Jump to content
BulForum.com

Интернет пазаруване


Dulgia

Recommended Posts

Отварям тази тема, защото не намерих друга такава тук, в която по-подробно да се разглежда купуването на стоки от интернет.Аз съм напълно бос в тая област и искам да попитам някои неща:

 

Какво е нужно, за да пазаруваме от интернет;

Надеждно ли е(дали няма да ни изгорят парите);

Правят ли се въобще доставки до България и как точно си получаваме покупките.

 

 

Благодаря на всички предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм пазарувал още преди 10 години и от тогава спряха да правят доставки за България :) Иначе от българските магазини чат-пат ползвам get.bg Плащането е на ръка на куриера и това е удобно, че не се занимавам с мои кредитни карти в нета

Link to comment
Share on other sites

1.Изваждаш си Виза Електрон от една от тези банки:ДСК,Райфайзен,Експрес и Булбанк.

2.Търсиш сайтове с логото на Visa и Visa Electron.( лично съм пазарувал от www.amazon.com-най-големия онлайн магазин).

3.Поръчваш.

4.Получаваш на адреса си след известно забавяне пратката(за Европа -10 дни,за Usa 3-4 седмици);гледаш в сайта от който поръчваш дали доставя до България.

 

Доста е доволен този тип пазаруване с дебитна Visa Electron,защото ако ти хакнат данните на картата не могат да ти вземат повече от колкото имаш в картата.Преди месец се опитаха да ми лепнат 8 $ ,но не успяха,защото немах пари в картата :)

Действай така:като си харесаш нещо,превеждай си пари по дебитната Visa electron и пазарувай с тях,за да не остане голяма сума,която има опасност да ти я откраднат :)

Link to comment
Share on other sites

А за eBay дали върши работа Visa Electron и каква е процедурата за изваждане на такава - искат ли се 18 години и какво се плаща за ваденето й?

Link to comment
Share on other sites

А за eBay дали върши работа Visa Electron и каква е процедурата за изваждане на такава - искат ли се 18 години и какво се плаща за ваденето й?

да искат се, а за плащането при всяка банка е различно. аз си извадих от експресбанк и картата ти я вадят безплатно, имаш годишна такса от 6 euro/usd или 12лв и всеки месец ми зимат по 0.60евро цента и аз нз за кво :blink:

Link to comment
Share on other sites

@veseo

 

За Ebay-не става през PayPal(България не е включена ).Там може само с Moneybookers акаунт.

За картата мисля,че трябва да се пита в банката.

 

@Stenli

 

В някои сайтове,които имат само логото на Visa става с визата електрон,други не,трябва да се пробва или да се види инфото на сайта или да се пита администратора.

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, обърни внимание на първия ми пост :) Виж сега, в белите страни, като докажеш, че покупката не си я правил ти, ти възстановяват сумата. За гяволъка плаща застраховател, а от всяка транзакция или такса там както се разберът се плаща и процент на застраховател.

Link to comment
Share on other sites

Гледай цените на конкретния site. Обикновено се плаща фиксирана цена за първа и следваща бройка. Понякога обаче се плаща на тегло...различно. Просто си порвери на конкретното място.

Link to comment
Share on other sites

Искам да помоля колегите от форума, ако могат да ми помогнат със сайт, от който мога да поръчам един телевизор. Става дума за Toshiba 21JZ6TM. Не ми предлагайте, да си го купя от Техномаркет, защото ако ви кажа за какво става дума повече сигурно няма да стъпите там!

Link to comment
Share on other sites

...............Не ми предлагайте, да си го купя от Техномаркет, защото ако ви кажа за какво става дума повече сигурно няма да стъпите там!

 

/offtopic

е добре де, кажи за какво ства дума . Все пак....да не се набута някой от нас ако е решил да взима нещо от там . Сподели какво е интересното и защо не е хубаво да пазаруваме в тоя магазин ?

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

е добре де, кажи за какво ства дума . Все пак....да не се набута някой от нас ако е решил да взима нещо от там . Сподели какво е интересното и защо не е хубаво да пазаруваме в тоя магазин ?

 

