux Mint Sarah с четириядрен процесор i7, SSD, гигабитова лан карта, наблюдение през системните програми на трафика и так далее... Няма лъжа, няма измама... ;) Благодаря!

В крайна сметка интернет услугата би трябвало да е като тока -- колкото по-малко я обсъждаме и приемаме за даденост, толкова по-добре.


8914540v.png

Link to comment
Share on other sites

:D Как ще разбереш какъв е потенциала на мрежата, след като няма да можеш да видиш скорости над 1 Gbps?

 

Няколко цитата от форума на Cooolbox

 

 

 

8914540v.png

 

Или аз не се изразявам правилно или...

Идеята ми е дали трасето като цяло може да позволи трафик 1Gbps или е "скопено" някъде било то поради "кофти" настройки, оборудване и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Или аз не се изразявам правилно или...

... или не четеш написаното:

 

Потвърждавам, че наистина с тестовете имаме реални около 985 Mbit/s в двете посоки за българския нет

Link to comment
Share on other sites

... или не четеш написаното:

 

 

Или не ти се занимаваше, защото това е от преди няколко часа, а аз питах още вчера. Както и да е. Явно са реални в такъв случай.

Link to comment
Share on other sites

Или не ти се занимаваше, защото това е от преди няколко часа, а аз питах още вчера. Както и да е. Явно са реални в такъв случай.

 

На питането ти от вчера (23:23), отговорих час и нещо по-късно (00:38).

На следващия пост (02:07) отговорих изчерпателно в 09:19

 

Не ми се занимава с неща, които намирам за безсмислени и които няма да покажат нищо ново.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

... сега им беше момента да сложат още 1 изход за тв, защо пак са оставили само 3 изхода не мога да разбера, и гигабитовия нет ли няма да може да се справи с 4 iptv-та? Лично на мен не ми трябва, но няколко пъти съм засичал хора във форума да питат за възможност да пуснат 4-ти телевизор.

Най-вероятно, заради по-ниската крайна цена, са предпочели използването на съществуващо и готово за пазара устройство - SAM 'GIGA' BOND на Smartcom

 

sam-bond.png

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно, заради по-ниската крайна цена, са предпочели използването на съществуващо и готово за пазара устройство - SAM 'GIGA' BOND на Smartcom

 

sam-bond.png

 

Е аз от сайта разбрах, че устройството е специално разработено за cooolbox и затова писах :)

Link to comment
Share on other sites

Кое му е странното на омазан или неоптимизиран Windows?

 

Проблема беше в KIS. Грешката беше, че само го паузирах, вместо да го изключа напълно. Сега с новия Windows, пак вдигам едва 150Mbit/sec, което не ме притеснява понеже ще търся как да оптимизирам антивирусната.

Link to comment
Share on other sites

Верно ли медиа конвертор устройството, което дават, в режим router не му работи RJ45 порта? Какъв е смисълът от рутер-режим ако не можеш да си вържеш на ЛАН порта твой суич и да ползваш нета?!

Техник от фирмата го е казал това.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Някой не е разбрал какво му казват или техникът нещо не е в час. Логика никаква. ВиФито на това му е 100MBit/s, а само LAN портът е гигабитов, така че горното не отговаря на истината и портът си работи.

Link to comment
Share on other sites

Някой не е разбрал какво му казват или техникът нещо не е в час. Логика никаква. ВиФито на това му е 100MBit/s, а само LAN портът е гигабитов, така че горното не отговаря на истината и портът си работи.

Да, аз знам, че няма логика, затова питах някой, който го ползва така (роутер), и предполагам си го пробвал именно така и лично си се убедил, че работи. Защото логиката е едно, но на този свят всичко е възможно :) .

Мислех, че техниците на кулбокс са малко по-така от повечето други, но явно..

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...