Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе хора какво ви става?!? Какъв е този акъл да пишете:

 

"Продавам един какво си за 25-30лв"

или

"Давам 35-40лв ... макс. 45лв"

 

това някакъв мит за 'наивният балканец' ли е? който ще се съгласи веднага за по-високата/по-ниската сума защото е свикнал да вижда етикети с две цени на тях...

 

или пръстите отразяват по клавиатурата ежесекундната инфлация на мисълта...

 

за мен е смешно, ама ми се плаче - виждам ги тези неща от месеци...

 

ще оставя отворена темата - ще ми кажете ако греша (дано да греша, дано)

 

 

Абсолютно си прав!!!

Когато обявяваш нещо за продажба или покупка пиши цена, която да подлежи на коментар (или не , естествено упоменато в топик-а),а с това 25-30 лева е смешно........ :(

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

Абе хора какво ви става?!? Какъв е този акъл да пишете:

 

"Продавам един какво си за 25-30лв"

или

"Давам 35-40лв ... макс. 45лв"

 

това някакъв мит за 'наивният балканец' ли е? който ще се съгласи веднага за по-високата/по-ниската сума защото е свикнал да вижда етикети с две цени на тях...

 

или пръстите отразяват по клавиатурата ежесекундната инфлация на мисълта...

 

за мен е смешно, ама ми се плаче - виждам ги тези неща от месеци...

 

ще оставя отворена темата - ще ми кажете ако греша (дано да греша, дано)

Чакай малко нещо не те разбрах.Защо това да не би да е някакъв проблем за тебе :confused .Няма никакво балканско нещо в това по цял свят е така просто всичко е до нрава на човек.Всеки се опитва по някакъв начин да пробута нещо си и от него зависи на каква цена ще е.Това че дава нещо от: до: просто се опитва да събере повече хора и ако няма желаещи естествено е склонен да бутне от цената ;) но ако има вдига и така печели :) Аз така разбирам нещата и ако се замислиш малко ще се разбереш че и света се върти около това ,един печели но за сметка на друг :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не е ненормално да използваш от -до , една причина например е незнание за логичната цена! (примерно)

 

:moon:

Edited by theshaman
Link to comment
Share on other sites

Не е ненормално да използваш от -до , една причина например е незнание за логичната цена! (примерно)

 

:moon:

Да предположим че продаваш нещо .Офертата ти е добра даваш твърда цена и изведнъж много хора започват да искат да ти копят стоката и есетествено ще започне и покачването на цената :) .Влизаш на другия ден в форума за да видиш как вървят нещата и виждаш многото преложения .Ти какво би избрал по-голямата сума или този който пръв ти е казъл че ще ти купи стоката ? :bgrin: .Отговорът е ясен !Та мисълта ми беше че продавачите за това са го направили по този начин ако има много желаещи да може ще може да загребе повече ако няма ,Нека да има нещо и за скъперниците :bgrin:

Edited by TNT
Link to comment
Share on other sites

ще оставя отворена темата - ще ми кажете ако греша (дано да греша, дано)

 

Грешиш като мислиш, че цената е твърда. Както по-горе са писали тя зависи от търсенето и предлагането.

 

Абсолютно си прав!!!

Когато обявяваш нещо за продажба или покупка пиши цена, която да подлежи на коментар (или не , естествено упоменато в топик-а),а с това 25-30 лева е смешно........ :(

Като напишеш подлежи на коментар, се появяват предложения от половината на цената, та дори и до 1/10 от нея.

 

/Quote ТNТ ".Отговорът е ясен !" Отоговора изобщо не е ясен. Не са един и два примерите на такива тарикати обявили една цена, като я качат и интереса става на ВСИЧКИ нулев. Ако си на зор по добре 10 - 20 % по евтино, но сигурно нали ?

Link to comment
Share on other sites

azsum, TNT

и като напишеш, че цената е 20-30лв някой ще даде 30лв ?

или ако ми кажеш, че даваш 30-40 макс. 45 ще ти взема 30лв ?

 

това ако не е абсурдно...

...докъде наивно...

Link to comment
Share on other sites

azsum, TNT

и като напишеш, че цената е 20-30лв някой ще даде 30лв ?

