Jump to content
BulForum.com

До Германия (или друга страна) за автомобил


Dreamer

Recommended Posts

Тъй като съм се отчаял от боклуците, който продават автосалоните в Пловдив реших, че е по-добре да ида да си взема, с няколко приятели, кола (коли) от Германия. netrootbg скоро беше взимал от там и ми даде няколко ценни съвети. Тази тема я отварям за да напише всеки своят опит и съвети при ходене до някоя страна за купуване на автомобил.

 

В моя случай ще вземем няколко коли като ще се приберем с една, а другите ще ги дадем да ни ги докарат тъй като разбирам, че има българи в Германия, които се занимават точно с това и цените са около 400 Евро/кола. Най-важната стъпка е преди да се тръгне да се набележат колите предварително.

 

Дали mobile.de е най-добрия и въобще достатъчен вариант за набелязване на кола?

Немците оправят ли се горе-долу ако се наложи да си говорим на английски?

Немците лъжат ли относно състоянието на колите или са честни или поне до някаква степен, за разлика от тук?

И т.н.

Link to comment
Share on other sites

По този въпрос ме интересува приблизително на колко възлизат страничните разходи (пътни, документация на място в Германия и после тук и др.). И има ли реална полза (колко се спестява), ако се разходиш до чужбина за кола, вместо да я купиш от БГ автосалон, или се разчита само на това, че колата ще е в по-добро състояние?

Link to comment
Share on other sites

...

Дали mobile.de е най-добрия и въобще достатъчен вариант за набелязване на кола?

...

Немците лъжат ли относно състоянието на колите или са честни или поне до някаква степен, за разлика от тук?

И т.н.

Виж и този сайт. Ако е от автокъща, повечето ги държат турски, албански, сръбски и нашенски мошеници. Намират се обаче и добри автокъщи, които си държат на реномето. Ще поразпитам и ще ти кажа име.
Link to comment
Share on other sites

Виж и този сайт. Ако е от автокъща, повечето ги държат турски, албански, сръбски и нашенски мошеници. Намират се обаче и добри автокъщи, които си държат на реномето. Ще поразпитам и ще ти кажа име.

Мерси, предпочитам да не е от автокъща, но все пак ще погледна и тях, в зависимост от това в кой град в крайна сметка ще идем. Вероятно в Мюнхен или Щутгард.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с теб, че тук се продават само дараци, в това спор няма. Незнам каква кола си търсиш, но аз вече 6м търся и нищо не мога да намеря, като хората тук все трошки продават и само заради името им искат маса пари. Та да си дойдем на думата, за колите.

Преди време и аз се занимавах с това и от опит мога да ти кажа, че нямаш ли човек (приятел) в Германия или Италия, по добре оттук си е вземи. Първо че има голяма вероятност цената да колата ако си е докараш до тук да ти легне повече от тази на автосалоните и другото нещо е да попаднеш на некоректни търговци който още там да те метнат (автосалони или .....). Най далавера си е ако имаш познат в Германия, да отидеш при него и да отворите местните вестници, там избора е огромен и цените са доста по евтини от тези който ги гледаш в mobile.de

Имам леля в германия и съм вземал доста коли по този начин и да ти кажа, каквото е казал собственика за колата това си е реалното състояние. От там имаш 3 начина да си е докараш, единия е да се въоръжиш с търпение и да си е докараш на ход, другия е автовоз и третия който най-често го използвах е да е кача на ферибота и да си е взема от Видин ;)

Другото нещо е, че не знаеш ли немски забрави да се разбереш с немец (освен ако не е автосалон).

Вече съм се отчаял и сигурно в началото на лятото ще отита до Германия да си взема колица, то се е видяло че няма да е оттук.

Ако те интересува още нещо питай. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

мерси за инфото

можеш ли дадеш малко повече информация за ферибота?

 

горе долу колко излиза, как става точно даването на колата там, на колко време има фериботи и общо взето да опишеш ситуацията

 

мерси

Link to comment
Share on other sites

мерси за инфото

можеш ли дадеш малко повече информация за ферибота?

 

горе долу колко излиза, как става точно даването на колата там, на колко време има фериботи и общо взето да опишеш ситуацията

 

мерси

 

Ми аз ги качвах от Пасао и тук идваха след 30 дни че и повече, зависи там от доста неща, като дали е пълен ферибота, или ако е лято дали е пълноводна реката ;)

Иначе преди беше на далавера, но чакаш минимум 20 дни след като си е пратил от там, ходиш от Видин да си е вземаш и някой път намираш неприятни драскотини по колата.

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, то с тия драскотини няма гаранция просто. Като не си ти да си пазиш колата е така. А и да си я избираш сам де.

 

Ще разучим колко струва.

Link to comment
Share on other sites

мерси за инфото

можеш ли дадеш малко повече информация за ферибота?

