Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм с този, т.е. ще е ок ?

Трябва да видиш коя точно версия ти е, защото има от 1 до 4 (само първото поколение е бялото, другите изглеждат като твоя), за първата със сигурност не става, но мисля, че от втората версия имат това хардуерно ускорение, което е необходимо.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен, че е от ланката - ако беше от нея - нямаше да изпълва уплоуда....

Не ми се занимава да купувам нещо излишно.

Да дойдат на место и да ми тестват - защо аз трябва да им търся решението на проблема?

 

Защото проблемът може да е в "твоят телевизор".

Толкова ли е трудно да стартираш някоя live-дистрибуция на друга ОС и да тестваш с нея?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да видиш коя точно версия ти е, защото има от 1 до 4 (само първото поколение е бялото, другите изглеждат като твоя), за първата със сигурност не става, но мисля, че от втората версия имат това хардуерно ускорение, което е необходимо.

 

 

това ми дава:

 

Model TP-Link TL-WR1043N/ND v2

Firmware Version OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)
Link to comment
Share on other sites

Заявяваш по телефона, че искаш да минеш на новите условия, идват да ти сменят старото тяхно устройство бялото, слагат ти ново, което по-напред е показано как изглежда и си готов. То и да не ти "отговаря" рутера, пак можеш да имаш новите скорости, ако ползваш тяхното устройство. По принцип даже може да има доста хора без нужди и претенции, които да не им трябва въобще рутер, както новото има и безжична връзка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @achod, 

 

Всички заявки за преминаване към новата услуга се обработват в реда на получаване.
Моля, на лично съобщение да ни изпратите трите имена на титуляра, за да можем да ви дадем по-подробна информация, кога може да ни очаквате при вас! 

Благодарим ви за проявеното търпение!

Edited by Tony_
Link to comment
Share on other sites

Добре аз имам TP Link WR940N с последния софтуер, през WiFi са ми достатъчни 10мб /които имам и в момента/, а през рутера към настолен компютър с кабел няма как да достигна максималната скорост и трябва да сменям рутера? Правилно ли съм разбрал. Ако сменя рутера с TP Link Archer C7, ще мога ли да се възползвам пълноценно от гигабитовата услуга? Лан картата на PC-то си поддържа скороста.

Edited by Mazev
Link to comment
Share on other sites

Добре аз имам TP Link WR940N .... а през рутера към настолен компютър с кабел няма как да достигна максималната скорост и трябва да сменям рутера? Правилно ли съм разбрал...

 

Да, рутерът ти не е гигабитов.

Link to comment
Share on other sites

Добре аз имам TP Link WR940N с последния софтуер, през WiFi са ми достатъчни 10мб /които имам и в момента/, а през рутера към настолен компютър с кабел няма как да достигна максималната скорост и трябва да сменям рутера? Правилно ли съм разбрал. Ако сменя рутера с TP Link Archer C7, ще мога ли да се възползвам пълноценно от гигабитовата услуга? Лан картата на PC-то си поддържа скороста.

Не е задължително да сменяш рутера. Ако си само с един настолен компютър, можеш да опиташ изобщо да не ползваш твоя рутер, а само новото устройство - то е и безжичен рутер. Ще имаш възможно всичкия интернет, който "тече" до теб директно с кабел в гигабитовия му порт до настолния, а безжичната му мрежа ти дава сигурно същото като твоя рутер за останалите устройства... опитай. Мен лично малко ме смути начинът, по който се контролират настройките на мрежата без собствен рутер през Cooolbox портала, но теб може и да не те притеснява това.

 

А ако държиш на собствен рутер, виж дали този потребител ще е доволен от неговия TP-LINK TL-WR1043ND, който е гигабитов и би трябвало да поддържа скоростите, за разлика от моя, който беше същия модел, но по-стара версия. Ако не ти е необходим AC безжичен, този е доста по-евтин.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Нещо странно става.

Смених си ланката - преди тестах с вградената в дъното и си мислех, че е от нея.

В последствие се оказа, че няма подобрение...

Заедно с ланката- така или иначе бях решил да си взема SSD за да забързам компа като цяло.

Преинсталирах Windows-а и о чудо..... Скоростите си дойдоха на място,но само при спийд тест.

 

Скоростите през вградената ланка

 

5641114103.png

 

През външна

http://beta.speedtest.net/result/5641120643.png

 

5641122210]
 

http://beta.speedtest.net/result/5641126361.png

 

http://]http://beta.speedtest.net/result/5641122210.png

 

http://beta.speedtest.net/result/5641126361.png

 

Днес друга аномалия,

Тествах със стария Windows 10 който е на харда с вградената карта и какво да видя.....