или ако ми кажеш, че даваш 30-40 макс. 45 ще ти взема 30лв ?

 

това ако не е абсурдно...

...докъде наивно...

Да не забравяме че има много продавачи които нямат на представа колко струва продаваната от тях стока.Колкото до въпроса ти ами това е нещо като търг просто ако няма никой го дава за малко ако има прибира повече.

Link to comment
Share on other sites

И какво ще се промени ако продавачите си знаят цената на стоката :) ,ще си стоят и ще си чакат нея.......А такива, които не си я знаят ще изгорят, но бъди сигурен, че няма да милят че са прецакни или "изгоряли", защото всички българи сме "големи" :) търговци.

Не е там въпроса.........

Доколкото си спомням в Правилата на секцията Buy/Sell, (ако не се лъжа т.6) ,пишеше това , че всеки трябва да посочи цена ако поства нов топик ,че продава, съответно и за кУпуването(това е за теб LifeFeel, дано се научат) също. ;)

Link to comment
Share on other sites

Istinata e 4e poglednato ot edna strana e pravilno da ima twarda cena a ne ot do no pak seki si ima prawo ako iska da si prodava stokata s ot do negova rabota kwo da mu se mesim :D

Link to comment
Share on other sites

ако става въпрос за тема "Купувам еди-какво-си за 50-70лв" нищо против, нищо...

 

но да си напишеш, че продаваш нещо за 30-40лв е съвсем смешно според мен, или да напишеш предложение към обява, че ще дадеш 30-40 - пак смешно

Link to comment
Share on other sites

ако става въпрос за тема "Купувам еди-какво-си за 50-70лв" нищо против, нищо...

 

но да си напишеш, че продаваш нещо за 30-40лв е съвсем смешно според мен, или да напишеш предложение към обява, че ще дадеш 30-40 - пак смешно

vsichko e smeshno ili drazneshto za jalost :(

razbrahmete kakvo iskash da kajesh :) sega moje da si zatvorish temata che shte stane oshte po-golqmo mazalo ;)

Link to comment
Share on other sites

Ндааа не се бях замислял , но наистина ми се вижда нещо тъпо.

Ама знам ли може и аз да съм я правил тая глупост , която клони към руския пазар. :)

Ама не е болка за умирачка :)

Link to comment
Share on other sites

ако става въпрос за тема "Купувам еди-какво-си за 50-70лв" нищо против, нищо...

 

но да си напишеш, че продаваш нещо за 30-40лв е съвсем смешно според мен, или да напишеш предложение към обява, че ще дадеш 30-40 - пак смешно

Е добре, ще ти дам конкретен пример:

Искам да си купя GSM:

Харесвам си от форума. Знам, че по руски същия GSM може да се намери примерно от 100 до 120 лв, и същите продавачи изкупуват този модел за 60 максимум 80 лева.

Попадам на някой който прадава такъв за точно 100 лева. И аз му казвам давам 80 максимум 100 лева. Не мога да кажа точно 80 или 90 или 100, защото в най-добрия случей ще съм го видял само на снимка. От къде да знам какво е състоянието за да знам колко пари да му предложа ???? Или да разчитам че кремвиршите от 4 лева килото наистина са от месо ?

Link to comment
Share on other sites

azsum, в този случй си прав...

 

JIS, по-добре тук да свата 'мазало' отколкото по темите с обявите...

 

CyberHill, ;-) то аз никъде извън форума не съм видял да се продава нещо в интервал от цена (не съм ходил скоро на руския :-) )

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

azsum, TNT

и като напишеш, че цената е 20-30лв някой ще даде 30лв ?

или ако ми кажеш, че даваш 30-40 макс. 45 ще ти взема 30лв ?

 

това ако не е абсурдно...

...докъде наивно...

 

Abe to cialata ni dyrjava se osnovava na absurda, ta vie za edni ceni ste zeli da sporite.

 

P.S. - Ina4e si prav. Typo e da pi6e6 ot-do cena.

[Offtopic]

P.S.S. - Drugoto ne6to e da se nau4at i da pi6at bez prekaleno mnogo pravopisni gre6ki i na kirilica (tova zvu4i malko typo ot men, ama na tva Pc na rabota niama kirilica).