 

горе долу колко излиза, как става точно даването на колата там, на колко време има фериботи и общо взето да опишеш ситуацията

 

мерси

 

Един съвет забрави за Германия . Мога да ти помогна да си набавиш качествено и евтино возило от Швейцария . Цюрих квартал Шлиерен . купил съм от там поне 9-10 и съм доволен от цените . имам приятел който има авто салон с над 150 автомобила , а и целия квартал е само салони . Билета до там е 100 евро с микробус от централна гара София . 8 местен чисто нов Пежо . Шофьорите са пекани , обикновенно пътуват 3-4 "работнички " в нощни клубове и 3-4 автоджамбази .Аko e Зa 2-3 вечери можем да измислим нещо за спането , като на връщане ще вземеш малко багаж електроника или там имам някой неща . Вуйчо ми е швейцарец от 25 години и може да ти помогне с пазарлъка . Ако имаш интерес скайпа ми е georgi_goshev.

А между другото в Швейцария има ограничение на скоростта на 100 км по магистралите така , че няма кола която да е юркана здраво и прегледа годишния им е сериозен - тинтири минтири няма там

Link to comment
Share on other sites

Не вярвай на mobile.de.Обявите там са пуснати предимно от сърби и руснаци, което мисля, че ти говори достатъчно. Отивай на място. Колкото до това, което си писал, че много българи карали коли оттам до тук за 400 евро - по-добре дай толкова и я качи на автовоз.Особено пък ти си казал, че ще взимаш кола от южна Германия -автовоза е евтин.Вече в северна е малко по- сложно, щото километрите стават множко.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Един съвет забрави за Германия . Мога да ти помогна да си набавиш качествено и евтино возило от Швейцария . Цюрих квартал Шлиерен . купил съм от там поне 9-10 и съм доволен от цените . имам приятел който има авто салон с над 150 автомобила , а и целия квартал е само салони . Билета до там е 100 евро с микробус от централна гара София . 8 местен чисто нов Пежо . Шофьорите са пекани , обикновенно пътуват 3-4 "работнички " в нощни клубове и 3-4 автоджамбази .Аko e Зa 2-3 вечери можем да измислим нещо за спането , като на връщане ще вземеш малко багаж електроника или там имам някой неща . Вуйчо ми е швейцарец от 25 години и може да ти помогне с пазарлъка . Ако имаш интерес скайпа ми е georgi_goshev.

А между другото в Швейцария има ограничение на скоростта на 100 км по магистралите така , че няма кола която да е юркана здраво и прегледа годишния им е сериозен - тинтири минтири няма там

Благодаря за готовността. И аз мислех за Швейцария тъй като имам познати край Берн. Проблема е, че Швейцария не е страна от ЕС и съответно се плаща ддс/мито. Също така в Швейцария няма или почти няма Laguna 1.8. Идеята за Германия не е да е максимално тънко, а да е хубаво. Ще ходим с кола нататък така и ще взимаме три коли, които ще пуснем по автовоз или ферибот и ще се върнем с колата, с която сме отишли.

 

Не вярвай на mobile.de.Обявите там са пуснати предимно от сърби и руснаци, което мисля, че ти говори достатъчно. Отивай на място. Колкото до това, което си писал, че много българи карали коли оттам до тук за 400 евро - по-добре дай толкова и я качи на автовоз.Особено пък ти си казал, че ще взимаш кола от южна Германия -автовоза е евтин.Вече в северна е малко по- сложно, щото километрите стават множко.

Успех!

Да, направи ми впечатление за обявите, но то си личи - на снимките се виждат надписи на автосалони, а и то си пише. Но ще я взимам от човек. МОжеш ли да ми кажеш нещо за автовоза - как се действа, контакти на някой дето извършва подобни услуги? Ако знаеш и колко излиза горе долу.

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам до колко конски сили имам право да вкарвам кола без да плащам акциз ? Чел съм тук таме ,че е до 163 коня вярно ли е това и каква е далаверата да вкарам двигател,скоростна кутия и окачване без да давам пари като за нов автомобил от България ?Ако пък няма акциз още по-добре :D

Link to comment
Share on other sites

На едни места казват, че до 163 коня не се плаща акциз, а на други, че до 201 коня (150kW) се заплаща по 35 лв. на kW, като съотвено акциза става космически. Аз доколкото знам в момента под 163 коня не се плаща, а на границата се заплаща само Гражданска отговорност, пътен данък и екотакса, които излизат около 500 лв. Не съм сигурен обаче дали се плаща ако се внася с автовоз, тъй като принципно щом колата е на автовоз не се заплащат такси откъдето и да мине. Точно за това с автовоз е в пъти по-евтино, отколкото сам да си я докараш, защото първо, че в съотвената държава се купува номер, който струва луди пари, отделно такси по магистралите, гориво и прочее. Автовозчетата ги карат за около 600 лв.

Link to comment
Share on other sites

На едни места казват, че до 163 коня не се плаща акциз, а на други, че до 201 коня (150kW) се заплаща по 35 лв. на kW, като съотвено акциза става космически. Аз доколкото знам в момента под 163 коня не се плаща, а на границата се заплаща само Гражданска отговорност, пътен данък и екотакса, които излизат около 500 лв. Не съм сигурен обаче дали се плаща ако се внася с автовоз, тъй като принципно щом колата е на автовоз не се заплащат такси откъдето и да мине. Точно за това с автовоз е в пъти по-евтино, отколкото сам да си я докараш, защото първо, че в съотвената държава се купува номер, който струва луди пари, отделно такси по магистралите, гориво и прочее. Автовозчетата ги карат за около 600 лв.