Ами опитаха се да ми продадат отварян телевизор - отварян и в двата смисъла на думата - и ваден от кашона и разглобяван за нещо. Всъщност телевизорите бяха 2. Първият телевизор имаше 2 пласта тиксо на кашона, което значи, че веднъж е ваден и запечатван. Освен това имаше запаметени канали, лепенката на екрана беше почти скъсана, да не говорим, че беше драснат от едната страна. Продавачът ми се кълнеше, че телевизорът се вади от кашона за първи път пред мен и че бил отварян кашона, за да се вземе дистанционното, за да се настроила мострата - след като този номер не мина, защото го попитах защо след като е вадено дистанционното плика с дистанционното, батериите, книжката и всичко там е запечатано. След това ми каза, че не бил отварян за дистанционно, а за да проверят дали има стайна антена... После като му зададох логичният въпрос: "Защо има запаметени канали, одран е и лепенката е скъсана?" той смънка нещо от сорта на: "Не искам да споря с Вас и да Ви убеждавам...". Реших да не се разправям, защото ми писна на *** от "тарикатчета" и няма смисъл да им падам на нивото, като го навра където му е мястото. Звъннах в Техномаркет в Пазарджик и ги попитах, дали имат в наличност този модел, с оригинално тиксо, не пускан и не ваден от кашона. От там ми казаха, че нямат, но в София имало един, след което звънна в София да пита дали е запечатан. След като ме увериха, че е запечатан и не е ваден аз го поръчах и предложих да им оставя капаро или по банков път да им преведа парите (добре, че не го направих) - те ми казаха, че няма да ме разкарват до Пазарджик и след като го получат ще ми звъннат да си го взема. Поръчката стана в понеделник. След като 2 дни не се обадиха, а трябваше да ми звъннат най-късно в сряда, ги потърсих аз. В четвъртък сутринта звъннах в магазина и от там ми казаха, че току-що пристигнал. Попитах ги пак дали е запечатан с оригиналното тиксо. Те ми отговориха, че е така, не е ваден, не е пускан и, че пред мен ще го отворят за първи път. И така тръгнах към Пазарджик с надеждата да си купя телевизор. Но уви. Отдох в магазина, обясних им, че идвам от Пловдив за Тошибата и те ми казаха да изчакам една минута да го докарат от склада, защото бил единствена бройка за мен. Докараха го и... изненада - 3 пласта тиксо. Попитах продавача кой им позволява да ме подвеждат, да ме разкарват от Пловдив и да ме лъжат. Момчето смени 10 цвята и започна да се оправдава, че от София ги подвели и т.н. Попитах го защо тогава неговата колежка от Пазарджик ме уверяваше, че го е видяла и че всичко е както трябва. Той ми каза, че не знае, много му било неудобно и поиска все пак да ми пусне телевизора, за да го видя. Съгласих се. Отвори кашона и изненада - стиропорът беше счупен на три части, отпред над екрана имаше една хубава черта. Момчето смени още 10 цвята като видя за какво става дума, извини се още около 20 пъти и даже каза, че няма смисъл да го пуска, за да не изскочи още нещо. И така...

След като в една друга тема обсъдихме и "сервиза" на Техномаркет, мисля, че няма какво повече да ги коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен с казаното,по принцип в Техномаркет правят със стоката каквото им скимне-от кърлинг с телевизори,през мощни удари с юмрук по разни по дребни неща/двд,аудио системи/,изпускане на разни уреди и докарването им до прилично състояние.Подобно нещо не съм виждал в друг магазин ;) .

 

За да не съм в пълен оффтопик-ако случайно някой пазарува по ebay-поглеждайте все пак какъв е човекът,който продава дадената стока,доволни ли са от коректността му предишни купувачи и т.н,за да на изревете един ден,че парите са ви отишли на кино

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Искам да пазарувам от този онлайн магазин , http://www.dealextreme.com/ ,с който се пазарува през PAYPAL

https://www.paypal.com/bg .До сега съм пазарувал само от Български онлайн магазини и не съм много наясно с тези чуждестранните ,конкретно за горе посочения плащането как става ,пък и не съм много добре с английския.Няма кредитна и дебитна карта ,и не смятам да си вада (обичам всичко да ми е кеш-че)под мое наблудение.Интересува ме подобен начин на платеж ,както колегата по горе K-OTIXX. Примерно да си има такава карта да си вкарам вътре 20-30-50 лв. и да си поръчвам... Страшно ще съм благодарен на всички които могат да помогнат.

 

А пък за проблема с Lucky Luciano аз ,от приятели и вътрешни хора знам ,че магазин DOMO ли е DOMKO ли е ,за този който се намира в КАУФЛАНДА.Та за този магазин ,продават отремонтирана стока ,и ако случайно срещнете някой артикул на който парите му ви се виждат нереални ;) .И предполагам ,че може би и с ТЕХНО МАРКЕТ е так ,пък знае ли човек ,може и всички остана ли магазини в родната ни страница...Да ни пробутват боклуци.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен с казаното,по принцип в Техномаркет правят със стоката каквото им скимне-от кърлинг с телевизори,през мощни удари с юмрук по разни по дребни неща/двд,аудио системи/,изпускане на разни уреди и докарването им до прилично състояние.Подобно нещо не съм виждал в друг магазин ;) .

 

За да не съм в пълен оффтопик-ако случайно някой пазарува по ebay-поглеждайте все пак какъв е човекът,който продава дадената стока,доволни ли са от коректността му предишни купувачи и т.н,за да на изревете един ден,че парите са ви отишли на кино

Правино в ebay има доста некоректни търговци. Изпращайте пари само през пейпал когато пазарувате от ebay, малко или много застраховка си е( няколко пъти я използвам и винаги проблема е решен ). Миналата година яко ме напориха с 1500лв за един часовник, нито часовника си видях , нито парите, които пратих по банков път :lol:

Link to comment
Share on other sites

Примерно да си има такава карта да си вкарам вътре 20-30-50 лв. и да си поръчвам... Страшно ще съм благодарен на всички които могат да помогнат.

Има такива карти, но 99,999999999999999% от хората им казват "дебитни карти" :lol: . Само с дебитна или кредитна можеш да си напазаруваш от сайта който си споменал, изкарай си дебитна карта, ще ти струва максимум 5 лева ако искат пари и после ще си сложиш някой лев вътре и ще си пазаруваш спокойно в сайта. Аз използвам този метод вече 2-ра година :) :punk

Успех.

 

EDIT: Драсни ми един ЛС ако те интересува по-подробно за онзи сайт и за плащането в него и ще ти хвърля светлина по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...