[/Offtopic]

Edited by melkor
Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че в обява от сорта "купувам GF4 между 35 и 55 лв, зависи от параметрите" няма нищо странно, но обява "купувам GF4/128бит/64МВ/ТВ между 35 и 55 лв" си е смешна - че ако някой има точно такова нещо, и види обявата, какво, да не ти поиска 35 лв, след като е обявено, че даваш до 55 лв. Също е смешна обява "продавам GF4/128бит/64МВ/ТВ за 35-55 лв", в тоя случай кой ще ти даде 55?

 

За тези, които не знаят реалната цена на стоките, които продава - са измислени търговете, обявяваш начална цена, стъпка и т.н.

 

А пък тези, които обявяват цена, уговарят се и после се отмятат, защото някой им предложил 2 лв. повече - гледам с такива да не се занимавам повече изобщо. Това са хора, които не си ценят дадената дума, значи и следващия път ще те излъжат, няма нужда да си губиш времето с такива.

Link to comment
Share on other sites

на мен ми се струва че проблемите в този форум намаляват и нещата започват да си се развиват както трябва(ето сега говорим за нещо което било смешно-е щом нее трагично значи ще го преглътнем)

 

П.П -като отворихме тема за проблеми -къде се загуби моят приятел KILERINCHO? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мен лично много повече и страшно много ме дразни като видя кОпувам :ph34r: .

А за това, че някой продавал гесеем за 40-50-60-70 лв, мога само да се засмея на подобни постове :lol: , в най-лошия случай човекът просто се опитва да заобиколи правилата на раздела поради неориентираност. Но строго погледнато пък, това подлежи на наказание от модераторите, все някога ще се научат постаджиите :)

Link to comment
Share on other sites

spored men moderatorite nqkoi pat prekalqvat az sam sas 40% no mi e vse taq.v kraina smetka vseki tarsi pod vola tele.tova 4e nqkoi iska 100 a az predlagam 50 spored men nqma ni6to lo6o ,ne se znae na kakav zor e prodava4a i kakvo 6te re6i.ako poglednete palno e i sas otgovori na obqvi ot roda na -vzimam go ili da interesuvam se i sled 2-3 topika prodava4a pi6e -ne se razbrahme vse o6te go prodavam

vav predlaganeto na po niska oferta nqma ni6to lo6o,trqbva da se nakazvat komentarite na tazi tema

ti iska6 100 az davam 50,kato nestava -nestava

 

 

 

primer :prodavah ne6to si za 4444 lv. no se nameri otvorko koito mi predloji 2650 lv,estestvenno za v momenta otkazah ,makar 4e sam siguren 4e ako mu predloja tazi oferta :)toi 6te se otkaje.za tova stavba vapros.Az kogato sam predlagal to4no opomenat tzena na nqkoi vinagi sam si spazval ugovorkata .moje da se proveri

Edited by star_net
Link to comment
Share on other sites

Според мен firmаjia направи най-точния анализ на въпроса. При обява "купува switch - 20-40лв" се изхожда от това, че кУпувачът е готов да даде максималната цена за марков (3Com примерно) и минималната цена за такъв, правен в някоя китайска губерня. Друг е въпросът, че всеки иска да вземе 3Com за 20лв.

Другата обява наистина е неразбираема.Смешно е да се предлага нещо за 35-50лв. И без това в повечето случаи ще получи предложения за 20лв. В крайна сметка, ако знаеш , какво предлагаш е безсмислено да даваш 2 цени, освен ако едната не се отнася за количества.

Link to comment
Share on other sites

Правилата както и да е ще ги преживея. Мисля че има нещо недомислено точно тук.

 

"Имайте предвид, че постове, които актуализират оферта т.е. внасят някаква новост - като нова цена, отстъпка при покупка на няколко неща заедно са съвсем в реда на нещата, но откровен спам (като понижаване/повишаване на цена с 1-2 лева) и ъпване без повод е право за кофата + increase на процентчето."

 

Мисля че трябва да се позволи след като искаш да промениш цената, да го направиш с нов пост. Пример: имам за продажба дъвка, която е обявена март месец за продаване, но тъй като няма заинтересовани темата ми за един месец отива на майната си?!