 

Вградена карта

 

5641102086.png

 

Външна карта

 

5641099717.png

 

Отделно на това вчера непосредствено преди да взема SSD

 

Резултата от торена на HDD e еднакъв с този при SSD

 

ssd1.png

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Каква драма, какво време дойде, нета да е по бърз от колкото скоростта на харддиска ми да може да запише инфото  :lol: (гледам хдд-то дава не повече от 50МБ/с)

Link to comment
Share on other sites

Каква драма, какво време дойде, нета да е по бърз от колкото скоростта на харддиска ми да може да запише инфото  :lol: (гледам хдд-то дава не повече от 50МБ/с)

 

Това за твоя хард диск ли говориш? Защото моя далеч повече може да записва!

Link to comment
Share on other sites

Това за твоя хард диск ли говориш? Защото моя далеч повече може да записва!

 

 

 

е да за моя :) 

БДЖ има по-малко проблеми от тоя юзър....  :laughing:

 

не мога да не се съглася!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

БДЖ има по-малко проблеми от тоя юзър....  :laughing:

 

Радвам се, че го раздаваш по-безпроблемен от мен!

Жив и здрав!

То тук се въртят само едни и същи, които злорадстват при това модератори.

Link to comment
Share on other sites

Години наред вече не мога да те разбера - вечно нещо не ти стига, вечно не си доволен. И в един момент уж както питаш и ти отговарят и се опитват да ти помогнат - влизаш с бутонките без смисъл и посока...

 

Честно ти казвам, откак има Форум съм в него, такова чудо като тебе не съм виждал. Не искам да те обидя или засегна - просто статистика. 

Link to comment
Share on other sites

Години наред вече не мога да те разбера - вечно нещо не ти стига, вечно не си доволен. И в един момент уж както питаш и ти отговарят и се опитват да ти помогнат - влизаш с бутонките без смисъл и посока...

 

Честно ти казвам, откак има Форум съм в него, такова чудо като тебе не съм виждал. Не искам да те обидя или засегна - просто статистика. 

 

Значи грешно гледаш , кой винаги иронично се заяжда - кой подхвана за БДЖ-то? На кой съм влизал с бутонките???

Ако не можеш да осмислиш моя пост със скрийншотовете , май проблема не е в мен!

За мене има по-важни неща да, околкото да раздавам "правосъдие" по форумите!

Нищо лично!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Обсъждате много относителни неща! Това, че харда може да достигне скорости от 50-100-200MB/sec, въобще не е гаранция, че ще го направи.

При едно калпаво (евтино) дъно, калпави драйвъри за САТА контролера, дали се копира един файл или парчета и разни други ОС зависимости, скоростите може да се спънат доста.

Примера при мен е, че SSD от реални 480-500MB/sec , аз мога да се възползвам до 360MB/sec поради калпав чипсет на Asrock дъното си.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Значи грешно гледаш , кой винаги иронично се заяжда - кой подхвана за БДЖ-то? На кой съм влизал с бутонките???

Ако не можеш да осмислиш моя пост със скрийншотовете , май проблема не е в мен!

За мене има по-важни неща да, околкото да раздавам "правосъдие" по форумите!

Нищо лично!

 

Проблемът НИКОГА не е в теб.... със сигурност..  

Link to comment
Share on other sites

Проблемът НИКОГА не е в теб.... със сигурност..  

 

Аз за разлика от теб не обсъждам другите във форума и не аз  се заяждам, колкото и да го извърташ и изопачава, така че е добре първо да погледнеш себе си!

Но след като се зачекна не мога да не ти отговоря!

+1!

 

Обсъждате много относителни неща! Това, че харда може да достигне скорости от 50-100-200MB/sec, въобще не е гаранция, че ще го направи.

При едно калпаво (евтино дъно), калпави драйвъри за САТА контролера, дали се копира един файл или парчета и разни други ОС зависимости, скоростите може да се спънат доста.

Примера при мен е, че SSD от реални 480-500MB/sec , аз мога да се възползвам до 360MB/sec поради калпав чипсет на Asrock дъното си.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Като се замисля, с тази оферта на Куулбокс АКО, само АКО има видимо доволни от новите скорости хора, то спокойно мога евентуално да заменя Лангейм... Че покрай комбинираната оферта и Булсатком барабар с тях... Ще направя някоя и друга сметка, но преди всичко ще изчакам отзивите на потребителите... Колкото и да мразя промени, понякога просто си е изгодно...  

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...