До някаде си прав защото не се занимаваш да се взимаш номера тюфове и тем подобни такси да плащаш , НО винаги има едно НО се чака 2 седмици може и по-малко може и повече в зависи колко е пълен автовоза за колко време ще се напълни и другите му глупости плюс това не са една или две коли , които са докарвани с охлузвания по боята , изкривяване на брони и други козметични работи . И все пак всеки сам си избира дали ще си я докара или ще му я докарат или ще я качи на автовоз .

Link to comment
Share on other sites

Така си е, понякога има проблеми, но ставаше дума, че излиза в пъти по-евтино, друго не съм твърдял. Иначе чакането 2 седмици не мисля, че е проблем дори и да е повече.

Link to comment
Share on other sites

Смятам че в темата не ставаше въпрос за евтин транспорт или евтина кола. Както по-горе човека е писъл, че иска да вземе нещо качествено дори и да е по-скъпо ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

@Dreamer в крайна сметка какво стана с колата докара ли от Германия нещо и ходи ли изобщо да поизясниш нещо относно колите и цените там?Най-вече ме интересуват Рената понеже и ти беше казал че Рено дириш.

 

 

За Швейцария аз получих леко инфо от комшията срещу нас.Той докара Пежо 406 филл екстри барабар с кожени седалки и огромни лети джанти(слагани допълнитлно не са оригинални) с чистак бърсак гуми за 6000 лв доколкото разбрах(неудобно ми беше да питам точно колко).Имало врътка че понеже те не са в ЕС ако се вкара през Италия се плащало по-малко там ДДС или акциз или квото е там.Как става реално и аз незнам.Иначе цялостно каза че му излезнала с около 2000 лв по-евтино ако е вземел от тук.

 

П.П.Въпросното Пежо го продава.Някой ако се интересува мога да запитам и да дам цялостно инфо.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Наскоро чух,че най-евтините коли като цена-качество се предлагали в Утрехт,Холандия,всяка сряда имало пазар на над 3000 возила...

 

Не откриваш топлана вода, този пазар го знам от 15г. и найстина е един от най-големите за коли ;)

Link to comment
Share on other sites

Другото предимство е,че там няма потни и пазарящи се араби,които всячески се опитват да те прекарат(като в Мюнхен и Щутгарт например) ;)

Link to comment
Share on other sites

Дали mobile.de е най-добрия и въобще достатъчен вариант за набелязване на кола?

Немците оправят ли се горе-долу ако се наложи да си говорим на английски?

Немците лъжат ли относно състоянието на колите или са честни или поне до някаква степен, за разлика от тук?

И т.н.

Ми от тук ако тръгнеш да гледаш хубави коли,докато идеш до Германия са продадени.Затова намясто отиваш и влизаш и гледаш.Там колите са с поне 1000лв по евтини а ако са и леко чукнати се пазариш и ти ги дажат по евтино.

Link to comment
Share on other sites

Да, остава да сметнеш колко ще ти излезе да докараш колата до България, разходите/хотел, храна/, които ще направиш там докато намериш търсената кола, след това разходите за номера и прочее. Направо е пълно в Германия с много евтини коли. Няма никакъв смисъл да се ходи до Германия, за да се купува стара обикновена кола, защото не знаеш ли къде да търсиш за евтинко- изгаряш жив ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, остава да сметнеш колко ще ти излезе да докараш колата до България, разходите/хотел, храна/, които ще направиш там докато намериш търсената кола, след това разходите за номера и прочее. Направо е пълно в Германия с много евтини коли. Няма никакъв смисъл да се ходи до Германия, за да се купува стара обикновена кола, защото не знаеш ли къде да търсиш за евтинко- изгаряш жив ;)

 

Така е, в повечето случай излиза по-добре и евтино да се купи от тук, отколко ти да ходиш, ако не знаеш къде. Но много хора си мислят и съдят по цените за колите в немското мобиле.

Лично аз дори и не го използвам за сверка на цени, защото е по-зле и от нашето.

Пълно е с обяви ментета и импулсни телефони.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Здрасти!!!

Надявам се, че някой разбира от тези внасяния на автомобили поне малко за да може помогне.

Значи имам роднина, която прекара около месец по работа в едно малко градче, близо до Мюнхен.

Разбрахме се да ми докара кола, защото каза, че в германия за 1000-1500 евро можело да се докара наистина сносно возило и като се върне ще се оправим с парите.

Той казва, че не е изгодно да купуваш кола от автосалон или автокъща, от човек също се намирало трудно, бавно и трябвало да си голям късметлия.Та според моя роднина най-изгодно било да се вземе автомобил от автобазар(това било нещо като битак, на който отиват хора, които продават колите си).

Та в Мюнхен казва, че 100% е чувал че има такова нещо.Айде ако някой може да скочи с адрес или телефон или нещо такова да помага, защото имам само 3 дена време.Много спонтанно станаха работите и...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...