Ако напиша на ново обявата ще си изпрося "increase на процентчето.", а ако променя цената чрез едитване никой няма да забележи промяната защото съм на 8888 страница.

 

Предлагам да се позволи ъпване на темата но ако седем дена няма пост.

Ако се отхвърли ъпването да се разреши нова тема един месец след първата.

 

Вярно малко повече трафик е за сървърчето но ...

Link to comment
Share on other sites

spored men moderatorite nqkoi pat prekalqvat az sam sas 40% no mi e vse taq.v kraina smetka vseki tarsi pod vola tele.tova 4e nqkoi iska 100 a az predlagam 50 spored men nqma ni6to lo6o ,ne se znae na kakav zor e prodava4a i kakvo 6te re6i.ako poglednete palno e i sas  otgovori na obqvi ot roda na -vzimam go  ili da interesuvam se i sled 2-3 topika prodava4a pi6e -ne se razbrahme vse o6te go prodavam

vav predlaganeto na po niska oferta nqma ni6to lo6o,trqbva da se nakazvat komentarite na tazi tema

ti iska6 100 az davam 50,kato nestava -nestava

primer :prodavah ne6to si za 4444 lv. no se nameri otvorko koito mi predloji 2650 lv,estestvenno za v momenta otkazah ,makar 4e sam siguren 4e ako mu predloja tazi oferta :)toi 6te se otkaje.za tova stavba vapros.Az kogato sam predlagal to4no opomenat tzena na nqkoi vinagi sam si spazval ugovorkata .moje da se proveri

Аз бях с 40% но сега съм с 20% тъй като свикнах да си правя темите като хората(поне така смятам). :D

Излишни са темите, в които не се назовава цена, а просто някакъв меил или телефон за връзка. Ако питате мен даже е глупаво и фирми да отврят теми тук, понеже форума или в случая секцията buy/sell, защото цените им са значително по-високи(лично мнение с малки изключения) и е излишен флуд. Също така ме изнервят и постовете на JIS(нищо лично) от сорта на "JIS си продава процесора"(или нещо от сорта). Ако има някакъв начин да се разграничат фирмите от обикновените потребители ще е много добре според мен.

Надявам се да не съм обидил някой. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

spored men moderatorite nqkoi pat prekalqvat az sam sas 40% no mi e vse taq.v kraina smetka vseki tarsi pod vola tele.tova 4e nqkoi iska 100 a az predlagam 50 spored men nqma ni6to lo6o ,ne se znae na kakav zor e prodava4a i kakvo 6te re6i.ako poglednete palno e i sas  otgovori na obqvi ot roda na -vzimam go  ili da interesuvam se i sled 2-3 topika prodava4a pi6e -ne se razbrahme vse o6te go prodavam

vav predlaganeto na po niska oferta nqma ni6to lo6o,trqbva da se nakazvat komentarite na tazi tema

ti iska6 100 az davam 50,kato nestava -nestava

primer :prodavah ne6to si za 4444 lv. no se nameri otvorko koito mi predloji 2650 lv,estestvenno za v momenta otkazah ,makar 4e sam siguren 4e ako mu predloja tazi oferta :)toi 6te se otkaje.za tova stavba vapros.Az kogato sam predlagal to4no opomenat tzena na nqkoi vinagi sam si spazval ugovorkata .moje da se proveri

 

star_net, аз съм този , който ти предложи тази цена. Жалко за теб, ако не си разбрал смисълът. Просто исках да ти покажа как изглежда това, което ти ми предложи, отнесено към твоята обява. Ти ми предложи около 60% и по тази аналогия аз направих същото, като съм ти писал после изрично , че нямам интерес към "нещото", което продаваш. Освен това не можеш да виниш модераторите за това , че си вършат работата.

Ако пък толкова искаш да "търсиш под вола теле" си пращай офертите с ЛС. Гарантирам ти , че щеше да се разминеш с worn-a. Просто те слагам в ignored list и толкова.

Но нека не разводняваме темата. Намесих се само , за да уточня, че това , което пишеш не е истина.

Edited by canto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...